Prostřeno - vaše menu?

ladyhacek
6. kvě 2018

Ahoj nejsem typ co by se přihlásil do nějaké soutěže.
Občas se na Prostřeno podívám (a někdy nestačím žasnout 🙂)
A občas mě napadne kdybych tam šla co bych vlastně vařila?
Jaké "meníčko" bych pro své hosty vytvořila a navařila 🙂

Myslím si, že umím fakt dobře rajskou - ale otázka je zda bych jí opravdu uvařila 🙂.
Když se občas podívám tak mi příjde že je to samá paštika a hovězí líčka na víně 🙂

Co vy? Víte co by jste vařili?
Přidáte se a vytvořite 4-chodové menu 😉

bonavoxa
6. kvě 2018

@ladyhacek Nesla bych do této reality show. Za prvé jde úplně vidět, jak mají schválně položené otázky, správně sestříhané, aby to bylo dost kontroverzní. Kazma taky dost odhalil, jak vařil Michelinský kuchař a oni hejtovali jak ztrhaní. Většina doma jí normálně a tam pak vaří jak v ,,Kontíku". Rajská v pohodě, ale už vidím, jak by to bylo ,,moc vobyčejný, moc červený, apod". Kdybych tam musela, tam moje měny by bylo retro styl, něco šla mléčný bar za Komančů. Vždyť furt lidí říkají, jak tehdy bylo dobře. Všecko domácí. Jako zábavu frontu na banany. Já si jinak jídla vážím, vím, co je hlad, zažila jsem i vaření, které se podobalo válečnemu. Bramborák že zbytků, lančmít, obalovaný bez. Sežeru, poděkuju. Doma mam rada lehkou středomořskou kuchyni, italskou, klasický českou.

ladyhacek
autor
6. kvě 2018

@bonavoxa Kazma? to jak dělá ty pořady na stream? Na to se kouknu
Moje mamka vyřila z toho co měla a na co měla 🙂 většinou česká jídla - klasikaa také knedlík s bílou omáčkou, do které dala mraženou zeleninu a mě to chutnalo 🙂
Nejsem vybíravá. Mám rady téměř vše a každý kuchyně má své. S manželm máme rádi suchi i rajskou 🙂 Nezáleží na zemi z které jídlo pochází ale jak je uvařené a ochucené 🙂

ladyhacek
autor
6. kvě 2018

Nejtežší bylo vymyslet hlavní chod > tam tedy dost váhám a vůbec nevím

1. Předkrm - zapečené tousy a salátek
2. Polévka - rajská s noky
3. Hlavní chod - králivkův králík s bramborovou kaší
4. Dezert - pařížské muffiny
__________________________________________________________________
1. a) šunka a sýr nastoruhat na hrubo, přidat kečup 🙂, hořtici a dát na veku a zapéct
b) celer a mrkev nahrubo nastrouhat přidat vajíčko, okořenit (oregáno sů, pepř) a dát péct
c) sálet by byl asi z rukoly a pomerančů
2. rajská no kasika
3. Králův protože je to rodinný recept tchýně, která byla Králová - je to králík z jedné strany obalený ve strouhance a upečené v troubě, když jsem to měla poprvé mohla jsem se toho ujíst pečená strouhanka byla opravdu dobrá! 🙂 - doma děláme častěji verzi z kuř. stehnem
4. "pařížský dort jen v menších verzích - muffiny

letadylkokane
6. kvě 2018

@ladyhacek kecup, plnotucna horcice, maggi, masox, vegeta, eidam a sunka za trinact... Peklo ceskych kuchyni... 😕
Kdyz sunkove toasty, tak: maslo, sunka od kosti, pripadne prsut, emental, platek rajcete a kolecko okurky. Dale dobre jsou toasty s lososem, syrove treba s rukolou.
Ale jako predkrm je bezva treba karpaco z repy, domaci pastika...
Zbyle chody: Grilovana krkovice v alobalu se stouchanymi brambory s jarni cibulkou, vypekem z masa, maslem hrubozrnou dvoubarevnou horcici+trochou dijonky. Dale salat ze smesi listovych salatu (baby spenat, polnicek, rukola...) a medovo-horcicnym dresingem (med, sul, pepr, cesnek, panensky olivovy olej, balsamico, dijonska horcice), pripadne salat michany (ze smesi listovych salatu, cerstve bazalky, cherry rajcat, mozzarely, balsamica, olivoveho oleje). A jako zakusek klidne uplne obycejnou trenou babovku s mramorovanim. To je klasika, ktera pohladi 🙂
A
Brou chut 🙂

eloise02
6. kvě 2018

@letadylkokane Krásné menu. Taky jsem protáčela panenky, když jsem výše četla tu patlaninu s tím kečupem a hořčicí. 😲

letadylkokane
6. kvě 2018

@ladyhacek Takhle my si doma vyvarime 🙂 Moje mama, ktera zbufne vsechno, vzdy na tyhle nase kouzla v kuchyni s usmevem rika, ze nas je daleko tezsi nakrmit, nez osatit 🙂

