Ošetřovné kvůli zavřené škole. Dá se vzít až od 16.3.?

martt
13. bře 2020

Ahoj Vim, že už tu podobný dotaz je. Ale mám trochu jiný. Je tu někdo, kdo by mi prosím poradil? Jde si vzit ošetřování od školy až od 16.3 od pondělí? I když škola už je zavřená od středy? Jde mi o to, že jsem ještě tyhle 3 dny chodila do práce, ale vybouchlo mi hlídání, tak musím už zůstat doma. A dětská lékařka, u které jsem byla se synem na kontrole rikala, že to asi nejde. A na stránkách ministerstva jsem to nenašla. Děkuji moc za odpověď.

eva118
17. bře 2020

@becicka To nevím, jestli to už odhlasovali, že bude do odvolání, nevyhledávala jsem si to a ani v tv zatím neviděla.

zutinka
18. bře 2020

Zdravím,nevíte zda zůstává původní papir(ošetrovacka)nebo bude jiný,když to prodlouzily?

kami1984
18. bře 2020

@zutinka zůstává stejný

martt
autor
18. bře 2020

@becicka Říkal to včera Babiš na tiskovce. Koukala jsem na to na ct24. Zkusím to dohledat.

martt
autor
18. bře 2020

@becicka SLEDUJTE: "Apeluji na všechny, aby brali situaci vážně. Vidíte, co se děje v Itálii, ve Španělsku, lidé umírají," vzkázal veřejnosti Andrej Babiš na brífinku po jednání vlády.

🔴 Nakažených je aktuálně 396 lidí
🔴 Dva z nich jsou ve vážném stavu, jeden v kritickém
🔴 Prymula by měl dnes podepsat souhlas s použitím léku remdesivir
🔴 Ošetřovné bude na celý čas trvání zákazu ve výši 60 %

Bohužel se mi nepodařilo zkopirovat video.

zutinka
18. bře 2020

@kami1984 děkuji

becicka
18. bře 2020

@martt To jsem také viděla, spíš jestli se to ošetřovné na dobu neurčitou vztahuje i na školky, když nejsou plošně zavřené.

madre1
18. bře 2020

Zajímalo by mě, jestli ten formulář potvrzený škoulou máte doma nebo jste ho odevzdali zaměstnavateli?
Já jsem to zaměstnavateli ohlásila telefonicky, protože je to u nás v práci zvykem a oba formuláře klasické OČR se odevzdávají až v den návratu do zaměstnání. Teď ale nevím, jak postupovat dále, když bude za 14 dní konec měsíce a školy budou uzavřeny min. do konce dubna?
Navíc, když je ten formulář i s ukončením na jedom a tom samén papíru?
@becicka , bude se to schvalovat až zítra 🙂

martt
autor
18. bře 2020

@madre1 Já ho mám u sebe doma účetní ho ani zatím po mě nechtěla. Říkala, že stačí až se vrátím do práce. Ale nevím jak to bude s placením.

gajdosovag
18. bře 2020

@madre1 Já jsem ho odevzdala v práci ihned, ale i přestože jsme velká firma s několika účetními, nevědí co s tím... také mám jen jeden papír a navíc to mám komplikované tím, že cca 75% úvazku odpracuji a čerpám OČR jen ve dny kdy má muž ranní směny... to už je pro účetní naprosté scifi.
Mám prý vyčkat na finální instrukce z ministerstva až celý zákon schválí a doufat, že mi to proplatí příští měsíc a ne až najednou po ukončení OČR.

blumchenkin
19. bře 2020

@avestsikova Určitě se nemůže kouskovat? Já jsem si při klasický osetrovacce vzala od pondělí do neděle a v tom jsem vyplnila, že 2 dny jsem byla v práci. V tomto případě to není možné? Chtěla jsem to tak dělat i nyní...? Nevím jak to dělat, když mě v práci potřebuji, ale nechci házet děti pořád ségře na hlídání.... Dá se To nějak obejít, vyřešit?? Děkuji za rady....

blumchenkin
19. bře 2020

Ještě dotaz.... Jak se to bude proplacet? Cssz to proplaci až po skončení osetravacky nebo ne?

blumchenkin
19. bře 2020

@gajdosovag takto to také dělám, ale mám tam někam psát ty dny kdy jsem v práci, nebo jak to funguje?

gajdosovag
19. bře 2020

@blumchenkin Přímo v tom formuláři je kolonka na dny odpracované a druhá na dny čerpání očr, ale nemáme to tam vypisovat my, ale účetní.
Já budu mít na sebe OČR po celou dobu uzavření školy ( klidně až do léta, vedoucí to akceptuje) a budu normálně chodit do práce a čerpat jen dny kdy není synek zaopatřen (5-10dní za měsíc) ... teď se ale čeká jak to přesně bude dané tím zákonem, co bude přesně možné.

martt
autor
19. bře 2020

@becicka ted jsem poslouchala brifink po zasedání vlády a ošetřovné se vztahuje i na zavřené školky a pro děti do 13 let 🙂. Musí to teda projít ještě parlamentem a senátem. Ale tam by snad problém být už neměl.

becicka
19. bře 2020

@martt super díky za info

zutinka
21. bře 2020

Holky,snad to není blbý dotaz.Tu osetrovacku bude pak doplácet stát?Nebo jak to je?

martt
autor
21. bře 2020

@zutinka ošetřovné platí stát ve výši 60 % z platu.

zutinka
21. bře 2020

@martt Díky.A jak je ta žádost o ošetrovne-jaky datum mám napsat úplně dolů v B.

zutinka
26. bře 2020

Ahoj,on je nějaký formulář na peníze?Kdo ho vydává?

martt
autor
26. bře 2020

@zutinka Ano je jeste formulář na penize pokud se pokračuje v ošetřování. Můžeš si ho vyplnit a vytisknout na stránkách ministerstva práce a sociálních věcí. Ale mně teď říkali v práci, že se ještě čeká až to dnes podepíše prezident.

console
2. dub 2020

Ahoj, znama tvrdi, ze prestoze je na Ppm s mladsim ditetem, ma narok na i na OCR starsi skolni dcery, jak je to prosim? Nejak se v tom ztracim... diky za pomic a dobrou vsemn

zutinka
6. dub 2020

Holky,má už někdo peníze za osetrovne?

martt
autor
6. dub 2020

@zutinka Já si myslím, že je to ještě brzo. Mne osetrko tenkrát za nemoc děti přišlo až kolem 20. Ale je pravda, že manžel měl teď ošetřování začátkem března na mladšího kvůli nemoci a to už má na účtě.

console
12. dub 2020

Ahoj, znama tvrdi, ze prestoze je na Ppm s mladsim ditetem, ma narok na i na OCR starsi skolni dcery, jak je to prosim? Nejak se v tom ztracim... diky za pomic a dobrou vsemn