Už nebude studentka, ale bez práce až do MD. Kdo vyplácí?

vendulkaf.
4. čer 2009

Prosím poraďte. Kamarádka otěhotněla..termín má v prosinci. Teď je ještě studentka , v září dělá maturitu. Až školu ukončí nikde ji jako těhotnou nezaměstnají, na podporu nemá nárok protože nebyla zaměstnaná ale na mateřskou může nastoupit až 6týdnů před termínem porodu.... Je vůbec nějaká možnost? kam zajít, kde si vyžádat nějaký příjem????? Praďte prosím.... Předem díky.

jeudi
4. čer 2009

ahojky ja to mela podobne at se urco nahlasi na pracak kvuli placeni zdrav.a soc. a pak at zajde na socialku tam ji poradi a pak at taky zajde na OSSZ tam davaji pomoc v materstvi,ale jestli ma trvale bydliste u rodicu tak nema narok protoze podle zakona jsou rodice povini ji zivit..jinak ja se v tom taky houbelec vyznam jednou narok mam a pak zas ne sama to nechapu 😕

vendulkaf.
autor
5. čer 2009

jeudi moc děkuju

benjik
5. čer 2009

na sociálce by ji mohli vyplácet příspěvek v hmotné nouzi,ale ty hranice minima jsou dost nízký,takže pokud bydlí u rodičů,tak má važně smůlu jak píše jeudi.
já to měla tak,že po škole jsem se po prázdninách nahlásila na pracáka pak jsem zjistila,že jsem těhu.jenže já měla štěstí,že loni jsem splnoval podmínky pro výplatu podpory,při škole jsem totiž měla brigádu,ale podpora miv dubnu skončila ted budu až do porodu bez peněz,páč nespnuju letošní podmínky pro výplatu mateřské

jeudi
6. čer 2009

at se nahlasi na obecni urad neni to zadna ostuda a jestli se nechce vdavat zatim tak at se necha vest jako svobodna matka to by melo pomoci

deathy
18. čer 2009

Tak kamarádka bohužel mít na PPM nárok nebude. Já taky maturuju v září, ale holka se mi narodila v březnu, takže do ochranné lhůty pro vyplácení studentkám sem se vešla (myslím že je od 1.1. půl roku) a PPM mám od ledna do srpna, takže když je kamarádka teď "pouze" těhotná, tak PPM mít rozhodně nebude. Mimi by se jí muselo narodit v 1. půlce roku...
Jo, a já taky bydlím u rodičů, zatím bohužel nemám čas na běhání po úřadech, ale až bude, tak si chci vyřídit nějaký přídavky. Pracovnice mi řekla, že se rodiče nezapočítávají, že se beru v potaz jen já a holka (případně partner - ten s náma ale nebydlí).

Vendulko, kamarádka ať de fakt na pracák, to kvůli soc. a zdrav. A na všechno ať se vyptá, oni jí určitě poradí, případně i ČSSZ by mohlo přispět radou.