Dítě má utužit vztah... jó, to bych chtěla vidět...

dukie
7. říj 2009

Ahojte maminky. 🙂 Zajímá mě, jestli to tak máte (nebo jste měly) některá taky... Rozhodně nechci, abyste z mého příspěvku měly pocit, že něčeho lituju nebo tak... rozhodně ne, jsem šťastná, že máme děťátko - nádherného a moc šikovného chlapečka 🙂 , a jsem moc šťastná, že ho mám právě se svým manželem. 🙂 Ale jak už to tak bývá, má to svá "ale"... 😒

Od porodu žijem s manželem tak nějak pro dítě... ne pro sebe navzájem. Malej byl hodně náročný miminko (což jsem psala už v jiných diskuzích - v tom "nejlepším" proplakal v kuse 18 hodin za den), manžel se o péči o něj se mnou dělil, takže jsme si to "vychutnávali" oba - za což jsem mu vděčná, protože kdyby se k tomu postavil tak, že dítě je moje starost, že on vydělává... tak už jsme stoprocentně od sebe... Je statečnej, že se zapojil, zatnul zuby a trpěl se mnou. 😒

Ale abych se vrátila k tomu, co chci říct... jak jsme se takhle semkli jako rodiče... a syn z toho v podstatě tak nějak vyrostl až těsně před 1. narozeninami, kdy začal chodit a jeho neustálé kňourání a pláč se zmírnili... tak jsme přestali úplně žít jako muž a žena. Občas mi připadne, že si stěží dáme pusu - a když, tak jen ze zvyku či z nějaké nepsané povinnosti... o sexu bych raději ani nemluvila, to by snad ani nebylo o čem. 😝 No a nějaké to pohlazení a popovídání si v klidu... toho tedy taky moc není.

Zvládáme domácnost, zvládáme dítě - syn vypadá moc spokojený, manžel s ním po návratu z práce divočí a zápasí a hraje si s ním, vezme ho do parku a tak... to je dokonalý. Ale pro mě už tu sílu nemá... 😒 No a to se samozřejmě pak sama sebe ptám, jestli ji nemá nebo nechce mít... jestli je normální, že chlap od manželky "NIC" nechce, jestli vlastně ještě vůbec náš vztah funguje nebo jestli už "jen žijem vedle sebe"... 😝 Jestli nemá vliv, že mám nadváhu (což se mi nechce věřit, protože manžel měl taky +15 kilo a ani v duchu mě nenapadlo ho nepohladit, nepolíbit nebo s ním nemít sex... nikdy pro mě svoji přitažlivost kily navíc neztratil... ale kdo ví, u každého to může být jinak...).

Dokud to bylo se synem tak moc náročný, tak mi to ani nepřipadlo... sama jsem všeho měla plný kecky. 😝 Ale teď, co je to už 2 měsíce, co se to výrazně zlepšilo a připadne mi, že už to není tak náročný... vidím, že jsme někde uprostřed toho kolotoče ztratili sami sebe. 😒

Snažím se to nějak "nakopnout", projevit aktivitu ze své strany, promluvila jsem si o tom s manželem - překvapilo mě, že on (podle jeho slov) vůbec žádný problém nevidí... vypadá to, že se od té doby tak trošku snaží taky, onehdá dokonce po dlouhé době nechal být televizi a lehli jsme si spolu jen tak do postele a povídali, když syn usnul... Ale stejně z toho celého nemám úplně dobrý pocit... 😕

suki
21. říj 2009

😅 😅 no tak já si fakt myslím, že by mu pomohlo, kdyby si tebou nebyl tak zatraceně jistej 😉

majatob
21. říj 2009

say, je to blbec, pardon za takovej vyraz, ale je 😠
vubec nevi jaky ma stesti, ze ma krasnou mladou hodnou a milou zenu a nadhernou zdravou dceru!!! Nebyt Strakonice tak daleko tak mu jedu osobne nakopat tu jeho.... 🙄 🙄 🙄

P.S. o veku to neni, nam se narodil Tobik ve 21 (obema) a muz je naprosto uzasnej tatinek, kterej me v peci zastane naprosto se vsim 😵 😵 😵

suki
21. říj 2009

jak říkám, potřeboval by velkej kopanec, aby se probral...šok, kterej by ho dostal se svýho stavu těžké sebelítosti 😅

suki
21. říj 2009

každopádně snad mu to docvakne, protože by to teda byla fakt škoda, aby takhle hloupě všechno zahodil 🙄
Tvoje trpělivost je jehojedinný štěstí 😝

janeyzelvicka
21. říj 2009

Souhlasím s holkama. Vzteklá ženská by se vztekla a vyhodila by mu trenky i jeho zadek dávno někam na dlažbu 🙄 🙄
Fakt je jeho jediné štěstí, že jsi taková mírná a já tě obdiivuju...

suki
21. říj 2009

🙂 já te taky obdivuju 🙂 😉
u mě už by byly zabouchnutý dveře zevnitř 😅 😝 a on by byl rozhodně z druhé strany 😅

janeyzelvicka
21. říj 2009

Tak tak 😅

suki
21. říj 2009

Holky já se dneska loučím 🙂
a přeju, ať se to všechno zlepší 😉
zase pokecáme 🙂
něco ke sladkýmu spánku 😉

https://www.youtube.com/watch?v=7CInjjSgCjk
janeyzelvicka
21. říj 2009

dobrou 😉

kaleilah
21. říj 2009

say tvůj manža by potřeboval na pár dnů mě 😀 😀 😀 ne že bych byla taková semetrika, taky jsem byla dřív klidas, nechala si s.át na hlavu, alepřestalo mě to bavit. MM je od února bez práce, nám to paradoxně ve vztahu dost pomohlo, ale taky ze začátku vyspával denně do 11, já lítala od 6ti kolem malýho, začala uklízet, vařit...a žádná pochvala, nic. Tak jsem se naštvala a jeden den k malýmu nevstala a ještě MM vzbudila že mu brečí syn. Koukal na mě jak na blba, co že se to děje.Já se otočila a "spala" dál 😅 Ve dvanáct jsem si vstala, vyžádala si oběd, hodinu si na něj počkala..ale zvládnul to 😀 no tak toho využívám, občas si pospí on, občas já, ale je v tom rovnoprávnost. stejně jako v péči o malýho. Když si potřebuju odpočinout, tak jsem to dřív dělala tak, že jsem všechno nachystala, a dala mu malýho připravenýho aby měl co nejmíň práce. Proč?!!! mě ho přece taky nikdo nepřipraví..takže jsem si šla odpolko lehnout a ty se starej. Dělala jsem že spim a MM díky týhle "výchově" 😀 ví kde má malej věci na doma, kde na ven, v kolik svačí, co svačí, kdy se s ním dělá tohle a kdy tamto... fakt převést veškerou zodpovědnost na chlapa, bez jakýchkoliv instrukcí, ať si poradí 😀

I když kojíš, v 7mi měsících už to přeci není tak hrozný abys nemohla odpoledne někam vyjít. Kvůli jeho žárlivosti bych šla odpo, ne večer aby neměl blbý keci, ale prostě se sebrat a jít. Žádný přípravy, nic. Bude to muset zvládnout, je přece táta.

U nás teda taky zabírají moje stupidní kecy 😅 typu : Danýsku, tatínkovi je úplně jedno že jsi pokakanej, ale neboj, maminka se postará aby tě nebolela prdelka..
nebo Danýsku já vim že máš hladíček, ono je pro tatínka hrozně těžký vyndat papání z mikrovlnky, ale maminka tě umřít hlady nenechá... 😀 😀 😀

tohle u nás zabírá vždy 😀

zanett
21. říj 2009

bude to znit tvrde, ale narozdil od zde pritomnych say neobdivuju za to, ze je klidna a toleratntni, spis se ji divim. Myslim, say, ze kdybys trochu pritvrdila, ze by si te vic vazil a mel respekt, takhle si ovsem spis mysli, ze po tobe muze slapat a delat si, co se mu zlibi, pac ty mu to stejne vzdycky odpustis a nejak se s tim poperes. Podle meho nazoru takovy submisivni pristup neni nikdy dobry. Asi me tu spousta lidi odsoudi, ale doporucila bych ti precist si knizky 'Proc muzi miluji potvory' a 'Proc si muzi berou potvory' ....spoustu veci by se ti vyjasnilo

janeyzelvicka
22. říj 2009

Ještě jak se tu navrhovalo, že by say jednou odpo odešla a nechala malou s mlíkem a tatínkem. To samozřejmě není problém, Julča by to určitě zvládla... Ale na druhou stranu, koník je plný témat, jak se mamky bojí nechat mimča s tchýní, svojí matkou atd. protože by se nezvládly o ně postarat. Say, přebalil Eda malou někdy sám od sebe? A přebaloval ji někdy vůbec? Umí ji sám nakrmit, zaujmout, když brečí? Anebo to všecko vždycky nechává na tobě? Pokud to nechává na tobě, nevím, jesi bych mu mimčo vůbec svěřila. Je to sice otec a matky potřebují vypnout, to ano, ale zas bych pak nechtěla po odpoledni přijít domů, tam řvoucí hladové podělané mimino a chlap jen sdělí, že řve... čímž neříkám, že to tak dopadne, jen se ptám, jak by to zhruba mohlo vypadat...
Jestli je Eda z otců, kteří sice umí, ale jsou jen líní, anebou neumí a nechcou se naučit...

