Odchod partnera v průběhu těhotenství

bara78
6. zář 2009

Ahoj, jsem v 34tt. Bohužel jsme zůstali sami, neb přítel těhotenství naprosto nezvládl a když jsem byla ve 4 měsíci, tak odešel za jinou ženou... Byl to pro mě strašný šok, a i když jsem už teď jakž takž ok, tak se s tím pořád vypořádávám. Miminko nebylo plánované, nicméně ze začátku se tvářil, že to přijal, staral se, chlubil se kolegům. Vůbec mě nenapadlo, že to dopadne takhle. Ale zjevně mu došlo, že to není nic dočasného a utekl předtím nebo ho to přestalo bavit. Teď nijak zvlášť nejeví zájem, přes všechny sliby, jak se k situaci postaví, jsou to jen řeči a za celou dobu mi s ničím nepomohl ani v nejmenším. Podepsal dokument o určení otcovství, ale nebyl schopen se domluvit ohledně financí, musela jsem podat návrh na soud na náklady spojené s těhotenstvím a na výživné pro dítě... Mám obavy z toho, jak to všechno zvládnu, porod, po porodu, jak s ním pak budu komunikovat, nevím, zda bude mít o dítě zájem nebo nebude, jak to prostě celé bude fungovat. Nikdy jsem nechtěla, aby dítě vyrůstalo bez táty, ale bohužel "tatínek" myslí jen na sebe a na to, jak si dál užívat a vyhnout se zodpovědnosti. Miminko je chlapeček a podle všeho je naštěstí v pořádku, už se na něj těším a doufám, že všechno nakonec dobře dopadne, i když se tomu někdy věří těžko. Je to pro mě teď občas hrozně náročné... Máte někdo podobnou zkušenost?

maminuska
12. zář 2009

lovable a rozvod nespomínal ? Možno potrebuje čas aby si niektoré veci a priority utriedil 😠 .
Viem že to bolí, ja som síce nezažila nič takéto, ale prvý muž mi v deviatom mesiaci tehtoenstva vykrikoval že tonie je jeho a dá si urobiť testy otcovstva,a aj si ich dal urobiť. Výsledok : na 99,9 percenta je otcom. Ale aj to podozrenie hodne bolelo.

lovable
12. zář 2009

mami, to víš, že jo. Říkal, že ten rozchod je to nejlepší pro všechny tři, že jednou bude mít on i já šťastnou rodinu, že se časem rozvedeme a budeme spokojení. Minulý týden přišel s tím, že jak se teda dohodneme, abychom začali řešit ten rozvod...Nic si rovnat nechce, priority má nejspíš jasné...

maminuska
12. zář 2009

lovable, tak vyjdi z toho ako víťaz ( aj keď v tomto prípade je ťažko hovoriť o vítazstve), nech tedá podá žiadosť o rozvod, nech uvedie dôvody pre ktoré sa chce rozvieśt. Ty sa k tomu potom vyjadríš. Máš nárok na výživné na sy a aj na seba pokiaľ budeš na materskej. S jedným dieťaťom si určite niekoho nájdeš. Ja som si našla druhého manžela - slobodného a bezdetného - aj s dvoma deťmi a v novembri sa nám narodí spoločná dcérka.

lovable
12. zář 2009

maminuško, teoreticky můžu být vítěz, ale prakticky...je fajn slyšet, že tvůj příběh má šťatný konec, četla jsem i příběh lili /srdcebolavy/, to jsou osudy, které mi dávají sílu, že bude líp, že to chce jen čas. Mám pro koho žít, já vím, mám zdravého krásného syna. Jen jsem pro něj chtěla trochu víc...A netušila jsem, že ten fajn chlap, kterého jsem měla po boku téměř půl svého života, se změní jak chyméra v době, kdy se nám narodí dítě...resp. když otěhotním...Nechci si za každou cenu stěžovat, četla jsem teď se slzami v očích diskuzi "Zemřelo mi dítě" a vím, že jsou mnohem horší osudy. Je třeba si vážit toho, co člověk má...

sonica
12. zář 2009

holky no koukam se nam to tady rozrusta... ☹
to je hrozne kolik chlapu je tak zbabelych... 😖
jen nerozumim proc misto toho aby rekli ze maj problem, nelibi se jim ten zivot ktery vedou, si poridi dite a pak to dite si to teda rozhodne nezaslouzi... ☹
lovable hlavu vzhuru, mas kolem sebe lidicky, ktery ti pomuzou prekonat to nejhorsi a to je dulezite 😉 venuj se malymu a ostatni nech na nej a na pravnicich...

maminuska
12. zář 2009

ano, ale treba mať aj hrdosť. Podľa mňa tvoj manžel nezvládol situáciu že bude otcom a že už to nebude ako predtým , pribudnú starosti a financie budú hlavne na ňom.
Skús byť teraz tvrdo racionálna ako vm, trvaj na výživnom na syna aj na teba, ide o vás. Musíš sa postaviť na nohy tak ako ja, po rozvode. Hlavne už neplač a nepros ho o návrat.
Treba jednoznačne povedať že ak chce podať o rozvod, nech teda podá., nech navrhne výživné a styk so synom. Ty sa k tomu vyjadríš. Nerob s ním žaidne dohody, chlapi ich nezvyknú dodržiavať ( vlastná skúsenosť ).
malý bude rásť ako z vody, rodičia ti pomôžu a časom si niekoho nájdeš.

anarida
12. zář 2009

Ahoj maminuska ja som mu to nepovedala povedal mu to právnik.On mi aj volal aj tu bol ale neberiem,neotváram určite mi chce bykričať,že to nie je jeho alebo,že si to vymýšľam alebo čo.Ja ho už späť nechcem musím to zvládnuť aj keď to je a aj bude tažké musím kôli deckam

vm72
12. zář 2009

lovable - Četla jsem Tvůj příběh... No,taky docela síla.Víš,první co mě napadá je,jestli nemá někoho jiného... Já vím že tohle asi slyšet nechceš,ale já si tak nějak myslím,že ti chlapi jsou prostě všichni stejní a ještě k tomu po*erové na to,aby prostě vylezli s pravdou ven.Viz.můj ex,který se mnou jěště lítal po IVFkách a inseminacích a potm z něj vylezlo,že když to nakonec nedopadlo,byl ve skrytu duše rád,protože dítě už nechtěl.Jen mi to nějak opomněl říct a já jsem se dál ničím nechránila.Když jsem po tom všem (po třech letech snažení) otěhotněla jako zázrakem přirozeně tak mi řekl,že s něčím takovým už vůbec nepočítal.Jen prostě se mnou celou dobu spal i když věděl že se nechráním... A nakonec mi ještě dělal scény že to není jeho a ať to dám pryč. Ve finále z toho všeho vyšlo najevo,že taky někoho má.A já,když si tak zpětně vybavím ty poslední měsíce,jak byl odtažitý a jak z ničeho nic nevyžadoval tolik sexu jako dřív,skládá se mi to v hlavě skoro jako puzzle.
Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo,že člověk se kterým jsem spojila život mě po 13 letech takhle strašně zradí.Že mě prostě nechá napospas.Těhotnou a s desetiletým dítětem!Jako by to byl někdo úplně jiný.Nebo jsem ho za celé ty roky nestačila poznat z té opravdové stránky??? To jsou otázky které si budu klást asi ještě hoooodně dlouho.
Ale taky si říkám,že takovýhle člověk nestojí za ten smutek a pořád si přikazuju se netrápit.I když je to někdy hodně těžké.Psala jsi,že jste něco podobného už řešili... No a jak je vidět,historie se vám opakuje... To o něčem už asi opravdu svědčí a já Ti radím - pokud to jen trochu půjde,netrap se pro takového člověka!!!! Buď šťastná za malého a užívej si jeho lásky a uvidíš že čas Ti pomůže všchny rány zahojit. 😉
(A jestli Ti můžu poradit - z vlastní zkušenosti... Jak mi poradila velice milá a hodná paní na sciálce... Pokud by jste opravdu začali řešit rozvod,nech jeho ať o něj požádá a v žádném případě to nedělej Ty! )

Holky,ještě jeden dotázek... Trochu jste mi nasadily brouka do hlavy. 😕
Jde o to,že já teď malou porodím už jako rozvedená... Automaticky to beru tak,že bývalého nahlásím jako otce.On s tím ale musí souhlasit????? 😕

sonica
12. zář 2009

verusko tady plati jedna vec 300 dni po rozvodu je otec tvuj byvaly manzel, i kdyby jim byl nekdo jinej... 😅
kamaratka to musela resit, protoze se rozvedla a s novym pritelem cekala dite, tak se jeste pred porodem brali, aby prave jeji byvaly nebyl uvedeny jako otec... 😉

sonica
12. zář 2009

verko zapomela jsem dodat, norm. ho tam napises, on s tim souhlasit nemusi, ale ty si beres do porodnice papir o rozvodu, ne? a to ti bude stacit... 😉

maminuska
12. zář 2009

VM zo zákona dieťa narodené do 300 dní po rozvode je dieťa ešte bývalého manžela, takže ho tam zapísaného mať budeš, neboj to bude OK.
A súhlasím , je treba počkať kým on podá o rozvod.

