Půl roku po porodu - chování partnerky.

tomas66
28. čer 2020

Ahoj lidi. Půl roku po porodu miminka je neco mezi námi zle. Partnerka vidí pouze to negativní. Člověk si říká ze to po nějaké době bude lepší, ovšem asi se pletu. Jsem cca 4 týdny bez prace, nedohodl jsem se s vedením. Takze uz jsou tu otázky typu co budu a kdy delat a aby nas to uzivilo atd. (Bude i odstupné od zaměstnavatele..) den vypadá tak, ze se vstane, žena jde s mimcem na pult a ja mezi tim chystám sunar, ji kávu, vynasim koše, obskakuju při “krmeni” sotva do sebe hodim pak rohlík a jdu sam s kočárem cca na 2-4 hodiny. Toto se opakuje i odpoledne tahle prochazka. Vecer pomáhám chystat pro mimco jídlo, vanu, postel atd. Kolikrát da člověk dudel o půl vteřiny později do pusy uz je zle... nebo nedej bože aby byl řev z prebalovaciho pultu. To je potom slova Proc ho nezabavis , evidentně ho to nebaví, tak neco udelej nestuj. Totéž při uložení do postýlky, když ditko hned neusne je zle. Poté co přijdete z vycházky a skáče se okolo mimca řekne kolikrát ze musela uklízet a neměla se cas ani najíst , nebo odpocinout... to jsko vazne za tri a půl hodiny??? Člověku ulevit denně bez ohledu na počasí 6 hodin a stejne jste vy kdo nic neděla a s ničím nepomůže a je k ničemu... co delat...? Kolikrát jsem rad ze si okolo 23.hodiny sednu k Telče, nebo si jdu zapálit.... chyba na me strane a pokud nedej boze neco řeknu, tak se to vrací jako bumerang...

sudylichozrout
28. čer 2020

@tomas66 Budu strucna. Najdi si fleka. A holce rychle dojde, jak velka jsi byl vlastne pomocna ruka, kdyz jsi byl doma 🙂 Zkrotne, uvidis 🙂

tomas66
autor
28. čer 2020

@sudylichozrout hledám a snad brzo neco najdu. Protoze za mne ji ulehcuji az az, ovšem asi to bere jako samozdrejmost. A aby člověk slyšel jen ze tam neco nechal nebo neudělal prckovi více čaje... uz me proste nebaví a unavuji. Za vse pak muzu:D ted se tomu smeju ale kolikrát mam chuť ji poslat ... Jine maminky co vim,(treba ne) jsou za to vdecne. Člověk je nadreny vic, než z prace. To zase vsem maminkam a co teprv s více dětmi všechna cest...

enifea
28. čer 2020

@tomas66 Presne tak. Najdete si praci a budete mit klid. Partnerka se aspoň víc zapojí do chodu domácnosti a nebude to nechávat jen na vás. Mám známou která to má zařízený stejně. Manžel vaří, uklízí a chodí na 3 směny do práce a ona má na starosti 3letého syna celý den a nic víc. Jako určitě si chce žena odpočinout, ale nesmí to zase přehánět.

sudylichozrout
28. čer 2020

@tomas66 Jj, budu ti moc drzet palce, at najdes nejakou dobrou praci. Urcite nad ni nelam hul, pomahej i pak, ale uvidis, ze se jeji reakce zmeni a bude opravdu za odlehceni rada. Protoze si cely den skutecne nedojde ani poradne na zachod. 🙂

prejeta_zaba
28. čer 2020

Často jsem potkávala v poradně u doktora přesně takovéto páry, s jedním miminem, ideálně ještě babičku k tomu. Ženská mazlila mimino a rozdávala rozkazy "mastičku, plínku honem, ponožky, ne ty, tamty". Fakt vtipné. 😆 Hele, není normální, aby ležící mimino obskakovalo kdoví kolik dospělých. Je fajn, že se podílíš na chodu domácnosti. Ale jestli popis nepřeháníš, tak už se na to vy*er a dělej něco pořádného. 👍 Jestli nemůžeš najít práci, zapracuj na tom, najdi si nějaký kurz nebo brigádu a do toho intenzivně hledej. Samozřejmě můžeš pomoct doma, ale fakt k ničemu není, abyste byli na mateřské dva. A aby po tobě partnerka štěkala za každý úkon, tak to bych se, být tebou, hodně rychle ohradila. Co dělá 5 hodin doma bez dítěte, když ty ho obstaráváš každý den? 🤔

tomas66
autor
28. čer 2020

@prejeta_zaba defakto to vypadá obcas jak u schumachera v depu , ideálně aby bylo lidi pět :D kolikrát si člověk připadá jak když to řeknu hnusne je€aný otrok. Samozdrejme to je pro mimco, pro které udělám prvni a poslední... ale uz me to chování proste vadí. Ted me nenapadá nic co by bylo jako impuls na me zaútočit, ale treba to ze někde neco necháte.. a to je furt neco. Pak uz se kolikrát z venku nechce vracet :D jdete a říkáte si, tak a co bude ted špatne? Nějaká pozitiva za pomoc nebo nakoupeni něčeho , nebo zařízení uz moc neni ... ono člověku pomuze a potěší pusa a treba Dekuji a ne porad sekyrovat.

