Půl roku po porodu - chování partnerky.

tomas66
28. čer 2020

Ahoj lidi. Půl roku po porodu miminka je neco mezi námi zle. Partnerka vidí pouze to negativní. Člověk si říká ze to po nějaké době bude lepší, ovšem asi se pletu. Jsem cca 4 týdny bez prace, nedohodl jsem se s vedením. Takze uz jsou tu otázky typu co budu a kdy delat a aby nas to uzivilo atd. (Bude i odstupné od zaměstnavatele..) den vypadá tak, ze se vstane, žena jde s mimcem na pult a ja mezi tim chystám sunar, ji kávu, vynasim koše, obskakuju při “krmeni” sotva do sebe hodim pak rohlík a jdu sam s kočárem cca na 2-4 hodiny. Toto se opakuje i odpoledne tahle prochazka. Vecer pomáhám chystat pro mimco jídlo, vanu, postel atd. Kolikrát da člověk dudel o půl vteřiny později do pusy uz je zle... nebo nedej bože aby byl řev z prebalovaciho pultu. To je potom slova Proc ho nezabavis , evidentně ho to nebaví, tak neco udelej nestuj. Totéž při uložení do postýlky, když ditko hned neusne je zle. Poté co přijdete z vycházky a skáče se okolo mimca řekne kolikrát ze musela uklízet a neměla se cas ani najíst , nebo odpocinout... to jsko vazne za tri a půl hodiny??? Člověku ulevit denně bez ohledu na počasí 6 hodin a stejne jste vy kdo nic neděla a s ničím nepomůže a je k ničemu... co delat...? Kolikrát jsem rad ze si okolo 23.hodiny sednu k Telče, nebo si jdu zapálit.... chyba na me strane a pokud nedej boze neco řeknu, tak se to vrací jako bumerang...

sudylichozrout
1. srp 2020

@tomas66 Ty blaho, ta bude hodne cumet, az ji do toho hodis vidle. Preji, at se odhodlas co nejdrive, nenech se tyrat. A hodne stesti v dalsim zivote.

tomas66
autor
1. srp 2020

@sudylichozrout děkuji, uz dva týdny jsem se k tomu neodhodlal. A to vyhlašovala ze se budu divit, az o ne koncem prazdnin přijdu ... tak uvidíme, nevim nevim. Nebýt prcka neni co řešit ze...

amazonkajanik
1. srp 2020

@tomas66 až na to bude úplně sama,tak zapláče

natysnovec
2. srp 2020

@tomas66 A jak je to ted???Ja byla ted po operaci a mamzel zastal vse na jednicku...a ani pp par dnech doma mi nic nerekl na to ze lezim...ba naopak sla jsem uklizet a on mi povidal padej si lehnout!🤣🤣

tomas66
autor
2. srp 2020

@natysnovec ale takhle by to mělo byt, dopřát i zene odpočinek a cas pro sebe, Kor po te operaci. Jinak jak je to ?? Vcera treba: Tak ja rano jel chystat posezení , nakoupil jsem, složil bazén, pomohl s věcmi a naložit vyložit, odvézt na tu chatu ... pak jsem uklizel co se ji nelíbilo, jel jsem pro jeji mamu, ugriloval, vzal mimi ven, vecer pomáhal. Ted nemohl usnout skrz horko a samozdrejme uz zss začala mlet u postele Sracky jak jsem sobeckej, k ničemu, ze v praci jsem k ničemu, nikdo me nema rad a tak a ze at se těším na konec měsíce ze o pujde pryc a o vse přijde a ze bude do smrti litovst jakého ma malý otce. Takze takhle hezky 👍🏻😊😁

tomas66
autor
2. srp 2020

@amazonkajanik jooo taky jsem paní pod vámi psal poslední scénu...

amazonkajanik
2. srp 2020

@tomas66 a sakra. Ještě že nejste naši známý. Muž by jí něco od plic řekl a já jí asi jednu střelila na probuzení. To mi takhle jednou dal mobil,ať domluvím a uklidním mladou naseho kamaráda. Měli tehdy ročního chlapečka a holka se začala na vsi nudit. Do toho on změnil práci,jelikož od toho čekal víc (osobní rozvoj),ale byl furt pryč a penez o dost méně. Holka sem tam úlet a do toho do ní hucely "kamarádky ",jak si zkazila život,v 21letech už má dite ,atd. Dopadlo to tak,že místo,abych ji uklidnila,jsem jí po těch s prominutím srackach,co mlela do telefonu,tak vynadala, že i chlap na mě koukal. A jak to dopadlo. Místo svatby jsou od sebe,ona lítá po diskotékách a střídá to jak fusekle a on to dal dohromady s o 7let starší holcinou,která je suprova,s jeho synem to krásně umí ,ale je bohužel vážně nemocná,takže ho do plné péče nedostanou.

lula86
24. lis 2020

@tomas66 upřímně tě trochu ne hodně zneužívá. Je prima že pomáháš s minimem tak by měla být šťastná tvoje žena jako blecha. Co by jiné které to nemají za to daly.

tomas66
autor
24. lis 2020

@lula86 je tO tak. Ted jsem ji trosku šlápl na krk a vypadá překvapeně ...

orisek56
24. lis 2020

@tomas66 to tak bývá když máš doma věčně nespokojenou a sebestřednost slepici. Nakopala bych ji do p.... Poloz si otázku, zda tohle chceš celej zivot... Chlapů jako ty je jak šafránu v dnešní době. I když jsi jen obyčejný člověk s chybami, máš smysl pro zodpovědnost a to je opravdu důležité. Neztrácejí to s člověkem, který té akorát udusí. Ona si musí nabit tlamu, aby ji došlo, že to co má / měla není samozřejmost. Držím palce ať najdeš normální ženskou, která, ocení tvé kvality. Pro malou budeš táta furt.

luci_ela
25. lis 2020

Ježíš chlape odkud jsi spadnul? Tebe bych doma chtěla ☺️ Nezažila jsem aby chlap pomáhal aspoň ze třetiny tak jako ty. Dcerka už je tedy 3 letá, ale můžu být ráda, když ji jednou v týdnu vezme na procházku, a já za tu hodinku aspoň něco pofackuju doma, teď už s celkem velkým bříškem. Jinak jak píšou holky výše. Najdi si co nejdříve to půjde práci, ale i tak se jí snaž dál pomáhat. A snad časem přijde na to, jak moc jsi ji vlastně pomáhal a konečně to ocení. Opravdu takového chlapa jen tak nějaká doma nemá a měla by si toho vážit.

tomas66
autor
26. lis 2020

@orisek56 děkuji, moc krasne napsáno. Chyby mame každy. Ja uz se odhodlavam dlouho, poslední dobou furt aby neco měla, neváží si pomalu ničeho, toho ze člověk doveze jídlo, nakup (drogerie lékárna a potraviny a to neni malo peněz! Bere vse jak samozdrejmost. A poslední dobou se divi, ze jsem na ni jiný (odtazity/vyhýbám se ji a moc s ni nemluvím . Miminko je to hlavní .

sudylichozrout
26. lis 2020

@tomas66 Jak se vam to tedy posunulo? Uz zacina trochu chapat?

tomas66
autor
26. lis 2020

@luci_ela nespadnul, jen jsem spis asi blbej 😀 na procházku chodím každy den, po praci . Ale stejne se divi z ceho vlastne muzu byt unavenej když v praci prece jen sedím u PC (telefony, prace s lidmi, objednavky, ) no a po praci jdu s kočárem a pak si hrajeme a koupeme se. Opravdu uvazuju jestli po Vánocích nepůjdu pryc.... nevim nevim

tomas66
autor
26. lis 2020

@sudylichozrout no trochu ano, jenže je to den tak a dva tak. Uvazuju o odchodu, po Vánocích .... nevim

sudylichozrout
26. lis 2020

@tomas66 Nedivim se ti. Musi to byt tezke ziti. Problem je v tom, ze mate ditko a to te potrebuje. A ona by ti mohla zacit klidne delat zagorku... Chtelo by to nejak poresit peci. Abys mel jistotu, ze o ditko neprijdes.

