PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

mmmk
3. únor 2009

Ahojky Leni, kolik jsi tech clostilovych cyklu mela? Sledoval te doktor vubec? Samozrejme, ze je moznost otehotnet bez IVF, ba dokonce bez IUI. Najdi doktora, co bude ochoten te stimulovat injekcemi. Jejich vyhodou je, ze se pichaji tak dlouho, dokud nejaky folik nenaroste. Znam nekolik holek, co takto otehotnelo. Treba to neni hned prvni cyklus, ale povedlo se to. I bez IUI ci IVF 🙂

lenickan
autor
3. únor 2009

mmmK měla jsem 3 měsíce po 1/2tbl (bez sledování), 2 měsíce po 1tbl(bez sledování) a 1 měsíc 2 tbl. se sledování 9DC a 13DC folik žádný, sliznice 10mm.
Já jdu do caru, 26.2 a tak nějak zkoumám co asi na mne vyzkouší... takže ty myslíš injekce a přirozené snažení?

mmmk
3. únor 2009

Leni, urcite injekce a prirozene snazeni. Myslim, ze kdyz ti ty injekce napisi v CARu, budes je mit castecne hrazene pojistovnou. Nevim, jak to v CR chodi. To je jedno, proste se v CARu nenech za zadnou cenu presvedcit do IVF (pokud ty a manzel skutecne nechcete).

A jeste ke clostilu - co to je za blbost pul tablety??? Vzdyt treba na me zabraly az 4 tablety denne! A navic bez sledovani a pregnylu... To je ztraceny cas. Treba by na tebe vetsi davka zabrala. Kazdopadne, jestli mas zvyseny testosteron, tak ten snizit. Nevim, jak to mas s cukrem, ale pokud mas zvyseny, tak metformin (siofor) a pokud ne, tak prednison/dexamethason na snizeni testosteronu. Mne to pomohlo. Delaji se mi krasne foliky uz treba 11.DC je ovulka. A kazdopadne pri velkem foliku pichnout pregnyl (ja dostavam jeste 7 dni po prvnim pregnylu jeste 2. na udrzeni) a od 2.DPO utrogestan na sliznici 😉

lenickan
autor
3. únor 2009

mmk testosteron i cukr mám v normě.. metformin ale stejně beru... injekce si budu klidně platit je mi to fuk.. jen chci prostě ovulaci🙂 a ne se rok a půl plácat čekat doufat a výsledek nikde...

IVF opravdu zatím nechceme nechala bych si možná doporučit to IUI, ale IVF rozhodně ještě ne.

Moje doktorka říkala že FSH tedy injekce jsou nebezpečné kůli hyperstimuláku který je u PCO velmi častý... takže by doporučovala IVF...

mmm ty jsi měla nižší dávky clostilu a ty nezabraly a 4 denně pak zabraly??

mmmk
3. únor 2009

Leni, zacinala jsem na 1-1-1, to nezabiralo, pak se magistra v lekarne prepsala a ja brala 2-0-2, to zabralo a pak mi to ta kravka doktorka snizila na 1-0-1 a opet bez vysledku.

Ad hyperstimulak - u PCO v davkovani 50IU denne je to temer vylouceny. Proto se casteji sleduje, aby se tomu predeslo. A to podle te tve doktorky i stimulace na IVF hyperstimulak nehrozi, kdyz stimulujes treba 4x tak velkou davkou??? 😕 To jsou mi veci! Nenech se odradit, zadna moje znama s PCO, ktere se podarilo otehotnet prirozene (jen po stimulaci), hyperstimulak nemela. A ze je tech holek hodne! Ptala jsem se tu na neci popud na to i na nemeckym foru a nikdo z tehuli nebo matek to nemel.

