Mám malé množství mléka?

kacaba_s
6. bře 2018

Zdravím, chtěla bych se poradit ohledně laktace. Má nebo měl někdo stejný problém? Bohužel už v porodnici mi doporučili příkrm, z důvodu nedostatku mateřského mléka. Malá nepřibírala na váze a tak doteď napůl kojím a pak dávám ještě příkrm. (takto přibírá akorát) Kojení je cca po 3 hodinách, ale malá u toho většinou usíná a přijde mi že moc ,,netahá" nebo prostě nemám mléko? zkoušela jsem i odstříkávat, ale je toho málo. Chtěla bych kojit naplno, ale už nevím čím tu laktaci podpořit...

vcelkalenka
Autor odpověď smazal
Zobraz
fandysek_1
6. bře 2018

@kacaba_s přikládat, přikládat, přikládat a být v klidu. Zkus simrat pod bradou, budit a měnit prsa u kojeni. Taky jsem to tak na začátku dělala. Mléko se bude tvořit dle toho jaká bude poptávka. Nikdy neodstrikas tolik, kolik si dítě vysosa. Můžeš pít i caro, meltu a vodu pro podporu laktace.

martinato1989
6. bře 2018

@kacaba_s taky mi malá usinala, pomohlo ji svléknout do plenky a dráždit pod bradičkou. Je lenoch tak ti málo saje a proto je málo mléka. Jak podavas prikrm?

kacaba_s
autor
6. bře 2018

@martinato1989 příkrm podávám v lahvičce. Je to asi špatné, ale koupila jsem lepší lahvičku, aby malá musela více tahat a nedávám dudlíka (jen v případě velké krize). Zkoušela jsem podávat stříkačkou, ale nechce to pak polikat. Jinak s přisátí problém nemá, ze začátku se přisaje a saje hodně, ale asi po 4-5minutách už si jen dumlá

kacaba_s
autor
6. bře 2018

ještě poprosím - nemáte zkušenosti z homeopatiky comunis ricinus 5ch? koupila jsem si je ale teď nevím jak si je dávkovat. všude na netu je to uvedeno jinak

bayt
6. bře 2018

@kacaba_s Já jsem si třeba všimla, že kdykoliv mám malýho na těle v šástku/nosítku, tak se mi hrozně nalévají prsy, i když je to docela malá doba od posledního kojení. Takže zkus tohle. Prý to funguje ještě lépe, pokud máš nahý hrudník a mimčo je taky nahé.

akmeja
6. bře 2018

Taky sem to tak měla. Malý se narodil o měsíc dřív a pořád jen spal. Pozvala sem si laktační poradkyni (dala mi pár rad atd.), ale jinak nic moc. Když sem se konečně rozkojila, tak malý zase začal odmítat nejdřív jedno prso, a pak i druhé-bylo to na prášky. Nakonec sem kojila přes den a v noci, a pak na večer vždycky přikrmovala (prvně stříkačkou a pak lahvičkou, ze které fakt musel tahat). Kojila sem takto 3/4 roku. Ricinus comunis sem brala taky-uvádí se 4krát denně 5kuliček (nesmíš před tím cca 20min nic pít ani jíst) a jen se to nechá rozpustit pod jazykem

2hanah
6. bře 2018

@kacaba_s Ne vždy a každému je to bohužel dáno, ikdyž moc chce, taky jsem to tak měla, hlavně je potřeba hlídat, aby malá nebyla spavá z důvodu hladovění při tom kojení. Jinak zabírají homeopatika Ricinus communis, hodně pít, hodně spát, kojící čaje, ruská zmrzlina, polévky, přikládat hlavně v noci! A zkusila bych nějaké to mléko jako Nutrimama nebo něco takového p

2hanah
6. bře 2018

pro kojící matky??

nikyselen
6. bře 2018

z porodnice focene.Jinak vse bylo asi receno..
15 min. pred a 15 nejist.davat pod jazyk a nechat rozpustit.

ivuska1986
6. bře 2018

Ahojky, me pomohlo piti melty ci Cara a kojenecky caj od Lerosu-kmin, anyz, fenykl.

kacaba_s
autor
6. bře 2018

@2hanah děkuji. Hladová není, dávám právě ten příkrm a přibrala dokonce cca 250g za týden, takže až až...ale když jí ten příkrm nedám tam neusne a je mrzutá...ruská zmrzlina? to slyším poprvé, co je v ní obsaženo pro laktaci? zkusím víc vstávat v noci, i když malá si kňourne každé 3 hodinky.

kacaba_s
autor
6. bře 2018

@nikyselen supr, moc děkuji

2hanah
6. bře 2018

@kacaba_s snad ty rady k něčemu budou, rádo se stalo, hodně štěstí!

