Odchod partnera v průběhu těhotenství

bara78
6. zář 2009

Ahoj, jsem v 34tt. Bohužel jsme zůstali sami, neb přítel těhotenství naprosto nezvládl a když jsem byla ve 4 měsíci, tak odešel za jinou ženou... Byl to pro mě strašný šok, a i když jsem už teď jakž takž ok, tak se s tím pořád vypořádávám. Miminko nebylo plánované, nicméně ze začátku se tvářil, že to přijal, staral se, chlubil se kolegům. Vůbec mě nenapadlo, že to dopadne takhle. Ale zjevně mu došlo, že to není nic dočasného a utekl předtím nebo ho to přestalo bavit. Teď nijak zvlášť nejeví zájem, přes všechny sliby, jak se k situaci postaví, jsou to jen řeči a za celou dobu mi s ničím nepomohl ani v nejmenším. Podepsal dokument o určení otcovství, ale nebyl schopen se domluvit ohledně financí, musela jsem podat návrh na soud na náklady spojené s těhotenstvím a na výživné pro dítě... Mám obavy z toho, jak to všechno zvládnu, porod, po porodu, jak s ním pak budu komunikovat, nevím, zda bude mít o dítě zájem nebo nebude, jak to prostě celé bude fungovat. Nikdy jsem nechtěla, aby dítě vyrůstalo bez táty, ale bohužel "tatínek" myslí jen na sebe a na to, jak si dál užívat a vyhnout se zodpovědnosti. Miminko je chlapeček a podle všeho je naštěstí v pořádku, už se na něj těším a doufám, že všechno nakonec dobře dopadne, i když se tomu někdy věří těžko. Je to pro mě teď občas hrozně náročné... Máte někdo podobnou zkušenost?

consti
10. zář 2009

sonica ano, to stejné si myslela ta má kamarádka a jak dopadla. Dnes toho velice lituje, že ho do toho rodného listu dala zapsat!!! Sice má od něj každý měsíc nějakou almužnu, ale stálo ji to velké nervy, nemluvě o tom, že když už on je v rodném listě, tak má najednou o kluky zájem a má na ně nárok atd.! Mimo jiné jí ty děti unesl 😝 . Samozřejmě má tato kamrádka poměrně dobře zajištěné rodiče, taky má kde bydlet atd.
Já děti nemám, ale dokážu si spočítat, že děti stojí hodně peněz. Opravdu nemám ráda, když mě hned někdo soudí, jo ta děti nemá, ta nemůže vědět...to teda promiň. 😅
A posuzuji podle své situace, kdy mám rodiče, kteří by mi pomohli. Pokud to má někdo jinak, tak i jinak jedná, to je jasné... jen vím, že bych po takovém idiotovi peníze nechtěla a byla by mi v tomto případě (kdy si to mohu dovolit) přednější "svoboda" mých dětí než to, že mají od "tatínka " pár tisíc měsíčně. Ale jak říkám, to soudím podle sebe a taky podle toho, co díky tomu prožila má kamarádka 😔 .

mirka414
10. zář 2009

consti ale aj tych par tisic robi do 18rokov kopec penazi a ak ich nepotrebuje teraz,tak nech ich odklada na ucet do banky.nesuhlasim,ak sa im to len tak prepecie a co ak si najde nejaku a tu oplodni alebo ak sa mu nieco stane(myslim smrt)na to treba tiez mysliet.a potom mna odradza ta prazdna kolonka v R.liste poznam jedno dieta od nas,este ked sme boli deti a spoluziaci sa jej smiali,ze je bastard!!deti dokazu byt krute.

bara78
autor
10. zář 2009

Ahoj holky, asi není třeba se kvůli tomu dohadovat, každý je prostě v jiné situaci a jinak se podle toho zařizuje.

Jen jsem k tomu chtěla říct, že tím, že otec není v rodném listě, se nic neřeší. Pokud bude chtít, tak se může obrátit na soud, aby prokázal, že jsou děti skutečně jeho a soudně může být zapsán do rodného listu dodatečně, i když by si to matka nepřála. Tak to bohužel dle zákona je a pak má na děti taky nárok. A tohle jsi může vzpomenout udělat i po letech. A unést děti může, pokud o to bude stát, ať je v rodném listu nebo ne, když to bude chtít, cestu si najde...

