Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Prodej1/2 bytu

shaun40
3. led 2019

Moc vás zdravím bývalý manžel je v insolvenci a jelikož jsme si společné pořídili byt počas manželství tak ten je veden jako podílové vlastnictví obou púl na púl byt je na hypotéku a polovinu prodal ex manželúv insolvenční správce teť před vánoci a dnes mi přišla nabídka že mám před kupcem přednost a mám tři měsíce na to že si to za vydraženú cenu múžu koupit.Nechápu jak si někdo může koupit byt s matkou a dvěma dětmi. Nevím co mám dělat .Já dluhy nemám. Jak by ste to řešili?

sudylichozrout
3. led 2019

@shaun40 z meho laickeho pohledu by bylo asi nejlepsi, kdyby se ti podarilo koupit tu druhou pulku bytu.

michalelka
3. led 2019

Pokud můžeš, kup ho. Někdo koupí 1/2 za směšnou částku a za další tě časem vyštve..

shaun40
autor
3. led 2019

@michalelka To bych ráda ale to bych si musela vzít půjčku a půjčit si 400 000 i když to v dnešní době není závratna částka pro matku samoživitelku katastrofa.To eště musím splácet tu hypotéku proto že jinak budu klient pro exekutora.Ex je v insolvenci ten má klid .A já která z platu délnice všechno řádne platím tak skončím na ulici. A nebo se za dlužím tak že to pak nezvládnu.Každopádně bych se už nikdy neprovdala.Moc dékuji za názory.

michalelka
3. led 2019

@shaun40 ne to strašně nespravedlivý. Ale tyhle byty a navíc jen 1/2 obvykle nekoupí hodnej strejda, co mu bude stačit pocit, že někde má majetek. Držím pěsti, ať to dobře dopadne!

vineta
3. led 2019

@shaun40 Taky se obávám, že to většinou skupují spekulanti, který se různým “zpříjemňováním” pobytu snaží levně přijít k druhý půlce 😕, popřípadě si nechají platit za užívání poměrnou část nájmu... Snažila bych se odkoupit, pokud to jen trochu jde.

makronka222
3. led 2019

Pujcit si od rodiny, cast odkoupit a pak ho strelit co nejvic a sehnat menci? Asi si to predstavuju moc jednoduse, tohle je mega odporny

shaun40
autor
3. led 2019

@makronka222 Já jsem vyrostla jenom z mamkou táta se o mé nezajímal od mého roku a ani zájem nemá sourozence nemám a půjčit si múžu leda od banky i s pořádným úrokem .A ono to není žádný exkluzivní byt 2pokoj.byt 44m a na vesnici klasický starý 3 patrový barák.Nemám ani předělanu koupelnu ani podlahy ani plastové okná Já doufala že to nikdo nekoupi.A prodalo se to za 15 min.😦určite to koupil někdo zlej.Budu muset asi utéct s detma do pronájmu. Ale ty ceny nájmu to je něco. Ale upsat se na půjčku několika sta tisíc mám strach teť jsem třeba od května byla kvůli nádoru na štítné žláze na neschopence v prosinci jsem po rádioléčbě ale už je to o.k od února budu moct do práce .A to bych třeba hypotéku a půjčku z nemocenské nedala člověk nikdy neví to.jsou závazky na léta pak nemáte z čeho platit a člověk má hned na prúser zaděláno. Nemoc si nevybírá.