• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co neříkat ženě po porodu?

6. prosince 2016 
díky za tuhle super diskusi - super nápad, a dost jste mě pobavily! i když je hrozné, jak se někteří lidé chovají a co dokáží vypustit z úst..mám štěstí, že jsem kecy okolo stavu mého těla nezaslechla, to by si ten člověk asi za rámeček nedal, ale řeči okolo kojení, dvojčat a staršího sourozence, nebo přikrmování - "vy jste jedli v půl roce svíčkovou s knedlíkem, když mu dám pribináček, tak se mu nic nestane, vy taky žijete" moje máma, tchýně..
nebo manželova prababička, která je předválečné dítě - "vždyť kinder čokoládu může (v roce), to je samé mléko :grinning: , tchýně včera, kdy bylo totální vedro - "dejte klukům ponožky do kočárku a dlouhé kalhoty, nebudou se hýbat a bude jim určitě chladno", na konci šestinedělí - "už dáváš čajík? aby neměli žížeň"
"jak to zvládáte dvojčata a starší? to se dá zvládnout? no já si to neumím představit, to musí být šílené, to bych se z toho zbláznila"
"teď vám začne teprve opravdová honička, když začnou chodit, to se připravte, jak nebudete stíhat"
"a proč ho nemám posazovat? a proč nechceš chodítko? a proč ho nenecháš vyřvat, zvykne si, že ho pořád nosíš" proč ho nemám zkoušet zvedat za ruce? to se dělá, tak ho naučíš si sedat"
"jaktože nemá dudlík? to ho nechce? to není možné"
"jakej byl porod, hroznej viď" (protože každej porod je přeci hroznej :grinning:)
7. črc 2014 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
@anetka1701 :grinning: to znám... taky jsem přenášela a jak mě denně chodily sms, tak už se to narodilo, či kdy a proč jsem jim nedala vědět, vždyť už přece se to muselo narodit :grinning: to už jsem pak mrskla na*raná telefonem o zem :grinning:
7. črc 2014 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mon_88017 s náušničkama mám taky problém.. holka je oblečená v růžovém, ovšem náušnice nemá a paní mi v obchoďáku říká, to je ale pěkný chlapeček :grinning: říkám, to je holka. Ale vždyť nemá náušničky, proč je teda nemá :grinning: Už se mi to stalo víckrát, naposledy jsem už vysoptila, co je vám po tom a šla :grinning:
7. črc 2014 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
Hlasuju pro jako nejhorší dotaz: Kojiš? Taky se nezadařilo a fakt nemám potřebu to nějaký paní na ulici vysvětlovat. A taky už mě točí otázka: A kdy bude druhý?
7. črc 2014 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
@mantaray taky už se tě ptaj? Člověku pomalu eště ani frnda nesrostla a všici otravujou s druhým, do prdelí horoucích je poslat :grinning:
7. črc 2014 ve 13:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
Holky hodně z váš píše o tom kojení, tak já se přiznám, že mě ta otázka na kojení taky tak štvala (jakožto nekojící a odsávající), že sem prostě už potom cizím zalhala a řekla, že jo. Že kojim. Fakt se mi nechtělo nic vysvětlovat a měla jsem klid. :grinning:
7. črc 2014 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
včera mě dostal přítel, sice teda už nejsem moc po porodu :grinning: Malá má 2 roky, ale říká mi, neměla bys míň jíst? Nebo koupit větší kalhoty :grinning: Mám 164 cm a 52 kilo. Vcelku jsem si na jeho narážky zvykla, častoval mě s něma i těsně po porodu, že mám velké břicho, že mi nějak nemizí, no ono to nejde během týdne u všech že... :grinning: A to jsem původní váhu měla za 2 týdny.