tomas66
autor
27. lis 2020

@sudylichozrout jasne, ale jak ..? To je to hlavní . Ona by asi mela spadnout na hubu, otázka jestli by ji to pomohlo..

orisek56
27. lis 2020

@luci_ela je jich víc naštěstí. Ale je potřeba si je hýčkat a vážit si jich.

tomas66
autor
27. lis 2020

@sudylichozrout jenže jak? Po mem návratu z prace chtwla, i když ji nebylo dobre jet nakoupit .. tak se jelo. 5tisic v Albertu jen se zasvistelo. Doma u krmeni mimca pred koupanim chytla amok ze ji nikdo nepomuzene ze je na vse sama, ze jiní delaji vic, a co ze umim? Rozbrecela se a zdrhla do ložnice. Vecer ze jde spat, jestli pohlidam mimi... říkám ok. Sotva se hyblo a vyplivlo dudel tak ho mělo od ni a nestihl jsem dojit ze z obyvsku.. jake mi přišly sms : Ses úplně k hov@u !!! Akorát zase chrapes ty hnupe!! Jdi se bodnout a doufám ze ti bude zle !! Fakt díky !!!!!!! A druha byla : Ty debile tupej sedíš a cumis na televizi a ani te nenapadne přijít ty kretene!! Ať žije tvoje pohoda a ať zeechnes bolesti a ještě te prekrocim!!!! Takze to jsem tam sel a trosku jestli si k**va nevidí do huby. Od osmi hodin popijim lahvaca a bojím si dat druheho, abych náhodou nevyskratoval.....

sudylichozrout
27. lis 2020

@tomas66 To jako fakt? Ona s tebou komunikuje takto? Posli ji do prdky a finito. Takhle se k tobe nemuze chovat... Skoro bych si troufla rici, ze prozivas psychicke domaci nasili. Ona je agresor jak vysity. Utec pryc. Res to s OSPODem, ale bud pripraveny na to, ze ty baby ti ze zacatku nebudou verit. Chtej co nejvetsi ko takt s ditkem.

eviicka
27. lis 2020

@tomas66 takováto komunikace je extrém, nevím jak to bylo před dítětem, ale tohle je už spíš znak hodně silné poruchy.

tomas66
autor
28. lis 2020

@sudylichozrout a dnes pokračovaly hádky ted v noci. Ano takhle si nevidí do pusy.. pardon s kým? Nejsem v tomhle znalec a popravde nevim co mam delat. Rodina mi přeje jen to nejlepší ale vidí co obcas mam doma... Neviim

tomas66
autor
28. lis 2020

@eviicka asi mate pravdu, ale pošle ni je problém jen u me... dnes jsem se bal aby na nekoho z nas v amoku nesahla...

westie
28. lis 2020

@tomas66 Prubezne ctu vase prispevky, vase partnerka komunikuje dost extremne, nechci se ji vubec zastavat, ale napada me par otazek. Chovala se takhle i pred miminem? Koji jeste? Co delala pres materskou - mela svoji praci rada, byla mezi lidma? Na me to pusobi jako naproste podrazdeni hormony, pocit zoufalstvi, ze je doma sama s miminem, ze vam zavidi kontakt s lidma. Samozrejme, ze podle vasich popisu se chova jako naprosty blazen, jedna s Vami bez respektu atd. Svym zpusobem obdivuji, ze jste schopny to vydrzet takhle dlouho - chapu, ze kvuli mimcu clovek vydrzi ledacos... Ale jestli se takhle nechovala pred porodem, tak by mela vyhledat odbornou pomoc, protoze to tsky muze byt zpusobene psychickymi problemy po porodu.

