Volný čas po večerním uspání dětí - jak ho trávíte? 🙂

indy2
20. zář 2014

Jsem zvedava a zajima me, jak to chodi jinde 🙂 takova odlehcena diskuze.. znate ten bajecny pocit, kdyz vam dite (deti) vecer usne a vy mate konecne "cas pro sebe" 😵jak tento cas vyuzijete? Zacina tim pro vas dalsi kolo povinnosti v podobe zehleni pradla, uklizeni kuchyne, dodelavani restu apod? Nebo davate nohy nahoru a travite treba prijemny cas s manzelem u sklenicky vina? 🙂 A v kolik hodin tak prumerne ulehate do postele? Vsem diky za prispevky a za ukojeni me zvedavosti 😀 😀

pavlapl
20. zář 2014

Já když zaženu všechny děti tak jdu spát. Mám toho za celý den dost.

mon_88017
20. zář 2014

Kopyta hore, kanape, knížka a pivko. Anebo padnu hubou na držku a vytuhnu večer u zpráv, jak kdy. Ale nejpozdějž v půl jedenáctý do kanafasu, abych mohla brzo vstávat, já sem holt ranní ptáče. Poznámka k žehlení: vyznávám teorii, že kdo dobře věší, žehlit nemusí (a ty čtyři blicí plíny přepígluju přes den anebo taky né, šak blitkám je to jedno, jestli sou utřený do nevyžehlený plíny). Poznámka k uklízení kuchyně: já sem na kuchyň takovej magor, že i v průběhu vaření se blejská jak psí gule 😀

kamino
20. zář 2014

Vzhledem k tomu,ze dite chodi spat mezi 22-23 hod,tak uz dva roky nevim,co je to volny cas pro sebe..takze jakmile usne,kmitam zlidstit kuchyn,zbytek bytu z nejhorsiho uklizi pritel,kdyz uspavam a pak se vrhnu napr.na upravu fotek.kdyz mam zakazku,nebo vareni na dalsi den,jak kdy..chodime spat kolem 1 a pritel vstava kolem 7 a ja s prckem kolem 8.

pisisvori
20. zář 2014

žádný volný čas nemám🙂 bohužel i druhá dcera usíná hodně špatně i 2-3 hodiny jako ta první...v noci vstává po 2 hodinách, takže pokud usne dřív jak v 9 ještě se postarám o starší a jdu spát. Když jsme neměli miminko, tak jsem si četla, dívala se na televizi (od dceřiných asi 3 let, do té doby jsme ji uspávala a jako velký nespavec usínala okolo 9-10, když usnula na 10 minut přes den tak i v 11 od svých asi 1m)...večer už nerada něco dělám, když nemusím (byla doba, kdy jsme po uspání dcery od 9 do 12-1 v noci ještě makala do práce) tak večer nic nedělám, ale vstávám ráno v 5- v 6 a dělám vše ráno.

terry1512
20. zář 2014

Tak naše dítko chodí spát v 19:30-20:00 hod.Usíná u krmení takže ji nemusím nijak uspávat.Pak odpadnu na gauč nožky nahoru a nic nedělám.Max něco na zub s manželem.Spát chodíme kolem 22:00 a malá se budí tak mezi 2-3 ráno a pak až v 8 takže sem vyspaná dorůžova.

naty
20. zář 2014

malej chodí spát v 8, usíná kolem půl devátý...když nepadám na ústa a nejdu rovnou spát, což je výjimečně, protože mi je líto ztracenýho volnýho času 😝 , tak čtu, trochu se vzdělávám, vyrábím něco pro malýho na hraní, dělám rodokmen nebo malýmu vzpomínkový album, občas kouknu na tv a tak a nebo strávím celý večer s manželem 😵, pokud nepracuje nebo nespí 😀 ...no, a chodit spát chodím většinou kolem 23 - 23.30, pak už nefunguju, pač vstávám v 5...

smardik
20. zář 2014

kluci chodí spát 19:30 a pak mám klid a jak kdy-někdy se s manželem netáhnu a koukáme na televizi nebo si povídáme, jindy pracuju-mám menší sekáček na FB tak musím pracovat, někdy jdu žehlit-to většinou u nějakého toho filmu jak je něco co se mi líbí vezmu žehličku a jedu, ale to minimálně snažím se věšet tak, aby to nebylo třeba

kikimaruska
20. zář 2014

Starší uléhá ve 20 hod.mladší je do 21 hod.v posteli po druhém mlíčku také. Víceméně dělám resty, poklízím, připravuji na další den, žehlím atp. Po 22 hod. se jdu osprchnout a max.ve 23 hod. jsem mrtvá v posteli a ráno od 6 hod.nanovo. Nějak na nohy nahoru nemám čas, jen o víkendu si jeden den třeba s manželem otevřeme vínko po té 21 hod., jinak na to nemám ani čas, ani náladu...Večery mi k oddychu neslouží, ale zato tak jednou týdně se sejdu s kamarádkou na dvě hodinky u ní, nebo ona u mě...děti si hrají a my si dáme spolu kávičku...i za to sem moc ráda 🙂

indy2
autor
20. zář 2014

@naty
@kikimaruska
Zeny klobouk dolu! Kde berete tu energii? 😀 😀 😀 nutne bych ji taky pottebovala... a nejen na resty ale i na to,zustat nazivu a hned neusnout 😀 😀

indy2
autor
20. zář 2014

@smardik k smrti nenavidim zehleni a tak jsem nezehlila uz xx tydnu 😀 taky skladam hned ze snury 😉

loafeer
20. zář 2014

Tak nám když malý usne, doladím úklid, aby se nám s manželem hezky sedělo bud u nějakého seriálu, vína a děláme si pěkné večery:o)

loafeer
20. zář 2014

@indy2 aj já a žehlím max něco manželovi do práce.o)

indy2
autor
20. zář 2014

@loafeer zaaaavist 😀 musim s tim usinanim neco udelat 😝

loafeer
20. zář 2014

@indy2 no tak ted v tehu to samo není ani na víno, ani na dlouhé večery :o)

latkovkybrno
20. zář 2014

Prima diskuze, konečně nic vážnýho 🙂. Náš syn Bertík usíná okolo 20:30 večer. Jeden z nás dycky uspává dítko, druhý v tom čase venčí pejska. Vždy se ptáme syna, kdo chce, aby četl pohádku, on si vybere a druhej jde venčim. Jakmile usme, manžel potom jde aktuálně už měsíc po večerech dopisuje dizertační práci, já se většinou navečeřím, pohodlně usadím do křesla a koukám na filmy. Někdy žehlím, vařím, peču, podle toho co je třeba a nestihne se přes den.. nebo čučím na koníka a tak 😉 . Když ještě manžel nepsal, koukali jsme spolu na filmy, seriály, dělali něco dobrého na jídlo, povídali si, probírali co se ten den stalo a tak. Když syn odpoledne usne a jsem sama doma, většinou si udělám kafe, něco sním a udělám rychloúklid. Pokud je vše uklizeno, tak si někdy taky zdřímnu, čučím na kraviny na netu, Fler, Koník apod. Tak u nás tak nějak. Spát chodíme okolo 22-00.

indy2
autor
20. zář 2014

@loafeer jsem klidnejsi 😀 😀 😉

latkovkybrno
20. zář 2014

@mon_88017
@smardik Holky kurňa, s tím věšením prádla mě štvete... Já věším poctivě, úhledně a stejně musím 1-2krát do týdne žehlit... Tož jak na to ??
@mon_88017 A to kuchyň mám stejně, uklízím v průběhu, nesnesu špinavou kuchyň.. Nemoc 😀

indy2
autor
20. zář 2014

@latkovkybrno dekuji za prispevek 😉 ono mi taky prijde, ze clovek by toho stihl i hodne a zaroven mohl jit rozumne spat ..jenze to bych nemohla hned usnout, ze? 😝 a to musim rict, ze A. usina kolem 20:15, jenze trebaod pul osme lezime a ja jak se rozlezim, tak proste vytuhnu ☹ nekdy se probudime az rano v sedm (s kojenim, ale to skoro ve spanku 😀 ) a tak mam treba 11 hodin spanku a to mi prijde jako zbytecne rozmazlovani teda, to priznavam narovinu 😀 a to vecer uz nemame zadne povinnosti (jako vy venceni, prace apod).. ale jako uklid, vareni, peceni..jo mit na to energii, pomohlo by mi to 😉 mate to fajn zarizene 🙂

latkovkybrno
20. zář 2014

@indy2 jo a syn se ráno budí mezi 6:30-7:30, v noci nevstává od cca 7-8 měsíců, takže spánku mám dost, ale i tak bych stejně spala furt 😀 O víkendu máme pravidlo, že jeden den si pospím já a manžel se postará o syna a druhej den naopak. Dneska jsem chrněla do 9:30, zítra si dopřeje manžel 🙂

indy2
autor
20. zář 2014

@latkovkybrno kdyz vesim venku na balkone, zehlit nemusim..jakmile vesim ale dovnitr, zehleni me ceka vzdy ☹ vuuuubec se netesim na zimu 😀
A jak to delate s tou kuchyni prosim pekne? 🙂 ja kdyz varim, mam tam jak po vybuchu at se snazim jak se snazim 😝 a to mam poradek taky rada..

latkovkybrno
20. zář 2014

@indy2 Hele sou dny, kdy se na všecko večer vybodnu a nedělám nic, jen čučím do netu nebo na film a u toho polospím. A večery, kdy se rozjedu jak motorová myš a jsem schopná do půlnoci navařit polévku, hlavní i napéct.. jak kdy.. většinou jsem ale zdechlina.. odjakživa. Bordel doma nemám, ale abych každý večer lítala s hadrem na prach apod... Nejsem magor 😉 😉 mám se ráda. Prostě poslouchám svoje tělo a když je něco udělat, snažím se co nejvíc přes den, abych večer měla pohodu. Ráno kolem 5 venčí pejska manžel asi na 15-20min (před prací), potom buď před obědem nebo po vyspání syna venčím já a syn, to je tak na 1-3 hod, chodíme na prochajdu a večer taky jen tak narychlo 15-20min. Hold jsme si pejska pořídili a nechceme ho zazdívat. No až se narodí mimi tak asi na čas odpolední dlouhé procházky přestanou a budou to rychlovky na půl hoďky, ale náš pejsek už je starší, 9 let, a nevadí mu to. A pokud jde o 11 hod spánek - hele, jestli něco není ztráta času, je to spánek. Prostě já jsem milovník spánku a ideálně mám těch 9-10 hodinek, pak jsem v pohodě. Takže za mě - spát se má tolik, aby byl člověk v pohodě. Manželovi stačí 6 hod, jednou za týden si pospí, ale jinak ne a já zase těch 9 když můžu 😉

andelka
20. zář 2014

Obvykle aspoň jedno dítě jde spát nebo usne stejně jako já, takže večery bez dětí jsou výjimečné, jen pokud se odpoledne hodně utahají nebo oba celý den nespí. Obvykle mladší usne do 21h, starší později (vstávají 6.15-6.40). Já chodím nejpozději ve 22h. Takže večer nedělám nic. Občas když si staršího vezme na noc babička, tak po usnutí mladšího žehlím u televize.

latkovkybrno
20. zář 2014

@indy2 aha, já věším většinou vevnitř, i když mám 2 sušáky i venku.. ale tam moc nevěším. Zkusím změnu.
Kuchyň prostě uklízím v průběhu. Dodělám jeden krok, umyju to, dám na odkapávač nebo utřu a uklidím a jedu dál. Manžel taky když vaří má to tam jak po atomovce 🙂

konidana
20. zář 2014

Holka teď na podzim usne už v 20h, ale synek chrní ve školce po obědě jako zabitý a pak prudí večer nejmíň do 21h (to ho začnu zahánět) ale tak do 22h je vzhůru, kolikrát usne až k jedenáctý. Pak akorát dělám že něco dělám , abych konečně mohla jít spát až usne. Kolem 22h mám krizi a to bych potřebovala zalehnout. Nebo když jsem s dětma doma sama, tak si ho v těch deset vezmu k sobě do postele a spíme. Bordel v kuchyni uklízím ráno. Když je doma muž tak vaří do noci (je sova) a to jdu většinou spát k dětem. Když se náhodou podaří, že usnou oba divoši v těch osm, tak relaxuju u počítače, nebo taky jdu spát.

kajovaevicka
20. zář 2014

@indy2 Navečeříme se, zapneme s manželem seriál a máme večer jen pro sebe🙂 A nebo manžel dělá návrhy do práce a já jsem na netu a čtu si. Ale většinou vegetíme🙂

berenika39
20. zář 2014

🙂 Absolutně ten čas nevěnuju dělání něčeho.
Pracujeme, školka, návrat, trochu něco poklidit, večeře a spát, petr chodí jak hodinky v osm. ten čas před spaním věnujeme jemu, bavíme se o věcech pro něj důležitých, řeíme jeho "problémy", kluci občas neco hrajou, fotbálek, prostě doháníme čas, kdy se nevidíme kvůli práci.
Práci, která je nutná, nenechávám na poosmé, ono nakonec pustit pračku, pustit myčku a proběhnout s mopem není zase taková fuška a času to zabere minimum.
A pak, když je tuhoň, tak jednoznačně u mě víno, u mm plznička, nohy nahoru a plkáme, obvykle o věcech provozních, mrknem na net, přečteme zprávy, pustíme film, cokoliv, jen ne práci. Po desáté bývá něco i v televizi 😅 , spát chodíme kolem půlnoci a zatím jsme ve fázi, že spolu a těšíme se🙂. Spíme pak jak dřeva🙂.

Já ty večery miluju, na ten pocit se těším a nenechám si to pokazit.

mon_88017
20. zář 2014

@latkovkybrno žehlení začíná už v obchoďáku, co tam na ramínku visí zmuchlaný jak dršťky, to nebrat 😀 A s tou kuchyní, já mám asi nemoc z povolání, já musela mít na laborce dycky čisto. Jinde mi bordel nevadí 😀

luciebx
20. zář 2014

malej jde spat mezi pul 8 a 8.. prectu pohadku a zavru dvere.. on usne sam.. ma to ta od roka nauceny sam.. takze.. zapnu mycku.. nekdy I pracku.. utru linku.. a basta.. kopyta nahoru a koukam film.. dam si vinko.. joo obcas kdyz mam naladu tak zehlim.. ale to spis prez den...
uklizeci me chytne obcas takhle na vecer.. tak si uklidim koupelnu. vyluxuju.. proste vse.. nastesti malyho nevzbudi ani vybuch z dela.. takze jako by doma ani nebyl.. takze ja se nijak neomezuju.. jakmile je v posteli.. delam si co chci.. vzbudi se rano kolem 7 .. nekdy az v 9 😀 😀 to se zase nudim ja u ranni kavicky.. a cekam kdy vstane

luucia
20. zář 2014

Na to až holky půjdou spát se těším už do rána co proloupnou oči 😀
Většinou chodí spát ve 20..o víkendu dýl..al i když jdou spát v 8, tak asi do 9 pořvávaj a couraj čůrat a napít se.. 😝 ale i tak si s manželem nalijem víno a sednem k filmu neb jen tak k počítači 🙂 rozhodně večer nic nedělám, chci klid 🙂

A na žehlení je nejlepší vynález sušička, co ji mám tak žehlím minimálně 😵

pisisvori
20. zář 2014

tak já takové to poklizení kuchyně, obýváku...taky dělám...nesnáším ráno přijít do "nepořádku"...ale to nějak nepovažuju za "práci"🙂🙂