Jsem samoživitelka, mám tedy nárok na nějaké soc. dávky?

replykatee
11. lis 2013

Ahoj a dobrý den,

mám prostou otázku. Čekám první mimčo a chci, aby malá měla otce v rodném listě, přesto, že spolu nebudeme žít. Na alimentech jsme domluvení, ale přesto by mě zajímalo, jestli budu mít nárok žádat o nějaké příspěvky v případě, že budu od otce dítěte dostávat alimenty.

Děkuju za každou odpověď 🙂

andelka
11. lis 2013

To záleží na mnoha věcech..ideálně si zajdi na sociálku a uvidíš. Záleží jestli budeš mít mateřskou, na kolik si nastavíš RP, kde bydlíš (jaké máš výdaje na bydlení)..
napadají mě
přídavky na dítě,příspěvek na bydlení..je to všechno podle příjmů.

blahova_andrea
11. lis 2013

@andelka má pravdu. záleží na moc věcech jestli ti něco přiznají. nic neztratíš tím, když ty papíry vyplníš a prostě to zkusíš, v nejhorším ti žádost zamítnou nebo ti sdělí, že budeš mít nárok až za xy měsíců, ať to zkusíš znovu. připrav se na byrokracii, fakt je to papír na papír, potvrzení na potvrzení, ale občas vyjde taková částka, že to člověku dokáže vytrhnout trn z paty 😉 čistě všeobecně:
1) přídavek na dítě: žádá se vždy v říjnu a dokládají se příjmy za předchozí rok
2) příspěvek na bydlení: dokládáš vše za předchozí čtvrtletí, musíš mít trvalý pobyt a doložit nájemní smlouvu, každé tři měsíce dokládáš jestli máš stále nárok na ten příspěvek a musíš odevzdat, že máš zaplacený nájem a inkaso, rozpisy, smlouvy, doložit příjmy všech členů žijících v domácnosti, zahrnují se i alimenty, takže i nějaké to rozhodnutí nebo dohodu o jejich výši, popelnice, nedoplatky i přeplatky...prostě vše související s bydlením

kasparkovci
11. bře 2014

Pro brňandy a okolní doporučuji tento projekt o samoživitelství, přihlášky zasílejte až do 15.3.2014:

Veškeré projektové vzdělávací aktivity budou probíhat v Coworking Centru na Lidické 77 v Brně.
Hlídání a občerstvení bude zajištěno. Dejte mi vědět, prosím, kdo z vás bude požadovat hlídání.
Co Vám tedy nabízíme?

1. dubna 2014
9.00 Seznámení s projektem
10.00 Coffee break
10.15 Problematika slaďování pracovního a soukromého života (work-life balance)
12.00 Oběd
13.00 Time-management a sebeřízení (stanovení priorit a nástroje řízení času)
15.30 Ukončení semináře

Ke vzdělávacím aktivitám, které budou následovat, obdržíte informace později. Zatím uvádím pouze data seminářů.
7.-9. dubna Mapování kompetencí

29. dubna 2014 Právní školení se zaměřením na práva samoživitelů/ek v ČR

Těším se na vás🙂 Laura