Svatební dort pro 60-70 lidí. Jak je asi velký?

johan7
9. srp 2019

Dobrý večer, mám na vás prosbu - vy, holky, co jste už měly svatbu nebo máte zkušenosti - jak asi velký dort pro cca 60-70 lidí? Ráda bych měla nějaké reálné představy než ho půjdem objednat, aby nám třeba nechtěli nacpat zbytečně velký atd. Dává se každému z hostů kousek nebo se nakrojí a kdo chce, tak ochutná? Nějak si to z předchozích svateb, co jsem byla nevybavuji 🙂
Díky moc za tipy, Joh

johan7
autor
10. srp 2019

@surikata131 Děkuji moc 🙂 to jsem si taky říkala, že bych pak někoho případně poprosila, nakrojíme a pak asi nebudeme krájet celý, ale tak uvidíme, jak to bude. Každopádně moc děkuji za věcnou reakci, moc mi to pomohlo.

johan7
autor
10. srp 2019

@vitezove Děkuji moc za zprávu 🙂 případně budeme mít ještě i koláčky, kdyby byl někdo nedoslazenej 😀

johan7
autor
10. srp 2019

@masotri Děkuji za názor 🙂 já bych právě radši, když by nic nezbylo, nedokážu si představit, v jakým stavu by to pak ve tři/čtyři ráno donesli domů a to by byla škoda 😀

vrabcak0007
10. srp 2019

@johan7 hoj..sikovna cukrarka pro prahu zapad je v Rudne u Prahy, dela jen na zakazku a stoji se na ni fronty..jukni na FB stranku Vymazlene dorticky Rudna a uvidis, jestli re neco oslovi, zadna chemie, vyborna domluva a rozumne ceny...a vetsi dortiky a zakazky i po domlzve kdyztak zaveze a dodelava na miste, takze o starost mene a vse cesrtsve

johan7
autor
10. srp 2019

@vrabcak0007 Jé, super, děkuji za tip, podívám se 🙂

zuzzzy
10. srp 2019

@johan7 ano, dortik obmazany kremem cca pro 60-70 osob by mel mit kolem 10kg😉 zalezi take na naplni, pokud tam bude uvnitr ovoce muze se vaha lisit..
A z vlastni zkusenosti vim, ze novomanželé si rozkroji prvni patro a pak kraje obsluha. A ta kraji fakt kousicky, protože hodne lidi pak ten dort nechava a nedoji. A co zbyde se rozdava do vysluzek, na popravky, obsluze atd...

johan7
autor
10. srp 2019

@zuzzzy Skvělé, moc děkuju 🙂

kackaw
10. srp 2019

Ty ji tak ja mam opacnou zkusenost... segra se pred mesicem vdavala, dort jsme teda pekli samo, netusim, kolik vazil😂 ale recept na korpus, kterej normalne delame na oslavy a je z nej cca 10-12 peknejch porci, jsme nasobili 6 (na svatbe bylo asi 65 lidi)... do druheho dne zbylo trosku a to se snedlo k snidani pred uklidem, tipovala bych to tak na 10 porci😂

johan7
autor
10. srp 2019

@kackaw Děkuju moc, Kačko 🙂 a nemáte foto, prosím? Pro představu.

kackaw
10. srp 2019

@johan7 jeste nemam od segry fotky🤨 ale byl to 3 patrovej nahac s tvarohovym kremem a s ovocem (dole 2 velky korpusy, kazdej prorizlej napul, dalsi patra uz po jednom prorizlym standardnim a malym korpusu + malej dort bokem ze standardniho prorizlyho a malyho prorizlyho)🙃

johan7
autor
10. srp 2019

@vrabcak0007 Tak jsem koukla na stránky a ta ženská je blázen 😀 to myslím v dobrém. V pondělí jí zkusím zavolat. Děkuju za tip.

johan7
autor
10. srp 2019

Moc všem děkuju za tipy a reakce a přeju hezký večer. Pak dám vědět, jak to dopadlo 🙂 Joh

nik1
18. zář 2019

Kamarádka měla na své svatbě 3 dorty každý jiny. A dost lidí chtělo ochutnat všechny. Ano, po obědě. Já to taky zvládla. Když je dort krásný i dobrý, nezbyde moc. A když, dáte výslužky, nebo si dort můžete i zamrazit, pár měsíců vydrží a na Vánoce ho dojatě sežerete. 😂 S tím uchováním v místě hodiny ale bacha, ať ho neskladují třeba s masem.