Consti: Ten idiot je bohužel otec toho miminka, které nosím v břiše... Vím, že to asi je těžko pochopitelné, ale člověk to pak vnímá jinak, když v takové situaci skutečně je... Jsem s ním nadosmrti díky tomu dítěti spojená, ať kdo chce nebo nechce, a to dítě taky... tak se přese všechno snažím se s ním nějak dorozumět, i když je to náročné, stojí mě to hodně sil a někdy to nejde a je to dost bolestné. Ale nechtěla bych žít s tím, že jsem se o to nepokusila, už jen kvůli tomu dítěti. Nejde ani tak o ty peníze, jako o princip. Tím nechci říct, že na něj nejsem naštvaná, že mi to není líto, jak se chová, že bych ho někdy nejradši neposlala do háje a už o něm neslyšela... ale prostě se snažím, abych si nemusela nikdy říct, že jsem složila zbraně příliš brzo, že jsem se nechala zahnat ještě do většího kouta a že jsem tím nakonec ublížila i tomu dítěti.

sonica
10. zář 2009

presne souhlasim s barcou, kdyz chce tak stale ma moznost i kdyz u narozeni neni zapsan do rodneho listu... 😖
a consti promin jestli se te to dotklo, ale je ja pisu jak to vidim ja, u toho byly oba a oba by meli i nest nasledky. a tim ze jsem konstatovala ze nemas dite, tak nevis co to stoji, jsem tim myslela to, ze sice predstavu muzes mit, tu mela i ja, ale az ted skutecne vidim co to vse obnasi, tim jsem te vazne nechtela urazit, to se omlouvam. a neni to jen o penezich, ale ta zodpovednost je obrovska, a beru to podle sebe, ja ji nesu uplne, uplne sama, nikoho nemam, kdo by mi pomohl. 😖

mirka414
10. zář 2009

bara78 viem na sto percent ako sa citis a ako ti je 😢 ja som to tiez zazivala a dokonca papierovacky cez dva staty...mne nastastie odpadli vybavovacky ohladom penazi,lebo to platil dobrovolne a primerane,ale materialne stranky nevyvazia srdcove zalezitosti 😢 😢 😢 dodnes mam nejaky blok aby som zasa zostala tehotna aj ked po tom strasne tuzim a manzel mi uz skoro tri roky dokazuje,ze je super.(za tie tri roky sme sa pohadali asi len tri ci styri x.vazne som doteraz nemala tak harmonicky vztah,ale ako vravi jedno prislovie,,zena odpusti,ale nikdy nezabudne,ze odpustila...ja neviem einfach zabudnut a stale sa mi ten smutok vracia,vzdy,ked ma premoze tuzba mat malinke ☹

bara78
autor
11. zář 2009

mirka: Je to prostě strašně těžké se vyrovnat s tím, že nosím v břiše miminko, všechno táhnu sama, a ten, kdo by se měl nejvíc starat, pomáhat mi a těšit se se mnou, tak si radši užívá s jinou ženou... která ho "neobtěžuje" tím, že je těhotná a potřebovala by podporu. Já po něm přitom nechci skoro nic, pokud není vysloveně potřeba, tak ho ani nekontaktuju a všechno si zařizuju sama. On kolem sebe jen kope a dělá mi to ještě těžší. Když to chvíli vypadá, že se zajímá, tak pak přijde zase moment, kdy je to na bodu nula. Jako teď s těmi penězi. Dnes bychom měli probrat ten soudní návrh. Jestli se nedohodneme, tak už to nechám na soudu a nebudu se o to starat. Potřebuju se teď soustředit na něco úplně jiného. Ale prostě to nechci nechat všechno jen tak být, dokud to jen trochu půjde, tak se s ním budu snažit domluvit, bohužel i přesto, jak se chová, je to prostě otec toho dítěte. Až budu mít pocit, že to je úplně ve slepé uličce, tak to odstřihnu, ale dokud se ještě ani miminko nenarodilo, tak to udělat nechci.

Uplně chápu, že tě to pořád provází, to se prostě zapomenout nedá. I když se teď chová úžasně, tak předtím udělal strašnou chybu a nechal tě několik měsíců na všechno samotnou a vzpamatoval se, až když uviděl dcerku. Je fajn, že to tak dopadlo a že máte teď dobrý vztah, ale taky bych na tvém místě prožívala to samé, když bych uvažovala o dalším těhotenství. I když myslím, že v tuhle chvíli už by se choval jinak, už by tě jen tak nepustil pryč. Obavy po tvých zkušenostech ale chápu.

vm72
11. zář 2009

Ahoj holky!
Za mnou včera bývalý přijel domů...
Čeká nás totiž další soud ohledně výživného pro mě a jak je vidět,má z toho opravdu hodně velký obavy. 😨 Byl celkem vstřícný a pořád mi vykládal,jak se chce domluvit mimosoudně,aby jsme k soudu pořád nemuseli chodit že ON to psychicky těžko snáší !!! 😠 Jak to snáším já,v 8smém měsíci těhotenství nejspíš vůbec není podstatné... 😕
Takže jsme se domluvili,že jeho právník to nějak sepíše a pošle meilem mojí advokátce a ta až to bude mít,tak mi dá vědět a já to buď odsouhlasím,nebo si ktomu řeknu nějaké svoje výhrady.Obávám se ale,že tak jednoduché to nebude,protože když mi říkal o jakou částku by mělo jít a já,když jsem si to po jeho odchodu šla v klidu znova spočítat jsem se dostala samozřejmě o nějakou tu hodnotku výš... 😕 Takže uvidíme,jak se to bude vyvíjet dál.Čekám až se mi advokátka ozve a hned tam naběhnu a dám to do pořádku. 😀

bara78
autor
11. zář 2009

VM: Tak budu držet palce. Taky mi držte palce, dneska se pokusím naposledy se s bývalým dohodnout o tom návrhu. Pak už to nechám plavat...

vm72
11. zář 2009

To víš,že držíme!!! 😉

consti
11. zář 2009

Omouvám se, pokud jsem reagovala přehnaně, ale pro mě chlap, který opustí těhotnou ženskou prostě je idiot a zbabělec 😝 .
A samozřejmě může být do rodného listu zapsát zpětně, ale už je to přecejen komplikovanější. Prostě já tak soudím podle toho, co se stalo kamarádce s dvojčaty. Ta měla stejnou teorii jako vy: když už mi uděla děti, tak ať taky platí...Ale bohužel se to obrátilo proti ní. 😔
Vám všem přeji, ať se s vašimi partnery dohodnete a pokud možno ať vám platí to, co mají a mají zájem i o to mimčo 😉. Situace to musí být hrozná, ale vím, že vše se může obrátit v dobré a najdete k sobě dospělého chlapa, který bude z dítěte nadšeny 😵 .

bara78
autor
11. zář 2009

Consti: Mě je jasný, jak jsi to myslela. Já si taky myslím, že chlap, co opustí těhotnou ženskou, je idiot a zbabělec. Dokud se mi to nestalo, tak jsem si myslela, že se to děje jen v knížkách.
Bohužel, jak jsem psala, tak problém je v tom, že ho nemůžu jen tak vymazat ze života, protože prostě to dítě je jeho. I kdyby teď navždycky zmizel nebo umřel, tak už to tak bude. S touhle zkušeností já i to dítě budeme už prostě napořád, tak se pokouším aspoň zmírnit dopady. Možná to nepůjde. Uvidíme, těžko říct, jak vše taky bude, až se malý narodí. Budu koukat na spoustu věcí určitě jinak a třeba se to jeho chování přec jen aspoň trochu změní, třeba pochopí, že to není jen o tom, že mi roste břicho a s tím ho otravuju, ale že jde opravdu o to dítě. Ale nechci už nic očekávat a spíš se chci připravit na nejhorší varianty.

consti
11. zář 2009

baro navíc čekáš chlapečka a z těch je většina chlapů na větvi 🙂 . Bude mít přece syna, pokračovatele rodu 😎 . Tak třeba se mu rozsvítí a bude si malého občas brát a věnovat se mu. 😉 Držím pěsti 😵 .

bara78
autor
11. zář 2009

Snad ano. Už si jen přeju, aby byl malý na světě a mohla se věnovat jemu. Jak to bude s ex-partnerem, se prostě uvidí, nevymyslím na tom teď nic. O víkendu si jedu odpočinout na chalupu, tak se tu mějte hezky. Doufám, že se dám trochu do kupy.

