Kamarádky na mě kašlou

pap8
26. kvě 2018

Ahoj všechny, jsem teď v takové situaci. Mám ročního prcka a s mými kamarádkami to jde s kopce. Nemají na mě čas. Ty s dětmi to nedávají, nechápu proč, když já jsem schopná s malou i bez ní kamkoliv kdykoliv. A bezdětní si užívají volna a nemají čas nebo nechtějí přijít na sklenku ke mě, když nemám v týdnu hlídání. Všechny tvrdí, jak se sejdeme a nic a mě nebaví se furt jenom připomínat. Jedna se už ani neobtěžovala mi sdělit, že je těhotná. Tak jsem z toho smutná..

vanea
26. kvě 2018

@pap8 Ahoj, třeba ty kamarádky nebyly tak dobré, jak sis myslela. Ono život a různé události prověří vztahy a zůstanou jen ty opravdu pevné. Já se se třema kamarádkama vídám i přes to, že ani jedna nemá děti a jejich zájmy jsou aktuálně úplně jinde. A přesto si umíme srazy užít a hodně se zasmát i s přítomností malého =) Jsou moc hodné a umí se přizpůsobit..Ale je pravdou, že se vídáme třeba jen jednou za měsíc. Není to už tak snadné všechny sladit, každá bydlíme v jiné části Prahy a holky pracují, mají partnery..ale nakonec se to vždycky nějak vyladí🙂 Zbytek taky odpadl..Jinak co chodím s maminkama na procházky, tak některé jsou jako ty, že můžou vždycky, některé to mají těžší (náročné dítě, které nespí, pořád pláče, maminka je na tom psychicky špatně..) a pak jsou i ty maminky vyčerpané..tam je k pochopení, že ne vždy mají náladu na to jít ven (nebo jít ven s někým), takže je to těžko soudit.. Zkus si najít maminy, které jsou ti náturou podobné a bude dobře🙂 Chápu že jsi smutná..já byla za ty "odpadlíky", co už se ani nenamáhají ozvat a zeptat se jak se mám , taky smutná. Ale to je život..někteří lidi jen prochází, jiní zůstávají=)

pap8
autor
26. kvě 2018

@vanea děkuji za povzbuzení, tak nějak si člověk říká, že takových let a vlastně to z jejich strany asi nebylo naplno.. Hm jenom se to nemuselo sejít u více najednou😉

viridie
26. kvě 2018

@pap8 Holka, já Tě chápu,že Tě to sejří,ale být Tebou- nikomu se nepřipomínej, zabal prcka, vyražte na píseček a nabal nové kamarádky...🙂 Já jsem na mateřské 4 roky a taky to se sociálním kontaktem se "starými" kamarádky není teda vůbec valný. Bezdětné odpadly skoro všechny a s dětnými zkoordinovat sčuch není jen tak. Nemoci,celodenní shon,pořád něco...🙂 Já jsem některé "ztráty" také oplakala, bylo mi to moc líto.Rovněž jsem vždy iniciovala kontakt a pak mne to přestalo bavit...Momentálně s 2 dětmi je tedy náročné i někomu zatelefonovat, pořád je tady randál, řev ..a když je klid..tak nechci s nikým mluvit,.😅..Sumasumárum- zkus to dětské hřiště- to se Ti zaplní telefon hned. 🙂

sasui1
26. kvě 2018

No me se stalo neco podobneho...otehotnela jsem po SS takze se nepredpomladalo ze me kamaradky budou resit taky materstvi...ja ale mela snahu vidat se i bez ditete. Bavit se o "normalnich" vecech. Urcite jsem je nezatahovala do kojeni. Prebalovani. Papani...no a kdyz jsem se neozvala ja tak ony nikdy. Tak jsem si rekla ze to mi za to nestoji...chvilku jsem nemela kamaradku zadnou a az casem mi do zivota prisly nove...
Zamrzi to. Obzvlast kdyz se to sejde u vice z nich ale je treba se na to divat opravdu tak ze to zadne Kamaradstvi bohuzel nebylo :(

dora13
26. kvě 2018

U tech bezdetnych to chapu, tam to proste ukaze, co je a co neni skutecne dobry a pevny vztah, ale u tech s detma mi to prijde zvlastni? Nemas predstavu, proc se s tebou prestavaji bavit ty?