tomas66
autor
28. čer 2020

@sudylichozrout děkuji moc 🙂Jo když člověk dělal tak viděl po návratu z prace ženu v noční košili :D hůl lámat nebudu, jen mi to chování dost vadí

sudylichozrout
28. čer 2020

@tomas66 Chapu, ze ti to vadi, tohle by otravilo kazdeho.

sebinka123
29. čer 2020

@tomas66 Píšeš, že nemáš práci měsíc. Mě by zajímalo, jak to tedy fungovalo doma těch 5 měsíců předtím, když jsi chodil do práce?
Já jsem popravdě radši, když mi manžel tolik nepomáhá. Máme s dětmi svůj režim a on se mi kolikrát svoji pomocí spíš motá pod rukama a všechno trvá déle. Myšleno v dobrém. Samozřejmě, že ho nechám pomáhat, ale jen když chce on. Má své práce i tak dost a pracuje na směny. A od toho jsem na mateřský, abych toho kolem děti zvládla prostě víc než on.

sudylichozrout
29. čer 2020

@sebinka123 No, aby se ti tenhle pristup jednou nevymstil. Protoze za cas na materske nebudes, budes chodit do prace a budes tak vystavena, ze bys jakoukoliv pomoc brala vsema deseti. A je otazkou, zda prijde sama, zda si o ni budes muset rikat, nebo zda neprijde, ani kdyz si reknes, protoze jsi ji nevyzadovala x let.

ladyhacek
29. čer 2020

nejsi z okolí Prahy?

jinak já mít 5h denně děti mimo tak si vzkakuji. Až najdeš práci tak se to snad zlepší - ale aby p tobě i skrze práci nechtěla najetý standart. Co tokhle aby šla na procházku ona a ty jsi mezi tím doma uklidil? Vytřít, vyluxovat a umýt nádobí .... třeba jí překvapit i jídlem - nevím jak jsi na tom z vařením, ale jsou i jednoduchá jídlo co snad zvádne každý - třeba obalit řízky 🙂

leniczka23
29. čer 2020

Já si myslím, že to co děláš je ,,samozřejmost" pokud si doma a nechodíš do práce, nechápu proč když se chlap stará je to nějakej nadstandard, ale když to dělá ženská je to samozřejmost, ale každopádně není v pořádku aby ti za to nadávala a buzerovala tě. Měla by si to velkými doušky užívat a nabírat sílu na to až na to zas bude sama.
Možná by bylo fajn ji to říct, že jestli tě bude buzerovat tak budeš místo procházek chodit na pivo a nenechat si to úplně libit.
Držím palce ať najdeš brzy práci.

pasiba
29. čer 2020

No a to já nevěřím, že takový chlap existuje. Ne prostě nevěřím. A nikdo mi to nevymluví 😅🤣

surikata131
29. čer 2020

@tomas66 možná je nervózní z toho, že jako živitel rodiny nemáš práci...určitě se snaž najít si novou co nejdříve, můžeš si s ní zkusit promluvit...je to fajn že pomáháš a věnuješ se potomkovi, já mít tolik hodin hlídání každý den, tak si pískám

leniczka23
29. čer 2020

@pasiba já takovýho doma mám třeba.. přísahám, ale je fakt že tvrdím že to musí bejt prototyp 😁😁

martiina_k
29. čer 2020

@pasiba já věřím, že takový chlap existuje, taky takového mám (dokonce je na rodičáku a zvládne všechno), ale tenhle "pán" píše jako ženská, takže pochybuju, že je to reálně chlap. Není to mužské vyjadřování.

leniczka23
29. čer 2020

@martiina_k jj taky mi to zavání.

jjasmina
Autor odpověď smazal
Zobraz
balogis
29. čer 2020

@pasiba já doma taky mám chlapa který hooodne pomáhá.Mame tři děti.Krmi, prebaluje, koupe, uklízí, vaří,chodí s dětmi ven- jen k pračce a žehličce nesmí 😂
Ráno když vstane do práce mi dělá vždy kávu do postele a dělá snídani prostřednímu synovi a celkově se o něj stará než obstaram miminko..díky tomu ,že umí a dělá doma vše co já- téměř- tak si můžu dovolit třikrát týdně na hodinu a půl odejít do fitka a vím že o děti i domácnost bude postaráno.
Ale já se teda přes den honím aby když přijde z práce nemusel nic,resp aby sme nemuseli už oba nic a mohli se věnovat dětem a sobě.Takze v podstatě celou jeho pracovní dobu se staram o děti, vařím,peru, žehlím, peču, uklízím, nakupuji atd atd .I moje maminka a sestra mají chlapa který pomáhají hooodne hooodne,ale to co píše autor je extrém a ještě k tomu se nechá komandovat.Nedivim se ,že pak chlapi před takovými utíkají do práce a někdy i do náručí cizích žen

theuska29
29. čer 2020

@tomas66 Jediná pomoc nebo rada je si najít práci, aby žena poznala, co je to se 100% starat o miminko bez pomoci druhého.
Můj muž práci má a jsem většinou na malého sama. Když přijde z práce, chce mít také chvilku klidu pro sebe (zahrát si hru na PC). A proč ne? Když jsem jsem úplně vyřízená, tak si malého vezme do pokojíčku a já si dám chvilku pauzu.
Při těch dlouhých procházkách by byl byt uklizený jako nikdy, navařeno a ještě bych si u toho i odpočinula. Není jednoduché vařit, uklízet a u toho být u malého nebo ho neustále očkem kontrolovat, přendavat jinam atd. Plazí se úplně všude.
Jinak třeba u mě není procházka vůbec odpočinek. Jednak mě také bolí nohy, ale hlavně tím pádem vůbec nic neudělám. Po vyspání v kočárku už chce malý jen pozornost a sama se cítím blbě, když muž přijde unavený z práce a nemá ani navařeno 🙈
Jednoznačně vaše žena potřebuje ukázat, jaké to je se starat o miminko sama a jak je i pouhých 10 minut pomoci něco úžasného 🙂

legelata
29. čer 2020

Tak živit rodinu je na vás obou, nechápu, proč by to měla být jen tvá odpovědnost, nežijeme ve středověku. Můžeš zkusit navrhnout, že budeš na rodičáku a ať jde pracovat žena, to může pěkně ve vztahu pročistit vzduch 🙂

meganx
29. čer 2020

Taky to beru jako standart starat se takto o dite, když jsi doma.
A to že na tebe žena řve může být tím, že už mate doma ponorku. Chce to jít do práce.

klea81
29. čer 2020

@leniczka23 taky, můj k tomu ještě chodil do práce, dělal to rád a teď vzpomíná, jak to bylo krásný období 😍

paladinka
29. čer 2020

Muzu si te najmout jako chuvu?😀

eviicka
29. čer 2020

@tomas66 já myslím, že jde o klasickou ponorku, jaké to je být na mimčo sama asi ví, když jsi bez práce pár týdnů. Chce to nějakou práci, nebo zatím alespoň "projekt" - brigádu (klidně může i partnerka pokud není vázána na kojení, já bych šla hned), malování, renovace bytu. Je vás doma na malého zkrátka moc 😀.

peleta
29. čer 2020

Jako upřímně, mě by chlap bez práce taky těžce rozčiloval. Nevím jak na tom jste vy, ale my máme závazky a ne úplně malé, takže já bych po měsíci bez práce, s žádnými reálnými vyhlídkami byla hodně hodně nervózní 🙂 Neříkám, že je to tvoje chyba, ale nedivím se, že je vzteklá. Ono i kdyby kolem mě manžel běhal a podstrojoval mi, ale žili bychom jen z rodičáku, tak bych taky moc happy nebyla 🙂

natysnovec
29. čer 2020

Kez bych mela to same a ja moohla v klidu uklidit s dvema holkama je to celkem mazec😅😅Nerikam ze manzel nic nedela...je napomocnej,sikovnej a o vse o co ho poprosim udela...ale rada bych byla sama 😇😇

natysnovec
29. čer 2020

@paladinka souhlasim....sem druha v rade😅😅

zuzineckah
29. čer 2020

@tomas66 tak ji navrhni, ať jde do práce ona, pokud má problém pochopit, že hledání práce není snadná záležitost... Péči evidentně zastaneš, nebylo by to řešení? Tvoji paní sice chápu v tom, že je nervní ze snížení příjmů. Ovšem pokud nejsi nemakačenko, aktivně hledáš a ještě k tomu pomáháš v takové míře s miminem, pak bych ji asi trochu usadila. Nemá lepší kvalifikaci než ty? Nebylo by to pro vás opravdu lepší řešení??

amazonkajanik
29. čer 2020

@tomas66 mám doma chlapa na marodce a snaží se taky pomáhat,jen ten základ jako jídlo a přebalování nechává na mě. Aby něco nepokazil a hlavně,malý je divoch. Ale to co popisujete,mi připomíná švagrovou. Věčně jsme hlídali,aby mohla prý uklidit a nakonec vše prospala a doma čurbes. Vaše paní si neuvědomuje,že teď je těžké období pro sehnání práce,která by byla dobře ohodnocena a že jste jí teď doma velkým přínosem.