Slovenka žijúca v ČR, čo vybaviť pred pôrodom?

eaam
18. čer 2017

Zdravim vas maminky som slovenska zijuca v cz.som v 3tt a chcela by som sa opytat co mi treba vybavit pred porodom??ktora ma stym skusenosti za info vam dakujem

eaam
autor
18. čer 2017

Oprava v 31tt

lavender21
21. čer 2017

@eaam ja som na tom podobne, ale som 38tt. My sme obaja s manželom slováci, nemám tu ani ja, ani manžel trvalý pobyt, ani prechodný, to netreba... akurát do pôrodnice chceli od nás navyše kópie občianskych preukazov (3X) a kartičky poistencov a kópiu sobašného listu, ak nie ste svoji, tak prehlásenie z matriky o otcovstve a údajne si musíme na matriku ísť pre rodný list osobne... inak ak máš nárok na materskú, tak to riešiš u zamestnávateľa... my budeme ešte čo najskôr riešiť slovenský rodný list pre malú, aby sme mohli čo najskôr cestovať na Slovensko, k tomu ti tiež viem dať info ak by si chcela... a inak mi nič nenapadá... ak máš otázky pýtaj sa, dosť som si o tom zisťovala... 🙂

lavender21
21. čer 2017

@eaam Pozerám že tie odkazy čo ti poslala @skotskaa sú už trošku staršie, ešte ma napadlo čo sa pôrodného týka, tak tu v Čechách je to sociálna dávka, teda máš nárok len keď máš veľmi nízky príjem, na Slovensku má nárok každý, ale aby si dostala pôrodné na Slovensku, musíš tam s dieťaťom žiť... My sa plánujeme na Slovensko vrátiť keď bude mať malá asi dva mesiace, tak ja zažiadam o pôrodné tu, aby som mala papier o zamietnutí a následne budem žiadať na Slovensku, keď tam budeme už žiť, mali by sme naňho mať nárok, to stačí požiadať do pol roka veku dieťaťa a malo by byť jedno kde sa dieťa narodí, teda čo mám zatiaľ informácie... 🙂

eaam
autor
2. črc 2017

@lavender21meno dietata staci nahlasit len v porodnici alebo treba ist na matriku pred porodom???my tak skoro na sk nepojdeme lebo manzela vzali teraz pod kmenoveho... Dakujem velmi pekne za info

lavender21
3. črc 2017

@eaam stačí v pôrodnici vypísať všetky papiere, akurát ako cudzinci sa musíme dostaviť osobne pre rodný list na matriku keď bude hotový, nedá sa aby nám ho poslali poštou. Teda tak mi vraveli v pôrodnici... 🙂

eaam
autor
8. črc 2017

Dakujem velmi pekne 😉 a drzim palce😇

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru