Volný čas po večerním uspání dětí - jak ho trávíte? 🙂

indy2
20. zář 2014

Jsem zvedava a zajima me, jak to chodi jinde 🙂 takova odlehcena diskuze.. znate ten bajecny pocit, kdyz vam dite (deti) vecer usne a vy mate konecne "cas pro sebe" 😵jak tento cas vyuzijete? Zacina tim pro vas dalsi kolo povinnosti v podobe zehleni pradla, uklizeni kuchyne, dodelavani restu apod? Nebo davate nohy nahoru a travite treba prijemny cas s manzelem u sklenicky vina? 🙂 A v kolik hodin tak prumerne ulehate do postele? Vsem diky za prispevky a za ukojeni me zvedavosti 😀 😀

marie_anna
20. zář 2014

Podle stupně únavy. Při menší si čtu knížku, při mega únavě jako je dneska čumím na takovýhle odlehčený témata na koníkovi nebo na jiný nenáročný stránky na netu a pak zalehnu a čumim do stropu, než usnu. 🙂)))

chroustinka
20. zář 2014

🙂 dobra otazka
dve ditka 1,5 a 4,5 roku mi trvaji necelou hodinku vykoupat a ulozit do posteli. Pak vetsinou sednu na gauc a hodim si nohy nahoru protoze me vetsinou dost boli 🙂 (nejaky ty kilometry nachozeny za den s detma a psama..) pulhodinky posedim pak se rozhlidnu a jdu pofackovat binec 🙂 az je to v cajku tak leham na gauc a vetsinou vytuhnu 🙂

pavlina276
20. zář 2014

@indy2 Nejmenší usíná v 19:30(ale vstávám kvůli kojení cca 2x za noc), když jdou starší ségry do školky, tak chodí spát v 20:00(o víkendu tak o půl hod. dýl), potom poklidím kuchyň, ten největší nepořádek a jdu hledat oblečení na bazárkách, nebo hrajeme s manželem žolíky. Denně peru cca. 2 pračky, obden ještě látkové pleny a žehlím každý den dopoledne když jsou holky ve školce ( protože bych se z té kopice prádla třeba za dva dny asi zbláznila 😝 ). Večer chodíme spát do půl jedenácté a ráno vstáváme okolo šesté.

latkovkybrno
20. zář 2014

@mon_88017 ho ho hó.. tak v laborce jo.. ? Manžel je chemik už od střední, teďka dodělává doktorát, takže už pár let a když vaří, je to jako výbuch 😉 Ale umí to po sobě uklidit a co jsem tak od něj slyšela, tak oproti jiným má ještě v labině pořádek.

anetka1701
20. zář 2014

Nežehlím :o) Můj tip na žehlední je ten, že jsme si pořídili ramínka na všechny trička a prostě trika se u nás věšej na ramínka rovnou po vyprání, pak se jen ze sušáku přenesou do šatny a pověsej do skříně :o)

Když moje děti usnou, švihnu sebou na gauč a minimálně hodinu s noťasem na klíně a kafem odfukuju... Pak jak kdy - občas nedělám nic, občas ruční práce, občas drobnej úklid, dlouhá sprcha... Večery jsou prostě MOJE :oD Úklid, vaření, prádlo a ostatní věci většinou zvládnu přes den, případně to udělám když přijde muž z práce a hraje si s dětma...

latkovkybrno
20. zář 2014

@pisisvori taky se nenávidím probudit do nepořádku. To prostě nepřipadá v úvahu, takže nádobí musí být umyté, ideálně uklizené (myčku nemáme) a věci na svých místech 😀 Jen podle únavy to hrotím buď na maximum nebo jen tak zlehka.

sarusinek
20. zář 2014

Kluci usínají oba kolem 20. hodiny. Donedávna jsme ráno vyspávali do 8:30-9, teď začal starší chodit do MŠ, takže vstáváme v 7 🙂 Po usnutí dětí buď pracuju (upravuju fotky) a nebo si s manželem povídáme, hrajeme nějakou hru, koukáme na film... Téměř každý večer mám od manžela masáž (to je takový náš rituálek téměř celých 15 let našeho vztahu) a usínáme tak o půlnoci, někdy trošku dřív, někdy později. Televizi nevedeme (máme ji, ale spíš jen na pouštění DVD) 🙂

stazina
20. zář 2014

Své děti líbám před půl osmou na čelíčko, přivřu dveře a jdu 🙂 ..většinou jsem tedy o půl osmý po sprše a mám čas na sebe...někdy si jen tak sednu, někdy dělám na netu - mám menší přivýdělek, koupila jsem si šicí stroj,tak šiju pro radost, skládám prádlo -nežehlím🙂 , přes den se snažím udělat vše i s nima večer si prostě odpočinout..nemít večer svůj čas jen a jen pro sebe, nedávám to...chodím spát mezi 22 - 23h. kluci vstávají po šesté a já někdy až o půl osmé🙂)jako dneska🙂ale to jen výjimečně, většinou vylezu taky🙂

bunny123
20. zář 2014

Mala usina mezi 19:30-20:00, pak si jdu udelat Caro a veceri 🙂 U toho si pustim TV a jsem na netu. Vetsinu veceru si ctu knizky o vychove/stimulaci kojencu, dale pak upravuji fotky v PC nebo tvorim Project Life. Pristi tyden mi zacina studium VS, takze se mi vecery obohati o dalsi "zabavu". Ve 22 odstrikavam, jdu spat kolem pulnoci, ve 2 a v 5 kojim. Uklid delam behem dne, bud kdyz mala usne nebo si ji vezme do kocarku manzel/babicka.

consti
20. zář 2014

Tak náš syn chodí spát mezi 18.-19. hodinou, takže na volný večer máme času dost 😉. Usíná dobře, max. ještě přečte manžel pohádku a je klid 😎 . Já většinou něco málo poklidím, nachystám večeři, žehlím jen malému, máme sušičku, takže jednou za čas 😉 . Volné večery většinou trávím u notebooku, případně mrkneme na něco v tv, občas si čtu, dám si vanu, někdy se vzdělávám, ale to dost zanedbávám 😝 . Jednou týdně jdu na bazén, manžel koupe, krmí, uspává a já relaxuji a mám večer pro sebe, po bazénu zajdu třeba s kamarádkou na skleničku 😵 . Syn se ale budí zatím cca 2 x za noc a vstává poměrně brzy, zase kolem té 6.- 7. h., takže se moc nevyspím. Spát chodím většinou kolem 22.-23-h. 😉 . Dřív bych asi neusnula, občas si lehnu se synem přes den 😉 .

evulinkab
20. zář 2014

Starší syn chodí nejpozdějí v 20h, 8měsíční dcerka v 19h.Mám je tak naučené, chci mit práve ten zminovaný cas pro sebe.Takže když už ho mám, tak nedelám nic🙂Proste bud sednu ke zprávám, dám si s partnerem vinko, osprchuju se, nalakuju si nehty, apod...Žádné domácí práce ale nedelám, toho mám až až pres den.Naštestí starší syn si už sám vyhraje, dcerka dopoledne spává 1,5h, odpoledne taktéž...takže přes den v tuto dobu, když ona chrní, udělám co je potreba.Večer už fakt néééé 🙂

arrowka
20. zář 2014

Dítě usíná kolem osmé a já chodím spát až před půlnocí, takže teoreticky až čtyři hodinky volno. V naprosté většině je strávím s nohama na stole a notebookem na klíně. Převážně se věnuju čtení sportovních rubrik a hraní Daily Challenges různých windowsáckých her. 🙂
Bohužel jsem echt sova a večerní únavou vůbec netrpím, i když mám deficit bůhvíjaký. Což mě občas dost štve. I když si jdu lehnout dřív, tak stejně nezaberu. Zato ráno se probouzím neskutečně dlouho, obvykle i hodinu po probuzení jsem jak mátoha a naprosto k nepoužití.

magdalenax
20. zář 2014

Nevím, jak to dělám, ale snad kdykoliv začnu s čímkoliv, tak kolem sebe udělám děsný bordel. Někomu stačí na úklid jeden hadr a já jich mám pět. Jeden na nábytek, další na vanu, další na dveře.., všude chaos, - ten si vytvořím jen puntíčkařením a nejvíc mne baví, když už právě uklízím ten chaos. Mycí prostředky všechny možné a všude, ty hadry, mopy.., ale jakmile skončím, mám uklizeno. Dělám spoustu věcí navíc najednou, takže jede pračka, sporák, počítač, telefon a někdy k tomu ještě žehlička

magdalenax
20. zář 2014

a večery si nechávám volné a nebo vařím, to je taková moje oblíbená činnost, mám na to klid a o starost méně, co bude zítra k obědu.

mon_88017
21. zář 2014

@latkovkybrno já sem entomoložka a měla sem na pořádek přísnou šéfovou 😀 A kuchyň po zásahu mého chotě též vypadá jako po výbuchu a to je choť stavbyvedoucí, takže povoláním to asi nebude, páč můj tata je elektrikář a taky dělá v kuchyni bordel 😀 😀 😀 😀 😀

latkovkybrno
21. zář 2014

@mon_88017 🙂 můj táta je taky stavbyvedoucí a umí uvařit akorát kafe 😀

mon_88017
21. zář 2014

@latkovkybrno tak hlavně esli to kafe taky vobčas nepřipálí 😀 😀 😀 😀

latkovkybrno
21. zář 2014

@mon_88017 🙂 už ne

sarkar
21. zář 2014

No, u nás je to různé...na jaře, když jsem plná energie, tak uložím malou a jdu ještě na zahradu, než se setmí. A spát kolem 22h, to se nemění nikdy. Jsem teď ale čerstvě těhotná, navíc jsem se na chviličku vrátila do práce, takže aktuálně uložím malou, donutím se uklidit ten největší bordel a jdu si lehnout k PC. Ale doufám, že až přežiju první trimestr, tak se mi zase vrátí moje akčnost a budu zase třeba něco vyrábět a kuchtit a tak 🙂

lrg
21. zář 2014

Dcera chodí spát po 20h, rychle poklidím hračky, prádlo, nádobí, večeřím až když usne a zasednu k PC a pracuju, protože mám přivýdělek z domova. Co jsem ale znovu těhotná víc prdím na uklízení a na práci a i když mi na lince zasychá špinavé nádobí od večeře, úplně bez výčitek padnu na sedačku a koukáme s manželem na telku, nebo si stáhneme film do PC. Jelikož dcera je nespavec a budí se několikrát za noc chodím spát mezi 22 - 23h, abych alespoň něco naspala. Klidně bych mohla jít spát hned jak usne ona, ale chci si v klidu popovídat a strávit čas s manželem.

meluzinka
21. zář 2014

Dam si nohy nahoru dámě si vinko nebo filmek s přítelem )))) ...pohodicka,a takový věci jako uklid dělám ráno nebo v průběhu dne

titanie
21. zář 2014

Já po večerech pracuji-hraju v divadle,takže je večer vše na manželovi.On s malou dělá úkoly,vykoupe ji,umyje hlavu-i zaplete copánky,když malá chce🙂Pak ji dá večeři,umyje nádobí a malou dá spát....🙂Já přijíždím kolem desáté,řekneme si dobrou noc a on jde spát,já koukám na telku-rozhodně už neuklízím🙂Většinou teda ani nemusím.O víkendech,když máme volno a nemusíme vstávat,si koupíme vínko a povídáme si o uplynulém týdnu a plánujeme ten další._))

edeltraut
21. zář 2014

Naše děti chodí spát kolem deváté a vzhledem k tomu, že vstáváme kolem páté, nejpozději kolem šesté, tak hodím nohy hore, zapnu PC, otevřu knížku nebo koukám na TV, otevřeme si s manželem pivko a v deset jdeme spát 🙂. Někdy poskládám prádlo a když to tu vypadá fakt hrozně, tak trochu poklidím... 😉. Žádných velkých "akcí" bych nebyla schopná.... jsem za celý den tak ulítaná, že jsem ráda za pohodlnou polohu na gauči 😀.

indy2
autor
21. zář 2014

Zeny, JSTE BAJECNE!!!!! 🙂 vsem dekuji za prispevky, nestiham odpovidat jednotlive, nicmene poctive ctu kazdyprispevek a ma zvedavost je nalezite uspokojena 😀 jak je videt, matka od deti si to proste dokaze zorganizovat tak, ze zvlada pres den a vecer se venuje oblibenym cinnostem 🙂 ten, kdo jde vecer treba jeste varit/pect ma muj obdiv.. tak rada bych si zavarila s radosti a v klidu 🙂 jenze ted mi to nedovoluje ani unava a ani me chutove bunky..skoda ☹ je super, jak kazda mame nejaky svuj rodinny rezim 😵 hrozne rada "smiruji", jak to chodi v jinych rodinach 😀 😀 takze vsem velike DIKY a at jsou vase vecery jakekoliv, preji, aby byly plne pohody, odpocinku a druhy den jsme vstavaly s chuti a novou energii 😵

chroustinka
22. zář 2014

@mon_88017
@latkovkybrno zeny 🙂 a to se dela jak poradek pri vareni se dvema ruzne staryma detma??? 🙂 o tom jsem dneska pri tom predpolednim blazinci premyslela 🙂
s jednim to slo ale dva dohromady, furt maji dohromady vice rukou nez ja kdyz drzim varecku 🙂

mon_88017
22. zář 2014

@chroustinka tak s tim ti neporadim, já mám jenom jedno. A kočku, ale ta se asi jako děcko nepočítá, což? 😀

deyana
22. zář 2014

my dáváme dvě starší děti spát nekompromisně v 8 večer - poté jak kdy - podle programu v tv, bud seriál, nebo něco povídáme, nebo napustíme vanu a jde jeden, pak druhej, mazlíme se s miminkem, dáme skleničku vínka a kecáme - celý dny se těším, až bude večer, je to takovej náš klid.. Teda dost často po té 8.hodině večeříme - v klidu a bez dětí. Ty totiž, ačkoli mají na svých talířích to samé, co my, tak nás nenechají, nesedí, lezou po nás jeden jak druhej, takže je necháme najíst a svoje jídlo si pak "užíváme" v klidu.

latkovkybrno
22. zář 2014

@chroustinka
@mon_88017 Nevim, mám zatím jen jedno a psa. Vařím ale jen když spí. Ideálně večer.

chroustinka
22. zář 2014

@mon_88017 🙂 ja dve decka a dva psy 🙂

@latkovkybrno ja varit vecer proste neumim ☹ to je jedina doba kdy je muz doma a jsem radsi s nim, popr. pracuju.

maroussia
22. zář 2014

Zapnu Koníka :D :D
Většinou nedělám nic, max posbírám největší bordel po večeři a po koupání.
Když se mi HODNĚ chce, je to HODNĚ nutné a děti usnou HODNĚ brzy, tak třeba vyžehlím nebo umeju nádobí (nemáme myčku). Je to i tím, že malého musím uspávat (dcerka chodí spát sama kolem osmé bez problémů), ale já prostě v osm přestávám fyzicky fungovat, to radši vstanu třeba v pět a něco málo udělám ráno...
Vařím, když se zadaří a děti zrovna spí přes den obě najednou nebo navečer, když dorazí tatínek.