10týdenní miminko si neumí přisát dudlík

verundice
2. pro 2014

Ahoj holky, mám 10ti týdenní miminko a řeším opačný problém s dudlíkem než asi většina maminek. Malej nechce dudlík, resp. si ho neumí přisát, musim mu ho pořád držet, hrozně dlouho, furt ho vyšťouchává jazykem, ale když se to konečně povede, tak se mu to asi líbí ( dudá a hned ho to uklidní a usne - což se nám jinak nedaří, vůbec neumí usínat sám). Vím, že vetšina maminek by to asi uvítala, ale on moc nespí, musím ho furt chovat, natřásat, no je to vždycky na dlouho a tohle by asi byl způsob jak by se mu líp usínalo. S přisátím k prsu problém nemáme a občas si i strká ruce do pusy, ale ani v tu chvíli si dudlík bez problému nevezme☹

terinda
2. pro 2014

Zkusila bych jiný druh 😉

blahova_andrea
2. pro 2014

naše malá je na tom stejně. já jí ale dudlík nenutím. zkusila jsem několikrát, různé druhy a prostě to nechce. raději dudlá mě ☹ 😅 každé dítko holt není dudlíkové. většina kojených dětí není moc na dudlíky 😉

romantika
2. pro 2014

Obe deti jsem mela bezdudlikove. Mladsi taky dlouho neudrzel, da se koupit mensi velikost. Nekdy i vadi, ze ma třeba kratsi tu uzdičku pod jazykem a neumi ho podudat. Ale obe deti jsem mela v roce bez dudlu, mladsi ho nechtel od pul roka. Tomu to taky neslo od mala. Krom toho, ze z dudlu mel porad moucnivku tak jsem mu je ani nenabízela. Jinak suavinex dela nejmensi velikost, pro takove jako nedonosene a ten mu celkem sel. Jinak dudliky jsou alchymie, to se ještě nautracite, nez vam sedne 🙂)))) Nekterym vyhovuje třešinka, jinym ten ortodonticky a memu tomu necucavemu sla ta kapka od suavinexu.
Jinak starsi v ty době uz zacali zuby tak místo dudlu ocucavala studena kousatka s tou tekutou naplni. Jak byli zuby venku ( u obou to bylo kolem roka) nechteli ani jeden dudel. Uz to není takova zabava, když jsou zuby.

wenduliks
2. pro 2014

@blahova_andrea Naprosty souhlas! U nas to bylo to same. Myslim,ze kdyz dite dudlik plive,neni to tim,ze ho neumí dudat,ale ze ho jednoduše nechce 🙂 u nas bylo take slozite uspavani,je do dnez.ale ja jsem si představila,jak by asi bylo mne,kdyby mi někdo cpal do pusy,co nechci,a ja se nemohla branit. Je to kazdeho rodiče vec,ale ja,bych ho rozhodne nenutila. Kazde dite je,jine,ma jiné potreby a rodiče jsou tu od toho,aby jim pomahali.... Muj nazor. 🙂

ange_de_la_morte
2. pro 2014

Neumí usnout sám ? promiň ale co po tom dítěti chceš 😀 Je to malé miminko, miminka potřebují maminku, potřebuji chování, mazlení, nošení .... Dudlík zjevně nechce, jinak by si ho přisát uměl, takže zahoď dudlík a vezmu mimiko do náruče 😉

katyxq
2. pro 2014

Tak buď ráda, aspoň dudlík nepokazí přisátí a kojení (dudlík = šidítko, umělá náhražka prsu, ale jiného tvaru a vlastností) .... spíš máš nereálně představy o tom, jak miminka spí a jaké mají potřeby - https://www.modrykonik.cz/detsky-spanek - potřebuje tebe, těsný kontakt, pak bude pravděpodobně usínat a spát lépe. U prsu by usnul?