drzticka81
26. kvě 2018

Tak nevim-ja s jednim ditetem jsem byla taky rada za scuky s kamardkami-zvala jsem k sobe druhe maminky s jednim ditetem a v klidu....ted mam deti tri a nejradsi jsem,kdyz k nam nikdo nechodi 🙂))) jen bordel a rev-stejne si s maminkami nic nereknem-mam rocni mimino,tak se i bojim-ne tech starsich a rozumnych,ale treba tech dvouletych co nemaji rozum.....navic se clovek domluvi-prijde nemoc,dlouha nemoc,pak dalsi nemoc,dite uz nikdy nespici zrovna ten den usne vyjimecne odpo-kamoska nastvana........prijde mi to uz zavazujici 🙂)) a nejradsi mam klid se svymi detmi a ne je furt korigovat s ostatnimi 🙂))) takze asi tak.......takze ja se vidam s kamoskami prilezitostne-nejlepe venku,nebo se proste nahodne sejdem nekde na hristi a to je nejlepsi-nezavazujici........a pak je dalsi level navrat do prace -to uz clovek nebude mit cas na deti,muze natoz jeste kamaradky......
a jinak pises,ze muzes kdykoliv a kamkoliv (nechapes,ze ty s detmi nemuzou) a v dalsi vete se zlobis na ty bezdetne,ze k tobe nechteji prijit,kdyz ty nemas hlidani 🙂)) trosku zvlastni-treba ty s detmi taky nemaji hlidani......
navic nektera kamaradstvi jsou omezena casem- ja mela na vysce uzasne dve nej kamaradky-vazne jako sestry-5 uzasnych spolecnych let-jenze pak kazdou osud zaval nekam jinam a uz se nevidame,ani si nepisem-no a co? ale tech pet let bylo uzasnych......ted mame zase jine kamaradky...................takze si najdi nejakou novou kamaradku 🙂))) hodne stesti......

journals
26. kvě 2018

Takový je prostě život. Občas to není o tom, že jsou kamarádky zlé, nebo závistivé (jak se tu dost často objevuje), ale třeba jste se za nějaký čas dostali každá jinam. Kamarádky s dětmi třeba opravdu nemají čas - preferují trávení času jinak než s tebou, nebo s někým jiným. A ty bezdětné nebaví řeči o dítěti. Spíš bych se možná poohlédla po nějaké nové kamarádce mamice a možná se zamyslela, jestli chyba není ještě někde jinde, co sis třeba nepřipustila.
Já děti nemám, ale v očích některých "dětných" kamarádek jsem asi taky "selhala". Bezdětný člověk je někde jinde než člověk s rodinou. Mě přestalo bavit to, že jako bezdětná nemůžu mít žádný problém, nemůžu si postěžovat že jsem unavená, nebo něco nestíhám. Když jsem něco takového před kamarádkou s dítětem zmínila, debata okamžitě končila. Mě ani tak nevadí, když někdo víc mluví o svém dítěti, chápu to (pokud to ovšem není monolog 4 h v kuse, taky takové znám), ale vadí mi, že hodně kamarádek si jen stěžuje a u mě se vlastně žádný problém, trable, pocit nepřipouští. Nemáš děti = nevíš o čem je život = tvoje starosti jsou oproti mým podřadné...

pap8
autor
26. kvě 2018

Ja jsem totiz nikdy nemela jen jednu nejku a se vsema jsem se kamaradila podle me velmi uzce. U me je asi taky problém, ze casto prejizdim do jineho mesta za rodicema a blbe se ladi termin. Na druhou stranu mam obe babicky hlidaci i tatinka, ale bezdetny se chytnou obcas a detny zas to hlidani nemaji. A taky myslim, ze ty s detima maji presne ty starosti a nestihacka a radsi klid doma. Ale asi mam hodne dite a jeste po vecerech pracuju na pul uvazku na pocitaci... Rada chodim po praze, jezdim do vsech parku a zoo, ale nevim, proc ty maminky nechteji, asi vlastni klid😁 A s tema tematama se hlidam, pamatuju si to za svobodna, ze proste clovek nerozumel a matky ho hned utly, ze bez deti nevis, co je starost. Ja jsem rada, kdyz si odfrknu od prcka! A za svobodna jsme posledni roky furt parili u nekoho v byte, protože nemeli hlidani.. No proste mi ted chybi nejaka partacka, se kterou bych se vidala casteji, takovýto jako s partnerem, ze si uz rikas takovyty detaily a ne, ze se ted s dobrou kamaradkou vidim po dlouhe dobe a musim ji vysvetlovat, co se stalo pred tremi roky, aby vedela o cem mluvim... Tak asi zkusim nejake znamosti z piskoviste z okoli, i kdyz zrovna timhle smerem jsem zatim mela obavy se vydat, ze to bude nejaka, co vari manzovi, az si cvachta😁