7. črc 2014 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barinkas to je teda gentlman :rolling_eyes: 52 kg při 164 cm je ideál, spíš lehce pod :wink:
7. črc 2014 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě lezlo na nervy: "Kolik kilo jsi nechala v porodnici?" Dotaz asi druhý den doma... Ne od manžela, to mu je to jedno. A pak asi všechno, co už tu bylo, proč nemá dudlík, proč jenom kojím, že bych měla jíst a pít to a to, proč je zase špatně oblečená... Mě vadilo asi všechno :grinning:
7. črc 2014 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mon_88017 samozřejmě! a pak teprve ty výrazy, když řekneš, že se možná mít další nebudeme, protože nám to stačí... to jsme potom za vyvrhele! A nejlepší je kombinace: Ty nekojíš? Při druhým už ti to půjde! My už asi další nechceme... Ale prosím tě!!
7. črc 2014 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@zuza01 To je jasný, jsme na to citlivý! Jsme se svýma dětma 24/7 a pak ho někdo vidí 5 minut a hnedka ví co a jak!
7. črc 2014 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Nevím, možná to tu už bylo, ale tohle říkali zase mě:
1- A už dáváš šťávičky? No to bys už pomalu měla začít. (Kojila jsem a malé byly 2 měsíce..)
2 - Neboj, ty kila navíc vykojíš. To půjde samo.
3 - Kojíš? (proč to paní v autobuse zajímalo, to je mi záhadou)
4 - Nemá hlad? (po hodině u prsa zřejmě nemá)
5 - A jíš pořádně? (jak mi dítě dovolí, v letu sním chleba a jedu dál)
6 - Ona nechce dudlík? a zkoušela jsi tohle a tamto? Fakt ne? To je divný....
7 - tázky manžela, jako by to bylo naše minimálně sedmé dtíě a já věděla všechno. (ohledně příčin pláče, co má dělat, kdy rostou zuby....)
7. črc 2014 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@barinkas tak to je něco teda.. to se naštěstí nám tlustejm nestává :grinning:
7. črc 2014 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mantaray tak to sedí jak prdel na hrnec, taky sem za vyvrhela, protože druhý už ani omylem. Ale já teda aspoň to vyvrhelství vykompenzuju tim, že kojim. :grinning: Ale piju pivo (sem tam celý jedno malý), takže sem za vyvrhela a alkoholičku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. črc 2014 ve 13:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@latkovkybrno joo tak za dotazy na kojeni bych vrazdila, u starsiho jsme 8 mesicu odsavala, protoze jinak to neslo a u mladsi bohuzel od 7 tydne uz nebylo co ji davat, takze uz jsem na to fakt alergicka, zvlast kdyz se na takove veci ptaji uplne cizi lidi. Posledne jsme byly na vetsi akci kde bylo hooodne znamych (i kdyz nektery lidi znam jenom od videni) a kdyz se me jedna uplne cizi asi tak 50 leta zenska ptala jestli kojim ,tak sem uz na ni vztekle vystekla, ze ja se ji taky neptam na to, jestli uz je v prechodu ,tak at se ona nestara o to jestli jeste kojim. a zabralo to asi se to rozkriklo, protoze od te chvile se me na to uz tam nikdo neptal :grinning: :grinning:

ale za me nejhorsi bylo, kdyz mi tchyne v porodnici rekla, ty jo ty vypadas jako by si teprve mela rodit... a ted kdyz hubnu tak mi porad rika, no jo ja vam rikala ze dve deti bude hruza a budes z toho na nervy... vrrr pritom se svou stitnou zlazou je kazdy kilo dole brutalni boj. :confounded:
7. črc 2014 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
A ještě jedna super otázka "Nechceš mu dát čepičku?" Z toho jsem šla dycky do kolen !
7. črc 2014 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tulikiss Však jo, nikdo neví, čím jsem si prošla, abych vůbec deci mlíka denně měla. Krom manžela, který to psycho sdílel se mnou. Takže blízcí lidé věděli co a jak, ale zbytku jsem uzavírala pusu s tím, že kojím a byl klid.