liba0203
11. zář 2009

Ahojte!To su teda pribehy ja normalne ziram ci to pisete o mne??? 😉
Samozrejme niektore detaili su ine ale totooo 😲

bara78-rovnaky pribeh len ja som bola s mojim priatelom 2,5roky,ale sme zili v jednej domacnosti.Aj ja som narodila chlapceka ktory sa ani do konca neotocil hlavickou dolu a tiez mi radili rodit prirodzene,tak som na to sla ale malicky protestoval a museli ukoncit cisarskym

vm78- s Tebou mam spolocne to ze som nemohla otehotniet,tiez sme chodili na vselijake vysetrenia,tvaril sa ze mimco chce a sice sme mali iba jednu inseminaciu ale neuspesnu.Ja som sice nebola s nim v manzelstve ale som tuzila po dietati lebo uz nie som najmladsia.Nejakych 6 mesiacov pred otehotnenim sme sa dost hadali a planovali sme rozchod.Uz sme ani nezili intimne.Asi po 3 mesacnej prestavke v intimnej oblasti,na sestrinej svadbe sme si viacej vypili a bolo!A stal sa zazrak!Splodili sme vytuzene dieta!Reakcia bola rovnaka-ja dieta uz nechcem! 😲

A tak som sla do podnajmu sama tehotna a tak som prezila cele tehotenstvo sama lebo celu rodinu mam v zahranici.Neprispel mi ani korunkou.Na nic.

Teraz koncom mesiaca mame prve pojednavanie ohladom urcenia otcovstva a nasledne vyzivneho-rovnako ako ten Tvoj tvrdil ze to dieta nie je jeho lebo dva roky som neotehotnela a zrazu ked sme sa uz rozchadzali tak bum!A prirodzene.Este on ma 2 dcery z prveho manzelstva a tie vraj urobil na prvykrat.

Co povedat,nemam silu opisovat cely moj pribeh,urobili ste to za mna a drzte mi palce na pojednavani aj ked nemam ani tusenie ako to ma vyzerat na tom sude,nikdy som nic take nemala.Vyhrazal sa mi ze vsetko mozne urobi co je v jeho moci aby sa z toho vyzul!Dufam ze sa nedaju zmanipulovat krvne testy lebo je prachaty!

Ty muzi su fakt darebaci a aby ste vedeli vsetci su rovnaky!Moj syncek ma teraz 1,5roka a najradsej by som zila sama s nim.Ziadnych takych chlapov viacej v zivote nepotrebujem!

lumama
11. zář 2009

Ahojky, pročetla jsem si to tady a chci se jen zastat consti. Já zůstala v těhu taky sama ex mě opustil hned jak zjistil, že jsem těhotná. Nakonec jsem zjistila, že už delší dobu někoho má. Když jsem byla, tak ve 3 měsíci, tak se chtěl vrátit a já samo souhlasila, protože jsem chtěla pro mimi tátu, ale strašně jsem se spletla. Jen co si byl jistej, že jsem mu odpustila, tak žačal ať odejdu od rodičů, že už s jeho matko připravujou pokojíček pro malý, že mi jeho matka se vším pomůže atd atd. Jak jsem řekla, že to chci nějakou dobu nechat, tak jak to je, tak se začal rozčilovat, že bůhví s kym to mám a zase sme se rozešli. No nakonec to dopadlo, tak že jsem zůstala sama a jemu jsem řekla, že dítě opravdu neni jeho a nenapsala jsem ho do RL. když se malej narodil a on se dozvěděl, že je to kluk, tak začal všemožně usilovat o to aby mě někdo někam vytáh a on mi ho mohl sebrat. Půl roku jsem se schovávala a pak dal klid, ale ten hnusnej pocit, že bych mu ho musela jen ukázat mi dýchá na záda dodnes 😝

Peníze by se mi určitě taky hodily, ale rači jsem je oželela než abych tak hnusnýmu člověku musela půjčovat svoje dítě. Ono je totiž totálně odlišná věc alimenty a půjčování dítěte. Když on alimenty nepošle, tak ty mu dítě musíš půjčit, ale když mu ty nepůjčíš dítě, tak on alimenty nemusí posalt a ještě tě bude tahat po soudech 😠

lili01
11. zář 2009

ahoj Baruško,já vím,o čem mluvíš,založila jsem kdysy podobnou diskuzi a psala svůj příběh.....hodím sem odkaz,at se podívá kdo bude chtít....
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

