Lze dát poplatek za psa na dědu? Platí se ročně nebo měsíčně?

9. únor 2023

Hezké “ráno” 😀
Vyhlídli jsme si stěně, ale ten poplatek je hrozný okolo 1500,- a teď vůbec nevím jestli měsíčně nebo jen jednou za rok se platí jako popelnice? Nikde jsem to nenašla 🤦🏽‍♀️

Ale děda bydlí u nás a má 70 let, což vypadá na 200,- tak mě napadlo ho napsat na něj, ale bojim se, když se něco stane - veterina, cokoliv.. vyšetří mi ho, kdyz u toho děda nebude?
Děkuji 🌺🌸🌺🌸

klokanka31
10. únor 2023

@fire85 Tak vylez ze své vesnice do města a uvidíš že ty poplatky se opravdu liší o dost. Je rozdíl jestli pes bydlí ve městě, na vesnici, v baráku nebo bytě. A dokonce i rozdíl jestli bydlí s důchodcem.

klokanka31
10. únor 2023

@fire85 Já nechci být na tvé úrovni, ale teď musím. Ty jsi blbá, že odsuzuješ lidi co kupují levnější granule. Pro mnohé lidi je pes jediné štěstí co na světě mají, a nevidím nic špatného na tom když koupí levnější verzi krmení, nebo když čas od času dají něco od oběda (záleží ale co). Třeba zrovna pejsci z chudších rodin mají mnohem víc lásky než pejsci ze snobských rodin. Nebo jsou pro tebe blbí lidi i ti, co si nekupují značkové oblečení ale "jen" v bonprixu, HM...Nebo co si nekupují nejdražší jídlo a spokojí se s levnějšími variantami?

lacehea
10. únor 2023

@fire85 nevsimla jsem si, ze by tu byla diskuse o tom, cim psa krmit ci o poplatcich u veterinare. Ani slovo v uvodu diskuze.

petulkadodo
10. únor 2023

@fire85 Za psa v bytě ve městě se platí 1500 Kč ročně skoro všude. A ano, pokud je jako majitel psa napsaný důchodce, je tento poplatek o hodně levnější. Viz ceník na stránkách jakékoli radnice.

bara88
10. únor 2023

@fire85 no cement , fakt🙂

fire85
10. únor 2023

@klokanka31 ty jsou blba ze kupuješ psovi levne granule, uvědom si že tak časem skončí akorát na veterine, takže ne, pro tohle já pochopeni nemám. A jsme na začátku, pokud nemám 1500 navíc psa si prostě neporizuju, už jsi to konečně pochopila...

fire85
10. únor 2023

@klokanka31 Rodiče Jihlava krajské město 500,-

fire85
10. únor 2023

@petulkadodo kde všude můžeš napsat? Ne všude je totiž Praha ...

fire85
10. únor 2023

@lacehea ty nechápeš že to s tím souvisí bože, kvalitní granule jsou drahé a kupuješ je často, to samé veterina, když nemá 1500,- tak bohužel

fire85
10. únor 2023

@sigyn přesně, svým způsobem je to podvod

bara88
10. únor 2023

@fire85 ty jsi opravdu hloupoučká co?

bara88
10. únor 2023

@fire85 po kolika letech asi tak konci pes na veterine když jí ty hrozně špatné granule z obchodu jak ty říkáš?

klokanka31
10. únor 2023

@fire85 A kdo říká že já kupuju levné granule?😄 Ty si uvědom že poplatky se město od města různí, třeba v Hradci Králové se platí 1200, a v Dobrušce 1500...

fire85
10. únor 2023

@klokanka31 tady píšou že v každém městě je to 1500,- tak ne,fakt není. A zajímavý je že názor jako já tady mají téměř všechny, ale já ti asi sedím v žaludku co? 😂A shodneme se asi na tom že pokud nemají prachy tak pes ne. A hlavně zakladatelka už neodepsala, takže se jen někde směje.

fire85
10. únor 2023

@bara88 ano, časem skončí.ach jo, myslela jsme že už je dávno za námi doba kdy lidi ty sračky kupovali, ale vidim že ne, je to smutný.hlavne když to spocitas tak kvalitní granule vyjdou levněji, už jen kvůli tomu že jsou vyzivnejsij a pes jich nepotřebuje tolik.

bara88
10. únor 2023

@fire85 jenže jen ty ten svůj názor podáváš jako pitomec

bara88
10. únor 2023

@fire85 kdy časem?

klokanka31
10. únor 2023

@fire85 Lidi jako ty mi jsou ukradený

estrella5
10. únor 2023

Ak si autorka myslela, že sa to platí mesačne, tak úplne chápem to zdesenie... 🙂 Aj napriek tomu, že súhlasím, že pes je drahá záležitosť. Už len tá kúpa... Pevne verím, že to šteňa, ktoré si vyhliadli je buď z útulku alebo s PP 🤷‍♀️ ... Kvalitné granule eventuálne BARF (nutnosť!!).. Veterinár (najmä nepredvídateľné situácie.. raz ide človek na veterinárnu pohotovosť a taká suma, že sa až oči pretočia).. Obojok/pipeta/tableta proti parazitom.. a kopec ďalších výdavkov.... A inak na dedka by som psa nepísala. Ošetria ho na veterine, ani iný problém by nemal byť, ale nerobila by som to. Môj pes = moja zodpovednosť...

petulkadodo
10. únor 2023

@fire85 Kromě Prahy třeba v Brně, Ostravě, Chomutově... Není to úplně všude, ale je to častá částka

fire85
11. únor 2023

@bara88 jakej pitomé? Napsala jsem to co všechny ostatní, prostě pes stoji ranec a klidně za 10 let muze mít problémy kvůli krmeni, nebo i cokoliv jiného.ale je mi to fuk, ať si to zakladatelka udělá jak chce.

fire85
11. únor 2023

@bara88 třeba za 10 let, za 15 let, klidně i za 5 let. Plus další věci jako se můžou vyskytnout operace, blbě rentgen psa stojí kolem 2000,- prostě prachy u zvířat litani, takže já prostě nevidím 1500 jako peníze navic

fire85
11. únor 2023

@klokanka31 to mě lidi jako ty taky, neboj.😊

eviicka
11. únor 2023

@fire85 chápeš už konečně, že autorka myslela 1500 navíc každý měsíc? A že třeba těch 16 500 navíc za rok už může být znát?

tereza0111
11. únor 2023

"Socku" ze zakladatelky nedela to jestli pro ni 1500,- je nebo neni hodne penez, ale ze chce podvadet system, aby usetrila par stovek. Mesto ma stanoveny poplatek za psa, vymyslet, ze zneuziju toho, ze pro duchodce je poplatek nizsi je vycurankovsky hnus,

Absolutne nechapu, ze ji to povetsinou schvalujete, je to prasarna a podvod. Casem to povede jenom k tomu, ze mesta prestanou davat ruzne sazby a pak psa spousta lidi, pro ktere je to opravdu uz to jedine zivotni stesti nebude moci mit :(

j.a.n.i
11. únor 2023

@eviicka A chapes uz konečně, ze nekdo, kdo neni schopen si ani zjistit, ze se poplatek plati ročně, by si zadneho ziveho tvora nemel porizovat.

nicedaisy
11. únor 2023

Pokud jste myslela že 1500 je měsíčně,tak chápu že se Vám to zdálo dost. Je to ročně, což si myslím, že je v pohodě. U nás je to 1200 ročně za panelakovy a 400 za psy na baráku. Důchodce asi taky 200. Pokud žije děda s vámi, klidně nahlásit na dědu. Čip je na vás a veterina a to ostatní taky 🙂. U nás běžná praxe i taková že kamarádka bydlí v bytě a psa má nahlášeno u rodičů v baráku (stejné město) a taky to jde

klokanka31
11. únor 2023

@nicedaisy Ale pokud by to někdo udal tak by z toho mohl být průšvih ne?

nelinecka1
11. únor 2023

@klokanka31 u našich na vesnici je to naopak, 200 za psa, 2. za půlku (nebo to tak aspoň donedávna bylo). Důchodce to má za 100.

soda365
11. únor 2023

No..tak si to vycislime... my si poridili psa z utulku (tehdy to bylo asi 1000kc ty ruzne poplatky a taky protoze ho v tom utulku nechali ocipovat-takze vlastne za nic) bydlime v mensim meste v domecku, rocne tedy platime 100kc (takze nic), kolik stalo vybaveni uz nevim (ale to.mas pelech, voditko, náhubek, obojek), my chodili na cvicak- tehdy (8let zpet) stal asi 1500kc, protoze jsme chteli mit velkou rodinu a chteli jsme mit pocit bezpeci, ze pes za jakekoli situace poslechne, mesicne zradlo cca 1000kc, nekolikrat rocne odcervit-to je 300-500kc, od jara do cca rijna neco proti klistatum (my pouzivame sprej od frontline-asi 400kc), ockovani 1 rocne-asi 650kc.. v podstate je to levny pes, protoze je normalne zdrava.. ale.. pred mesicem potrebovala akutni operaci a 20 000kc bylo v coudu... ale proste to zaplatim i kdybych jist nemela... pokud nejsi na neco takoveho pripravena tak si psa neporizuj.. clovek musi za ziveho tvora prijmout zodpovednost a zavazujes se, ze se o nej postaras.. pokud mas platit rocne jen o 1300 vic tak je to minimum a ten pes te muze mesicne stat mnohem vic.. mozna kdybych si porizovala noveho psa premyslela bych i o nejakem pojisteni..