Slovenka v ČR, pôrod na SR. Aké doklady treba vybaviť?

mija10
2. čer 2013

Ahoj holky:o)
Som Slovenka žijúca a vdaná v ČR.Manžel je Čech.Rodiť by som ale chcela na Slovensku.Nevíte náhodou niektorá,aké doklady mi treba pred tým vybaviť?Alo je to s pojisťovňou?Bude česká pojišťovňa preplácať vyšetrenia a porod na Slovensku?Chcela by som totiž na Slovensko už když mi začne MD.Nevím ale co všechno to obnáší a tak.Díky moc moc za rady:o)))

elephant
3. čer 2013

@mija10 No, na to ti najlepšie odpovie tvoja zdravotná poisťovňa. Ale dosť by som sa divila, keby ti hradili pôrod. Podľa mňa to je ako keď normálne ideš z ČR zo EU, predpokladám, že hradia "nevyhnutnú starostlivosť" vo finančnej výške obvyklej v domácej krajine, to ale pôrod myslím nie je.

Keď si tak spomínam... Keď som ako tehotná bola u rodičov na SK, a už sa blížil termín, mala som poslíčky, tak som zašla k maminej gynekologičke, vyšetrenie som neplatila, oni si to nejako vykomunikovali s poisťovňou mimo mňa, ale s pôrodom neviem, ako by to bolo.

Potom sa nám raz stalo, že syn si zlomil v Nemecku ruku, viezla ho sanitka do nemocnice. Sanitku nám dali zaplatiť (bola od nemeckého červeného kríža), ošetrenie nič nestálo, zas to šlo priamo do poisťovne do ČR.

mija10
autor
3. čer 2013

Ďakujem za odpoveď:o)