letadylkokane
6. kvě 2018

@eloise02 diky 🙂 My jsme s muzem desive zmlsani... Ale kdyz si vzpomenu, co jsem do sebe kdysi davno hazela na vejsce, aby bylo na pivo a cigarka 🙂) Zlaty toasty s kecupem... Hehe 🙂

eloise02
6. kvě 2018

@letadylkokane Tak na vejšce jasně, ale pokud se přemýšlím nad jídlem do televize, kde by člověk měl něco předvést, tak přeci nemůžu smíchat kečup s hořčicí. I když v tom pořadu už byly pravda horší věci k vidění.

letadylkokane
6. kvě 2018

@eloise02 priznam se, nemame telku, takze jsem tuhle vec nikdy nevidela a nemam na to asi ani moral pres web. Spis me zaujala otazka, beru ji jako tip na dobrou bastu, tak jsem prispela do mlyna 🙂
Jinak jasne, stopro souhlas. Kecupem fakt nikoho nikdo neprekvapi a nepotesi...

ladyhacek
autor
6. kvě 2018

@letadylkokane maggi vegeta, masox apod doma u nás opravdu nenajdte. napsala jsem šunka - kupujeme kvalitní šunku a sýr může být gouda (ten máme asi nejraději) ? kupujeme kvalitní kečup popř se dá použít rajský protlak nebo třeba kečup domácí 🙂. NApř i slavný pan Polreich dával do marinády kečup (ano občas to není to nejhorší když nekupujete kečupy za 20,-)
Ale máte pravdu s losem by to mohlo být zajímavé 🙂 (děkuji zkusím) tyhly tousky dělala občas moje maminka - tenkrát se nějaké maggi (které nepoužívala) neřešilo tak jako teď. Ale kvalitní šunku jsem ténkrát z finančního hlediska neměli. Přesto nám to moc chutnalo a s mojí "lepší" variantou tyhle tousty občas také udělám (asi 2x do roka ) - prostě ve mě evokují dětství.
Nejpeší předkrm by to však nebyl to rozhodně 🙂

letadylkokane
6. kvě 2018

@ladyhacek vzdyt jo, zadny stres 🙂 Ja se tu nechci pretahovat o "vetsiho pindika". Berte moje menu fakt jen jako tip na fajn veceri 🙂

oveckaluky
6. kvě 2018

Tak já se přiznám, že u nás vede eidam, nad goudou určitě 😉 a masox do polévky taky klidně hodim, ani se za to nestydím 🙂 přijde mi, že to tam vždycky schválně přehání...hlavně jestli třeba maso je domácí 😀

letadylkokane
6. kvě 2018

@oveckaluky obycejnym masoxem si fakt tu polivku zlikvidujes. Kdyz uz musis dochucovat, doporucuju rosolovy bujon od Knorru. To je koncentrovany vyvar, zadnej glutamat. Ale stoji to vic...
Ale spravne delany vyvar uz neni treba dochucovat, staci jen libecek, petrzelka a sul.
Taky je dobry sinudelat jen samotnej hodne silnej vyvar, nalit ho do igelitu na led a dat zamrazit. Super do omacek 🙂

letadylkokane
6. kvě 2018

@oveckaluky kdyz pak potrebujes dochutit omacku, vyloupnes si par zmrazenych kostek a je to 🙂

bayt
7. kvě 2018

@ladyhacek To je dobry tema. Jako predkrm bych udelala grilovany lilek s kozim syrem a rajcatovou omackou. Pak pomalu pecene jehneci na medu a cesneku s rozinkovym pilafem. Jako dezert dortik, ktery bych prolila ruzovou vodou a podavala s vanilkovou zmrzlinou s safranem a pistaciema.

Vsechno to jsou jidla co doma delam a miluju.

letadylkokane
7. kvě 2018

@bayt taky super tipy! 🙂 Uz ted na to mam chut 🙂

ladyhacek
autor
7. kvě 2018

@bayt tak tobě 10 bodů 🙂 ten lilek super nápad! Kozý sýr nemusím, ale věřím že bych se pochutnala-dnes jedeme nakoupit takže píši lilek a sýr na seznam 🙂

bayt
7. kvě 2018

@ladyhacek diky, dost casto mame tyhle rolky z lilku jeste i se spenatem k obedu jako hlavni jidlo s ryzi 🙂

Na platky ogrilovanyho lilku kousek syru a lzicka spenatu, zajistit paratkem a prelit rajcatovou omackou a zapect.

oveckaluky
7. kvě 2018

@letadylkokane jj, ,ten kupuju, jen mám vžitý ten masox 🙂 i vývar děláme "do foroty", ale občas ten koupený použiju. V tom Prostřenu mi lezou na nervy, jak jim vadí i jen polévkové koření, byť tam byla paní, co si ho michala sama z domácích surovin.

