Jak se vám ráno vstává s dětma?

yellowbanna
2. lis 2010

V mnoha tématech se tady řeší, jak miminko večer usíná, případně jak spí v noci. Ale mě by zajímalo, jak to máte ráno? Opravdu všechna miminka vstávají brzo ráno a nedají maminkám a tatínkům po probdělé noci dospat? 😉 Můj půlroční syn se obvykle budí kolem šesté. Přebalíme ho a pak si ho beru k nám do postele, kde ho v leže nakojím. U toho on spolehlivě usne. Probudí se pak někdy kolem osmé, kdy můj muž odchází do práce, ještě se chvíli "válíme" a pak vstanem. Ale někdy - jako třeba dnes - chrní až do desíti. A ja s ním 😀 Jsem sova, takže si to docela užívám... přikrmuju zatím jen v poledne, takže snídani ani svačinu ještě neřeším, ale vím, že už na mě brzy dojde 😀

A jak je to u vás? Myslím samozřejmě maminky, které mají první miminko a nemusí řešit školky či školy starších sourozenců případně další věci... 🙂

nice202
2. lis 2010

Ahoj, moja dcera vstava pravidelne "rano" medzi 10:00 a 10:30 je presna ako hodinky. ona bohuzial, ale nenaspi vela poobede. max. si zdriemne na pol hodinku az hodinku, zvycajne raz niekedy aj 2x. spat chodi od 20:00 do 21:00.

jesterka01
2. lis 2010

Tak my jsme do nějakého 4.měsíce chrněly až do té desáté.pak se začala budit tak kolem té osmé, ale teď asi zapůsobila změna času a rýma a tak je na nohou už od půl šesté (možná je to i tím, že mi vytuhne už na procházce v pět, v sedm jak přijdem domů jí v polospánku dám sunar, přenesu do postýlky a chrní až do té půl šesté) ale zase je fakt, že jak vstane, dostane mlíčko, putuje zpátky do postýlky, pustím jí bebetv, dám jí pár hraček a nechá maminku vyspat aspoň do půl deváté🙂 doufám že jí to takhle nějakou dobu vydrží 🙂

marinka
2. lis 2010

Leontýnka se vždy budila kolem osmé a stále to tak má, jednu dobu dokonce kolem deváté 🙂 Před sedmou mi nevstala snad nikdy! 🙂

miarosa
2. lis 2010

Tak mi už jedem příkrmy v plné polní a ráno pravidelně v šest připravuji mlíčko a pak ho přebalím, a dám do postýlky kde si hraje až do devíti v pohodě sám, takže to využívám ještě ke spaní a pak zase papání, Takže na nevyspání si rozhodně nestěžuju 😀

kristi
3. lis 2010

my jsme si Miu naucily, vstava okolo osme a nekdy i dele

kamoska ma holcicku, co je proste mezi 6 a pul 7 vzhuru a nenadelas nic, proste jinej biorytmus. To bych umrela

klara.t
3. lis 2010

Mojí malé je 10 měsíců a vstává mezi 5 a 6hod. Někdy ale vstane i před pátou, a když se výjmečně zadaří, tak v půl 8. Dýl nevydrží. Vstává tak i když se náhodou dostane do postýlky dýl, než je jejím zvykem (mezi 19 a 19.30). Nevím, jak jí naučit spát alespoň do 7. To vstávání před 6 mě hrozně unavuje. Já si jí vezmu do postele na nakojení, ale nikdy už neusne, jen pak dudá, ale kvůli tomu neusnu zase já. Tak prostě jdem do obýváku, kde ještě ani nezačla Snídaně s Novou. 😖 Po 2 hodinách už je zase unavená, tak jde spát. Zrovna dnes se chystám jít taky spát, protože jsem KO.

Neznáte někdo nějaký fígl, jak jí protáhnout spaní? Přes den taky toho tolik nenaspí. Dopoledne i odpoledne tak 1-1,5hod.

naty
3. lis 2010

malej stával mezi 6 a 7...no, teď se mu to pěkně posunulo, takže je vzhůru v 5 a dýl ani ránu...a je mu úplně jedno, jestli jde večer spát v 6 nebo v 8... 😔

crca
3. lis 2010

Teda maminky já závidím těm kterým dítě spí do 9 😅 My jsme ze začátku vstávali už kolem 5.30hod a teď je to tak kolem půl sedmé,když se zadaří tak v 7.15,ale od půl sedmý je ukecávám,takže už stejně nespím 😀 Chodí mě spát akorád dopoledne v 11 a spinkaj tak hodinu až hodinu a půl a spát choděj v 19.15hod 😉 No žádný zázrak to není ,ale aspoň mě spěj docela v noci obstojně,byli i horší časy 😀

veruska007
3. lis 2010

Honzik spi od zacatku od cca 20h do cca 5:30. Nekdy usina v 19.30, vyjimecne po 20.h. Vstava obcas i ve ctyri, nastesti vetsinou vydrzi do te pul seste. Kdyz slysim, ze nejake dite spi do sedmi, zavidim.

Pres den pak taky moc nespi, vyjimecne i hodinu, ale zpravidla tak 15 - 30 min. 😠

lenulinka21
3. lis 2010

Naši kLUCI mají 15 měsíců a spát chodí mezi 20:00-21:00hod
a vstáváme mezi půl 8-8hod 🙂
Po obědě chodí spát na cca 2-2,5hod spíme 1 denně 🙂

nejinka
3. lis 2010

Malej mi večer usíná kolem deváté. Než nechystám vodu, než umyju lahvičky, než nachystám mlíčko a trochu pokludím a vykoupu se tak jdu spat kolem jedenácté. Za noc se mi probudí dvakrát na jídlo většinou kolem druhé a šesté. Pak se mi budí kolem osmé a já nejsem schopná otevřít oči. Ráno mě nastartuje kafíčko a hlavně jeho krásný úsměv když si pro něhu přijdu do postýlky. Po ránu je nejvíc k sežrání 🙂 🙂

kozinka
3. lis 2010

Tak u nás vstávačka většinou kolem 9 🙂 ale je to fakt různýma obdobíma... minulou zimu jsme vstávaly okolo 10:00-10:30 😅 😀 pak se to zase vrátilo na tu devátou... ale brzy nám skončí a budeme budit do školky.. :-Ptak jsem zvědavá jak to zvládne holka moja 😀 Jinak já jsem jí za to její spaní moc vděčná, pracuji po večerech, takže chodím spát i kolem půl druhé ráno a kdyby nespala tak dlouho tak nevím jak bych to přes den zvládala 🙂

k.ate
3. lis 2010

Tak před změnou času malej vstával kolem půl deváté, deváté (chodil spát v 18:30 - 19:00, ale přes den už nespal). Teď po změně času dva dny vstával už o pul osmé, přes den spal, takže chodil spát až kolem 9 večer... Dneska jsme zase vstávali v půl devátý, tak jsem zvědavá, jestli bude přes den spát nebo ne..

suik
3. lis 2010

já kojím v noci co 2 - 3 hodiny, ráno jsou ty intervaly častější, tekže ty dvě hodiny, ale když se zadaří a nemusím vstávat, tak se válíme třeba do 10/11....ráno se jí jeste chce spát. Tak snad nám to vydrží.

baradisk
3. lis 2010

tak ja nevim jak je to mozny ale kdyz se narodil tak od narozeni do 2,5 mes.jsme poradne nevedeli ze ho mame. 😉 kazdy den vytuhnul hned po koupani a kojeni takze kolem 7hod a spal az do 5hod rana bez jedinyho probuzeni ,no a od tech 2,5mes katasrofa,prestala sem kojit davam mu hami extra na vetsi zasiceni,vecer mu delam uz normalne kasi tu vypije i 200ml a okolo 1 v noci je vzhuru a v 5hod znova a o pul 7 uz me nebavi vylejzat a zalejzat tak radsi vstavam taky 😒 ale nekdy se zadari ze jsme uz s nim v obyvaku jeste driv nez zacne s nidane s novou 😠 😠 😠 takze zise zavidim vsem co spej dyl jak do pul 7 😀 😀 😀 😀 😀

kalo
3. lis 2010

U nás se vstává už od miminka mezi půl 9 až 9 hodinou... Všem nám to vyhovuje.

jajik25
3. lis 2010

tak mi vstáváme většinou mezi šestou a půl sedmou jelikož starší vstává do školky,takže žádná sláva ☹ 😉

zdezli
3. lis 2010

Moje dceruska chodi spat ted po zmene casu po osme, vstava kolem 9. Odpoledne spi 2-3 hodiny po obede 🙂

meo
3. lis 2010

Moje dcerka vstává mezi 7 a 8 hod (spát chodí v19:30), pak jí přebalím, nakrmím a dám ještě spát, to chrní zhruba do 10 hod., někdy i déle. Takže já si na spaní nestěžuju. První měsíc to bylo tak 2krát za noc, ale teď je to v pohodě, jsou jí skoro 4 měsíce. Někdy vydrží spát i do 11:00, tak to někdy spím taky, zvlášť když ponocuju. 🙂 😀

brisalek
3. lis 2010

je meo ja chci druhe taky takove. moje mala chodila spat v 10 vstavala prvne tak 2x pak i 10x za noc a pak ano vstavala po 5 hodine , okolo 7 usnula tak na pul hodiny a pres den spala dohromady tak 2 hodiny🙂 Zlepsilo se to az tak kolem 10mesice.

slavkah
4. lis 2010

tak my ted chodime spat mezi 9-10 a vstavame tak kolem 8 az pul 9, cca od 3 mesicu spi celou noc, pres den spi dohromady 2-3 hodiny, takze patrim k tem stastnejsim co se vyspi, zatim abych to nezakrikla .. 😀

horty
4. lis 2010

Vikorka vstávala od narození v 5, když bylo lepší období, tak o půl 6. teď, co začla chodit do školky se to zlepšilo a vstávala mezi 6 a půl 7, luxus. Ovšem vlivem změny času jsme opět na svém, takže 5 to jistí 😝 😝 😝

pepibubu
27. lis 2012

Já, sova, co se na maturu učila zásadně v noci, jsem porodila dva skřivany. Dneska byl úspěch, vstávali "až" v sedm... Standardně 6, někdy i v 5, a Martin to tuhle zkoušel ve 4, že prej dobé áno maminko.... pffff :D

hlavinka
27. lis 2012

Jsem skrivan, cili mi vstavani nevadi. Obe holky vstavaji brzy. Majda kolem seste, Adelka driv taky tak, ale ted tak v sedm. A vykopat ji je nekdy problem. Ale nechce se ji do skolky, pak je stres, ze se neoblika, necisti zuby a pod. Ach jo. Nicmene teda vstavam rada jeste driv, nez Majda, abych se aspon v klidu najedla, jinak nemam sanci ☹

antarres
27. lis 2012

Já mám 15ti měsíční a 4 roční holčičky, obě spí s náma(teda spíš se mnou) v posteli, i teď se budí až v 8 hodin nejdřív. Takže paráda, školku bude mít až od příštího roku, chci si to s nima užívat, dokud to jde. Ani u jedné dcerky neznám vstávání v 6 hodin, to se nám dohromady stalo tak 10x. 🙂 A spát chodíme večer tak mezi 8. a 9. hodinou.

barusinecka
27. lis 2012

My si taky rádi pospíme 😀 ,Malá mi už asi od roku a půl odpoledne nespí takže když jde spát kolem půl 9 tak spinká třeba do půl 9 do rána a já taky 😎 .Večer se vzbudí na čaj,ale to se napije a znova ulehne a spí dál jako špalek.Uvidíme jak to bude u druhého,ale brzo nám to skončí jak malá začne chodit do školky,tak si toho spánku ještě užívám 😀 .

kocicinka
27. lis 2012

Já jsem sova a ranní vstávaní ( rozumněj před osmou) by mne zabilo. Naštěstí i děti spí déle.
Manžel nyní dostal nakázáno vodit staršího syna do školky, protože já bych to nezvládla. Nebo asi zvládla, když bych musela, ale pak bych byla celý den unavená a otrávená. Muž ráno syna vzbudí, dá mu snídani, umyje a oblékne ho, odvede do školky. Mě mají nakázáno nebudit. Mladší (5 měs.) syn se v cca 6-7 hodin nakojí, spí se mnou v posteli, takže to kolikrát ani nezaregistruji, a spíme oba do cca 10 hodin. Pak vstaneme, já ho přebalím, umyju, převléknu, nakojím, dám na deku s hračkama a jdu se umýt a dát si obědo-snídani. Pak ho naložím do kočáru a jedeme vyzvednout bráchu 🙂

Chodím spát tak ve 2 v noci

janca_dobi
27. lis 2012

Moje dcera (17 m.) chodí spát kolem 20.hod. a vstáváme okolo půl deváté, dnes dokonce až v půl desáté. 😀 Odpoledne spinká po obědě 2-3 hodinky. 🙂

benjik
27. lis 2012

Obě děti chodí spát v devěd večer,vstávají kok
lem 8,takže pohoda.Já je mám naučený,že si ráno musím v klidu vypít kafe a že do té doby po mě mimo snídaně a čůrání nemůžou nic chtít.

petronelie
31. pro 2012

Nikdy jsem se lepe nevyspala jako na mateřské.Prumerny čas vstávají 9hod,když byl mimo,tak klidně i v 11.