Nárok na príspevok na bývanie a rodičovský príspevok v ČR

luciaadambruno
19. bře 2015

Ahojte maminky ,
mám velku prosbu. Som Slovenka žijúca v Prahe už približne 8 rokov. 12.12.2014 sa mi narodilo dieta ale ked som bola žiadat o dávky tak mi zamietli porodné, rodičovský príspevok na mesiac december / najskor to bolo z dovodu, že som nebola celý mesiac v Prahe, ale ked som doložila dokumenty že tomu tak bolo, tak mi dali dovod, že som v čase porodu nebola zamestnaná / o prácu som prišla v marci - pretože sa zrušila moja pozicia a 11 dni nato som otehotnela, i cez snahu pohovor ma nikde ako tehotnu neprijali/ inak som pracovala a platila nemocenske a zdravotne poistenie celé tie roky čo žijem v Prahe.
Teraz mi píšu, že nemám narok ani na príspevok na byvanie / v občanskom preukaze mam trvaly pobyt na Slovensku i moj syn ale na cudzineckej policii sme hlasení obaja na adresu kde sa zrzujeme, kde nam chodi korešpondencia a kde mi i dali pre úrad potvrdenie že tu už tolko rokov žijem.
. Prosim maminky čo ste mali ten istý problem, že vám nechceli vyplatit prispevok na byvanie alebo mali problem s rodičovským napiste mi. Som zúfalá, už to s úradom riešim od vtedy čo sa maly narodil a príspevok na bývanie už pol roka. Poprípade na aký štátny orgán sa mám obrátit.
Ďakujem velmi pekne