Nemám a nechci mít mléko na mozku

zpevanka18
3. dub 2017

Hledám kamarádku. Našla jsem seznamku pro maminky s dětmi, ale vidím to bledě i tam.
Vím, že hlavní starostí a tématem žen na mateřské jsou děti. Jasně. Věnujeme se jim celé dny, týdny, měsíce, nic jiného často nestihneme, tak o čem jiném mluvit. Ale nechápu potřebu věnovat se dětem i ve chvíli, kdy je má na starosti někdo jiný.
Proč mají všechny matky (co znám) nutkání probírat u kafe značku plenek, dětské kosmetiky, obuvi… mluvit v množném čísle, jako by se na nočník učily se svými dětmi i ony. Opravdu jsem jediná na světě, kdo si chce občas odpočnout od dětí bez dětí? A mluvit aspoň chvíli o něčem jiném, i kdyby došla řeč třeba jen na počasí? Kamarádek mám málo. Ty, které dítě mají, se nechtějí bavit o ničem jiném. A ty, které dítě nemají, se mi začly vyhýbat, protože mají asi zkušenost s ženami, které porodily, přišly o racionální uvažování a "mají v hlavě jen pleny".
Vím, že je těžké z mateřství nezblbnout…
Kde najít někoho, kdo dítě má, ale má taky potřebu od něj někdy odejít a neřešit JEN děti?
Nebo je opravdu normální se v momentu porození dítěte změnit z ženy, která má nějaké zájmy, vzdělání, práci a koníčky, v dokonalou matku, která existuje výhradně pro své dítě a nic jiného dělat nechce, ani když má možnost? Zničehonic mám být prostě stroj na přebalování, vaření kašiček, uspávání a největší povyražení pro mě má být výběr toho nejvíc nejúžasnějšího dětského oblečku/hračky/oleje po koupání?
Je někde místo pro matky, které nechtějí zapadnout do šišlajícího estrogenového chumlu, tzv. mothergangu?

zuzalinkak
3. dub 2017

@zpevanka18 A odkud jsi? 🙂)

marsiona
3. dub 2017

A odkud jsi? Taky hledam nekoho normalniho 🙂 kamaradky nemaminky jsou sice super ale zase chodi do prace, takze na sebe mame cas jen pres vikend ale pres tyden bych rada trajdala s nekym a kecala o normalnich vecech 🙂

majaaa82
3. dub 2017

@zpevanka18 A chceš si povídat o Platónově Ústavě, Tomáši Akvinském, bitvě u Jerez de la Frontera, smyslu kosmického valčíku v Kubrickově Vesmírné odysee, genialitě Jože Plečnika, horizontu událostí, vodivých pletivech v perenách, technice Browningova toeloopu... nebo třeba o geomorfologickém členění Třeboňské pánve? 🙂

vineta
3. dub 2017

@zpevanka18 Ač zatím bezdětná, chápu a souhlasím.. doufám, že mi z toho taky nejebne. Ono je těžké už tak najít osoby, se kterými si mám co říct, a nejsem příliš na nějaké "společenské" styky, pokud se ty světy nestřetávají.

Ale řekla bych, že je asi chyba hledat "maminky"- prostě hledej lidi, se kterými si máš co říct, není snad třeba se omezovat na skupinu, která má aktuálně víceméně jediné téma k hovorům. Plus mám zkušenost, že málo času mívají právě spíše bezdětní, kámošky na mateřský jsem vídala většinou častěji, protože právě potřebovaly častěji vypadnout z toho kolotoče, a většinou jsem je ještě musela nutit ukazovat fotky dětí a povyprávět o nich, vesměs se divily, že mě to coby bezdětnou vůbec zajímá, a samy se o tom moc bavit nechtěly, potřebovaly z toho vypadnout..
Já mám spíš obavy z těch nucených společenských styků na pískovištích atp., dítěti to odpírat sotva budu, ale tuším, že budu trpět 😉

