Mám nárok na sociální dávky?

violagrunge
2. únor 2015

Ahoj,chtěla jsem jestli mám nárok na nějakou SD.Bydlíme s přítelem a dcerou ve vlastním domě.Přítel pracuje za cca 14 tis.měsíčně a já jsem na rodičáku.Moc s penězmy nevycházíme.Tak jsem se chtěla zeptat jak nějakou získat.Děkuji

chris_n
3. únor 2015

@marecek4 cizinci budou obsazování tak, jako češi v zahraničí. Bud na "podradné" práce ve fabrikách, atd... nebo na velmi specifické posty, kde se neřeší to, zda jsi čech, němec, japonec... ale co umíš 😉

texetka
3. únor 2015
marecek4
3. únor 2015

@chris_n jo,ale to není pak výrazný příliv cizinců-dalo by se to přirovnat běžné migraci-ze západu k nám a od nás na východ a to tady fungovalo už dávno a není to nic co by ohrožovalo náš trh práce-práce je,jen jsou lidi takoví,že ji nepůjdou dělat radši budou doma brečet,nedivím se,vstávat za minimální mzdu se nechce každému,ale proč si pak ještě stěžují a řeší co kde dostanou za dávku když jsou za skoro ty samý prachy doma-a pořád je jim to málo,mělo by to být všecko přehodnoceno a když už tak upřednostnit lidi co do práce chodí,protože stát z nich něco má

simdan
18. únor 2015

Životní minimum pro dva dospělé a jedno malé dítě je necelých 8tisíc.Manžel má 13tisíc,já nyní marodku,jinak jsem vydělala 9tisíc,za byt platíme 8500kč....žijeme skromně,stát nám nedá ani korunu,znám rodiny,kde mají příjmy ještě nižší než my...dnešní doba je strašná.Zkus se samozřejmě zeptat na pracáku,ale pochybuju..