jen chci k tomu dodatečně a stručně napsat.mě manžel opustil po 10letech vztahu,nevím,jak dlouho mě podváděl,ale miminko bylo plánované a chtěné...můj příběh dopadl tak,že si nás našel můj nynější partner,jsme oba moc spokojení,bere kluky oba jako své.všechno špatné se v dobré obrátilo a já si jen říkám,jak moc jsem plakala a trápila se celé těhotensví a i po porodu a ted vidím,že ex manžel mě fakt za to nestál,jak se ke mě a dětem zachoval 😠 😠 ale prostě jsem si to všechno musela prožít,abych teď mohla být konečně šťastná 😵 😵

až budu mít chvilku,tak dočtu ostatní příspěvky

vm ahoooj kočko,su zvědavá,jak válčíš dál ty,držím palečky 😵

lili01
11. zář 2009

zapomněla jsem dodat,že jsem psala pod anonymním nickem srdcebolavy
😔

damin
11. zář 2009

Přečetla jsem si pár příspěvku a můžu jenom držet pěsti a přát hodně štěstí. Nevím jestli je to pravda, ale nedávno bylo v pořadu a nezletilých matkách - že jim doporučují neuvádět otce do rodného listu dítěte. Pokud prý dítě pak během života potřebuje operaci - musí mít souhlas obou rodičů - někdy je pak problém se s otcem domluvit. Když není v rodním listě je bez problému. Nevím, ale určitě je dobré o tom vědět.

maminuska
11. zář 2009

lili , ja som čítala celú diskusiu k tvojmu príspevku a máš tiež môj obdiv. Normálne sa hanbím l, predchvíľou som kňurala že som sama, lebo manžel chodí na týždeň preč a tiež som tehotná. Neviem si však predstaviť že by nás opustil , neviem či by som to zvládla a ešte k tomu mal niekoho iného.
Preto vás všetky čo ste to zvládli, našli si nových partnerov a znormalizovali svoj život hlbko obdivujem. Lili a ako zobral exmanžel že máte nového ocka ? Nemal nejaké priblblé poznámky ?

vm72
11. zář 2009

Ahoj holky!
Takže jak jsem předpokládala... Včera jako med,dnes zas jako jed... 😠
Dnes mi přišlo přes moji advokátku vyjádření které sepsal bývalého advokát... Je tam samozřejmě všechno úplně jinak než o čem jsme spolu včera mluvili. Podle mých výpočtů mi ex jako exmanželce má na výživném doplácet 5 100,ale podle jeho advokáta je to 1 800! Prý se to počítá tak jak to spočítal on a ne tak jak jsem si to spočítala já.Přitom je z toho úplně patrné,jak jsou tam ty údaje všeljak překroucené a vyloženě se tam slovíčkaří.Normálně jsem si to musela přečíst několikrát,abych byla schopná srozumitelně si to "přeložit".
Když jsem večer ex písla SMS,že mi to připadá spíš jako nějaký vtip,tak hned zase začal se svými obvyklými výhrůžkami.
Takže to jeho včerejší "máslíčko" byla opravdu a zas jenom nějaká hra,či taktika,kterou mu ten jeho vychytralý advokát poradil. 😠
Ach jo! Už mě to fakt zmáhá.Chci jenom to,na co mám nárok.Nic víc.Ale občas si už připadám jako já ta špatná a on že je ten největší chudáček... ☹

Ahojky lili! Dík za podporu.Budu ji ještě moooooooc potřebovat. 😉

maminuska
11. zář 2009

vm, tot dobre tiež poznám, podľa toho ako sa vyspí. Trvaj na svojom , nepopusti a naozaj žiadaj to čo ti patrí, veď si to dieťa nesplodila sama, a ty musíš by´t pri ňom doma , tak nech sa stará aj on o teba.
Mne teraz keď syn chcel jedny obyčajné kopačky po ňom vykrikoval že má svoj život a že sa mám začať starať o seba a nech sa môj terajší manžel snaží aby sa mal jeho syn dobre. Skvelé že ?