blahova_andrea
3. dub 2017

@marsiona můžu technickou? když se uvidíš s nemaminkou v týdnu, tak to jde přece i po práci. tatínek přijde domů, bude hlídat a ty půjdeš s kamarádkou po její práci ven. nebo kdo hlídá děti během dne, když by ses chtěla s někým sejít v běžné pracovní době? a pokud je tedy bereš sebou, tak se fakt dokážeš odprostit od uhýbání hovorů směrem k nim? dokážeš se soustředit na plnohodnotnou konverzaci? já jsem nemožná, ale ač se snažím, tak to prostě nestíhám. vůbec to není o tom, že by mě nezajímalo, jak dotyčná žije, co četla, nebo co plánuje na zahradě, ale když mám za zadkem děti, tak mi přijde, že jsme si ani po dvou hodinách nestihly nic říct, že si nic nepamatuju, že jsem půlku věcí neslyšela nebo nepobrala. taky si ráda popovídám o něčem jiném než jen o dětech, rozšířím si obzory...ale moc se to nedaří a o vztazích to před dětmi ani moc nejde 😅

blahova_andrea
3. dub 2017

@vineta neboj, na pískovišti tě k hovorům nikdo nenutí. často tam prosedíš hodiny a s nikým neprohodíš slovo. když jsi nepřístupná, je to znát. když se někdo pokusí a nevidí moc zájem, tak tě atakovat nebude 😀 no ale i na hřišti se dá potkat někdo, s kým se dá povídat na jiná témata. mě se to stalo nedávno. my odstěhovaní, oni přistěhovaní, řešili jsme nová bydliště, co kde jak, rekonstrukce, zjisili, jak je svět malý a jak se všichni znají. na děti vlastně ani moc nedošlo. ty jsme jen jistily u prolízaček 😀

koordinatorka_odboje
3. dub 2017

@zpevanka18 jsi si jista, ze bezdetne kamaradky se ti vyhybaji jenom proto, ze od tebe ocekavaji matersky plural a nocnikove debaty? A detne staceji konverzaci na deti, protoze chteji?
Nechce se mi verit, ze behem posezeni u kafe nepadnete na jedine jine tema, nez deti. A proc teda tema hovoru nestocis jinam?

marsiona
3. dub 2017

@blahova_andrea tak ja mam osmimesicniho syna , takze pred nim muzu probirat cokoli 🙂 a navic malej je hrozne hodnej takze kdyz jdeme na vychazku nebo do kavarny tak se normalne muzu bavit o cemkoli a malej si bud hraje nebo kouka z kocarku. Setkat se po praci sice lze ale kdyz vezmes ze po praci znamena kolem pate a v sedm uz dite koupu a chystam do postele tak toho casu je malo...

hrasek15
3. dub 2017

Než jsem otěhotněla, říkala jsem si vždycky: proč si proboha ta těhule sahá pořád na břicho? Nebo proč se těhotný oslovují maminko.... Nesnáším, když mi někdo řekne mamino. Už jsem si i vyslechla, jak jsem hrozně hnusná, že se vůbec netěším a že svoje dítě nemám ráda. Taky doufám, že mě ty hormony nedostanou. Doufám, že to budu pořád já a tak mě taky bude okolí vnímat. Nechci dostat na čelo nápis MATKA z povolání.

zpevanka18
autor
3. dub 2017

@koordinatorka_odboje
u bezdětných nevím jistě - prostě se třeba neozvou, neodpoví na zprávu… vidíme se jednou za čtvrt roku maximálně. Ale v druhém případě si jistá jsem. Například: Mluvím o práci, odpovědí mi je "no já bych na práci vůbec neměla čas, protože ten můj čertík…..". Řeknu, že jsem byla v kině na filmu, nebo že jsem viděla ukázky a chystám se, a dozvím se "no my stejně nikam nechodíme, není na to čas. Já ho večer uložím a nemám náladu někam jít. My tak jedině někam na jídlo, když mamka pohlídá." - a je vyřízeno, jsme zpět u ratolestí. Ať přijdu s čímkoliv, tak jsme za chvíli zase zpátky mezi plínkama.

