• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Slovenky v Čechách. Pôrodné, materská, rodičovská

30. listopadu 2016 
@eustoma dotaaaaz.. Ako sa manželovi podařilo, ze ma dvojité obcianstvo???? Aj já chceeeem a zatial to vyzera tak, ze mám smolu :frowning2:
9. led 2012 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evaviki ziskal to narodenim. ma otca cech, mamu slovenku.
9. led 2012 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eustoma hmmmmmm, tak to mám smolu :frowning2:
9. led 2012 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evaviki pokial viem tak dvojite obcianstvo v cr mozes mat iba narodenim, ine moznosti nesu. inak by si sa vzdy musela vzdat jedneho obcianstva, aby si ziskala druhe. takze myslim ze to nepojde.
9. led 2012 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eustoma to ano.. Ale napr. stryko ma obe obcianstva, vzdal sa sk, poziadal o česke a potom znova o slovenské... Teraz ( cca dva roky dozadu) ale Slovaci zakázali dvojité obcianstvo. Tak snad to zase zrusia
9. led 2012 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evaviki ano to sa dalo, ale pisem, ze teraz to nejde. ne ze to neslo.
9. led 2012 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajka1 mám manžela Čecha...a som Slovenka...a na tých papieroch už máš priamo kolonku kde zaškrnteš, že si nežiadala v danej krajine kde žiješ o porodne :wink:
10. led 2012 v 07:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evaviki No slovaci dvojite obcianstva zrusili :frowning2:...Zevraj kvoli Madarsku, tiez som chcela, ale nebudem to teraz asi riesit. zatial ostavam na prechodnom pobyte, ked trvale bydlisko som neziskala ani vydajom :frowning2:...

@teufelchen Oki, tak sa musim na to pozriet a stiahnut si formulare, snad to bude oki, ty si si uz ziadala?
10. led 2012 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminy,chcem sa opytat ci neviete kedy chodi rodicovsky prispevok na ucet pre mesto Praha.Nastupila som minuly mesiac na rodicak so synom a vobec netusim kedy to chodi na ucet,ci do 15dna v mesiaci alebo neskor diky
10. led 2012 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajka1 Este nie..na Vianoce som si bola pre papiere a vo februári sa chystám na Slovač, lebo chcem tam dať malú pokrstiť tak rovno odovzdám formuláre :wink:
10. led 2012 v 16:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kisasonka83 rodičák ako kedy...ale vačsinou som ho uz 7 mala na účte..aj keď posledné mesiace mi chodil až okolo 15-teho :unamused: ja mam zase problem ze 11.12 som nastupila na matersku a ta mi stale nedosla :frowning2:
10. led 2012 v 16:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teufelchen Ja som nastupila na matersku 10.12. a tiez mi este neprislo :slight_smile:...A pozeram, ze mas podobnu situaciu ako ja :slight_smile:. Tiez planujeme potom dat pokrstit prcka :slight_smile:...
10. led 2012 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajka1 aj termín sme mali skoro podobný..ja som mala rodit 22.1.2012 ale hold som musela porodit skor :confounded: aj prvého som krstila u nás doma na Orave..aj malú chcem tam :wink: snad to porodne dostaneme :wink: hooodne by bodlo :grinning:
11. led 2012 v 15:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teufelchen Nooo, nieco hovor, ved tu v Cechach nic moc, neviem preco to zrusili, aspon pre prve bubulko by bodlo...:frowning2:. Ale tak hlavne, ze ste zdravi, aj mne predpovedali, ze skoro porodim a stale drzime :grinning:...Drzim teda palce, nech to porodne dostaneme :wink:.
11. led 2012 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kisasonka83 podla zakona do 30teho dna nasledujuceho mesiaca.. obvykle mi chodil 7., ale poslednu dobu nejak vzdy neskor..
11. led 2012 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teufelchen Dnes mi prisla konecne materska...:slight_smile:
11. led 2012 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajka1 jjj aj mne..a som celkom rada...lebo mi vypočítali viac ako pred tromi rokmi :grinning:
11. led 2012 ve 22:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teufelchen No tak to sa mas :slight_smile:, A ty si isla z rodicovskej dovolenky rovno na matersku, ci az z prace?
11. led 2012 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajka1 Nie išla som z rodičovskej na materskú..mala som 3-ročnú variantu a malému budú 3 roky 2.2.2012..takže som ukončila rodičák na neho 11.12.2011 a nastupila na matersku s malou :wink:
12. led 2012 v 09:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bajka1 vy máte moj obdiv v tom, že si nepoviete pohlavie :grinning: na to som ja ujetá :grinning:
12. led 2012 v 09:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mile maminky slovenky co ste z Prahy, prosim vas dostali ste rodicak? nechodilo vam dake tlacivo na podpis?Dakujem
15. led 2012 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kisasonka83 no ja tiež riešim rodicak, zatial mi neprisiel tak neviem co sa deje. minuly rok takto v januari tiež neprisiel az ked som sa ozvala trebalo podpisat dake papiere, tak dufam ze teraz to neni zas to iste, bo ja som uz na SR..
15. led 2012 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stanushqa85 ahoj ano rodicak mi dosiel uz 12.1.na ucet,ten mam ale v ceskej CSOB a ja som s detmi na Slovensku,mne inak chodi rodicak z Prahy 10
15. led 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kisasonka83 no ja mam tiez v ceskej CSOB,chrrr, no uvidim zajtra inak tam budem musiet volat-co sa mi moc nechce, mne by to mali posielat z Ph6 al. Ph17.
15. led 2012 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stanushqa85 mne sa nieco mari ze v cechach bola nejaka zmena ohladne dlzky rodicaku,ale neviem o co islo :frowning2:
15. led 2012 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
vraj ide oto ze matka ma narok na 220000Kč, kt.sa jej rozdelia do 2,3 al. 4ročnej varianty, podla toho ako sa rozhodne.snad som to spravne pochopila :sweat_smile:
@kisasonka83
15. led 2012 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, je tu nejaka Martincanka, ktora si uspesne vybavila rodicovsky na Slovensku a ma aj doplatok z Ciech. Mne totizto pani na urade zistuje, ci si ho mam vybavit najprv na Slovensku alebo v Cechach, nemozem sa jej dovolat, tak neviem, kde mam zacat. Dakujem
16. led 2012 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vsem, jsem Slovenka, mam trvaly pobyt v CR, pracuji v CR, muj manzel je Cech. Ja zatim nemam ceske obcanstvi (zejmena kvuli vysokemu spravnimu poplatku). V dubnu se nam narodi miminko. Nevite nahodou jake obcanstvi miminko ziska, kdyz se urcite narodi v CR? Jde mi hlavne o to, co je potreba vyridit, aby dostalo ceske obcanstvi. Myslim ze trvaly pobyt bude mit stejny jako mame oba s manzelem, tj. v CR. Diky za radu.
16. led 2012 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. led 2012 v 16:12  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v září 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. led 2012 v 16:16  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v září 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek