Volný čas po večerním uspání dětí - jak ho trávíte? 🙂

indy2
20. zář 2014

Jsem zvedava a zajima me, jak to chodi jinde 🙂 takova odlehcena diskuze.. znate ten bajecny pocit, kdyz vam dite (deti) vecer usne a vy mate konecne "cas pro sebe" 😵jak tento cas vyuzijete? Zacina tim pro vas dalsi kolo povinnosti v podobe zehleni pradla, uklizeni kuchyne, dodelavani restu apod? Nebo davate nohy nahoru a travite treba prijemny cas s manzelem u sklenicky vina? 🙂 A v kolik hodin tak prumerne ulehate do postele? Vsem diky za prispevky a za ukojeni me zvedavosti 😀 😀

latkovkybrno
22. zář 2014

@chroustinka My vaříme často s mužem spolu 🙂 Je to relax. Ale nevařím každý den, to ne, někdy i na 2-3 dny.

chroustinka
22. zář 2014

@latkovkybrno to jsme taky praktikovali 🙂 kdyz byly pocty deti a psu doma mensi 🙂 a taky nevarim denne

latkovkybrno
22. zář 2014

@chroustinka Tak snad nám to narozením druhého potomka neustane navždy.. Ze začátku ano, to je jasný, ale máme to rádi, tak snad to neustoupí napořád.

danka2013
1. čer 2015

Když mám chut učím se AJ, koukám na TV, věnuju čas sama sobě nejlepší je taková sprcha a péče o tělo. Jinak odpadnu do večného spánku :D nebo jím, protože to za celý den nestihnu :D

malaeva
3. únor 2016

Já klasicky nestíhám 🙂 ale to je asi můj životní styl. Mám spoustu plánů a projektů, domácnost a manžela...jak to poskládat do sebe zatím netuším 🙂 😒

soda365
3. únor 2016

@indy2 ahojky, my máme teď prvního chlapečka - 4měsíce - mezi 18:45 až 19:30 uspíme.. Zpočátku jsem povečerech především doháněla resty - teď i když dítko již spí méně tak stíhám většinu věcí přes den a večer dělám nejpozději do 20:15 - poté se jdu nastopro osprchovat a lehnout si do postele - tam si hledám nějaké zajímavosti na internetu, koukám na film, čtu si, nebo strávím čas s manželem (pokud nepracuje ještě večer z domova) - no a 22 až 22:30 natvrdo zhasnu a snažím se spát nebo aspoň ležet - od té doby co to tak dělám (cca 14dní) tak už nejsem tak unavená 🙂

replykatee
3. únor 2016

Věnuju se manželovi. Povídáme si, dame si neco dobrého, pustíme si seriál, pomilujeme se. Podle nálady 🙂 pak mu udelam svačinu do práce a jdeme spát. Na to se oba tesime ☺

mysicka_lb
4. únor 2016

Syn mi usíná hodně pozdě, obvykle až mezi 23. hodinou a půlnocí. Já se pak jen naložím do vany, vyčistím si zuby, převléknu se do košile a jdu spát také. Chodím tedy spát mezi půlnocí a jednou hodinou ráno, cca hodinu poté, co mi usne syn. Pokud výjimečně usne dříve, je to svátek a dopřeju si ještě chvilinku čtení nebo surfování na netu.

dreamingsophie
13. únor 2016

Manžel chodí ve 20:00 uspávat, takže od té chvíle mám čas pro sebe 🙂 Nohy nahoru, k tomu pivo, víno nebo čajík a buď dělám něco do práce nebo do školy. Ale s tím to většinou nepřeháním. Když nic nehoří tak surfuju po netu, vyrábím šperky... Vše za stálého povídání s manželem. No a jelikož si chci to volno pořádně užít, chodím spát mezi 23 a 1 ráno 🙂

jitavrtule
13. únor 2016

Mám to podobně jako mysicka_lb, malá chodí spát kolem 23, výjimečně usne dřív, ale stejně se co dvě, max tři hoďky budí na mlíko. Dneska zrovna už spí (ale v obýváku na gauči), já koukám na Narnii, peču housky a sjíždím koně 🙂 pak dám rychlou sprchu a až se probudí, přesunu se s ní do postele.
Většinou usínáme u kojení obě.