anta
22. říj 2009

Kal - hele, nejsme ségry? Já to dělám stejně 😀 😀 😀 No jako pardon, proč my musíme pořád něco a oni (chlapi) nic? Proč my žínky máme padat na huby a chlapy mají být vysmátí. Oh no, nejsem taky semetrika, ale dokážu říci, co je třeba. Mám to okoučovaný slušně, manžel k malému v noci vstává 😎

kaleilah
22. říj 2009

anta u nás taky vstvá manža, malej se budí ještě pořád kolem druhý na mlíčo, v tu dou chodim spát, manža bývá na pc takže ho rovnou přebaluje a dělá mlíčo, už to tak máme zaběhnutý 😵

Na to že mi je 21, MM je o 11let starší ho, mám taky slušně pod pantoflem 😀 co se týká péče o dítě. Svýho syna miluje, nevydržel by bez něj, pro něj byla největší hrozba že s malým odejdu a najdeme si lepšího tátu..teď bych hledala marně 😵 😵 😵

Myslim si že v domácnosti by měla "vládnout" ženská. Na ní závisí chod domácnosti i rodiny, a jaký si to udělá, takový to má. Chlap se převychovat nedá, a která si to myslí je naivka.Ale můžeme je celkem snadno zmanipulovat a vést tak, jak potřebujeme 😀 Ale chce to vydržet, udělat jasný pravidla a hlavně,když něčím vyhrožovat, tak to i splnit!!!!!!! steně jako s výchovou dětí: budeš mě kousat, kousnu tě taky 😀 nepomůžeš mi doma, přestanu se starat i já o tvoje věci, prádlo, jídlo...tímhle bych začala.Ať se začne starat sám o see,posupně bych na něj nabalovala i péči o dítě a domácnost. A to nejen v době kdy má volno, ale HLAVNĚ když přijde z práce. Dřív jsem si říkala že by nejvíc pomohla nemocnice, aby se mi něco stalo a on opravdu MUSEL převzít veškerou práci a éši o dítě. Naštěstí se vzpamatoval dřív než jsem začala plánovat jak si zlomit obě ruce a nohy 😀 😀 😀

sayast
22. říj 2009

tak v hlidani se musim manzela bohuzel zastat. vim ze by to zvladnul,kdyby to jen slo. ale julka je hrozny zavislak a kdyz chytne hysterak,pomuze jen prso. 😒 . a on to vi. sam mi vcera rekl, ze ji pohlida,ale az k tomu bude. ted je pravda ze nespi jinak nez v kocaru nebo se mnou a prso ma v puse 😖 . nebere dudlik,flasku,pitko nic. a ze jsem se snazila. odstrikat ani odsat mi nejde. takze ja jsem k ni "privazana" neustale. nemuzu si dovolit odejit. i moje mamka ktera je s ni temer kazdy den,tak si netroufne mi ji 2 hod pohlidat a ja abych sla.
jinak kdyz mu reknu,doma uklidi, obcas i uvari-s prupovidkama,ale uvari.
priznal ze si vse predstavoval jinak. ono az budeme moct dat juli aspon na 2-3 hodky na hlidani a budeme moct treba sami vyrazit na veceri,tak to zas bude lepsi.
ze zacatku k juli taky vstaval a nosil mi ji do postele. pak uz nebylo potreba,spala celou noc. ted je to s ni zase horsi. jsem pro ni zivy dudlik a je to strasny. uz i pro me. ale odnaucit nevim jak. na to abych ji nechala vyplakat nemam a ani bych to neudelala.

kaleilah
22. říj 2009

Say, nechci se tě nijak dotknout, ale mám pocit že jsi svůj příspěvek (první) psala ve chvíli, když jsi byla utahaná, zoufalá,možná po hádce...prostě v krizi...a teď když jsi v "pohodě" tak s tím prostě nechceš nic dělat, mě to přijde že vlastně zjišťuješ, že manžel za nic ani nemůže, 😠 že je vše jak má být a že problém je vlastně v tom že Julča je na tobě závislá.

