Píchání žeber. Nevíte, co to může být?

nock
26. dub 2024

Zdravím, už cca 4 dny mě bolí zebra na levé straně pod prsem a občas to je i v boku. Ale je to v úrovni prsa, níž ne. Při každém pohybu kdy se mi natahují záda a při velkém nádechu. Nevíte co to může být? Je to spíš pichlavá bolest trochu. Dá se to snést je to jen dost nepříjemné. Při tom špatném pohybu je to dost bolestivé jinak je to v pohodě proto nespěchám k doktorovi.

lv
26. dub 2024

Možná skřípnutý mezižeberní nerv, zkus jemně protahovat, teplo, B vitamin B.

sorboni30
26. dub 2024

@nock pokud to dělá při nádechu, výdechu, nějaké činnosti..jsou to skripla zebra, problém pohybového aparátu.. pokud to dělá u v noci když jdeš třeba na nějakou akci.. je to slinivka. Slinivka se projevuje podobným způsobem. Mám s ní dost velké a nepříjemné zkušenosti takže pohlídat a za vcas řešit!

nock
autor
27. dub 2024

@lv teplo jsem zkoušela, teplou vanu a přijde mi že to je horší spíš a protahování docela bolí ale zkoušela jsem už taky.

nock
autor
27. dub 2024

@sorboni30 když normálně dýchám tak je to ok jen když se nadechnu hodně. U výdechu moc ne. Při určitém pohybu třeba když natáhnu ruce nahoru tak to bolí např.

lv
27. dub 2024

@nock suché teplo, ne vanu. Protahovat několikrát denně, zlehka.

sorboni30
27. dub 2024

@nock tak to je jasné. Pomůže fyzioterapeut ✌️

nock
autor
28. dub 2024

@lv jaký je v tom rozdíl?

sorboni30
28. dub 2024

@nock pokud je v těle zánět tak horká voda zhoršuje.. rozdíl v tom je velký

nock
autor
29. dub 2024

@sorboni30 aha to jsem nevěděla děkuji, a jak to mám pořádně zahřát když to mám pod prsem? Mám nahřívat celé prso? A čím? Máte nějaký tip?