• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budu pobírat příspěvky do porodu, když jsem déle na ÚP?

19. ledna 2009 
Ahoj chtela sem s e zeptat od cervence sem byla na uradu prace, ted mi konci jeho doba, termin porodu mam az v dubnu. Myslite ze budu neco pobirat ze socilaky kdyz otce ditete ,,nemam,,? aspoon do toho dubna nez odrodim , muzu neco brat?dekuji
15. led 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
No pokud nejsi ve společné domácnosti s partnerem a nebo s jinými rodin. příslušníky, tak budeš posuzovaná sama a to si myslím, že nárok mít budeš... tuším příspěvek na bydlení, doplatek do soc. minima a možná ještě něco... možná i nějaká mimořádná dávka. Pokud ale ve společné domácnosti s někým žiješ, tak jste bráni jako společně posuzované osoby a bude se vše zvažovat podle společných příjmů... nárok tuším máš, když je to do 2,4 násobku životního minima rodiny....
Nesmíš mít ale nic na kontě, nic v hotovosti.... jo a taky záleží na věku, protože mají na Tebe vyživovací povinnost rodiče... já jsem studovala dálkově, byla jsem bez práce a nic jsem nedostala protože mi ještě nebylo 26 let a řekli mi že mě mají živit naši :grinning: ... a to už jsem byla 9 let z domu... :angry:
Řešívala jsem to v práci, ale už jsem víc jak rok doma, tak se mohlo hodně změnit... mrkni na stránky:
www.mpsv.cz
tam je to přesně :wink:
Držím palce
15. led 2009 ve 23:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat: žiju s přítelem ve společné domácnosti, čekáme spolu v březnu miminko. Nejsme oddáni. Pokud dokládám jeho příjmy a on uzná otcovství, je nutný opatrovnický soud na určení výživného? Máte někdo takovou skušenost?? A nebo ten soud probíhá pouze tehdy, pokud spolu rodiče nežijou ve společné domácnosti a nedokládá se otcův příjem?? Díky za odpověď. Katka
19. led 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
katulena: pokud spolu žijete ve společné domácnosti a čekáte spolu miminko, které budete vychovávat společně, tak žádný opatrovnický soud neprobíhá. Ani výživné by ti nebylo uznané. Budete bráni jako manželé i když nejste oddáni. A ani pokud spolu rodiče nežijí nemusí proběhnout žádný soud. Prvního syna mám taky mimo manželství a s bývalým přítelem jsme nežili. Opustil mě v 5. měsíci těhotenství. O dítě nemá zájem, výživné platí, ale bylo to jen na naší dohodě. Podepsali jsme si papíry o tom, že se na výchově dítěte nebude nijak podílet a výši výživného a to bylo všechno.
19. led 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katulena: je důležité před porodem zajít na místní matriku, kde otec dítěte podepíše papíry, kde souhlasí s otcovstvím. Pokud by jste to neudělali, tak by vás ten "soud", nebo spíš zkrácené soudní řízení a nebo rozhodnutí samosoudce čekalo... :wink:. Výživné se nestanovuje, příjmy partnera by se zjišťovali pouze pokud by jsi žádala o další příspěvky a sociálce, nyní na úřadě práce (příspěvek na bydlení, doplatek do životního minima...) Budete bráni jako druh a družka :wink:
19. led 2009 ve 20:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek