Můžu se odstěhovat s dítětem svěřeným do mé péče?

nuccca
8. pro 2016

Dobry den. Jsem neprovdana maminka zijici u rodicu. S otcem meho ditete jsme se neschodli,nikdy jsme spolu nechodili a ani nezili a ceka nas soud. Malemu je teprve 15 mesicu a neni na otce moc zvykly. Zajimalo by mne, jestli se muzu odstehovat az soud rozhodne o svereni do me pece do jineho mesta vzdalene 100 kilometru a jake jsou podminky. Jestli to musim rict u soudu. Nebo jestli to ma vedet i otec ditete, ktery o nas nema zajem se starat ani zit a dite se mnou ani nechtel. Plati alimenty po dohode,kolik chce a kdy chce a maleho vidi dvakrat tydne na 30 minut,kdyz jezdi z prace. Vic pro nej neudela. Bude muset treba za nim jezdit? A privazet ho?

itutulka
8. pro 2016

Ahoj, vse je na tobe a otci ditete 🙂 odstehovat se muzes, to je tva vec, ale ber v potaz otce ditete, resp. jeho nazor 😉
I.

andelka
8. pro 2016

Pokud se odstehujes 100 km počítej s tím že pokud bude mít otec o dítě zájem,nebude moct jezdit 2x týdně na 30 minut ale bude si ho chtít brát na víkendy. Se svěřením do péče bue potřeba i určit výši alimentů. Máš nárok na výživné i na sebe do 2 let dítěte,ale zadat o to nemusíš. Ale dítě na výživné nárok má,a je dobré mít je schválené soudně i s datem splatnosti.
Obecně o bydlišti dítěte a jinych zásadních věcech rozhodují oba rodiče,nehlede na to komu bylo svěřeno do péče. Ale chlapi většinou nemají moc šancí rozhodnutí matky zvrátit,a když se pokusí nebývá to příjemné pro nikoho. Ale pocitej s tim že i tak to může mít důsledky. Buď přestane mít o dítě zájem,kdyz jsi ztížila možnost rozvíjení vztahů nebo bude žádat víkendy.

lucie7411
9. pro 2016

Pokud Ti platí minimum jak píšeš že platí kolik chce a o dítě nemá zájem, tak bych ho do rodného listu ani nepsala...je to víc škody než užitku, takového "otce" si dítě nezaslouží, raději bych v rl neměla nic a odstěhovala se a začla znovu a s čistým štítem a vědomím, že nebudu muset řešit toho rádoby otce....on se te pravý táta pro prcka najde 🙂

andelka
9. pro 2016

@lucie7411 taknv rl asi je,aspon tak to chápu. Neměli jen soud o svěření do péče. Takže rada nezapisovat už asi neprojde.