Deprese 😞

efea1986
8. říj 2015

Ahojky všem.Musím se Vám tady asi trošku vykecat.Ale jinak už nevím, a třeba mi někdo něco poradíte.
Máme krásného 7měsíčního klučíka.Miluji ho nadevše.Vše bylo v pořádku jak porod tak i šestinedělí jsem zvládla, sice někdy úzkostlivá, ale zvládla.Ale posledí dobou je vemě nějaký vztek.nikdy jsem nebyla nervák , nebo tak nějak.ale ted mě vykolejí maličost a jsem vzteklá.Teba když se snažím uspat malího.Mne si očička, je uavený.Spí mi jedině v kočárku přes den.No a když se ho snažím uspt , tak si začne vískat ,nebo knourat nebo plakat nebo se mi začne točit v kočárku, a mě pak rupnou nervy a jsem v zteklá.Nikdy bych malímu nějak neublížila to né, aby jste si to nemysleli.Ale potřebovala bych to zesebe nějak dostat.Nevm čím to je, a nevím jak stím bojovat a hlavně mě to moc mrzí ☹ ☹ ano stalo se že jsem ho trošku plácla přes zadeček, Vím že zato nemůže a mě to pak začne strašně mrzet a je mi ti líto. ☹ ☹ ☹

barulina
8. říj 2015

někam si zajdi s kámoškama. já jsem cholerik ale pl
account tak malé dítě to bych neudělala. bez ven, opij se, vyresetuj a bude fajn.

shine2015
8. říj 2015

@efea1986 a nejsi na maleho sama? Pomaha ti nekdo? Manzel nebo mamka? Podle me si pretazena a potrebujes nekdy vypnout a byt chvili sama,vyspat se atd...a doporucuji nedelat miminku rezim ale nechat ho at jde spat samo jak si rekne atd....

efea1986
autor
8. říj 2015

@barulina Jenže já nato nemám čas si kdy vyrazit,nemá mi kdo hlídat malího ,sice přítele mám, ale ten sním vydrží sotva hodinkua ni někdy to né ☹. Nebyla to žádná velká rána, ale ta ruka prostě ujela, taky mě to hned pak mrzelo.

shine2015
8. říj 2015

@efea1986 a proc by prité nevydrzel tri hodky nez se prospis??? Nebo sehnat pani na hlidani...ale idealne tata....at se stara a pomuze ti

efea1986
autor
8. říj 2015

@shine2015 O malého se starám defakto sama.Přítel je v ráci , od nevidím do nevidím.Mojí mamku mám daleko, a tchýni bohužel už nmeám , ani jsem jí nestihla poznat ☹. Takže defakto jsem na vše sama, jak na domácnost tak na malího, dotoho , občas nvycházím s tchánem.S tím režimem to bude těžké, protože, i když je sebe víc unavenej tak mi nikde než očárk neusne .

efea1986
autor
8. říj 2015

@shine2015 Protože , jak jsem s malím sama doma tak je fiovanej namě.Jo nědy když je muž doma, a jde s malim ven to je tak na hodku, tak si jdu lehout, ale jen co přijdou tak mě jdou hned budit.Jenže umě je ten problém že než zaberu to taky trvá třeba půl hodky.On se přítel moc neumí starat, defakto vše je na měJo někdy jde malího přebalit, ale to je tak vše

shine2015
8. říj 2015

@efea1986 tak ho uspi v kocarku i vecer jezdi s nim po chodbe....a pritel pracuje i o vikendz?

shine2015
8. říj 2015

@efea1986 tak se musi snazit....venku muze byt klidne dve hodiny....nemusi do hodiny zpet...trochu bych ho zapojila....vic teda....spanek je zaklad....muj muz taky hodne pracoval a pomahal me v noci nebo o vikendu jsme se stridali ve spani behem dne...a to mame deti dve po roce a on zodpovednou praci kde se musi sozstredit atd...

efea1986
autor
8. říj 2015

@shine2015 večer tak už mi spinká v postýlce, ale jen přes den spí v kočárku.Jj někdy dělá i víkendy, a když né tak se válí. Upřímně je toršku víc línej , no .Občas je uměmní ho k něčemu dokopat aby mi s něčím pomohl.Už asi 14dní mu říkám aby zabezpečil krb dodneška není hotovo.Takže já si občas říkám že mám doma dvě děti a né jedno .A ěkdy stačí když jedu nakouopit, tak za chvilku mi muž volá jak jsem natom že malej je histerickej

efea1986
autor
8. říj 2015

@shine2015 Ta to ti závidím takového muže.Já nevím jak sním mám hnout.Chtěly by jsme ještě druhý.

iveta93
8. říj 2015

No asi bych začala tím že přítele donutím se víc starat. Ona hodinka je pro tebe vážně málo. Domluvila bych se aby ho aspoň ve volnu hlídal na 3 hodinky. To už se prospíš. Případně bych zašla na jógu nebo naopak na nějaký kontakní sport kde ze sebe můžeš ten vztek dostat - otázka co potřebuješ víc. Ale základem bude určitě i péče o prcka ze strany přítele.

shine2015
8. říj 2015

@efea1986 holka jak si to udelas tak to bude....ja bych se nehadala ale dala jasne argumenty....on ne kazdy je na hlidani miminek ale musi se snazit....a druhe bych si ted rozmyslela ....my msme deti dve po roce a treti na ceste ale jen proto ze muz pomaha....on zase mel jiny veci kvuli kterym me stval ale chce to udelat si poradky bez hadek kruku apid ale jase strucne dat argumenty..

efea1986
autor
8. říj 2015

@iveta93 Oo upřímně je to těžší ho k něčemu donit,lae asi si budem muset promluvit, aby to nějak klapalo.Co bych chtěla já, ab jsme byli spokojený všichni, a já byla trošku víc odpočatá. a nebyla zbytečně vzteklá.Syna moc miluji, je to moje všechno.láskou bych ho unuchala,a pak přijde takovej zkrat ☹ ☹ a mě to pak moc mrzí

efea1986
autor
8. říj 2015

@shine2015 to bych měla no ,ale bojím se že to moc louho nevydrží Ale musí udělat nějaký rázný krok

barulina
8. říj 2015

@efea1986 to, je to jeho táta a ty jen člověk. No já bych hnala svého kdybych si nemohla vyrazit. šup ven

barulina
8. říj 2015

@efea1986 hele ztráty budou, a pak tě to bude mrzet a taky přijde období vzdoru a separační a všechno zvládneš. ale chlapa si popřát a super ven

barulina
8. říj 2015

když měla malá moje 7mesicu též jsem prvně vyrazila a chodím jednou za měsíc dva

shine2015
8. říj 2015

@efea1986 nejde o to dělat rázný krok a bububu a dusno...jde o to se jako inteligentní lidí domluvit....

karlajasmine
8. říj 2015

@efea1986 proste mu řekni ze ty jsi v podstatě "v práci " 24 hodin denně, že malyho sice miluješ ale ze potřebuješ i čas a klid pro sebe nebo ti z toho hrabne,protože tohle potřebuje každý člověk. Tak ze např. v patek jdeš za kamarádkama na 3h ven a on se bude starat,že mu necháš nachystaný vše,co je potřeba a může jít třeba z toho na 2h na prochazku.

nutricnihodnota
8. říj 2015

Pokud se otec neumí a nechce postarat o vlastní dítě, aby si jeho partnerka mohla odpočinout, tak co je to sakra za lempla? Jaký si to uděláš, takový to máš. Takže jestli se nenaučí pomáhat ti teď, kdy je to ještě snadné, tak kdy? Opravdu chceš dělat mužíčkovi servis a ještě sama vychovávat společného potomka? Jestliže jsi už teď přetažená, tak za rok se z toho posereš. Chlap se prostě taky musí zapojit, přeci jste si ho vyrobili společně.

terinda
8. říj 2015

@efea1986 když miminko spí, tak spi taky nebo aspoň odpočívej.
Když budeš mít vztek, jdi do vedlejší místnosti si bouchnout do poštáře. Zhluboka dýchej a počítej do desíti. Už ho, prosím, neplácej, on nezlobí 😉

milius
8. říj 2015

Spaní v kočárku znám, do roku a čtvrt!! Vzpomínám kdy jsem chodila i šestkrát denně! Pak už jen dvakrát na hodinu a když mě to přestalo bavit, dala jsem ji spát jen jednou denně a to byla tak unavená, že usla kdekoli i v postýlce! ale od té doby co spí doma jsem já přibrala pár kilo, takže to má i své nevýhody! 🙂 ale jsem odpočatější. I ten vztek znám, je to frustrace a únava, s tím se těžko bojuje, když jsi na to sama. Co si najít kamarádku s podobně starým potomkem, scházet se, abyste si na děti vzájemně zvykaly a pak by šlo i třeba hlídání na dvě tři hodinky. Znám takové rodiny. A chlapa víc zapoj. Prcek bude ve věku, kdy se sním bude moct podniknout i něco jiného než přebalování, tak ho to možná bude i bavit. Jestli má tvůj chlap nějakého koníčka, tak ať malého začne zapojovat. U nás funguje rybaření i na holčičku 🙂 tak hodně zdaru a nevěš hlavu, bude líp!!

lv
8. říj 2015

Podle názvu diskuze jsem si myslela, že jsi nemocná, a ty jsi přetažená, to že ti ujela ruka není dobře, ale stalo se, leze ti ta péče už na nervy..což chápu, nespavý dítě jsem taky měla a nepříliš hlídacího tatínka..ale spokojená máma, spokojený dítě, oddych potřebuješ, holka.

efea1986
autor
9. říj 2015

@terinda já se snažím si jít lehnout když malej spí, někdy to ale nejde, protože musím uvařit a trošku poklidt , využít když spí.No a někdy když si jdu lehnout taky tak jak zákon schválnosti spí jen chvilku.Já vím že nezlobí, taky mě to mrzelo moc

efea1986
autor
9. říj 2015

@milius Bydlím u přítele na baráku, a tady nikoho neznám , a co mám kamarádku tak ty u maj dospělí děti a choděj do práce a maj své starosti.Jinak tady v okolí nikoho neznám.Co mám kamarádky, tak ty mi zůstali v Praze , a tam se moc nedostanu ,.Koníčka nemá, protože přijde domů z práce ,sedne k telce nebo k pc najíse a usne, a přes víkend moc toho neadělá je odpočívá .moc děkuji

efea1986
autor
9. říj 2015

Všem moc děkuji za podporu a za rady, a jsem moc ráda že se tady eašla žádá rýpalka, co by si mě vychutala.Jsem moc ráda že ste mě i tak trošku pochopili.Včera večer jsem řekla muži, že mi musí víc pomáhat, že jsem uavená a že se to vemě hromadí.Tak jsem zvědavá jestli to nějak bude fungovat.Jsem i ráda že jsem si tady mohla trošku vypsat co mě trápí.Jste moc všichni hodný.A děkuji těm co mi poslali srdíčko,moc si toho vážím děkuji

zitulkah
9. říj 2015
Uživatel zitulkah je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zitulkah.

Když začínám být nervní, tak chodím běhat. Hrozně se u toho uvolním a odbourám stres. Jinak jestli tam nikoho moc neznáš, tak bych zašla do nějaké dětské kavárny a nebo na písek 🙂 na těchto místech se kamarádky hledají celkem snadno.. držím palce 🙂

efea1986
autor
9. říj 2015

@zitulkah děkuji moc

dreamingsophie
12. říj 2015

Neboj, je normální, že jsi vzteklá. Přece je přirozené, že když ti najednou mimi zabírá všechen tvůjčas, krom lásky k němu cítíš i vztek. Opravdu to chce mít nějaké odreagování. Pokud se příteli moc nechce, zajisti si nějaké jiné hlídání. Například existuje služba tzv. adoptivních babiček - starší paní, které ti mimi pohlídají. A i jemu prospěje, když přijde do jiného prostředí. Musíš si najít nějaký ten čas pro sebe, čas kde načerpáš energii, budeš se na něj víc těšit.

efea1986
autor
13. říj 2015

@dreamingsophie děkuji moc , asi budu muset něco vymyslet , ale zase se bojím že dlouho bez něj nevydržím já 🙂 🙂