Ukončení OČR, otevření školky a nové OČR.

lenkalenka666
11. kvě 2020

Chci se prosím zeptat, od dnešního dne jsou otevřené školky. Syn je astmatik a proto jsem ho do školky nedala. Předpokládám, že od dnešního dne již nemám nárok na OCR, neboť školka funguje. Je možné, aby mi Dr. napsala nové OCR? I v případě, že syn nyní není nemocný? Mám obavu ho dávat nyní do školky, raději chci ještě chvíli počkat jak se situace bude vyvíjet.

shaun40
11. kvě 2020

Na O ČR už nárok nemáš .Jedině by musel byt na nemocenské a ty na paragrafu 9dni vdaná a 16 dni ma nárok samoživitelka. Mám kamarádku a ta musela dnes taky do práce na O ČR už nárok není žádný zřizovatel ti už potvrzeni nedá a na základe čeho by ti vyplácel peníze?

shaun40
11. kvě 2020

@shaun40 A pozor na zaměstnavatele dnes už můžeš dostat absenci. Kámošce řekl že když nenastoupi tak má absenci.

veronikav31
12. kvě 2020

Můžu se zeptat jak situaci syna řešíte v době chřipkové epidemie a vyšší nemocnosti ve školce?

lenkalenka666
autor
12. kvě 2020

@veronikav31 jsem s ním na OCR , neboť je stále nemocný.

veronikav31
12. kvě 2020

@lenkalenka666 tak to jo.Někteří rodiče se vymlouvají právě na nemocnost dětí. Tak v tom případě klasické očr,to je bohužel 9 dnů,samoživitelky mají víc dní

marketa11112
12. kvě 2020

tusim, ze ve stredu ci ve ctvrtek ma jeste projednavat vlada, jak to vlastne s ocr bude. maji sjednotit system skol a skolek. malacova se nechala slyset, ze doufa, ze vse dopadne ku prospechu rodicu. kazdopadne jsem take cetla i o moznem snizeni ocr na 60 %. ale myslim, ze rodicum, kteri maji dite opravdu s nizsi imunitou, v tom nebudou mit problem.
muj syn je take vecne nemocny. to, co je u ostatnich deti obycejna ryma, je u meho syna silena ryma se zvracenim, dusenim a pod. jo, co chodi do skolky , byva zima uzasna. navic me prosila reditelka skolky, ze ma nouzi o zamestnance (pry ji chybi 4 lidi), tak kdo muze, at necha ditko doma.

nnnadja
12. kvě 2020

Další, které vyhovuje být doma? Mám toho po krk...

nat
12. kvě 2020

@lenkalenka666 a pokud je syn menší třeba věkové 3 nebo 4 roky tak proč ho dávate do školky když je tak nemocný????Dala bych ho déle a byla s ním raději doma

veronikav31
12. kvě 2020

@nat někdo musí taky chodit do práce a nemůže si dovolit být doma a předpokládám,že tazatelka nemá už rodicak,tak být doma zadarmo?

nat
13. kvě 2020

@veronikav31 no to naprosto chápu,ale pokud je dítě takto nemocné je možnost si RP prodloužit a být s ním doma a ne potom tady skuhrat.Zdravi je přesnější a dítěte tuplem.....

veronikav31
13. kvě 2020

@nat to sice jo, ale ta almužna je menší než Očr. A nikde není vyloučeno, že to takto bude pokračovat i ve škole, co potom? taky být doma? A je předpoklad, že tazatelka již rodičák vyčerpala, normálně se vrátila do práce, takže na rodičáku už být nemůže.

nnnadja
13. kvě 2020

Tak má být v práci a nehladat důvody jak práci odrbat. Chápu, že dítě může být nemocné více než ostatní, ale jak by to řešila, kdyby stát nevymyslel tuto kravinu? Předpokládám, že by dítě do školky normálně chodilo.

alcar
13. kvě 2020

Hlavne jak to bude pani resit v lete, kdyz koncem cervna tenhle nesmysl s plosnym vyplacenim očr zrusi (tedy snad ano)?