lennus
3. dub 2017

Myslím, že pokud má žena nastavené, že chce zůstat "normální", tak i zůstane. Mně se to myslím povedlo a i manžel říká, že je rád, že to tak je. Přála jsem si na mateřské najít kamarádku, se kterou budeme řešit i něco jiného než jen děti. Je jasné, že děti řešíme, jsme mámy a je to přirozené, ale já přece nejsem jen matka, jsem i partnerka a pro toho muže je důležité, abych si zachovala zdravou mysl. Studovala jsem, měla jsem zajímavou práci, cestovali jsme, témata se najdou, když je vůle. Jasně, že člověk občas sklouzne k nějaké kravině, ale já jsem za sebe třeba ráda, že nepoužívám mateřský plurál, to mi hlava prostě nebere. I pro mě osobně je důležité se občas od tématu dětí odreagovat.

vevina14
3. dub 2017

Uplne mi mluvis z duse, dost me mrzi, ze me bezdetne kamaradky se ode mne odstrihli a mam jen malo tech, s kterymi bych si mohla bez deti jit nekam sednout, zacvicit, zajit do kina, vykecat se. A nebavit se pouze o detech. Ale existuje takovy??? Taky strasne zalezi na tom, jaky je manzel a zda umozni ty zensky si vubec odpocinout. Ale take bych si obcas zasla jen tak s kamaradkou.

zmrzlinka
3. dub 2017

Ja nevim kdyz jsme se s kamoskama postupne vdavali tak jsme resili svatby a taky bydleni a ted kdyz mame deti,tak se bavime o detech.Nechapu co je na tom nenormálního 😁 Neznam zadnou zenskou v mim okoli,ktera se bavi jenom o detech....bavime se zenskymi o ruznych vecech kromne deti....hadry,nakupy,vareni,chlapi, hubnutí, práce,dovolena v lete atd.

Kedze mam hodne spolocenske dite tak na hřiště chodím,ale vetsinou se tam bavim jenom s lidmi kteří znam 😁 S cizima maminama se moc do reci nepoustim... 😁

smselektro
3. dub 2017

@zpevanka18
Bezdětné kamarádky se ti vyhýbají? No to asi nebyly moc dobré kamarádky...Myslím si, že je dost žen kolem, co jsou úplně normální a v množném čísle nemluví a nepoužívají slovní patvary. Alespoň kolem mě.

barbara04
3. dub 2017

hm ja mam spoustu kamosek bez deti - řešíme chlapy, bývalou praci, kde byly a co si uzily, a pokud chteji a ptají se řešíme deti- obecně o výchově jaky si mysli ze to bude a jaky to nakonec je a tak.... no a ty s detma? nikdy jsem nerikala "my jsme papali" ale klidne řeknu my jsme nepsali- kdyz je to pravda zejo🙂) a ano řešíme pleny a jidlo ( chvili) a pak řešíme život, chlapy, okolí a tak.... úplne uprimne- jsem doma 2,5 roku a tech témat kolem neni zas tolik ze.....i kdyz se člověk snazi🙂

blahova_andrea
3. dub 2017

@marsiona no tak v tomto věku ano, ale ono synovi nebude pořád 8m měsíců a nebude jen tak polehávat hodnej v kočárku. když jsem měla prvního a malého, tak to bylo jiné. ale jak jsou dva a už větší, tak je to o něčem jiném. jak se říká...období studeného kafe 😀

od pěti do sedmi je to kopa času. on se člověk nemusí setkat na druhé straně města a sedět u kávy půl dne, ne? já bych brala každou hodinku, co bych si mohla dopřát jinde než doma a bez dětí. a vykoupat a uložit snad může i manžel, ne? když na to dojde a nebude to denně... 😉