Prostě ze začátku zoufalství, snaha s tím něco dělat a když se hormony trochu zklidní tak se vymlouvat na všechno možný i nemožný. 😉

Každopádně ho neomlouvá že dceři neříká jménem a bere jí jen jako tvojí...
V něčem tě chápu, taky když jsme po hádce, vidím věci jako velký problém a on to i problém je, ale jak se uklidnim, tak když si představim že změna by byla náročná, nechce se mi do ní..tak prostě "zapomenu" na ten podstatný problém a snažím se MM omlouvat a ospravedlňovat. Když je to před někým, tak to ještě jde..ale nejhorší je, když to dělám i sama před sebou. Snažim se aby i v mých očích byllepší než je a omlouvám ho sama sobě ☹

Snad jsem to napsala aspoň trochu srozumitelně.

sayast
22. říj 2009

no,snazim se ho asi omluvit hlavne sama pred sebou... nechci na nej jen hazet spinu a stezovat si. nejak me to vsechno stve

janeyzelvicka
22. říj 2009

Say, tak já to potom moc nechápu. Psalas, že když jste všichni doma, tak malou sotva vykoupe, nepřebalí, říká řve ti mimino. Pohlídal by, ale až někdy potom, až to půjde. Proč se starat potom, až to půjde, a ne teď, všichni jste doma, malá vidí tebe, ale je tam i taťka, který se podělí o část práce, to mi přijde jako ideální stav... Nestýská po mamce, a vidí, že i taťka se o ni stará.

S tím, že jsi živý dudlík, bohužel neumím poradit, nic mě nějak nenapadá... A že si to představoval jinak, to asi všichni, a většina rodičů zjistí, že se jejich představy změní, spíš teda k horšímu...

kaleilah
22. říj 2009

say, jasně, chápu tě. na jednu stranu ti vadí šíleně moc věcí, potřebovala jsi se vypsat, na druhou stranu, máš potřebu ho před náma "chránit" protože jsou i dobrý chvilky a takhle to vypadá že je jen lempl kterej doma nehne prstem a dítě ho obtěžuje 😉

sayast
22. říj 2009

kal,asi tak. ono uz jen to vypsani pomaha strasne moc.
a to ze rika ze bude pomahat az az... no,asi trochu vymluvy. pro nej to je strasne daleko a tak proc by to nerekl. buhvi jak nakonec vsechno bude

janeyzelvicka
22. říj 2009

Say, moc ti držím palce, aby to nakonec dopadlo dobře. Jenže to asi bude chtít hodně snahy i z jeho strany...

suki
22. říj 2009

say, však ty na něco příjdeš, důležitý asi bude nějaký rozhodnutí z tvé strany 😉

pepibubu
24. říj 2009

Poctivě jsem si přečetla sayast od jejího prvního příspěvku a řeknu k tomu jediné. Sama ví, že tohle není partner pro život, není to opora. Vnitřně to ví, už chybí jen ta pověstná poslední kapka, která by ji přiměla fláknout do stolu, zařvat a dost a vypadni. Pak si popláče, chvíli bude sama a pak už bude obezřetnější při výběru partnera.

Přiznávám, já jsem asi od Honzy rozmazlená, malýmu se věnuje maximálně, každý večer ho koupe a když potřebuju, tak prostě vím že se na něj můžu ve všem absolutně spolehnout. Že by řekl "mimino" místo Pepa, Pepíno, Pepča, Pižďuch, sluníčko? to neexistuje.... Se sexem to u nás teď, co jsem těhotná, taky není valný, tuhle se mi přiznal že si ulevuje, což jsem ocenila, protože asi bych nedala kdyby dotíral že má nárok nebo tak něco (to say nepsala, vím,) prostě vychází mi vstříc, ale přesto je občas na zabití... třeba včera, prostě mu občas nedojde že se mnou mlátěj hormony 🙂

