Nemám a nechci mít mléko na mozku

zpevanka18
3. dub 2017

Hledám kamarádku. Našla jsem seznamku pro maminky s dětmi, ale vidím to bledě i tam.
Vím, že hlavní starostí a tématem žen na mateřské jsou děti. Jasně. Věnujeme se jim celé dny, týdny, měsíce, nic jiného často nestihneme, tak o čem jiném mluvit. Ale nechápu potřebu věnovat se dětem i ve chvíli, kdy je má na starosti někdo jiný.
Proč mají všechny matky (co znám) nutkání probírat u kafe značku plenek, dětské kosmetiky, obuvi… mluvit v množném čísle, jako by se na nočník učily se svými dětmi i ony. Opravdu jsem jediná na světě, kdo si chce občas odpočnout od dětí bez dětí? A mluvit aspoň chvíli o něčem jiném, i kdyby došla řeč třeba jen na počasí? Kamarádek mám málo. Ty, které dítě mají, se nechtějí bavit o ničem jiném. A ty, které dítě nemají, se mi začly vyhýbat, protože mají asi zkušenost s ženami, které porodily, přišly o racionální uvažování a "mají v hlavě jen pleny".
Vím, že je těžké z mateřství nezblbnout…
Kde najít někoho, kdo dítě má, ale má taky potřebu od něj někdy odejít a neřešit JEN děti?
Nebo je opravdu normální se v momentu porození dítěte změnit z ženy, která má nějaké zájmy, vzdělání, práci a koníčky, v dokonalou matku, která existuje výhradně pro své dítě a nic jiného dělat nechce, ani když má možnost? Zničehonic mám být prostě stroj na přebalování, vaření kašiček, uspávání a největší povyražení pro mě má být výběr toho nejvíc nejúžasnějšího dětského oblečku/hračky/oleje po koupání?
Je někde místo pro matky, které nechtějí zapadnout do šišlajícího estrogenového chumlu, tzv. mothergangu?

terinda
5. dub 2017

Tak horší než mlíko na mozku mi přijde "mobil na mozku". Tolik maminek visí pořád na mobilu a dítě sotva vnímají 😨
Zrovna včera v čekárně (u dospělého): oba rodiče klikali a malá holčička s panenkou v ruce tam hledala někoho, kdo by měl o ni zájem. To mi přijde smutnější.

Jinak souhlas s dorou, úvodní příspěvek zakladatelky zní nadřazeně a neempaticky.
Ano, žádný extrém není nejlepší, je dobré si najít zlatý střed a stýkat se s lidmi, se kterými si mám co říct a neodsuzovat ty, které mají jiné zájmy 😉

myshoun
5. dub 2017

@mandella tak to máme společný zážitek, taky mam nedonosence. Ale měla jsem štěstí, ze si me nasla skvělá kamarádka, shodou okolnosti Mama dvou nedonosencu, díky ni jsem překonala hodně obav a splinu, protoze byla jediná v mým okolí se stejným problémem.
Presne jak tu spousta píše, těch maminek s mlikem na mozku je minimum, ve svým okolí takovou ani nemam 😃

monicam
3. říj 2017

@zpevanka18 Ahojky, čtu Tvůj příspěvek, sice až teď ale nemůžu se neozvat. Cítím to dooost podobně 🙂 Odkud jsi?