blahova_andrea
3. dub 2017

@vevina14 no hodně mužů to bere tak, že nechodíme do práce a přece odopočíváme celé dny s těmi dětmi. oni se honí v práci a proč by měli dojít domů a my si utéct za zábavou😨😝

nicol22
3. dub 2017

Mám stejný problém. Jsem šťastná, že jsem se devět měsíců po porodu vrátila do školy, a měla jsem aspoň jeden den v týdnu pro sebe a pro svůj osobní rozvoj a hlavně jsem potkávala lidi, kteří neustále nemluvili o dětech. Když byly synovi dva roky, já jsem dostudovala a šla do práce, syn nastoupil do školky, kde je absolutně šťastný, já už jsem mu nestačila, potřeboval k rozvoji svoje vrstevníky. Oba jsme takhle spokojení, mě nehráblo, syn je rád mezi dětmi, je velmi společenský. Kdybych mohla vrátit čas, udělala bych to úplně stejně. Být čtyři roky doma na mateřské, tak by mi fakt přeskočilo. Samozřejmě svého syna miluju nade vše ale nejsem jenom máma, jsem taky normální ženská.

bekyc
3. dub 2017

@fallingstars S maminkami se kamarádit nemusíš, ono jde spíš o to, aby dítě zmenilo prostor, vidělo jiný lidi a jiný hračky. Zvlášť pokud bydlíš v bytě a nemáš zahradu, tak být s dítětem pořád doma, to se nedá. Já chodím s malým na plavání a cvičení. Na plavání většinou na nějaký tlachání o dětech není čas a na cvičení bych mohla, ale většinou se mi nechce, takže si tam "odcvičíme", pohrajeme a jdeme hezky unavený domů. :D U nás třeba fungujou i kavárny s hernou, zatím jen odbíhám od kafe za ním, aby ho nějaký dítě na motorce nepřejelo, ale až bude větší mám v plánu si s sebou brát knížku nebo i práci a být tam. To samý potom na pískovišti.

fallingstars
3. dub 2017

@bekyc Plavání bych asi dala, to mi hlavně přijde i praktický. Jinak bydlíme v domku se zahradou, takže to je fajn, jen je to na vesnici a bydlíme tu krátce, takže tu moc lidí neznám a stejně mě to asi potáhne na zahrádky do města 😄 No jsem na to zvědavá 😅

vevina14
3. dub 2017

@blahova_andrea no prave a to neni dobre....ja si na toto tedy vuuubec stezovat nemohu, ale vidim to jinde

verunnies
3. dub 2017

@zpevanka18 Ahojky, nejsi, jen jsme "ohrožený druh" protože jakmile neřeším co budu prckovi vařit, dcera má 2,5 roku, že mi těžce bojkotuje nočník, proto má plínku na ven a je mi to fuk, moc toho nenamluví, i kdybych se postavila na hlavu, tak že u nás asi tak 🙂
Svou dceru miluju, ale každou procházku s maminami nemám zapotřebí tohle řešit, tak chdíme ven radši samy, jooo další hrůza a věčné téma mamin dítě a školka? no jednoho krásného dne půjde do školky no bože 😀

luciilui
3. dub 2017

Hele ja myslim ze to neni o "detnych" a bezdetnych, ale proste o lidech. Jak si s nekym sednes a jaka jste krevni skupina.
Znam zenskou co mluvi porad o detech (jak ta byla na mazoretkach a maji takove nejake specialni botky a dresy jim tedka sili tam a tam aby meli hezke flitrovane, protoze minule měli takove jenom s krajkou a bla bla bla). Fakt se to neda, jsem dost trpeliva a hodne si vyslechnu, ale to je doslova nepouzitelna zenska. Pak znam druhou, ktera sice nemluvi o detech ale je schopna se tri hodiny hloubat nad tim, co ma v benedeli varit, kdyz v sobotu meli kuratko, v patek stehenni rizky tak aby to nebylo porad kureci a bla bla bla. No a pak jsou tady holky, ktere resi kde se kdy opily, s kym se pak vyspaly, jakou mely opici, jak nevi jestli ten kluk chce zavazny vztah nebo nechce a bla bla bla. Proste fakt to neni o tematu, ale spise o tech lidech. S nekym stihnes za hodku probrat vsechno mozne i nemozne a s nekym se za hodku porad jeste nedostanes od nespravedlive znamky z pisemky z matiky.