liba0203
12. zář 2009

Babenky,poradi mi niektora z Vas ohladom toho uvadzania otca do rodneho listu?Ja som mojho partnera neuviedla lebo mi este v nemocnici povedali ze to nie je mozne ak nie sme v manzelstve a on nesuhlasi.A teraz mi prisiel dopis zo sudu ze on navrhuje aby sa cela zalezitost(okolo urcovania otcovstva a vyzivneho)zamietla lebo som ho neuviedla do RL ako otca dietata.Tak ziram ze co to ma byt,mala som spatnu informaciu? 😲

maminuska
12. zář 2009

keby si aj mala zlú informáciu, domáhať sa na súde určenia otcovstva a stým spoločné - no na to máš plné právo.
Kamarátka, inak veľmi fajn baba, to raz na večierku prehnala s pitím , a potom nevedela určiť otca. Síce vyzerala ako k...., ale do rodného listu neuviedla nikoho a potom na súde sa preukazoval otec z prítomných pánov a aj sa preukázal.

asanaa
12. zář 2009

Ahojda holky moc Vás obdivuji a držím palečky ať to vše v dobrém zvládnete 😵
Já se s přítelem rozešla když byl malému rok a půl(podváděl mě) a našla jsem si nynějšího manžela,který syna miluje jako vlastního 😵
holky kdybych mohla,kdybych jen věděla..tak bych bývalého do rodného listu nikdy neuvedla!!!!Syna už přez 3 roky neviděl,alimenty stejně neplatí a ještě mi vyhrožuje že si ho začne brát a bude mi dělat zle,pokud po něm ty alimenty budu vymáhat soudně.Manžel by si syna rád adoptoval,ale on nám nechce dát souhlas ☹ syn má navíc jeho příjmení,po naší svatbě ale všude tvrdí že už se jmenuje jinak a na své pravé příjmení už neslyší.Ve školce to berou v pohodě a oslovují ho tak jako nás,ale co ve škole???Budu usilovat alespoň o změnu příjmení,ale není to vůbec jednoduché.Raději bych se vzdala občasných alimentů než tohle 😠

lili01
12. zář 2009

maminuska....to víš,že to ex štve,že jsme štastní,radši by byl,kdybych byla sama 😠 😠 😠 😠 😠
ale já jsme ráda,že mám všechno zlé za sebou a on at si dělá co chce,je mě to jedno 😀

vm.... to je debil,to snad není ani možné!!!! ti chlapi jsou fakt na zabití!!!! porad se se svým právníkem,určitě ti pomůže a ty bud hlavně v klidu,já vím,jak je to těžké,sama jsem si tím prošla,ale miminko bude brzy s tebou,tak at si ještě odpočineš a nabereš síly 😵 😔

lili01
12. zář 2009

baru....jak psala vm a možná i další holky,souhlasím s tím,aby ses nevracela zpátky,ikdyby ex přítel chtěl.já vím,že je to těžké,sama jsem si tím prošla,ale já osobně bych mu po všem,jak se zachoval už nemohla nikdy věřit.ono by to chvilku možná klapalo,ale myslím si,že za čas by to znovu vyplulo na povrch a nějaká ta předhozená výčitka by se objevila ....ale každý si to musí rozhodnout sám...

kačko,nemáš co ztratit,jen získat,tak to zkus s nynějším partnerem.můj nynější přítel je s náma od 4.měsíců miminka,takže od malička a je to znát,váží si toho,že s náma je.a musím napsat,že už spousta lidí řeklo,že ten malý je celý tatínek a jak se o ty děti krásně stará....a to neví,jak to doopravdy je....prostě se o ně stará líp než jejich vlastní táta a já už bych neměnila 😵

anarida
12. zář 2009

Ahojte.
Báro som v podobnej situácii.Mám dcérku Emku ktorá nemala ani 8 mesiačikov keď nás jej otec opustil odošiel za inou.Krátko po tom som zistila,že som tehotna.Bolo to pre mňa hrozné veľmi tažke myslela som si,že to nezvládnem bola som v koncoch no som tu len kôli svojim deťom sa snažím.

maminuska
12. zář 2009

preboha tí chlapi sa zbláznili alebo čo ? Anarida a povedala si mu že si tehotná , ako na to reagoval, chce aspoň platiť ?