anta
24. říj 2009

Kal - souhlasím s Tebou, myslím, že domácnost by opravdu měla vést žena, neboť muž se stará o to, aby bylo co jíst - dřív lovil mamuty a žena udržovala oheň, tak současná žena mu musí dát ten správný seznam toho, co se má nakoupit, aby doma nic nechybělo a aby byl ten správný chod domácnosti. Sama vím, že chlapi nejsou nějak moc schopní v sobě držet, že ve spíži chybí mouka 🙂 . Jak si kdo ustele, tak opravdu má. Samozřejmě chlap je hlava domácnosti, ale žena je ten krk a tak to asi má být. Jen se to musí dělat nenápadně, aby si chlap nepřipadal jako vůl 😀 😀 😀
Manžel se o kluka stará krásně a myslím, že pro něj tou nejhezčí odměnou to, že kluk ho bere strašně moc, chodí ho vítat, když přijde z práce, mává mu, když jde do práce a to si myslím, že je hodně, hraje si s ním, když jsou víkendy a je to prostě pohoda a je na klukovi vidět, že ho má rád stejně jako mě. Myslím si, že děti závislé na mamince za to svým způsobem nemohou, obzvlášť, když ten chlap se k tomuto prostě nepostaví čelem, přebalování mu přijde jako něco strašnýho a vyloženě podřadnýho, nedokážou to dítě ani podržet v ruce, no tak ať se pak nediví, že ho to dítě prostě nebere 😎 Je mi tedy líto maminek, které toto doma mají, ale chce si to dupnout občas, panč mužíčci někdy rádi na povinnosti zapomenou 😉

jana.sun
2. lis 2009

Say, drž se 😔 a hlavně popřemýšlej, že si fakt dupneš - protože takto to opravdu dál nejde a to víš i ty sama 😔

brumdinka
9. dub 2010

say - souhlas s kal měla by sis vážně dupnout a ty knížky co tu psala žanet si přečti - já mám obě doma a poctivě přečtený - snažim se tim i občas řídit 😀

jinak to je jasný, že po narození dítěte je najednou všechno jinak a chvíli trvá než se s tim oba srovnáte a kdy se i srovná ten vztah - rozhodně bych kvůli tomu hned nebrala kramle 😀 tak vydrž a nebud´na něj tak moc hodná 😉

cernalu
30. črc 2012

Chtěla bych obnovit diskuzi a zeptat se vás zda s tím některá máte zkušenosti? Mě přijde, že od té doby co máme syna je náš vztah jen horší, manžel se dohaduje kvůli každé blbosti, prostě už to není to co to bývalo ☹

xlucka9
4. srp 2012

ahoj holky, vcera me chytil rapl,drazdila jsem manzela,strkala do nej a on jakoby nic, pak se me zmocnila zlost,vztek a pak plac.. plno vyrikavani,proc uz si me nevsima atd. samozrejme jsem zjistila ze kila nahore jsou pricinou,ale ne nijak zvlast,pry.. no a o pul 3 rano,po bourlive hadce byl krasny sex,po kterem jsem se rozbrecela jak mala.. Mame pulrocni holcicku,miluju ji,ale nekdy me nenaplnuje neustale starani se a prace dokola a dokola... mam rada lidi a zabavu a jako zena jsem neumrela.diky za toto forum,uz jsem myslela ze jsem cvok

chanellka
5. srp 2012

@cernalu @xlucka9
Ahojky holky já musím říct že každý den mi minimálně jednou deně skočí na mysl slovo rozvod ☹ máme krásného chlapečka 5měsíců ale od té doby co se na rodil je to fakt peklo, manžel se šíleně změil, před porodom pořád sliboval, jak bude pomáhat a ted, vůbec nic, malej byl dost uplakanej do nedávna a já byla zralá na psychologa, kde jsem teda nakonec i zkončila ☹ je to fakt děs, nedokážeme se spolu normálně bavit, o nějakých rodinných procházkách není ani řeč, že by si někdy vzal malýho to vůbec, vždycky se dohádáme, jeden dva dny je to dobrý a pak zase stený jak to bylo před tím ☹ Dneska jsem ho prosila jestli by mi s malým nemohl pomoct protože jsem musela vařit, řekla jsem mu jestli by s ním nechtěl jít ven..Odpověď zněla že dokud nebude sex nebude se on o malýho starat ☹ takže asi tak... No já na to nemám ani pomyšlení a náladu už vůbec ne...Každej den padnu do postele na hubu jak jsem vyřízená ale mu pořád připadá že nemám být s čeho unavená... že jsem přeci celý dny doma... ☹ ach jo.... ☹ nelituju toho žemám malýho ale toho že jsem se tak moc chtěla vdávat...to jsem asi neměla.... jako svobodné matce by mi bylo stejně, byla bych na vše sama ale aspoň nemusela bych se každý den s někým hádat....☹

amallie
5. srp 2012

@chanellka holka to bych se pri takovy odpovedi vyprdla na cely vareni a at si ji, co chce

Chlapi casto pomahaji s detmi az jsou vetsi a je a nima sranda, coz s miminem moc neni
A s rostoucim poctem deti je to taky lepsi a lepsi 😉