Jak často navštěvujete rodiče partnera?

pypyes
1. kvě 2018

Ahoj,zajímalo by mě jak často navštěvujete rodiče partnera/manžela.já s tchýni nevycházím,chlap nás tam tahá každou neděli ale k mým rodičům tak často nejezdíme.je celý dny v práci,soboty hodně často taky jediný volný den je neděle a to jsme u nich.když mu řeknu že chci chodit 1x14 dní a ty zbylý neděle aby trávil s námi tak vystartuje ať si chodím jak chci že si vezme děti a půjde(to nechci protože tchýně nerespektuje co řekneme a on jí nikdy neřekne ne)a vhodná strava pro roční dítě je podle ní fast food,já už se tam bojím něco říct protože všechno otočí proti mě a nedejbože abych nesouhlasila s jejím názorem.už ani nevím kdy s námi chlap naposledy někde byl a asi už z toho mám ponorku,jinak jsme spokojený občas mám chuť se sbalit a jít ale ničit kvůli ní vztah kde jsem jinak spokojená nechci

marii90
3. kvě 2018

V tomhle ti asi moc nepomůže porovnání, kdo jak často chodí k tchánovcům 🙂
Každý má jiné vztahy, jinou vzdálenost atd.
Co zkusit nadhodit, že by třeba přijeli jednou za měsíc oni?
Nebo na neděli naplánuj prostě nějakou akci a bude se muset rozhodnout, jestli to dětem pokazí, nebo se přizpůsobí.
V tomhle trošku válčíme s mým taťkou.... má pořád pocit, že všechny jeho plány nám zaberou minutku a že to tak není pro nás problém... Hodně nám pomáhají, ať už nám fyzicky pomůžou nebo můžeme využívat věci, které si koupí oni, někdy koupí nějakou věc a nechtějí to zaplatit atd. Ale manželovi jsem rovnou řekla, že se musí naučit říct NE, když ucítí, že to nechce nebo se mu to nehodí. Já to za ty roky už mám v malíčku a neberu si to tak, ale on s tím taky trošku zápasí a je mu to blbý.
Chce to čas 🙂

duhovakony
3. kvě 2018

@pypyes tak uu nas je to tak ze s pritelem zijeme v rodinym baraku i s jeho matkou,mame bohuzel spolecnou koupelnu,takze nelze ze se proste nevidime,potkavame se kazdy den. Ona je hrozna (museli byste to zazit aby ste fakt pochopily,ostatne jak se rika kdyz neuvidis neuveris) ale to je jedno,jednoho dne uz sem se vytocila tak ze sem ji rekla uplne vsechno do oci,a prestala s ni absolutne mluvit,mam ji na haku (ji to strasne stve) ale pritel to nechava,protoze me chape....obcas rekne milacku prosimte,aspon ty nebo se i pohadame kvuli ni...ale respektuje pritel moje pravidla,protoze vi ze jsem schopna se sbalit a jit

fire85
3. kvě 2018

@dokument nezlob se ale to je docela vtipné...píšeš že k vám může přijít kdykoliv a hned vedle píšeš že jí nechceš rezervovat jeden den v týdnu....nebylo by to tak lepší? človk aspon ví že přijde může se na to připravirt.je to takový problém?

dokument
3. kvě 2018

@fire85 Ne, neni to lepsi. Ona ma respektovat moji domacnost a moje pravidla. Resp. nase. Ale manzelova pravidla jsou jeji pravidla, on nemel na nic nazor, vse mu bylo jedno a rekl, at si to domluvim s ni. Co rekla ona, bylo svate, jako bych si vzala ji. Ona mi v porodnici oznamila, ze bude chodit jeden den, urcity den, pravidelne, v tydnu, protoze chce mit kontakt s vnukem. A ze ma v pondeli to a v utery to a ve stredu to... a ze k nam bude chodit ten a ten den. Ale ja jsem mela take nejaky program. A ona se ma podridit ne, ze my budeme ji vyhovovat a nebudeme moct ten den nikam jit, protoze ma prijit. Muze zavolat, jste doma? chtela bych prijit. A podle toho se domluvime. A ne, ze ja nebudu smet kazdy patek jit ven se synem, v lete na vylety, protoze ona ma v jine dny program a zadala mi za ukol na ni cekat zavreni doma. To neni moje povinnost kazdy patek x let cucet doma. Ona me kontrolovala . Jak se staram o dite, prednasela tragicke pribehy, abych nedelala, co ona nechce. Napr. ty matky co nosi dite v satku nemuzou byt normalni, predstav si, jak jsou hloupe ty neockovacky, ty nevi jak vypada cerny kasel a ten se vraci, diva se jak koupu syna a ukaze prstem a rekne, takhle ne. To ti prijde ok? Nebo kdyz jsme se s manzelem pohadali, zorganizovala vychazku, prevzala dite v kocarku a my jsme meli jit do restaurace se udobrit. To je snad nase vec jak a kdy se budeme udobrovat. Nebo nam nutila veci, ktere nechceme. Nebo jsme si kupovali susicku a ona mi udelala plan, kde ta susicka ma stat. Ani bych se ji ptala na radu (takovych rad mi davala milion). Ano, je to problem, byt prilis tolerantni. Toho manipulatori radi zneuzivaji. Nebo se rozhodla, ze nas syn bude chodit ve 3 letech do plavani (s ni). Nejde o to, zda ja si myslim, ze je to, nebo neni vhodne, aby chodil plavat, ale o to, ze ona nemuze urcovat nas program. Ona uz svoje dite vychovala. A neprisla ani jednou, kdyz jsem ji sdelila, ze nebude mit rezervovany kazdy patek. Ale ze se bude domlouvat podle aktualni situace. Nebo si me jednou zavolala na koberecek, ze nebyla na oslave syna. Byl mu tehdy rok nebo dva. UZ nevim. On z toho nemel nic, takove ty moderni mega oslavy. Ja ho chci vest v jinem duchu. Ona mi udelala prednasku, nalakala me pratelsky na popovidani, pak me zpucovala, pry ta oslava je pro ty ostatni (tak na ty se muzu vy... z vysoka, oslava je pro oslavence) a zakoncila to, ze doufa, ze pristi rok na te oslave bude. Nepozvala jsem ji znovu. Jinak bych ji i pozvala, ale po tomto ne. A to nejdulezitejsi, synovi, svemu vnukovi, ani rucickou nepotrasla a nepoprala mu. Pro ni jsou dulezite veci, povrchni oslava, ale ne ten clovek, preju ti vsechno nejlepsi, mam te rad, myslim na tebe, vzpomnel jsem si na tebe, ze dnes mas narozeniny. To je podle me nejdulezitejsi a ne nejake nesmysly materialniho razu. Proste je falesna a manipulativni. A neni moji povinnosti ji poslouchat na slovo, to opravdu ne.

dokument
3. kvě 2018

@fire85 ale jestli jsi mela na mysli, ze ti zavola a dopredu se domluvite na nejaky termin a podle situace se takhle domlouvate porad dokola, tak to bylo to, co jsem rekla, ze bude delat. Ze uz nebudeme kazdy patek (jak si sama urcila) sedet doma a cekat na ni. Zvlast v lete mi to vadilo. Ale, ze zavola treba den pred a zepta se, jestli muze prijit.

jankol
4. kvě 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@pypyes Navštěvujeme se tak jednou měsíčně a bohatě mi to stačí. 🙂

preiba
16. čer 2018

My se vidíme několikrát do týdne... Partnerova maminka ta měla velké zdravotní problémy,tak teď bydlí u nás a tatínek s tím se navštěvujeme několikrát do týdne. S mojí mamkou také několikrát týdně , jsme takoví závisláčci a můj tatínek bohužel minulý rok v září zemřel,ale jezdil dvakrát týdně a každý víkend jsme jezdili my tam...

avestsikova
16. čer 2018

@pypyes problém je v tom, ze manžel vnímá rodinu "on a rodiče" a ne "on, vy a vaše děti" musí se v životě posunout dal.

sinysov
16. čer 2018

@pypyes ahoj, mám to stejně. Tchýní nemusím a přítel by chtěl aby jsme tam chodilo skoro pořad a nejlépe na celý dny..Máme rok a půl starou holčičku, a raději bych trávila čas někde na písků nebo někde v parku u zvířátek.. Když přijdeme na návštěvu, tchyně hned laduje do male věci které nemá rada, pokaždé co jsme na návštěvě se dcera pozvraci...Když už mám nervy na pokraji seberu malou a jdeme domu..Přítel pak celou cestu semnou nemluví, protože sem prej drzá na jeho " maminku" .... A když se ozvu k tomu, ať do male necpe věci které nemá rada, řekne mi tchyně ze to je moje vina že holka nejí úplně všechno..

