Paragrafy
tygrous
16. říj 2009

Vyplácí se PPM až od 6. týdne před porodem?

Holky, když nastoupím na mateřskou 8 týdnů před porodem, tak mám hned nárok na PPM nebo se PPM vyplácí až od 6. týdne před porodem???? Řešila jsem, jestli můžu po neschopence přejít na mateřskou už 8 týdnů před TP a tohle mi napsali v jedné internetové poradně:

"Podle právní úpravy platné od 1.1.2009 nastává nástup na PPM dnem, který určíte v období od počátku osmého týdne do počátku šestého týdne před očekávaným dnem porodu. Pokud tento den v tomto období neurčíte, začíná se podpůrčí doba počítat od počátku šestého týdne před očekávaným dnem porodu ( § 34 odst. 1 zákona o nemoc. poj.). Podpůrčí doba je 28 týdnů (37 týdnů při porodu dvou a více dětí), které se budou počítat od počátku 6. týdne, kdy se také stanoví výše dávky. PPM bude vyplácena od skutečného data nástupu, ale PPM může být vyplácena mezi 6. a 8. týdnem, tedy mi vychází, pokud byste chtěla nastoupit dříve, budete ji mít neplacenou..."

Tu poslední větu fakt nechápu, zaplatí mi ty dva týdny nebo nezaplatí? Původně jsem chtěla nastoupit na mateřskou 7.týden před TP a před tím si vybrat ještě dovču, ale tu si nakonec nechám až po mateřské a teď bych chtěla ukončit nemocenskou a jít na mateřskou od 8.týdne před TP, když to letos ještě dobře platí🙂

Jak to teda je????
j.a.n.i
4. dub 2012
@iruzbarska No, jelikož se mateřská platí zpětně, tak pokud si aktuálně na nemocenské, tak to nevadí, pokud stále ještě pracuješ, tak by si to papíry chtělo vyzvednout dřív, abys je mohla včas dát zaměstnavateli a měla omluvenku do práce.
iruzbarska
4. dub 2012
@j.a.n.i díky moc. som na nemocenske.

Začni psát odpověď...

Odešli