blahova_andrea
2. pro 2014

@katyxq syn byl na um a byl dudlíkový a nejlíp spal separovaný sám. teď máme máminu prsní závislačku. někdy je to otrava a omezující, ale z druhé strany si říkám, že je to naposledy, tak si to musím užít, dokud po mě touží a dopřát jí, co potřebuje, aby byla šťastná. jsou oba táááááááák jiní 🙂

katyxq
2. pro 2014

@blahova_andrea už je to, že oddělené spaní zvyšuje riziko SIDS, ten dlouhý, nepřerušovaný spánek není u malých miminek přirozený a zrovna žádoucí 😉, ale jo, některá spavá jsou a spí tak i těsně u rodiče (a pak je otázka, proč je dítě nekontaktní, povahou?, rezignancí ze separace třeba už po porodu? atd.)

blahova_andrea
2. pro 2014

@katyxq my nemáme spací ani jedno dítko. syn chtěl spávat sám v klidu, jinak neusnul, jen se převaloval, kňučel, jak jsme ho dali bokem, tak hned usnul. ale vstával po 2h. vůbec nechápu, že někomu spí děti od miminka skoro celou noc 😅 je fakt, že u syna separace po porodu byla ☹ s dcerou jsme nerozlučné od té doby, co vznikla. podle mě to hraje obrovskou roli...už ta porodnice a pak kojení, nekojení...někde to může být i povaha, ale častěji si myslím, že je důvod jinde 😉

katyxq
2. pro 2014

@blahova_andrea co 2h jsme měli dýl jak do roka, mezi 6. a 9. měsícem co půl hodiny .. teď jsou jí tři a budí se tak 1-2x určitě (co vím), podle neurologie zdravá, ale vývojově napřed, takže se s tím blbým usínáním a buzením moc dělat nedá, vylinky fungují naopak 😀, takže zbývají pevné nervy no

blahova_andrea
2. pro 2014

@katyxq tak míša ve 3 letech už spí docela dobře, ale trvalo to. s mončou si na pořádný spaní počkáme, ale dudlík jí kvůli tomu nutit fakt nehodlám.
teď koukám, že čekáte druhé...gratuluji 😉

lucifereeek
2. pro 2014

chce to zkoušet, malá mi do 3měsíců vůbec dudlík nebrala, a pak už v pohodě dudlala - a nakonec ho ještě před prvními narozeninami sama odložila.

konikova
2. pro 2014

@verundice nas maly ma 8 mesicu, nikdy neumel dudlika potahovat, vzdy ho kousal dasnemi a ted si s nim hraje a to jich ma 7 ruznych 😉 asi ho proste nechce 🙂

lu777
2. pro 2014

@verundice zkoušela jsi jiný druh? mně třeba starší chtěl jakýkoli dudel a nebyl problém...
zato mladší neuměla dudlík držet na začátku dokud mi někdo neporadil koupit takovou tu obyč kytičku v lékárně 😉 za pár dní se to naučila a pak už zvládala i jiný typ dudlíku... teda kromě značky Avent...

jinak na samostatné usínání je to ještě maličké miminko 😉
možná bych zkusila uspat v šátku, sednout si s mimčem v šátku na míč a hopsat... je to méně únavné než držet a uklidňuje je víc tlukot toho srdce (můžou si dát hlavičku přímo na něj)... u nás stačilo jen dát do šátku a už se mu zavíraly oči...
ale na každé miminko zabírá něco jiného...
hlavně vydrž, je ještě malý opravdu... uvidíš za pár týdnů nebo měsíců, oni pak udělají ohromný pokrok 😉

drž se 😉 😵

mandala
2. pro 2014

Každé dítě není dudlíkové, 10 týdnů je dost na to, aby se ukázalo, jestli dudu chce, nebo ne. 😉

nikus30
2. pro 2014

Tak jsme na tom podobně ,5 dudliku doma a nic ,dudlik jsem ja 🙂 malá ma 13tt,uz jsem to zkoušení vzdala ,nechce tak nechce 🙂

latkovkybrno
2. pro 2014

@blahova_andrea
@katyxq Ájo, Katy, ona v tom možná ale fakt bude hrát roli i ta povaha částečně - Bertík taky miloval na spaní klid, samotu a TMU (!!!), jakmile jsme ho chtěli uspávat houpáním a zpěvem, tak řval jak tur, když jsme ho ale položili - ticho a spal. Zato Dorotka je opak už teď - chce být stále na rukou, spí jak dřevo i když okolo ní štěká pes ani ne metr + šílí starší brácha (skáče, pokřikuje), je rozsvíceno atd atd. Ale jakmile ji dáme do klidu do postýlky je po minutě vzhůru.. Oba jsou na UM, dudlík měli jak kdy, závisláci nebyli, některé dny dudali, jiné vůbec... Tak nevim.

osicenka
2. pro 2014

My jsme taky vyzkoušeli tak 10 dudlů, až od Tommee Tippee si konečně vzal, ten má ideální tvar, fakt jak bradavka kulatý a není moc velký, jako třeba klasická kytička z lékárny, tu sice malej taky vezme, ale má širší ten konec, který malý objímá rtíkama, takže má jakoby víc pootevřenou pusu a s tímto neusne 🙂

tamarila
2. pro 2014

@verundice zkus latexové (takové ty žluté) nejlépe obyč kytičku z lékárny. Stojí asi 30 korun, a většina dětí je bere. Také zkus dudlík nahřát třeba pod teplou vodou aby nebyl studený. A co zabírá vždycky je nakapat na něho několik kapek Espumisanu, Sab simlexu, pokud je tedy používáš. Mě malý na koliky netrpí, ale mám to jenom aby přijal dudlík :D Ale opravdu můžou být nedudlové děti, starší dcera bez něho neusnula, a teď mám chlapečka, a taky ho vystrkuje a nechce. Většinou si poradí bez něho, jenom pokud ne neklidný tak mu tam právě nakapu ty sladký kapky 🙂

majkoz
2. pro 2014

První dítě-dudlík, druhé dítě-paleček, třetí dítě-nic-teda prso🙂)...a to bych si kolikrát taaak přála, aby ten dudlík měl🙂)zkoušeli jsme všechny možné a nic..ale to je jedno, každej miminčák prostě potřebuje něco jiného, tak bych se i rozkrájela.. krátkodobě🙂...joo a bacha na to, u těch prťavejch miminek s tím usínáním s dudlíkem..oni si ho třeba i vezmou, ale jenom proto, že mají hlad a tim doudáním se uspinkaj, takže to vypadá, že potřebovaly jenom usnout, ale třeba nejsou tak zdatný, aby vycucly dost mlíčka-pokud jsou tedy kojený..takže asi je vždycky lepší nabídnout prso napřed..no toť můj názor, zdravím Vás

olusenka
2. pro 2014

mě kojený syn taky dudlík zrovna nechtěl, tak jsem mu ho nenutila, vzal ho na chvíli asi na 4měsících, a na 5,5měs. už ho zase nechtěl, a pak krátce na to začal cucat prsty. Pozor na to. A bohužel cucá a cucá stále, budou mu tři a má křivé přední zuby. Naštěstí ale usínal sám.
Dcera taky kojená, dudlíky vzala, kromě malinkého kulatého je jí jedno, jaký je to tvar, kojení to nenarušilo ani v nejmenším, jak jí to odnaučím nevím, ale hlavně že si prsty necucá, ale zas se bojím křivých zubů z dudlíka. Ale usíná taky víceméně sama anebo právě s tím dudlíkem. A někdy musím podávat i v noci, když jí vypadne. :-/
Já bych zkusila jiný dudlík nebo dítě do postele.

blahova_andrea
3. pro 2014

@latkovkybrno však jo. já psala, že jsou i děti, které to mají v povaze. ne každý je od přírody mazel a smíšek a závislák na rodičích. každý je fakt jiný. ale u nás to byla ta poporodní separace. ty míšu znát. víš, že je to mazlíček, že je velice kontaktní, ale chtělo to čas. když byl miminko, byli jsme od sebe odstřihnutí a u obou to vyvolalo jisté trauma. museli jsme si k sobě tu cestu potom hledat. nemůžu říct, že by byl dnes závislý na mě, ale rozhodně je závislý na společnosti a fyzickém kontaktu, proto je mi jasné, že u něj to nebyla povaha, ale inkubátor ☹

latkovkybrno
3. pro 2014

@blahova_andrea Ájenko já jsem to nemyslela zle, naopak. S tou separací na tom možná také něco bude, kdoví, Bertík mi byl po porodu taky odejmut a přinesli mi ho až po asi desáté urgenci po 8 hodinách... Kdežto s Dorotkou jsem v porodnici byla od porodu nonstop, nikdo mi ji nikam nebral atd.. Míša je zlatíčko, je mnohem kontaktnější než Bertík, ten je mazel jenom od maminky a od dědečků, zbytek lidí nemusí. Já to respektuji, však jsme se o tom bavily - já jsem taky méně kontaktní typ, s dětmi ano, i s Lukášem, ale tím to končí. Dokonce i od rodičů je mi to někdy nepříjemné, nám stačí se rychle obejmout, když se vidíme, dát si pusu a hotovo. A mimochodem - kdoví... já byla od maminky separována první 3 týdny života vzdáleností 60km... Je to zajímavé co všechno člověka ovlivní na celý život a jak..

katyxq
3. pro 2014

@latkovkybrno no jo, to asi nikdo nerozliší, se je povaha a co následek separace 😅. Ale jasně, jsou děti míň kontaltní a víc kontaktní, vyloženě přilepené na prsu (a i ty se jednou přestanou kojit, až je mi to líto, kojící tandem si evidentně nezkusím, alespoň ne tentokrát).

latkovkybrno
3. pro 2014

@katyxq Já se dobrovolně přiznám, že extrémně kontaktní děťátko bych vítala s menším nadšením. Vyhovuje mi zlatý střed. S miminkem spíme v posteli spolu a když mě začnou bolet záda tak si šoupnu vedle sebe (je tam postýlka bez bočnice). Totéž s nošením - jsou dny, kdy ji mám celý den v nosítku a dny, kdy mě po 30min bolí záda a tak ji tam nedám, i když vím, že by chtěla... Snažím se prostě najít kompromis, abychom byly obě spokojené. Nejsem prostě typ, co by se obětoval ve všem za cenu svého nepohodlí. Tedy - nenechám ji plakat, to zase ne, ale když mě bolí záda atd, volím prostě jiné konejšení. Zase ale - spí s námi v ložnici, i syn, a budou spát tak dlouho, dokud budou chtít oni atd atd... Jsme nezařaditelní. V něčem přísní, v jiném naopak velmi liberální.

blahova_andrea
3. pro 2014

@katyxq šárinka se ti pomalu odstavuje, že ten tandem nezažiješ? já si chvíli myslela, že mě to potká, ale míšu prsa a mlíčko zajímaly za celý život jen v době, kdy jsem čekala monču. jak se narodila, tak už zase ne, je to přísně její 😀

katyxq
3. pro 2014

@blahova_andrea no, asi se v posledních dnech podstatě odstavila ☹ (ale nebudu tvrdit, že to bylo na stopro přirozeně, přisávala se hůř a hůř, ale to byl problém už nékdy od jejího 3/4 roku, pitomej dudlík a pak brčko, plus do ní furt hustil manžel, jak je nakojení velká a že když pije mamčini mlíko, je mimino 😅, což jí dost vadilo, no a těhotenství asi byl poslední krok, začalo jí to téct ještě hůř, takže ji to nebavilo).

blahova_andrea
3. pro 2014

@katyxq s manželem se zrovna v tomto neshodnete? 😅 no asi většina chlapů to delší kojení moc nechápe. míša kojený nebyl, ale miminko je teď velmi rád a my mu to bez výčitek dopřáváme, když si to vybral jen jako večerní rituál před spaním 🙂 chce jen, abychom ho dali přes ramínko jako brknout a pak ho pochovali v náručí jako miminko a dali do postele a tam se hned mění zas na velkého kluka 😀