lendy1
7. kvě 2018

Nikdy bych do tohoto pořadu nešla, protože bych po pár minutách asi všechny vyhodila. Hned by mi zkritizovali barák-moc studený, nikde žádné fotečky v rámečkách, žádné barvičky....aaaaa, to nesnáším ... navíc to je vždy sebranka, nikdo nejí ryby, mořské plody, vnitřnosti, ale každý se cpe vepřovým :-/ Když už tam někdo dělá krémovou polívku, tak je to jak kaše...bože, to to neumí propasírovat a udělat krémovou polévku nekašové konzistence? Dezerty samé buchty, cheescake, muffiny, tiramisu. Pořád vše dokola. Jakmile člověk udělá něco z velmi kvalitních surovin, neobvyklá jídla, lahůdky-tak ostatní ohrnují nos. Jako bych je hned vyhodila od stolu, kdyby mi někdo remcal u jídla. Hlavně, aby bylo pečivo domácí, nudličky domácí...jinak k otázce, ač výborně vařím, jím vše a velmi ráda experimentuji, do tohoto pořadu bych nevolila nic extra, ale nějakou klasiku. Takže bych udělala mátovo-hráškový krém (opravdu krém, ne kaši) s uzeným lososem a krutony, jako hlavní jídlo kuřecí roládu s bramborovou kaší a salátem a jako dezert mini krémové dortíky s čokoládou a malinami a k tomu espresso. Když se použijí dobré suroviny, dochucení a člověk si dá práci s tím, jak jídlo servíruje, tak pak i jednoduchá jídla jsou výborná. Jinak mi si své "prostřeno" děláme s několika kamarády, pravidelně se navštěvujeme na střídačku a vymýšlíme celé menu pro ty ostatní. Ovšem takové menu je otázka vaření i na 2dny, ale stojí to vždy za to 🙂

marcicek84
7. kvě 2018

Nešla bych tam, ale menu (dle mé chuti, neřeším na kolik by mohlo být vítěžné):

1. Parmská šunka s melounem (možná kousek bagetky), nebo jarní salát s balkánkým sýrem a ztraceným vejcem, bagetka
2. Hovězí vývar s nudlemi a játrovou rýží, lze i variantu kuřecího vývaru (klasika) nebo varianta grilovaného hermelínu s tím jarním salátkem bez vejce, ale pak by byla na předkrm ta parmská šunka...
3. Králík na smetaně s domácími houskovými knedlíky...lze i variantu kachny s červeným zelím a br. knedlíkem (pro mě jsou oboje sváteční jídla, tak proto, raději však ten králík, ale při pečení bych dala i pár kousku kuřecího masa, pro ty co králíka nejedí)
4. Tvarohový Míša

zuzana_ka
7. kvě 2018

Varila jsem v prostrenu a bylo to docela fajn protože jsem narazila na super lidi. Byla to hodně zajímavá zkušenost.

marcicek84
7. kvě 2018

no mně by asi nevadilo uvařit a hostit lidi, ale jíst u nich u lidí které neznám něco co mi nejede, kdo ví jaké kvality, to bych nedala...a pak mi vadí jak se šmejdí v bytě...to taky nepotřebuju popularizovat 🙂))

journals
7. kvě 2018

Mě tahle reality show přijde strašná svou kvalitou. Nemám potřebu navštěvovat podobné šílenosti, takže já bych se nepřihlásila ani za zlaté prase, ale chápu, že pro hodně lidí je vidina finanční odměny velké lákadlo. Za mě je to strašný televizní odpad. Nejsem člověk, který by chtěla svoje soukromí ukazovat v televizi. Na to by mi byla případná výhra málo. A o typech lidí, které podobné pořady navštěvují ani nemluvím...

zuzana_ka
7. kvě 2018

@journals co teprve malé lásky 😀

journals
7. kvě 2018

@zuzana_ka Kdepak, tohle není nic pro mě. Ani prostřeno, ani malé lásky, ani 4vT, ani výměna manželek... nic z pořadů podobného ražení. Nechápu, že se někdo do těchto pořadů hlásí. Já bych nikam nešla ani omylem.

lv
7. kvě 2018

Předkrm - teď mne zrovna nic moc nenapadá 🙂
1.hl.chod pasta ala norma
2.hl.chod nějaké ukrutné maso, kotleta vcelku s parmezanovo-bylinkovou krustou, asi (nebo roastbeef, steak..?)+salát, s foccaciou, bagetkou,
3. Dezerty dobré sýry

lv
7. kvě 2018

A beru tuhle diskuzi jako nápady, tipy na menu pro hosty,

papaja90
7. kvě 2018

@zuzana_ka a kdy? Ze bych se koukla 🙂

tinaprofi
7. kvě 2018

salátek, bagetka... to je strašný, zdrobněliny na menu list nepatří. Nevaří se snad pro děcka, ale pro hosty...