maminuska
12. zář 2009

Soni, myslíme rovnako 🙂

sonica
12. zář 2009

maminuska to bude tim ze mame stejne skusenosti... 😅

vm72
12. zář 2009

Díky holky. 😉
No vidíš,sonica,papír o rozvodu by mě ani nenapadlo si vzít... 😅 A vlastně budu muset,protože občanku mám ještě se stavem "vdaná". Čekám až se narodí malá a pak si dám teprve udělat novou.

vm72
12. zář 2009

Holky,tohle jste četly? Mě snad švihne!!!! 😠 😒 ☹

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clan...

maminuska
12. zář 2009

vm , to je len návrh, na SR je materská ešte nižšia.
vm , chcem sa opýtat, ešte manžel sa vôbec nejako zaujíma o 10 ročnú dcérku a o to ako sa máš ako tehotná, ani zmienka ?

sonica
12. zář 2009

akorat nechapu to ponizi i tem kterym to uz bezi, nebo jenom tem co zadaji nove? 😖
se pujdem past... 😖
maminusko to si prave neumim predstavit, sama s tema penezma co se dostava tam, a kdyby se ti i povedlo si neco privydelat tak ti je jeste pokrati skoro na min. 😠

anarida
12. zář 2009

Ja som počula,že automaticky 365 dní od rozvodu je dieťa ex manžela

vm72
12. zář 2009

O dcerku se zajímá,ale nijak se (na můj vkus) nepřetrhne.
Zrovna dneska si ji vzal dopoledne v 9.30h,ale v 16.30 už ji zase vrátil.Nechápu,co "jiného" má tak důležitého,než vlastní dítě.Proč si ji třeba nenechá i přes noc??? A to pořád tvrdí (hlavně u soudů) že nikoho nemá - že je sám. 😕
No a před tím ji měl v neděli 30.8 ,takže před 14 dny.Taky zase takhle na den.Mezi tím jí ani jednou nezavolá,nenapíše SMS... Beruška ze začátku,když odešel pořád hlídala mobil - kdyby taťka volal... Teď už ho nehlídá.Zřejmě pochopila... Nechápu ale já.Co dělá celé dny? Celé víkendy? Co je pro něj víc než vlastní dítě??? 😕
No a takhle je to vlastně pořád od toho dubna,kdy odešel.Na noc ji měl jednou jedinkrát - o prázdninách na týden.Jinak nic.

A o mě??? O mě se nezajímá vůbec.Neptá se kdy mám termín porodu,jak mi je,jestli je všechno v pořádku... Nic.
Jen se dohaduje o peníze,o vybavení v bytě a že on teď nic nemá a já mám pračku,ledničku,televizi (vše 10-13 let staré). Je mi z toho všeho někdy hodně zle.

vm72
12. zář 2009

sonica - kdyby to snižovali jenom těm,kterým se to bude teprve rozbíhat,tak by to třeba pro mě co mám rodit v říjnu bylo ještě v pohodě.Ale pochybuju o tom,že zrovna já bych měla to štěstí... ☹

vm72
12. zář 2009

myslím jako rozbíhat až po novém roce...

anarida
12. zář 2009

vm my sme už asi 3 týždne od seba a on nenapísal sms ako sa má malá alebo čo nič.Stretla som ho v meste ani sa za ňou neotočil apsolútne žiaden záujem a pred tým bol štastný pri nej aspoň som to tak videla brával si ju von a tak.Neviem či mu tá ženská pobalamútila hlavu alebo čo 😒 a mám taký pocit,že keď si ju brával von tak chodil za ňou 😒

sonica
12. zář 2009

no nevim verus, prave myslim ze tebe by to stihlo tak nebo tak, protoze oni tam resili rodicak, ne materskou... 😖 a i kdyby tak materska ti uz zacala... 😕
no uvidime, jsem zvedava co s tim vykoumaj... 😕
ale ze by si mrzaci oni ubrali penize, to ne,... 😠 je chci videt jak by oni zili s tim co mame my... 😠 😠 😠

vm72
12. zář 2009

Tak tohle jsme spolu taky jednou řešili.To bylo ještě z kraje co odešel.Normálně si vyzvedl dceru a potom jeli i s ní a jejím synem na "rodinný" výlet do ZOO!!! Byl asi hodně naivní,když si myslel že se to nedozvím... Dcera mi mj.řekla,že ani moc nechce,aby ta paní s nima na nějaké výlety jezdila a že se stydí (spíš se bála) to taťkovi říct.Když jsem si s ním o tom chtěla v klidu pohovořit,tak samozřejmě hned vybuchl.Já jsem ho požádala,aby až bude s dcerou nebyla u toho ta jeho...Vynadal mi do blbých krav a že už na mě teda s*re totálně.No a od té doby si myslím že je to tak,že aby teda mohl být s ní,nebere si raději dceru. 😒

vm72
12. zář 2009

No,ale řešili tam i tu mateřskou,že ji sníží na stupeň nemocenské... 😒
A potom bych teprve měla ten rodičák a to už bude dávno po novém roce,takže fakt asi jo.Asi budu mít opět i v tomto případě toho "smolíka". ☹

vm72
12. zář 2009

Soni a mateřská je 1/2 roku,viď?

sonica
13. zář 2009

verus na 28 mesicu... 😅 pak rodicak... 😖 ale prave porad lepsi nez na slovensku, tak bychom asi byly pod mostem... 😖

lovable
13. zář 2009

Dobré ráno.
Díky za podporu...VM, to že má někoho jiného sice rezolutně odmítá, ale v podstatě jsem si jistá, jak píšeš, to chování, nezájem o sex, pozdní příchody z práce...puzzle...Ale jelikož mu moc záleží na tom, aby si o něm jeho rodina nemysleli nic špatného (navykládal jim strašné pohádky, jak je už dlouho nešťastný, jak se nerozvíjíme, jak nikam nechodíme...), bude prostě zatloukat, zatloukat, zatloukat. Jeho maminka mi volala, že přeci vím, že to není žádný střelec, že už ho to trápí dlouho a trápí se i teď, že je to křehká skořápka...že samozřejmě kdyby měl ženskou, že ho doma nenechají, ale takhle...No hrůza...
Ze začátku jsem o nějaké dohodě (písemné) nechtěla ani slyšet, myslela jsem, že se prostě domluvíme (a ve skrytu duše doufala, že se vrátí). Naši zašli sami za právníkem, dohodu nechali připravit, a přesvědčili mě, abych o ní začla uvažovat. Zaplať pánbůh za to, jelikož jeho následné chování je fakt ubohé, nehledě na to, že přestože původně s rozvodem nepospíchal, před týdnem najednou přišel s tím, že jak to teda budeme dál řešit. Řekla jsem mu, že já se rozvádět nechtěla, a jestli chce on, ať si žádost podá. Prý se chce na všem dohodnout a s písemnou dohodou zařídit rozvod přes právníka, na čež jsem ho asi dost šokovala, když jsem mu řekla, že dohodu připravuji a bude do týdne hotová...Ve středu jsem mu ji dala, ani nemrkl a dal si ji do tašky, dnes má přijít za malým, tak jsem zvědavá...

vm72
13. zář 2009

lov. - to co píšeš mě ještě víc utvrzuje v tom,že opravdu někoho mít bude. Za prvé - chlapi jsou strašně pohodlní na to,aby když se jim něco nelíbí začli konat.Přece jenom je pro ně lepší sice strašně "trpět",ale mít uvařeno,doma uklizeno a v rámci pracovní vytíženosti si dopřávat těch opravdu krásných chvilek,protože ta druhá je pochopí když si postěžují a co si budeme povídat - i ta vášeň je tam jaksi jiná,než po delším vztahu doma...
Za druhé - to že tak spěchá s tím rozvodem... Ono totiž vždycky bude vypadat přede všemi líp (hlavně před vlastními rodiči),že si někoho přivedl až když jste byli rozvedení a ne už teď.To by s ním třeba mohli pořádně vyběhnout a to se mu přece vůbec nehodí... 😅
A všechno to okolo,je jenom takové to bla,bla,bla...

Můj ex teď všude vykládá,jak už nikoho nemá,jak to skončilo a že je sám.No a dneska u snídaně z dcery vylezlo,že ať mu nevěřím,že ji má pořád,že když spolu byli týden na dovolené,tak si telefonovali. Takže jsem se opět přesvědčila o tom,že se mu prostě věřit nedá.Že to všechno jsou jenom kecy před známýma,rodinou a hlavně soudama,kdykoliv něco řešíme a oni se ho ptají.
Ale jak se říká,že všechno zlé je pro něco dobré,tak o to víc jsem zase nastartovaná "do boje".Poslední dobou jsem zase nějak upadala do takové jako apatie,jak je všechno nanic a jak mu snad odkejvu to co chce on,jenom aby už bylo po všem.Teď už zase vím,že to prostě neudělám!!!!!!! Ať se třeba postaví na hlavu. 😠

anarida
13. zář 2009

vm ja môjmu nebudem už nikdy veriť po tom čo nám urobil...Musí to byť asi hrozné pre tvoju dcéru keď to všetko takto vníma😒