giovik
3. dub 2017

Ahoj, uplne te chapu, bezdetny te odstrihnout nejenom kvuli tomu, ze maji strach, ze budes mluvit jenom o detech, ale taky predpokladaji, ze kdyz se te zeptaji, jestli pujdes na kafe, tak ze reknes, ze nemuzes, oni to proste ani nezkusi, mysli si, ze se nebudes chtit utrhnout, protoze proste nedokazes bez te posrane prdelky byt. Smutne na tom je, ze se takhle chovaji i kamaradky s vetsimi detmi.

jahodnice
3. dub 2017

@verunnies presne tak to vypada u nas, tim ze mam jeste rocni cacorku, tak ma ta starsi jeste dudlik a to teprve slysim, jak je to mozne...

blahova_andrea
3. dub 2017

@vevina14 dobře to není, ale bohužel je to častá realita ☹

ivanatomas
3. dub 2017

@zpevanka18 jak ja ti rozumiem Spevanka18.😉 A myslim to uprimne.Nedavno sme sa s jednou z mala kamaratkou pozvali vzajomne na kafco,ale s pidmienkou,ze u toho kafe nebudeme rozoberat deti.Radsej politiku 😂I ked u toho kafe sme mali kazda 1 dieta z 3. Sme trojdetne.Jasne ze sme prebrali deti,ale len to akutne.Citim a mam to presne ako ty.A nejakym zazrakom mi dnes napisala ina kamaratka,ktora sa odmieta bavit o nasom byvalom zamestnani,ci nechcem ist na festival POHODU.A pretoze uz i cudzi ludia na mne poznaju vykojeny mozok idem,aby som ho vyprasila. A moj muz uzastny manzel je uplne v pohode,ze sas budem chvilu v pohode😁

karlajasmine
3. dub 2017

Ja souhlasim s tim, jak nekdo psal, ze tohle stejne neni o tom, jestli nekdo ma deti nebo nema deti, je to o lidech. O tom, jestli si s nekym clovek sedne nebo nesedne. Ja jsem se treba nedavno setkala s maminkou, kterou jsem moc neznala, a neustale mlela o vareni a o uklizeni a myslela jsem si, ze mi z toho hrabne :D protoze vareni a uklizeni me nezajima. Ale to, jestli nekdo mluvi o detech, asi ani nevnimam, nepripada mi to jako nudny tema. Preju ti, aby ses seznamila s lidma, se kteryma si sednes 🙂 Ja bych to asi nebyla, protoze do kina taky nechodim 😂

hul
3. dub 2017

Ty jo máma jsem už 2 měsíce, a myslím si ze mliko na mozku mám. A to mám kamarádky které děti nemají a furt se bavime jako dřív 🙂 Resime práci, u druhé jeji potíže s chlapama a tak bych mohla pokračovat. Maximálne se občas z legrace zeptam jaké mléko chtějí do kafe, zda moje a nebo obyc :D Jinak děti neresime, max když se sami zeptaji.

kafemaniak
3. dub 2017

Smutne je, ze zakladatelka pomlouva maminky, jake jsou hrozne a sama vysedava na modrem konikovi, hleda mezi maminkami kamaradky a chvasta se, jaka je hvezda. No zkratka smutne...
Nekdo normalni, komu toto vadi by na tyhle servry nechodil a nehledal tu kamaradky. To zas musi byt.nejakej troll nebo nevim