shine2015
13. únor 2016

@replykatee to je dulezite ba nejdulezitejsi rekla bych....venovat se manzelovi. Jakmile muze zena zacne zanedbavat,nema na neho cas a prestane se doma smat,je to cesta do pekel....
Nadobi pocka,nemusi byt doma tip top naklizeno...hlavne ze je cas i pro vas dva....taky se o to snazim,i kdyz nekdy se tremi detmi je to mazec 🙂)) a sla bych radeji spat (nekdy i jdu),presto se snazim abychom byli vecer s muzem sami....a jen tak koukali na film,povidali si nebo jen byli spolu sami....abychom se kazdy den zastavili a nasli chvilku pro sebe...

blecha94
13. únor 2016

Dcera chodí spát o půl osmé, já dřív jak v 1 ráno neusnu (jsem prostě neodnaučitelná sova), takže jakmile to zabalí, uklidím hračky, přeluxnu drobky, umyju nádobí, skládám prádlo, žehlím... Co je třeba. Po "práci" si dám vanu, zevluju u počítače, hraju hry, koukáme s manželem na telku, povídáme si a tak dále. 🙂 Každej den se na těch pět hodin "volna" vyloženě těším a jsem ráda, že je mám. 😀 Je to doba, kdy fakt vypnu, máme s manželem čas jen sami pro sebe a bylo by mi líto jít spát, i když teda ráno v osm při budíčku většinou trpím... 😀

replykatee
14. únor 2016

@shine2015 myslim, ze kdyz jsou deti, tak je chlap docela opomíjen. A oni to špatně snáší, být až ti druzí, tam někde opodál, kdybychom si náhodou vzpomněly 🙂 je to hloupé, ale je to tak. My ženské se pak omlouváme, že lítáme celý den kolem dětí, nebo i do práce. Statáme se doma o vareni, o poradek... ale žel pro nás, málokterý muž si to uvedomuje...a denne k tomu 🙂

kariii
14. únor 2016

Tak za tu půl hodinku než po uspání malého odpadnu taky toho moc nestihnu 😀 doufám, že se to co nejdříve zlepší 😀

shine2015
14. únor 2016

@replykatee presne....oni nas tak nejak potrebuji mit i pro sebe....oono k cemu kdyz deti spi hlavne piglovat....ja bych i nekdy sla radeji spat nebo si cist nebo byla chvili sama....ale jdu za svym muzem a jsem s nim a divam se nekdy na ty jeho filmy - o bojovem umeni a ruznem soupereni,strilecky a jamese bonda i kdyz jsem ho uz videla atd...je dulezite pestovat blizkost....

konidana
16. únor 2016

@blecha94 chci být sova nebo mít tvoje dítě 😀 Jak nejdu spát hned s dětma , které jsou narozdíl ode mne sova nebo nespavec, tak jsem druhý den marná. A nějakou hodinku sama pro sebe to taky občas chce...

salot
19. únor 2016

Mám teď zimní spánek, takže taky chodím spát brzo... Večerní program bohužel zaspím.

velinik
20. únor 2016

Opravu obdivuji vsechny, ktere uklidi, uvari, vyzehli.. Sice mame posledni dobou volneji.. Muzu i na pocitat 😀 ale to je asi tak vsechno co zvladnu 😒 Tak snad se to casem vylepsi..

velinik
20. únor 2016

Koukam, ze je 1:10.. No, tak dneska jsem se opravdu rozsoupla.. Jsem zvedava, jak zitra resp. dneska vstanu 😀 😀 😀 😀

olusenka
20. únor 2016

@velinik tak na mě asi nikdo nemá 😉 , skoro denně do 2 do 3 do rána, a ráno v sedm budíček, někdy osm, záleží na tom, jestli je školka, to je budíček asi v 6:30.

Já si denně říkám, co večer udělám, když jdou děti spát, číst, učit se angl. atd., někdy něco malého poklidím a čas pak trávím u TV a převážně u PC. Něco málo inzeráty, te'd třeba hledám dovolenou, ale většinou blbosti. Hodiny...

samaber
20. únor 2016

Děti chodí spát po večerníčku, mladší syn usne brzy po něm a dle druhým si ještě čtu, ale většinou v osm už spí. Vstávají kolem 4 ráno. Takže s manželem si dáme 45 minut u TV a jdeme spát.

malaeva
22. únor 2016

Holky, a kdybyste se některá nudila 😀 😀 zkuste www.vimvic.cz. Doporučuji všem známým, pro mě je to ráj. Něco se doma naučím a nemám pocit, že zakrňuji. 😎

japona
22. únor 2016

Když ty male potvory konecne usnou, otvirame láhev vina..🙂