2hanah
6. bře 2018

@kacaba_s Ta ruská je dobrá na výživné smetanové mlíčko. A důležité je to přikládání v noci, to nejvíc pracují hormony na podporu laktace.

martinato1989
6. bře 2018

@kacaba_s a když ji podrazdis pod spodní čelisti? Tam mají místo které když podrazdis tak automaticky polyká. A se strikackou si strcila společně i malicek?

lennus
6. bře 2018

@kacaba_s Zkus si pozvat domů laktační poradkyni, nám moc pomohla, potom i občas po mailu poradila, náš nedonošený chlapeček byl taky spavý, k prsu mi ho dali po týdnu, první půl rok občas boje. To, co se odstříká, nemusí korespondovat s tím, co si miminko vytáhne. Za mě hodně pít, hodně se tulit nahé těla na sobě, dala jsem pryč flašku, i dudlík může škodit, lze podpořit homeopatiky, mně jednu dobu pomohly kapky Emulips, když mi přišlo, že mám míň mléka. Odcházela jsem z porodnice s tím, že část odstříkaného mám dávat z flašky, ale kamarádka laktač. poradkyně mi řekla, ať flašku zahodím a jen přikládám, vyplatilo se. Držím palce!

lennus
6. bře 2018

@vcelkalenka Nevěřím, že je to dědičné, dřív nebyla taková osvěta, moje mamka kojila tři měsíce, já 22měs. Ale tím nechci nikoho kritizovat, jen v tu genetiku prostě nevěřím tady.

priefi
6. bře 2018

@kacaba_s zkus klasicku pri zacatcich a koj co hodinu, nebude tam sice moc mleka, ale budes davat prsum impulz, ze mimi poptava, automaticky se vytvori mleka vice. Pak dalsi dny koj co 2 hodiny, 3 jen kdyz zrovna bude mit dlouhe spani. Pokud i tak bude malo, je treba casteji kojit v noci, pri nocnim se totiz vytvari vic mleka. Kdyz tak muzes podporit i odsavanim, ale mi to treba bylo krajne neprijmne. Chyba byla pri zavedeni UM, tim, ze se dalo UM, nevytvorilo se MM. Aby se vytvorilo dostatek mleka, bude Te to stat trochu nervu pri uplakanem mimi. Dale pozor na spurty, prichazi okolo 3 a 6 tydny a dale 3 a 6 mesice. Mimco je hladovejsi, uplakanejsi, je treba vic kojit. Pak opet podle poptavky se bude tvorit vice mleka. Spurty jsou cca 2 dny a je treba byt trpelivy, je to psychicky narocne. Maminky casto v dobe spurtu davaji um, protoze maji pocit, ze maji malo mleka a v tom je ta chyba, protoze se mleko nevytvori. A kdy Ti v porodnici dali UM? Protoze u prvorodicek se laktace rozjizdi okolo 4.dne po porodu a opet, pokud neni impulz, mleko se nevytvori. Na zaver bych jeste dodala, ze UM je sytejsi nez MM a mimi je pak mene hladove a zase se dostavame do bludneho kruhi ztraty MM. Preji hodne stesti a pevne nervy 😊

mala_zabka
7. bře 2018

Ahoj, já měla podobný problém, teď to pořád není ideální, ale lepší se to 🙂 Prcek začnul odmítat prso, nechtěl tahat, raději řval hladem než by se najedl. Když se už začal snažit, tak nic moc nevytáhnul, bylo toho málo. (Holt když předtím netahal, tělo netvořilo). Začla jsem pít meltu 3-4 šálky denně a 2 velké šálky (vařím po 1/2 litru) Leros čase s jestřabinou. Rozhodla jsem se rovněž docela zainvestovat do kvalitní odsávačky, kterou si nechám po kojení vytáhnout zbytek, a pak ji ještě cca 5 min mám na prsu puštěnou naprázdno - tj mléko netahá, ale dává tělu "signál" , že to, co tvoří je sakra málo a chceme víc 🙂 světe div se, funguje to. Vše z toho, co jsem napsala mi doporučila laktační, která u nás pŘed časem byla 🙂