Nadýcháno 0,08 promile, sebraný ŘP - máte zkušenosti?

mitchie
21. črc 2016

Dobrý den, včera k večeři si přítel dál jednu desítku okolo 20.hod. V 1:30 odjížděl do práce, zastavila ho policie a nadýchal 0,08 promile při obou zkouškách. Policie mu vzala ŘP, zažádal o krevní testy, je možné, že vyjdou nulové? Někde jsem četla, že do 0,24 vam ani ŘP nemají vzít. Na výsledky bude čekat 14 dní. Jaký by byl postih? Máte někdo podobné zkušenosti a jak případ dopadl? Přítel je řidič, přišel by o práci, jsem zoufalá.

tulikiss
21. črc 2016

@mitchie a co tem policajtum rekl kdyz se ho zeptali jestli pred jizdou pil?

luj89
21. črc 2016

Ahoj, je dobře, že si nechal udělat krevní testy a divím se, že i při 0,08 promile mu je nechali udělat a nemávli nad tím rukou. Na 99 % to bude v pohodě ;). A ano, ta hranice je cca 0,2 promile. Nevím jestli mají právo na sebrání ŘP i u téměř nulové hodnoty, snad někdo tady bude vědět.

andreaandrejka
21. črc 2016

Co vím od známého policisty, tak pokaždé, když je zjištěno jakékoliv množství alkoholu, předává se případ k řešení do správního řízení. S naměřenou hodnotou nižší než 0.24 promile se to většinou netrestá a odkládá, ŘP se vrací.
Nezbývá tedy nic jiného než čekat.

tulikiss
21. črc 2016

pozor ridicak se vraci, ale nesmi tem policajtum priznat ze pred jizdou pil, pak mu ho zeberou.

mitchie
autor
21. črc 2016

@tulikiss pravdu, že před jízdou nic nepil ale večer předtím ano. Myslím si, že testy krve budou ještě nižší, snad to dobře dopadne a řidičák vrátí.

dzogobela
21. črc 2016

@mitchie myslim, ze z krve se alkohol dostava rychleji, takze krevni testy bude mit podle me nulove 🙂 bude to v poho

luj89
21. črc 2016

@mitchie V tomhle bych bohužel trošku zádrhel viděla... Je to v podstatě přiznání. V těhlech situacích se nesmí říkat, že člověk pil. Snad ale budou všichni rozumní, držím palce 🙂

pajula123
21. črc 2016

Bratranec u nehody nadýchal 0,25 promile. 0,2 promile odečítají, protože může být chyba v měření. Protože to přesáhlo o těch 0,05 promile, už to řešili, kdyby to bylo do 0,2, tak by byl naprosto v pohodě. V krvi myslím už nebude mít nic - držím palce!

mandala
21. črc 2016

@luj89 Můžu se zeptat čistě ze zvědavosti, co by měl člověk tedy říct ? Přece když něco nadýchá, tak je evidentní, že něco pil, a když zapře, nikdo mu to neuvěří...

zmrz_lina
21. črc 2016

@mandala říct ze nepil. Hodnoty do 0,2 jsou u některých lidi fyziologické a dokonce je nadychas i po snezeni některých potravin. Takze odpověď je "ne, nepil".

mandala
21. črc 2016

@zmrz_lina Dobrá, děkuji za vysvětlení 🙂

tulikiss
21. črc 2016

@mandala pokud vim ze jsem pila davno a muze to byt jen zbytkac tak zatloukat zatloukat a tvrdit ze sem nepila. je jedno co si budou myslet a ze mi to nebudou verit. ten pristroj ma nejakou chybovost a muze takove nepatrne mnozstvi namerit i bez toho aby clovek skutecne pil, zalezi na skladovani, servise atd. takze zatloukat zatloukat. ja teda nikdy neridim pokud sem den pred tim pila, ale pokud clovek musi tak tim ze rekne ze pil tak uz se dal z toho nijak nedostane.

suzanna123
21. črc 2016

@mandala jednou jsme měli školení řidičů, kde se náš školitel rozpovídal na toto téma - prostě trvat na tom, že jste nic nepili, naposled někdy na Silvestra (pokud vás teda nechytnou 1. ledna 😀). Nebo neříkat nic - je na nich, aby dokázali, že jste pili, neprásknout to sami na sebe je jedním ze základních práv 😉 Já rozhodně nejsem zastánce řidičů pod vlivem, na druhou stranu zbytkový alkohol se asi někdy stát může každému...

tulikiss
21. črc 2016

@suzanna123 manzel mi vzdy kdyz nekam jedu rika...s policajtama se nemluvi.. a v tomhle ma pravdu se silnicni hlidkou je lepsi vubec nemluvit a jeste si je nahravat.

suzanna123
21. črc 2016

@tulikiss zejména nereagovat na to jejich debilní: "Pane řidiči, jestlipak víte, proč jsme vás zastavili"... 🙄

mitchie
autor
21. črc 2016

Pro dobrotu na žebrotu no... tak uvidíme jak na tom budou ty výsledky krve. Snad budou negativní :/

mandala
21. črc 2016

@suzanna123 no, mě známá radila, že je nejlepší ze sebe dělat blbou blondýnu 😀 (omlouvám se všem blondýnám ) 😉

mitchie
autor
21. črc 2016

Jinak nikdy by nás nenapadlo že po více jak 5 hod. Od jednoho piva Může ještě nadychat, ale byl dost unavený tak se to spalovalo asi pomaleji....

luj89
21. črc 2016

@mandala Jak už zmínily holky, na otázku jestli jsi pila alkohol se policistům odpovídá ,,NE". Pokud řekneš ano, budou to brát jako přiznání a potom i když ti zjistěj třeba 0,25 promile, což je na hraně, přihlédnou k tomu přiznání.
Taky jsem byla na školení řidičů, kde nám tohle školitel kladl na srdce. Bohužel zmínil i případ, kdy sebrali řidičák pánovi, který měl pod 0,24 promile, právě proto, že se takhle přiznal :/. Ale 0,08 je opravdu skoro nic, byla bych v klidu ;).

suzanna123
21. črc 2016

@mitchie ať to kdyžtak popře dodatečně - třeba že když řekl "večer před tím", myslel večer před týdnem 😀

puresin
22. črc 2016

@suzanna123 No ne, vecer predtim by fakt mohl uhrat na "vecer pred tim inkriminovanym vecerem", tzn. 29 hodin zpatky. Klidne by to mohlo vyznit jako nedorozumeni, kdyby se v tom rypali. 🙂
@mitchie

mitchie
autor
22. črc 2016

No teď už se čeká na ty výsledky krve a pak se uvidí dál no .... myslíte že by v krvi nic mít nemusel?