Mou váhu nikdo neřeší - tedy ne přede mnou :wink: za mými zády možná. Jsem totiž tlouštík.
7. črc 2014 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mon_88017 už mám na drátě sociálku :grinning: a profilovou fotkou to moc nevylepšuješ :grinning:
7. črc 2014 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@mon_88017 taky druhý nechci :grinning: ovšem dotazy proč miluji teda :grinning: PROTOŽE NEEEEE PROSTĚ :grinning:
7. črc 2014 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@latkovkybrno mě mamka poslala SMS - venku je 0, dej Samovi čepičku! :grinning: Vážně?! Pak jsem jí to vysvětlila a je klid. Jinak je zlatá
7. črc 2014 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@mantaray je no :grinning: sportovec, co má rád štíhlé a sportovní holky hehe :grinning: Ovšem já, co sním vše a nic nepřiberu, aniž bych se moc hla, mu asi "vadím" :grinning: Tak se dle mě snaží aspoň takto do mě rýpnout...
7. črc 2014 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barinkas tak to mě vadíš taky!! :grinning: :grinning:
7. črc 2014 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mantaray Někdy z nás okolí dělá pitomce, viď ? :slight_smile:
7. črc 2014 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barinkas to ja mela stesti ze vsichni vedeli ze je prvni z IVF takze na druhe se nikdo neptal, o to vetsi sranda bylo, kdyz se nam nahodou povedlo prirozene a kazdy se ptal...co? a jak jste k tomu prisli :grinning: :grinning: to uz pak jednou manzel nevydrzel a rikal tchyni...no vis to jsme se tak jeden vecer nudily a rozdali jsme si to u televize :grinning: :grinning: :grinning: jako na blbou otazku blba odpoved :grinning:
7. črc 2014 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (19)
@mantaray :grinning: v poho, jsem si zvykla...ale jsem po mamce, ona je stejná no...
7. črc 2014 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak teď co nejvíc prudilo mě :grinning:
Kojíš? (tak tohle zajímá opravdu všechny, bez rozdílu věku, pohlaví nebo rodinné příslušnosti)
Jak to jde? (na toto chtějí všichni slyšet, že to jde špatně, aby vám mohly vyprávět, jak jim to taky šlo blbě)
Ty nekojíš? (a pozor, s okladnou odpovědí na touto otázku na sebe lepíte nálepku "špatná matka", která se pak bude blbě sundavat)
Proč??? (vždyť kojení je přece tak krásné, snadné a přirozené, že se přece MUSÍ rozkojit každá)
Ty s ním nejezdíš každý den venku s kočárem? (mimino prostě naprosto nutně musí jezdit venku v pohybujícím se kočáře. pokud někdo dává jen dítě v kočáře na balkón a u toho si doma v ložnici schrupne, tak se to nepočítá :grinning:)
Jak ses vyspala? (asi místo otázky, jak se máš?)
Kolikrát jsi v noci kojila? (při odpovědi na předchozí otázku, že blbě)
Jak přibíráte? (dítě, které nemá faldy, totiž očividně trpí hlady a mělo by se pořád dokola vážit)
Jak to zvládáš? (přičemž tazatelka chce slyšet, že to nezvádám a tváří se tak, jakože je jí mě hrozně líto)

No a takové ty rady, které je nejlepší pouštět jedním uchem tam a druhým ven.
Je teplo udělej mu čaj.
Brečí, protože má hlad. Musíš ho přikrmovat.
Určitě mu je zima. Musíš ho ještě obléct.
7. črc 2014 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@mantaray já vim, Srstku a Kubišovou na mě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. črc 2014 ve 13:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tulikiss tak to je dobré :grinning: jsem se zasmála.. ale řekl to dobře... :wink:
7. črc 2014 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barinkas A proč né? Aby se blbý lidi měli na co ptát :grinning:
7. črc 2014 ve 13:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@latkovkybrno no naštěstí jenom někdy :grinning:
7. črc 2014 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek