Kdo může jet s pacientem v sanitce?

sarinkam
24. čer 2011

Nedavna diskuze s kamaradkou me upomela na dva roky starou udalost. Obe deti mely nestovice. Ke konci nestovic mladsi dostal teplotu, byl apaticky, ja jsem ( i s dcerou, mela taky nestovice, ale uz taky koncici) sla k doktorce. Ta když videla kluka, okamzite spustila poplach, sanita, spital. atd podezreni na meningitidu. Prijela sanita, kluka uz jsem nesla v naruci, ale sanitak rekl, že dcera do sanity nesmi. Ja na to, že zjistim kdo s znamych je dopoledne doma a hodim ji tam. Oni že neni cas. Kluk se me drzel jako kliste a rval že beze me do sanitky nechce. Sanitak se ohanel prepisama, ja jsem mu rikala, že at mu okoli dosveci že jsem mu treba vyhrozovala svoji sebevrazdou, jestli mu to treba pomuze.

Nakonec nas teda vzal. Chapu ze porusil predpisy, ale zachoval jako clovek dobre. Beze me totiz kluk taky odjet nemohl, museli jsme chvili cekat, pak nejaka vysetreni atd..Nechta stat 8 letou holku pred ordinaci a jet 20 km pryc? Poslat kluka santikou samotnyho? Jinak ten lump od te domy nemarodil a meningitida to nebyla

mamkamarketa
25. čer 2011

@sarinkam ahoj.
asi te zklamu,ale tak to je 😒 jako dite jsem mela uraz,byl u toho muj starsi bratr s jeho pritelkyni,kteri zavolali pomoc. jako doprovod smel jet pouze muj bratr a jeho slecna nesmela. ani brachu nechteli vzit,ale ja byla dite,tak museli vzit doprovod.
byla to mene zavazna situace (preci jen jsem byla vetsi) ale zase chapu,ze maji pravidla.
ale na tvem miste bych udelala scenu 🙄 na tohle jsem hysterka 😅

musko
25. čer 2011

Ako matka máš právo byť s dieťaťom v sanite. Stačí málo - lakár vypíše na žiadanku k preprave že pacient má doprovod - a tým je aj šofer v pohode a neporušuje predpisy.