Proc te laduji metforminem, kdyz mas cukr v poradku? Metformin sice nekomu pomuze, ale neni to vselek! 😉

zuzuza
3. únor 2009

Ahoj holky, lenicko, tak closti nezabral? byla jse ted na folikumetrii?
mmmk, ty jo prednison je i na snizeni testosteronu? To jsem nevedela, ja drive brala dexamethazon a ted v caru pred ivf mi dali ten prednison..., leni me nezabralo ani 5 tablet clostilu, radeji bych volila taky ty injekce...

mmmk
3. únor 2009

Zuzko, jo, oboje je na snizeni testosteronu. Pred IVF se to dela hlavne z duvodu snizeni rizika potratu, ktere muze testosteron zpusobit.

Leni, dr. mi rikal, ze jsou ty injekce setrnejsi, protoze se picha mala davka denne (od 2.DC), dokud neni velky folikul. A kazdopadne trvej na pichnuti pregnylu, aby folik praskl.

lenickan
autor
3. únor 2009

mmk ona mi totiž špatně spočítala testosteron - napřed že je vysoký a pak že je v normě jenže mezi tím utekly 3 měsíce... kdy jsem brala metformin... tak ted nevím zda jej vysadit nebo měsíc pokračovat a počkat co mi řeknou v CAR. Tak vida vyšší dávka zabrala a nižší ne... hmmm al ejá už mám těch tablet po krk.. chci ty injekce at se to někam hne.... u IVF se nebojí hyperstimuláku protože nehrozí mnohočetné těhu /resp. jen tolikačetné kolik se vloží vajuch/

mmmk
3. únor 2009

Leni, ale to ted motas hyperstimulacni syndrom a prestimulovani. Prestimulovani jsem mela prvni cyklus s injekcemi taky. Nebudu vysvetlovat, jak k tomu doslo, ale proste jsem mela 7 foliku a doktor mi zakazl pichnout pregnyl a manzel se ke mne nesmel az do MS priblizit 😀 Takze takhle se to resi 😉 Jako moznost je i kondom, ale ja se fakt bala, takze jsme si dali 14 absitnence 🙂 Proto se to hlida, aby k necemu takovemu nedoslo 😉

A mimochodem - vicecetne tehu muzes mit i po IUI 🙂 A i pri IVF se ti muze jedno vajicko zacit jeste delit, takze budes mit trojcata 😉

lenickan
autor
3. únor 2009

no ona to nazvala jako překotnou reakci vaječníků na stimulaci... a právě proto mi nedoporučila ani IUI ani snažení ale IVF protože tam je jakás takás jistota že budou jen 2🙂
Ale máš pravdu tadle varianta kdy by bylo 7 folíků mne tak ynapadla, tak bychom se chránily a hotovo...
mmmk a jak často se dá stimulovat těma injekcema? Myslím na to IUI nebo domácí snažení?

lenickan
autor
3. únor 2009

mmk ty máš teda PCO a na laparku tě neposlali?

katrin111
3. únor 2009

ahoj leni,ja mam taky PCO a uz navstevuji CAR,zatim mam utrogestan a pak clostilbegyt,moje gyndarka mi ho taky psala ale vzdy bez uspechu...........nevim co bude dal.......na IVF taky nechci jit..........mozna me posle na laparku.......

lenickan
autor
3. únor 2009

katrin ahoj ale už jedno dítě máš vid? Tak Tě asi na IVF posílat nebudou... jsi schopná otěhotnět přirozeně...
já už chci asi přímo to FSH a ne další pokusy s clostíkem🙂

katrin111
3. únor 2009

jj mam,ale ted to nejde vic nez 2 roky......no naznacoval mi doktor ze by me poslal na IVF ale priste mu jasne reknu ze to nechci,at to vi.........taky bych chtela skusit ten metformin rikal ze pak podle vysledku a curk mam v norme........jen menzes mam jen diky utrogestanu.......

mmmk
3. únor 2009

Leni, ja na laparce byla v kvetnu 2008, od te doby jsem na hormonech.

Podle dr. a mych zkusenejsich kamaradek a znamych ten pocet pokusu limituje jen tvoje trpelivost. Hodne z tech holek si davalo "pohov" s HA, jako ja ted - proste dat odpocinout telu i mysli 😉 FSH je prirozeny hormony, takze to omezeny nijak neni.

Katrin, jak se vam povedl prvni prcek? Hned nebo to taky trvalo?

katrin111
3. únor 2009

ja ani nevim.uz predtim jsem mela problemy s menzes.pak v unoru mi to samo prislo a v breznu jsem otehotnela...ale trvalo to asi rok a pul.........a ted vic nez 2 roky a porad nic........

lenickan
autor
4. únor 2009

mmmk: takže jsi na HA a pak nasadíš stimulaci?

mmmk
4. únor 2009

Takze jeste k ovarialnimu hyperstimulacnimu syndromu, co pravi odbornik

Rozbor dat z historických počátků asistované reprodukce v České republice, kdy na trhu nebylo dostatečně dostupné portfolio účinných gonadotropních preparátů k stimulaci folikulogeneze, prokazuje signifikantně nižší výskyt všech stupňů OHSS. Pokud i dnes používáme k indukci ovulace antiestrogeny (Clomifencitrát – CC), močové gonadotropiny (lidský menopauzální gonadotropin - hMG, folikulostimulační hormon - FSH) nebo jejich
vzájemné kombinace, zaznamenáváme u pacientek signifikantně nižší výskyt OHSS. Nutno podotknout, že tento typ stimulace je v současné době používán v nízkých dávkách především před intrauterinní inseminací (IUI). Z klasického protokolu IVF cyklu byly tyto preparáty vytlačeny účinnějšími vysoce čištěným folikulostimulačním hormonem (FSH – HP) a rekombinantními (rFSH) gonadotropiny v kombinaci s GnRH analogy v krátkém nebo dlouhém protokolu (SP/LP) či antagonisty GnRH.

S rozvojem hyperstimulačního syndromu úzce souvisí i celková použitá dávka gonadotropních hormonů v průběhu stimulace folikulogeneze. Při analýzách souboru byl zaznamenán statisticky signifikantně nižší výskyt OHSS v léčebných protokolech, kde celková dávka gonadotropních hormonů nepřekročila 975 IU.
_______________________________________________________________________________
Vyvetlivky: IU = injekcnich jednotek

Nezamenovat hyperstimulacni syndrom (OHHS) s prestimulovanim (kdy proste narostou vic nez tri folikuly). Precetla jsem si na jinem foru, ze to doktori rikaji pacientkam zamerne tak, aby to znelo jako totez, aby je snaze donutili k IVF, ze ktereho maji samozrejme vic penez 😉

Pri injekcni stimulaci je potreba casty dohled, protoze predem jde tezko odhadnout, jak bude telo reagovat a lekar musi podle folikulometrie a krevnich odberu urcit, kdy ma zena pichnout pregnyl 😉

lenickan
autor
4. únor 2009

mmk jojo nějak podobně je to popsané v knížce od Řežábka...
takže budu píchat🙂 a snad to bude v pohodě... aspon jednu ovulku bych si moc přála🙂

amallie
4. únor 2009

ahoj leni, co to čtu??? clostík nezabral 😢 😢 😢 tak to mě vážně mrzí, kočko

ale v car pomůžou!!!!!!! musej

já jsem tedy psala řežábkovi a odpověděl, že clomifen zabírá u většiny žen hned v prvním cyklu, tak by to možná chtělo větší dávku, ale to už asi necháš na něm, viď? já jdu teďka v pátek, tak jsem zvědavá...... ale podle teploty zatím nic a ovu test totálně negativní 😒

lenickan
autor
4. únor 2009

amal nevím jestli chci ještě clostík, už bych raději přímo injekce... na CC zkrátka nereaguji, ale sapozřejmě si nechám poradit od něj.