journals
26. kvě 2018

@pap8 No, s těma témata mi přijde, že si to hlídá každá a jak to dopadá. Minule mi kamarádka líčila, jak nechápe přesně něco podobného a jak si myslí, že je fakt s tématem děti a rodina v pohodě a fakt jsem se musela smát. Kdykoliv si napíšeme, kdykoliv se vidíme, je to vlastně jen monolog (většinou o nemoci dětí) 😀
třeba je pes zakopán právě v tom, že máš pocit že ty všechno zvládáš. Možná ses párkrát zmínila, jak ony nemají čas a ty všehcno zvládáš s přehledem, včetně práce, máš hlídací okolí a jim se to nechce poslouchat, protože to mají jinak? Třeba hlídání nemají, dítě je náročné, ony jsou unavené... když pak přijde někdo, kdo všechno zvládá s přehledem, tak je to třeba zrovna taky nebaví...?

pap8
autor
26. kvě 2018

@journals to by mohlo byt ono, vlastně u té jedné je to jistota a taky pěkně bouchla a psala ni fakt hnusny zprávy, protože ona ma tri deti a je fakt na dně. Ale sprosta byt nemusela si to vylit na me. Ja mela fakt narocnou a stresujici praci a s ditetem je to pro me ted prochazka růžovým sadem a delame si nejvetsi pohodu, takze asi tak. Je pravda, ze clovek si mozna nekdy nevidi do pusy, kdyz rika, jak se ma fajn a ma pred sebou nekoho, kdo nezvládá, ale to uz je o jednotlivcich. Kazdopadne moc diky vsem za tohle, tady si clovek uvedomi, co potrebuje!
Moc vam dekuju za reakce 😍 Na te materske se cloveku tak zúží svět, ze nema potrebny odstup...

pajulh07
26. kvě 2018

To znám. Musela jsem se přestěhovat do Prahy a nějaký kamarádky jsem si našla. Ale když se chci sejít s těmi, které bydleli jako já dřív, tak mi na poslední chvíli schůzku odvolali, tak už se nikomu nevnucuju. Přijde mi, že se jim nechtělo jít se mnou ven.

lucie_90
26. kvě 2018

Ahoj holky, taky me to potkalo a to jeste nemam prcka u sebe ale jsem zatim v ocekavani. Kamaradky jsou bezdetne takze si ani nemam s kym o tehotenstvi a vse co k tomu patri poradne pokecat. Snad jen se sestrenkou ale to ne moc casto. Tak doufam ,ze taky nejake potkam treba na piskovisti. Ale musim asi poradne zapracovat protoze nejsem moc dobra v navazovani novych kontaktu. Jeste ze existuji takove skupinky ☺

dora13
27. kvě 2018

Rada bych napsala k tem “detnym” kamaradkam: ono to taky nemusi byt osobni, ale proste ted nemusite byt kompatibilni, pokud maji deti mladsi/starsi/maji jich vic. Pises, ze treba rada jezdis do ZOO, coz je super, s rocnim prckem super program, pohoda, relax, ale treba pro me jakozto pro matku dvou kluku (2 a 4 roky) je to momentalne vycerpavajici expedice, oba litaji jak blazni, kazdy na opacnou stranu, starsi na vterinu nezmlkne, mladsi taky furt neco, ja tahnu jak soumar miliardu veci, furt resime curani, svacinky, ruzny atrakce, vlacky — ja po dvou hodinach zrala na panaka, o tom, ze s maminkou, se kterou jdu, jsem si mozna vymenila na zacatku pozdrav a jinak nic. No a mam prave kamaradku (jedno dite), co porad vymysli takove ambiciozni plany a nechape, ze tady ty ZOO, parniky, dinoparky, whatever radsi podnikam o vikendu s manzelem, abychom na ne byli dva a v tydnu radsi jdeme jen na hriste/do herny/na navstevu/do parku, proste neco, co me nevyridi na cely den. A jelikoz ji tohle prijde nudne, tak kdyz se chci s nekym domluvit, tak nevolam ji, ale jine kamosce, co to ma stejne.
Takze asi idealni najit si kamosku, co je ve stejne situaci jak ty, at mate proste stejne naroky na program. A takovy to o tom, jak vsechno skvele zvladas, pracujes a mas hrozne hodny dite asi vynechej vzdycky, nikdo nema rad lidi, co se chlubi😀

