Matka samoživitelka. Soudně potvrzená péče ohledně ošetřovného?

popelka1984
20. bře 2020

Zdravím, řeším právě ošetřování z důvodu uzavření MŠ. Jde mi o to kolik dní si vlastně můžu napsat. Podle právní definice jsem matka samož. ale já doteď žila s tím že to musím mít soudně potvrzené, mít dítě ve své péči atd. Přišla s tím právě ředitelka ze školky že si to taky teď zjišťovala kvůli viru, nikdo z mého okolí to neví ani v práci tak to teď vyhledávám na netu a ptám se i vás. Nerada bych si napsala 16 dní ošetřování aby pak na mě někdo nevylítl

marketa11112
20. bře 2020

Vlada schvalila, ze bude proplacena cela doba osetrovani, tedy cela doba uzavreni skolek. Pocet dnu resit nemusis.

popelka1984
autor
20. bře 2020

Takže to schválili, tudíž do kolonky pečovala o dítě od-do napíši kdy jsem potřebovala být doma ať už jsem samož. nebo ne, děkuji

martt
20. bře 2020

Úplně 100% schavelené to ještě není po neděli to má jit do parlamentu a senátu, ale to by už neměl být snad problém.

barulina
21. bře 2020

Já jen jak máš mitnsoudnenpotvrzenenze jsi samozivotelka. To neexistuje. Pokud nejsi vdaná, nebo nežije ve spol. Domácnosti s partnerem, otcem dítěte je to dane. Jaká je tvá situace?

j.a.n.i
21. bře 2020

@popelka1984 Nemusis mit nic soudne, pokud zijes sama, tak to vyplnis do papiru a je to. Ale pozor, musis zit oprabdu sama, pokud zijes s novym partnerem, tak na tech 16 dnu narok nemas,i kdyz on nema s ditetem nic společného.

j.a.n.i
21. bře 2020

@barulina Nesmi zit s zadnym partnerem...

barulina
21. bře 2020

@j.a.n.i já vím co je samozivotelka, proto se ptám jKa je u ní situace.

barulina
21. bře 2020

@j.a.n.i navíc jsem to napsala, tak proč mi to píšeš?

j.a.n.i
21. bře 2020

@barulina napsala si pokud nezije s partnerem, otcem ditete, coz muze spousta lidi chapat tak, ze s nekym jinym zit muze...

popelka1984
autor
21. bře 2020

Nejsem vdaná, rozvedená, žiji sama se svým synem, žádný chlap ani jeho otec u mě nemá trvalé bydliště takže z právního hlediska samož. jsem. Dřív jsem si myslela že to musím mít nějak oficiálně potvrzené, mít třeba syna svěřeného do péče a podobně ale toto se zřejmě dělá jen při rozvodech, řešení alimentů atd.

barulina
21. bře 2020

@j.a.n.i čárka tam má smysl. Ale ono to je jedno, hlavně že jsme se dopatraly 🙂