maminuska
12. zář 2009

Idem sa pomojkať k mužovi aspoň cez skype, neviem si predstaviť že by som teraz tehotná zostala sama + dve deti k tomu. 😲

lovable
12. zář 2009

Ahojky maminky a skoromaminky.
Celkem dlouho jsem pročítala podobné diskuze, jelikož mě bohužel potkal podobný osud, nyní jsem se odhodlala napsat, jelikož potřebuji svojí bolístku sdílet s někým, kdo opravdu rozumí...Omlouvám se za anonymní tvář a dnešní registraci, jsem dloholetá přispěvatelka do jiné diskuse pod jiným nickem, ale nerada bych, aby to zatím věděly ostatní babulky...
Mám 11 týdenního krásného syna, manžel odešel, když byl 5 týdenní s tím, že jsme každý jiný a že je to čím dál víc. Je mi 29, manželovi též, jsme spolu víc jak 12 let, 3 roky manželé. Máme přes rok krásný baráček na hypotéku, dva pejsky, no a teď syna, moji lásku největší. Během těhotenství se manžel začal chovat podivně, jevil malý zájem o mě i miminko v bříšku, sice se mnou pravidelně chodil na UTZ, ptal se, jak mi je, ale tím to končilo, bylo to, jak když si odškrtl povinnost v denním programu. Jeho jinak značný sexuální apetit se taky vytratil, no přikládala jsem to svému rostoucímu bříšku, nechala jsem ho být, jediné, co jsem řešila, byly jeho pozdní příchody z práce (téměř nikdy nechodil dom před osmou hodinou). Prosila jsem ho, aby to začal pomalu nějak řešit, že by v budoucnu, až bude malý na světě, ho ani neviděl. Většinou to mlčky odkýval. Sex po mně prý nechtěl, aby mi neublížil...Veškeré věci jsem tedy zařizovala sama, snažila jsem se ho do toho vtáhnout, ale bezúspěšně, přesto jsem ho omlouvala, že to bude jiné, až se malé narodí, že ho to chytne...O to víc, když jsme se dozvěděli, že to bude chlapeček...Týdny ubíhaly, on byl stále chladnější, po porodu za námi sice každý den chodil do porodnice, vypadalo to, že je z malého unešený, ale nebylo to nějak ono. Po příchodu z porodnice si vzal týden volno, aby mi pomohl, vařil, koupal, ale byl jak led. Na 3 týdnech dostal malý zánět ledvin, týden jsme strávili v nemocnici, to už jsem se ho stále vyptávala, co se to s ním děje...Po našem příchodu musel bydlet týden u rodičů (odjeli na dovolenou, tak musel hlídat psa...). Jeho chování ale bylo naprosto ledové, já v šestinedělí naprosto hormonálně rozhozená a nešťastná, pořád jsem jen brečela, když jsem ho viděla...Na otázky, co s ním je, mi stále odpovídal, že to budeme řešit až po šestinedělí...Nevydržela jsem to a donutila ho si promluvit, to bylo malému právě 5 týdnů...To, co přišlo, jsem si ale nedokázala skutečně představit ani ve snu.
Prý jsme každý jiný, on žil celý život jen pro mě a já pro něj nic nedělala, proto jsem já šťastná a on ne, on se trápí. Trápí se v domě, ve kterém žijeme, životem, jakým žijeme. Neděláme nic společně, psi jsou nám na překážku a dítě bude ještě větší...Nechodíme do divadla, nerozvíjíme se, máme jen jednu společnou partu. Já jsem rozhazovačná, koupila jsem malému například příliš drahou postýlku, mohla být za polovinu a koupit ještě něco jiného. Jsme každý jiný a za čtyři roky (kdy se ode mě na 2 měsíce odešel z podobných důvodů) se nic nezměnilo. Snažila jsem se mu vysvětlit, že nás čekají krásné roky s naším synem, že budeme žít pro jeho radost...pojďme to řešit, pojďme si sednout a mluvit, pojďme klidně k psychologovi...Ne, on už je rozhodnutý to řešit bez emocí, prý nechce, aby si na něj malý zvykl, protože kdyby odešel za rok, jako že by prý odešel, tak už by to bylo pro něj těžké...
Je toho mnohem mnohem víc, neumím napsat vše najednou, ale strašně to bolí. Jsem s malým sama, pomáhají sice naši, pomáhají kamarádi, ale ten partner prostě strašně chybí. Chodí za malým 2x týdně, když jsem se ho ptala, proč nechodí častěji, to prý nemusel odcházet, kdyby nás chtěl vidět víc. Bydlí teď u rodičů, kteří ho přijali s otevřenou náručí, prý ho chápou, protože vědí, jaký život jsme žili...
Bolí to bolí...