Je to hrůza, dost mne to rozhodilo když mi řekla že to nezabírá... jelikož mne dost optimisticky naladila že v kombinaci s metforminem by to mohlo lépe reagovat a prd... takže jsem tam skončila a jdu do CAR... taky jsem Řežábkovi psala včera dotaz jaký je další postup v případě že CC nezabírá, tak jsem zvědavá kdy odpoví🙂 nějak to tam vázne v té jeho poradně🙂

amallie
4. únor 2009

leni: já myslím, že to má napsané v té knížce, že se dávají gonatropiny, asi ti dá menší dávkování, než před ivf a to už snad zabere! akorát je pak potřeba to hlídat, abys neměla vajíček víc!

colors
4. únor 2009

ahojky lenickan , musim napsat ze i ja jsem zpocatku nereagovala na clostil prvni ani druhy mesic, hned po prvnim me zvysili davku a reagovala jsem az na potreti kdy jsem mela dva kolem 20mm. bohuzel se nezadarilo. tak me poslali na laparku + hysteroskopii, kde me byla udelana sepce delohy (byla tam prepazka), po 3 mesicich jsem zacala stimulovat na iui injekcemi menopurem ale bohuzel bezvysledne foliky meli jen 10 mm , takze pristi mesic znova a s dvojtou davkou. snad to zabere.

mmmk
4. únor 2009

Vsak to jsem psala vis, ze dostane Leni jen malickatou davku, asi 50IU denne od 2.DC.

A Leni, trvej na puregonu, pac k nemu je takove sikovne pero, se kterym to neboli a je to pouziti vlastne velice jednoduche 🙂

Je normalni, ze na nekoho clostil nezabere. Vlastne co chodim na to nemecke forum, tak tam zadne holce, co uz se jim deti povedly nebo jsou tehu (po puregonu) clostil nezabral. Jedna tam dokonce ceka uz svoje treti dite 😉 A vcera jsem se tam ptala, jak dlouho jim to trvalo s kombinaci puregon+pregnyl+utrogestan a bylo to v rozmezi 3-15 cyklu, co mi napsaly. A taky ta, co ceka to treti mimco mi napsala, ze pro lecbu PCO je nejdulezitejsi hlavne trpelivost 🙂

amallie
4. únor 2009

mmk: tyhle léky se platí, nebo něco dá pojišťovna?

mmmk
4. únor 2009

Amalie, nebydlim v CR, takze nevim. Ale nekde v diskuzich jsem cetla, ze snad v CARu to hradi pojistovna a kdyz ti to napise gyndar tak ne. A pry i zalezi na tom CARu. Asi to chce se zeptat.

amallie
4. únor 2009

mmmk: díky, myslím, že gyndař ti to ani napsat nemůže, tak snad v caru na to pojišťovna přispívá

lenickan
autor
4. únor 2009

musím říct že si to klidně zaplatíme... vydělávám tak co... ted paltíme 4000 měsíčně za psa🙂 tak za mne to snad můžeme vypláznout taky🙂
Pejsek je starej a má spec. granuje, a spousty léků

lenickan
autor
4. únor 2009

myslím že i stimulace na IUI jsou omezeny počtem - nevím přesně kolik ale omezeno to je...

mmmk ty zkoušíš i IUI při té stimulce nebo jen přirozené? 3-15 cyklů no tak snad bych mohla ve zlatém středu🙂 nějak uspět🙂

mmmk
4. únor 2009

Leni, to bude asi vic jak ty 4 tisice. Jedna ta ampulka (300 IU) stoji kolem 3 tis. A potrebujes minimalne dve 😅 IUI nezkousim, podle doktora to v nasem pripade nema smysl. Manzel ma spermio docela jakz takz a otehotnely i holky, jejich manzove meli mnohem horsi spg 😉

Myslim, ze IUI mas omezeny poctem snad 6 na rok.