priefi
17. čer 2018

@sinysov no.... moje nervy.... nemas to lehke.... Tvuj pritel by si mel uvedomit, ze jeho dite je na prvnim 1.a ne jeho matka

fire85
17. čer 2018

@sinysov teda tak k tomu bych i něco řekla, na tohle ja jsem vysazena , trochu respektu .navic v roce a půl by měla jist všechno ? A co je myšleno tím všechno?jako vše nezdrave nebo i zelenina ovoce apod? A přítel se k tomu staví jak?

sinysov
17. čer 2018

@fire85 Na co přesně si vysazená? Bohužel, přítel na to nic, vždyť je to jeho " mamča " přece... Co pak by mohl své mámě odporovat... ?! Moje malá nemá ráda sladkosti, natahuje ji z nich dále hranolky a pod.nebudu tady vypisovat co všechno. Vždyť má teprve rok a půl. A myslím si že na játru a samý nezdravý věci má ještě dost času, když ji to nechutna proč to do ní cpat? Násilím určitě ne!

priefi
18. čer 2018

@sinysov manzel nastesti ma rozum a stoji pri me, ale kdyby do meho ditete nekdo cpal neco, co si nepreju, pohadala bych se do krve... ale taky v tom hraji roli alergie meho syna, takze tim, ze by mu nekdo dal neco, co nechci, sahl by mu na zdravi, nastesti v tomhle jsou tchanovci i moji rodice rozumni. Ale nebyt krvavych ekzemu a ted krasne pleti, tezko rici, zda by byli takovi sikovni. Ale znam lidi, kterym lze alergie vysvetlovat zleva zprava a oni si dal melou sve o tom, ze se ma.jist vse a ze ty problemy jsou, protoze se neji vse... a to jim proste vysvetlit nejde. Maji svoji pravdu a tecka. Nemaji alergie, nemaji problemy a nechapou. Vis co by na tchyni mozna platilo? Natocit, jak mala zvraci, jak je ji zle, jak se trapi, kazdy kdo ma cit, by to pak uz neopakoval.

sinysov
18. čer 2018

@priefi aha tak to mi je líto co má tvůj syn. Moji rodiče by pro malou udělali cokoliv, chápou že malé nechutná spousta věcí, tak ji to nedávaj, ještě naopak vymýšlej co by ji asi mohlo chutnat, kupují všechno to co má rada .. Ale ta druhá strana to je vysloveně horor....To že malá z vrací je vůbec nezajímá, připisujou to jako mou chybu že prej nemá ""ŠMAK DO JÍDLA "" přitom holka má ráda spoustu jiných věcí než jsou sladkosti. .. Ale to oni neví protože tady s nami nejsou a nevidí to.. Ale presto jsem já, ta špatná 😀 Nedělám si s toho nic, ať si myslej co chtěj, to je moje dítě a já vim o něj víc než nějaká "babička" která je jen na oko a přetvářuje se jak holku má ráda..

fire85
18. čer 2018

@sinysov no vysazená na to že rodina kecá do jídla, navíc takovej prcek ještě.to je dobře že nemá ráda sladký, neříkám jednou za čas, ale babičky by fakt cpali pořád ty děcka.já mám mimino a 4 letýho a ten rád vodu a čaj, nemá rád limonády a podobný sr...a všichni se tomu hrozně diví , jak to že nepije colu apod...nechápu, a v roce a půl jsem nepvolila skoro nic.ale manžel by i něco mohl říct jak píšeš že je přítel na tebe naštvanej,měl by stát za tebou😉

lvl16
13. čer 2019

Tak jednou za měsíc, ale nemáme zatím děti. Předpokládám, že až bude prcek na světě, tak je budou vídat o něco častěji. Zatím mi to jednou měsíčně bohatě stačí :D (a to spolu vycházíme dobře a mám tchyni i tchána ráda).

evakaspar
13. čer 2019

Tchyne k nam jezdí kazdy vikend, tchan bohuzel pred 2 roky zemrel jinak jezdili taky kazdy vikend. Bydli v panelaku tak sem jezdi relaksovat.