Ošetřovné kvůli zavřené škole. Dá se vzít až od 16.3.?

martt
13. bře 2020

Ahoj Vim, že už tu podobný dotaz je. Ale mám trochu jiný. Je tu někdo, kdo by mi prosím poradil? Jde si vzit ošetřování od školy až od 16.3 od pondělí? I když škola už je zavřená od středy? Jde mi o to, že jsem ještě tyhle 3 dny chodila do práce, ale vybouchlo mi hlídání, tak musím už zůstat doma. A dětská lékařka, u které jsem byla se synem na kontrole rikala, že to asi nejde. A na stránkách ministerstva jsem to nenašla. Děkuji moc za odpověď.

xenie131
13. bře 2020

skola by mela mit uredni hodiny. aspon ta nase je ma. sice 2 hod denne. ale funguji. osetrovne jde vzot v prubehu uzavreni kdykoli. tak mi to bylo receno. napis na skolni email nebo zkousej volat

hrubjo
13. bře 2020

Zavolejte do skoly, většina učitelů do práce chodí. Nebo se domluvit přes mail. Vše najdete v žákovské knížce nebo na stránkách skoly.

martt
autor
13. bře 2020

@hrubjo Právě, že na stránkách školy toho moc není. Ale moc děkuji za odpověď. V pondělí zavolám do školy. 😊

cikitkapb
13. bře 2020

@martt S pozdějším datem nic nedostaneš. Ošetřovačku na dítě v případě zavřené školy dostaneš, ale s datem, kdy k uzavření došlo na základě rozhodnutí vlády.

avestsikova
13. bře 2020

Já osobně si myslím, že můžeš kdykoli v trvání nastoupit na OČR, nelze ji však kouskovat (jak jednou zapocnes, už běží)
U nás jsou momentálně prázdniny... Přece logicky budou všichni řešit až po .. tedy od příštího tydne.

hrubjo
13. bře 2020

V pondělí bude jednat vláda o dalším postupu při ošetřování. Uvažují i o možnosti prodloužení a také o zvednutí věkové hranice - ošetřování do 15 let věku dítěte. V pondělí bude více informaci. Nějak řešit se to asi bude muset.

fifina86
13. bře 2020

@cikitkapb prosim zdroj teto informace, aktualne taky resim ..

marketa11112
13. bře 2020

ja mam ted osetrovacku na nemoc ditete. od pondeli jsou uzavrene skolky. a osetrovacku od skolky si necham napsat, az po deviti dnech, tedy az mi skonci osetrovacka na nemoc ditete. deti mam dve, takze mohu mit postupne osetrovacku na jedno, pak na druhe. u nas bylo psano, ze ji skolka vystavi kdykoli bude clovek potrebovat.
ted malacova resi, ze by byla dokonce prodlouzena a placena dele nez 9 dni. tedy po celou dobu uzavreni skolek. jsem jen zvedava , kde na to vezme.

lucie_j
13. bře 2020

@cikitkapb taky by mě zajímal zdroj této, podle mě, nesmyslné informace. U nás jsou např. teď prázdniny, takže si všichni budou vyřizovat OČR od pondělí.

cikitkapb
13. bře 2020

@lucie_j
@fifina86 Tak se holky omlouvám. Informace, kterou jsem podala už neplatí. I my na OSSZ se aktuálním změnám přizpůsobujeme. A když už jsem druhý den doma s dítkem, tak nemám informace z první ruky.

fifina86
13. bře 2020

@marketa11112 jen osetrovak kvuli uzavreni skoly lze cerpat jen “jednou” i kdyz mas vic deti. Neni to jako pri nemoci.
@cikitkapb hlavne, ze jsme si to ujasnili. Ten odkaz znam a sleduji.

ckei
13. bře 2020

@cikitkapb to není pravda 🙈 od samého počátku platí, že nástup je možný kdykoli, dokud uzavření škol trvá.

cikitkapb
13. bře 2020

@ckei Ještě ve středu před polednem platilo, že očr počíná dnem, kdy se z rozhodnutí vlády zavřou školská zařízení. Jen v Libereckém a tuším, že v Píseckém okrese byly tento týden prázdniny, tak pro tyto dva kraje to mělo platit až od 16.3.

ckei
13. bře 2020

@cikitkapb není pravda 😉 přímo ve středu jsem to řešila 😉

marketa11112
13. bře 2020

@fifina86 uz to ctu. Hm. No uvidime, treba bude zmena.

cikitkapb
14. bře 2020

@ckei Já taky, ještě ve středu jsme na OSSZ dostali informace, které tady píšu.

marulu
14. bře 2020

Dnes jsem to řešila, může se nastoupit kdykoliv od uzavření školy, ale pak už to nejde přerušovat, maximálně se jednou s někým vystřídat. Taky budu nastupovat na OCR až o týden později. Ale. Možná budou nějaké změny.

janoma
14. bře 2020

Dostaneš ji s datem, které potřebuješ. Pracuji ve školství a opravdu se vychází z reálných potřeb rodiče.

martt
autor
14. bře 2020

Holky děkuji moc všem za odpovědi 😊

zutinka
16. bře 2020

Neví se už něco nového?

martt
autor
16. bře 2020

@zutinka Hledala jsem, kde se dá, ale zatim to vypadá, že nic nového se neví. 😊

wercat
17. bře 2020

Holky také se přidám s dotazem. Je možné,aby si manžel vzal ošetřovné na starší dceru z důvodu uzavřené školky i v tom případě, že já jsem na rodicaku s mladším sourozencem?

kometkak
17. bře 2020

Já bych měla taky dotaz. Jsem OSVČ, zaměstnanec na plný úvazek a pobírám rodičovskou ještě chvíli. V případě zavření školky nebudu moc do zaměstnání (dvě děti doma), budu mít nárok na ošetřovné? Nevím, jak to je s tím, když mám rodičovskou..

petma112
17. bře 2020

@wercat Někde jsem četla, že to možné je, ale už nedohledám 🤷‍♀️

martt
autor
17. bře 2020

@zutinka Tak jsem ted koukala na zprávy. A odhlasovali, že ošetřovné budou platit dokud neotevřou školy ve výši 60% platu.

zutinka
17. bře 2020

@martt Díky za info!

becicka
17. bře 2020

@martt Toto jsem taky zaznamenala, akorát nevím, jestli se to vztahuje i na ošetřovné na dítě ze školky? Když školky ofiko zavřené nejsou...

eva118
17. bře 2020

@becicka Pokud školka zavřená není, tak ne. Až se zřizovatel rozhodne, že školku zavře, máš nárok na ošetřovné.

becicka
17. bře 2020

@eva118 Na ošetřovné do odvolání? Nikde to psané nebylo.