budilinka
27. kvě 2018

Stalo se mi neco podobneho - do 3 mes. po porodu jsem prisla o 2 skalni letite kamaradky a jeste me opustil otec meho ditete. Byla to pro me nejvetsi zivotni rana. Jeste se to "pekne" seslo... X mesicu jsem v noci brecela do polstare. Trvalo mi 2 roky nez jsem se z toho oklepala. S temi kamaradkami jsem se temer denne vidala, obema jsem hlidala deti, pomahala. Kdyz jsem se ocitla v opravdu tezkem zivotnim obdobi, tak jsem se jejich podpory a fyzicke pritomnosti nedockala. Zpetne jsem rada, ze to takhle dopadlo, protoze veskere vztahy prave krizova obdobi proveri. Ani jedna z nich mi nikdy pak uz nepomohla ve smyslu, ze by mi treba na hodinu povozily malou (mely uz vetsi deti). Casto jsem nemela hlidani a citila jsem se dost izolovana. Ale nejsem ten typ, co by oslovil cizi maminky na prochazce nebo na hristi... dnes uz po navratu do prace a roce v ni jsem si jine (a rekla bych mnohem lepsi) kamaradky nasla. Ale nevidame se tak casto, protoze kazda mame svych starosti dost. Zaroven vime, ze se chceme, muzeme a umime kdykoli vzajemne podporit 🙂 Sdelila bych kamaradkam svoje pocity a potreby a pokud by se nic nezmenilo, odpoutala bych se od nich. Cas je dobry lek na jakekoli bolestive vztahy a dobry pritel v hledani a "delani si" pratel novych. Ono materska a rodicovska je obecne velmi narocne obdobi... drzim pesti 😉

ivuska1986
27. kvě 2018

@pap8 ahojky, bohužel to znám, narozenim miminka jsem ztatila nejlepší kamaradku. Poznaly jsme se v práci a tri roky si báječně uzivaly. No, byla s manzelem dvanact let a bohuzel dvakrat potratila, ja se svym pritelem podle ni jen rok a miminko se nam podarilo napoprvé- i kdyz ne uplne hladký prubeh tehu, cele tehu jsem poslouchala, jak jsme vsechno zkazili, ze vlastne jen ona ma pravo otehotnet, jelikoz ma dlouhodoby vztah, no, des, hrůza, snazila jsem se to chapat, ale pak uz jsem mela pocit, ze pred ni musim nase miminko chranit. Po narozeni jsem trpela fakt socialni izoloci, byla jsem hodne společenská a najednou jsem nikdo nechodil, hlidani nemame, navic mala je strasny mamanek, takze tatka s ni nechce zustat sám, tak jsem si časem zvykla byt jen s malou. Kamarádka tu byla asi třikrát a poslouchala jsem kecy o tom, jak mam malou spatne vychovanou a ze na kamosky nemam čas, tak jsem se ji prestala ozyvat, ted si obcas napisem, ale uz ani nestojim o to se s ni videt. Radu asi nemám, možná nez se doprosovat, tak bych se na ne vyprdla a mrkla se po jiných kamoskach-co třeba nekde na pisku, v materskem centru?

drzticka81
27. kvě 2018

@dora13 uplne s tebou souhlasim 🙂))) co bylo s jednim miminem super oziveni, se s vice detmi stava bojova hra o preziti 🙂))))

kata267
27. kvě 2018

@dora13 souhlas stoprocentni a to mam mladsi jeste nechodici aaa starsi jsou 2 a stejne kdyz jedem "jenom" nakoupit sem z toho zpocena az na zadku takze o tom ze bych si mohla pri takove akci jeste vykladat fakt ne 😂

kata267
27. kvě 2018

@pap8 tak uprimne jeste dnes si pamatuju na ty srazy kde byly kamosky s detma a ja tehdy jeste bezdetna a uprimne fakt me to nebavilo furt poslouchat dokola jak papa a kaka 😀 ted kdyz se vidime s holkama co maji taky deti tak se o tom.taky bavime protoze clovek.vlastne cely dny nic jinyho nedela......kazdy odbobi ma svoje temata a,idealne si najit na ty bezny schuzky holky co to maji podobne a se staryma kamoskama se videt proste jen jak to pujde a nelamat to pres koleno

dura175
27. kvě 2018

Já jsem z pozice bezdětné mezi dětnýma taky ten "vyvrhel". Při společném setkání se teda snažíme všechny jakž takž konverzovat, ale k dětem se to stejně vždycky zvrhne. Co mi nejvíc vadí je ale ten pocit, že ony jako dětné získaly patent na rozum a snaží se mně "dobře" radit. Snažím se s tím pracovat a nebrat si to příliš k tělu a něco překousnout, protože kontakt s nimi přerušit nechci. Chce to respekt a toleranci ze všech stran.

pavlinar
27. kvě 2018

Tak @journals mě předběhla, chtěla jsem napsat něco podobného. Nemáš děti = nemáš nárok si stěžovat na cokoli. A ještě teda narážky, že moje zájmy jsou podřadné, mrhání časem. A ohromný tlak, abych si taky pořídila dítě.. z tohoto důvodu jsem s jednou velmi dobrou kamarádkou omezila kontakt, a těhotenství jsem ji oznámila mailem někdy snad v 6m, právě proto, jak tlačila ať mám dítě (zní to podle mě dost šíleně, ale je to tak) jsem neměla vůbec chuť jí to říkat.
A teď to taky trochu vidím, že někoho štvě, když říkám, že se mám fajn.. protože podle některých jsem měla šestinedělí strávit v slzách a zoufalství - jak to měly ony. A já ne a ne, a ještě si to snad užívám, no to je skandál :D

dura175
27. kvě 2018

@pavlinar Na setkání s dětnými kamarádkami slyším to stejné. Spousta času, problémy nicotné. A ten tlak na dítě... Nemáme náhodou stejné kamarádky??? Občas je to opravdu těžké. Naštěstí mám i jiné kamarádky, které jsou schopné i normální, nepovýšené konverzace, přestože samy děti mají.

pavlinar
27. kvě 2018

@dura175 Ano, naštěstí jsou i ty normální 🙂 U této konkretní to pro mě bylo velké zklamání... tak tohle autorka nedělá.. asi to bude tím, že je "moc v poho", a kámošky to nedávaj

pajula123
27. kvě 2018

Mám velmi živé a od mala nespave dítě a fungujeme prakticky bez hlídání, což znamená, že občas padám únavou. Řeči, že jaký si to uděláš, takový to máš, že ta a ona zvládají vše v pohodě (aby ne, s hlídáním za zády) atd., mě vytáčení úplně stejně, jako kdysi otravné řeči detnych směrem ke mně bezdětné. Ono si je to totiž ve své podstatě velice podobné...taky neúcta k tomu, že druhý funguje v jiných podmínkách. Odsoudit či dát najevo nadřazenost je tak jednoduché...

pap8
autor
28. kvě 2018

Děkuju za rozproudění diskuze. No ja furt nechapu, ze zivotni situace dokazou proste od tebe odpoutat velmi blízké lidi. Pro me je pratelstvi na veky a nezavdala jsem jim pricinu.. Ano, některé odval cas nebo jine mesto, ale prvni kamaradka me opustila, když jsem se zasnoubila a ona ne a to jsem ji chtěla za svedka, ale po jejim výstupu jsem řekla sestře. Druhá kamaradka mě teď zavrhla, protože potřebuje si na někom vylít zlost a píše mi sprosté zpravy, ze se bavim i s nekym jinym a treti kamaradka se mi ted neobtezovala ani sdelit, ze je v pátém mesici a vsichni okolo to vi.. Ja vim, ze to tu pisu tak otevřeně, ale proste to nechapu, asi jsem bozi clovek, co nechce hrat dětské hry - ted se kamarádim s tebou a s jinou ne a naopak, jako ve školce...
A ivuska1986 je mi hrozne lito, jak to s tebou bylo, protože ty kamaradky me sebrali a kvuli prvni jsem brecela normalne jak zelva, ale partner, to je hruza. Jsi hrozne silna a doufam, ze ted uz je vsechno v pohode.
A btw. kamen urazu je asi ta blba veta, jak se mas? A ja reknu, dobrý, mam s malou pohodu a sakra uzivam si😀 zapracuju na tom a taky na nekom, kdo ma stejne stary deti a starosti, pak je to jednodussi, protoze fakt s behacima detma jsou nektere aktivity o nervy😀😀

preiba
16. čer 2018

Ta to nejsou asi takové kamarádky jak sis myslela 🙂