Matka samoživitelka. Kolik pobírá peněz?

verca91
20. pro 2010

Dobrý den chtěla by jsem se zeptat jak to je když je matka samoživitelkka kolik tak pobírá peněz.Slyšela jsem že když není uveden otec tak má matka mnohem víc než když je uveden ale nežijí spolu.Předem díky za odpovědi.

kikimaruska
20. pro 2010

No, tak nevím jak to je s otcem uvedeným a neuvedeným, ale já pobírám pořád stejný rodičovský příspěvek nyní,. když jsem už rok a půl se synem sama, jako když jsem rok žila s přítelem a byly jsme ve společné domácnosti. A mateřská by se asi taky nemnila, ta mi byla počítána z platu a placena zaměstnavatelem. Snad je vyjímka, že osamocená matka má delší mateřskou dovolenou )aspon to tak bylo), ale rodičovský příspěvek atp...-na částku nemá vliv osamocení. Při splnění dalších podmínek je možné příspěvek na bydlení, přídavek na dítě atp..ale na ten já sem z několika stupidních důvodů díky zákonům ČR nedosÁhla a neměla nárok, takže pobírám jen rodičák a samozřejmě soudem stanovené alimenty a dítě mám ve své péči. Uplně mě zvedá ze židle věta některých lidí, že samoživitelky se mají jako prasata v žitě, protože dostávají od státu víc peněz...Já teda neviděla nikdy ani korunu a slítala kde co a měla vše samozřejmě legálně. Osobně bych ale spíš trvala na otci v RL...ony ty penízky se pak strašně rychle kutálejí pryč...když si na všechno uplně sama. Je pravda že výše alimentů Tě nezpasí, ale sakra se hodí, když pak počítáš doslova každou korunu a ještě nedej bože máš dítko, co vyžaduje speciální stravu, UM, lékaře, léky... Asi tak... 😉Přeji hodně štěstí a pevné nervy. 😉

vojtisek2007
20. pro 2010

přesně jak píše kikimaruska - to že budeš matka samoživitelka bez otce v RL nemá žádný vliv na pobírání mateřské (ani na její délku, delší mateřskou mají ty matky,co se jim narodí dvě a více dětí ) - ta se ti počítá z tvého platu, ani na rodičák - ten je prostě zákonem daný pro všechny.
Můžeš navíc žádat sociální dávky - přídavek na dítě, příspěvek na bydlení....apod, ty jsou odvislé od příjmu rodiny...

zickemartina
31. bře 2014

jj ani cent navic, ani prednost pri prijmu ve skolce nic - zadne vyhody to nenese. nech si ho zapsat - pokud neni psychicky narusenej a hned si taky u soudu zazadej o svereni ditete do pece. kdyz je v rodnem listu muzes dostat max. penize odnej