tomas66
autor
28. lis 2020

@westie dobrý den, pred tehotenstvim byla normální . Během uz to bylo horší a jak říkáte, s lidmi delala(obchod) nekdy byla naštvaná, nekdy Ok, ale spis ji stvali. Chápu ze je doma , ale kdo ji bráni za někým jít, vzít si sem návštěvu, jít se projít s ostatními maminkami ? Moc asi jich nema(kamarádek) naopak me vycetla ze často s kočárem me nekdo potksl s kamarádem, což je pravda, no ono taky každodenní chození na par hodin vas ani větší mesto nebaví, tak dáte s někým řec , mimi to nevzbudi a ničím nenaruší režim, tak nevim v cem by to mel byt problém. (Treba mate jiný názor) a uz vyhrozovala, ze buď jim dam pokoj úplně a nebo budu platit az se z toho pos(5 ona, totéž mala, pak příspěvek na nájem a vybaveni malé). Nevim na co ma a nema narok, ale vesměs vse od bydlení az po vetsinu vybaveni a vseho pro malou je z me ruky. A když jsem se ji snažil v klidu rict, ze Proc si ona nekam nezajde, tak ne, ze jsem mel jít ja uz dávno.... asi uz neusnu ani

tomas66
autor
28. lis 2020

@westie spis nevim jestli fakt dělám malo... mezi 3/4 prijedu domu, většinou na krmeni, nebo pred a do hodiny jdeme na hodku az dbe( podle času , vracíme se cca 18:15. Potom s mimi blbnu a hraju si. Žena krmí, ja se pak koupu s mimi. Ona uspava. Vadí ji ze nevstavsm v noci, přitom me to proste nevzbudi, jelikož spím 5-6 hodin denne a postýlku ma ona u půlky... jeste je špatne ze neukluzim, nevarim. Vaření mi nikdy nebralo a porad nechspu, kdy bych tohle mel jako delat? Treba se pletu. Pro me chvíle klidu je okolo 22/3 hodiny Idy všichni krom me spi a ja si lehnu k TV u které často u jednoho pivka usnu 😀 nevim...

karkulka63
28. lis 2020

@tomas66 to asi ukážu manželovi, aby si vzal z tebe příklad 😁

janina228
28. lis 2020

Zdravím, nečetla jsem vše ale nějak mi to nedá nereagovat.. Přijde mi,že partnerce chybí uznání z tvé strany a zároveň střet s realitou.. chodí někam do centra pro maminky a děti? Pokud to je vše pravda jak píšeš, nejspíš by celkem koukala jak to mají ostatní maminky.. jo a promiň, ale neumím si představit jak normální chlap korzuje každý den sám s kočárkem v průměru 6 hodin jak píšeš v úvodním příspěvku.. to fakt ne. Užívejte si miminko a sebe,ta pravá sranda teprve přijde🙂)

westie
29. lis 2020

@tomas66 Pokud ma Vase zena nejske poporosni psychicke problemy, neda se to vysvetlit rozumove - neuspejete s arumenty “nechapu, proc by nemohla jit ona ven atd.”. Hormony po porodu jsou strasna vec, coz ji neomlouva, jak s Vami jedna, to je jasne. Ale jen chci ukazat, ze ve Vasi situaci to nejde brat rozumove.
A jestli delate malo? To se tezko soudi, kdyz zname situaci jen z Vaseho popisu. Ocividne by ale Vase partnerka potrebovala, abyste delal neco jineho? Pro predstavu - muj muz vozi starsiho syna do/ze skolky, po obede kazdy den uspava mladsi dceru, odpoledne je vetsinou s nami, abych mohla pripravit veceri, vecer spolu koupeme, pak uspava syna a pak vetsinou i dceru, pak spolecne douklidime kuchyn a obyvak, postarame se o psy, poresime domaci administrativu, resi veskere ucty apod., kdyz je treba a ma chut, tak i vetsi nakupy nejakych zasob; neresi jen pradlo a vareni a u deti nakupy obleceni apod., jinak delame oba, co je zrovna potreba.
A to jak s Vami mluvi - ptal jste se ji, proc Vam porad vyhrotuje rim odchodem? Ona to chce/planuje udelat? Ja to mela po porodu s hormony taky dost slozite, ale takhle bych mluvila s manzelem jen jednou a dost razne by mi dal najevo, ze tudy cesta nevede. Myslim, ze clovek by se mel v takove situaci jasne vymezit, co uz je za hranou slusneho partnerskeho chovani.
A co mavrhnout nejakou odbornou pomoc? Nejlepe nekoho, kdo posoudi, jestli pozrebujete parovou pomoc nebo spis individualni peci pro Vasi zenu.

tomas66
autor
12. črc 2021

@westie bohužel se to neslepsilo