• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

S dítětem do sedmi let doma. Jak je to s penězi?

8. února 2010 
No ano, ale pak nesmí Damian na celý den do školky a musí o něj pečovat.
8. únor 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Může na 4 hodiny.
8. únor 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nevím jak je to u svobodných matek. Já jsem byla vdaná a domluvili jsme se na výši alimentu. Proběhl soud o dítě a výši alimentů. Soudce je bez problemů potvrdil. Pokud to není neobvyklá částka a obě strany s ní souhlasí tak do toho nezasahuje. Dokazovali jsme přijmy a jaké má dítě náklady. A to stačilo k vyřízení dávek. Rozvod proběhl až za 2 roky.
8. únor 2010 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
U svobodných matek je to asi stejné.Jen pak už neproběhne ten rozvod.
Ale nevím,třeba tady někdo poradí,jestli by to nešlo i bez soudu,třeba jen potvrdit na uřadě podpisy,když tady o rozsudek nejde.
8. únor 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
třeba čestné prohlášení že?
8. únor 2010 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky si myslím, že by měla stačit nějaká písemná dohoda stvrzená notářem
8. únor 2010 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to ale právě nevíme.Možná bys tem měla zavolat nebo zajít,na Mojmírovo náměstí,a zeptat se,jestli k tomu by stačila vaše dohoda s ověřenými podpisy nebo potřebují normální rozsudek.
(a pak bys to tady mohla dát vědět)
8. únor 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Našla jsem ještě něco k tomu:

Pokud je otec uveden v rodném listu dítěte, je taková rodina považována za funkční rodinu. Pokud je dítě soudně svěřeno do péče matky, matka pak nemusí uvádět příjmy otce do společných rodinných příjmů (přídavky na dítě, sociální příplatek, příspěvek na bydlení)
8. únor 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jasně,to znamená,že je potřeba,aby byl vyjmutý ze společně posuzovaných osob.u nás to byl rozsudek o rozvodu,tady asi bude stačit čestné prohlášení.
8. únor 2010 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Výživné
Pokud bude uznáno otcovství, měl by se na nákladech na výživu nezl. dítěte podílet i otec dítěte (platí vyživovací povinnosti rodičů dítěte podle zákona o rodině, zákon č. 94/1963 Sb., o rodině, ve znění pozdějších předpisů). Můžete se na částce výživného dohodnout a dohodu nechat soudně schválit, popř. podat návrh na úpravu výchovy a výživy pro nezl. dítě u soudu podle místa trvalého pobytu dítěte.
8. únor 2010 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
VZÁJEMNÁ VYŽIVOVACÍ POVINNOSTRODIČŮ A DĚTÍ

§86 (1) Nežijí-li rodiče nezletilého dítěte spolu, upraví soud rozsah jejich vyživovací povinnosti nebo schválí jejich dohodu o výši výživného (§50).
8. únor 2010 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no a když mě ho nevezmou do školky ve třech letech tak jako zůstanu rok s níím doma bez koruny?
8. únor 2010 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
No budeš doma s ním. Nahlásíš se na uřad práce a budeš pobírat socialní dávky a to ti musejí spočítat kolik přesně :slight_smile:
Ale myslím, že v Brně je přece tolik školek, že místo sehnat musíš ikdyž ne třeba ve své části.
8. únor 2010 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
otázkou je ovšem jestli ho příjmou protože u zápisu mu bude 2,5 přednost mají děti co do srpna dovrší 3 roky :unamused:
8. únor 2010 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek