• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

30. listopadu 2016 
@pampeliska Taky jsem s medvidkem spokojena :slight_smile:
9. říj 2012 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Holky jak moc zapíráte plíny žlučákem? Jenom fleky potřete, nebo to tím žlučákem úplně vyperete,než je hodítě do kýble? Já se s tím asi moc patlám, ale nevím, jak málo stačí, aby tam pak nezůstaly fleky.
9. říj 2012 ve 20:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 Já se s tím vůbec neštvu :wink: Teď mám tekutý žlučák z DM, takže to jen postříkám, párkrát zaperu (nebo jak se to nazývá, když to prostě třu o sebe :sweat_smile:) a šup s tím do kýble..
9. říj 2012 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@geena77 Tak jestli má synek pročůrané PULky, není problém v tom pulu? Jinak teda bohužel moc neporadím, já mám nejvíc plen Anavy a zatím mám malé dítě, tak tolik nečůrá..
9. říj 2012 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@geena77 Já mám Lollipop Bamboo, ale mám 4 měsíční mimčo, tak že spíš jen napíšu svoje zkušenosti. Mám i Little Lamb ty jsou hodně podobné jako Lollipop. Jediný rozdíl je, že Lollipopka nemá separačku. Používala jsem velikost S2 (jak LL, tak i Lollipop) už na 5 kg mimčo. Velikost S1 uvádí výrobce do 7,5 kg, ale v 5 kg už nám byla malá. Záleží na tom, jak máš velkého klučinu, ale myslím, že ta velikost S2 bude na 15kg dítko hodně knop. Sice sají pěkně, ale taky pěkně dlouho schnou. Teď v tomhle počasí minimálně 2 dny. Podívej se na noční plenu Bamboolik. http://www.bamboolik.cz/bambulik/eshop/1-1-Latkove-pleny/8-2-Nocni-plenky Sice nemám zkušenost, ale vypadají pěkně. Zatím mám jen objednáno... :grinning:
9. říj 2012 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 Já fleky jen potřu, ale někdy mi připadá, že to moc velký efekt nemá. Sluníčko bylo sluníčko....
9. říj 2012 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@pampeliska1 a betysek On to pročůrá kolem nožiček. Jak je tam toho moc, tak to prostě musí někudy ven :slight_smile: PUL je v pořádku. Prostě potřebuju něco extra savého. Raději bych klasickou kalhotku, kterou dovycpu a navrch něco nepropustnýho. Všude vychvalují BE, ale ta je docela drahá :frowning2:
9. říj 2012 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@pampeliska1 A jenom to zapereš a hotovo? Nesnažíš se z toho úplně ten flek dostat? Ani to pak nijak nevymácháváš v čistý vodě po tom zaprání? Já se s tím asi teda zbytečně babrám.
9. říj 2012 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 Já se s tím babrám úplně stejně jako ty... :sweat_smile:
9. říj 2012 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@geena77 a co dáváš teď, že mu to nestačí? Ať si uděláme představu. BE podle mě není zas takový zázrak. Jestli se ti zamlouvá vycpat nějakou kalhotovku, tak já třeba dávám BL bambusku s BI prefoldem + případně ještě jednu BI bamboo hour. Navrch Disany. Ale nevím, jestli to na vás nebude slabý kalibr :wink:
9. říj 2012 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@geena77 Tak to fakt neporadím :-/ Já jedu v Anavách, ty jste nezkoušeli?

@terezka312 nn, nesnažím. Můj postup: :grinning: vyhodím separačku, popř. ještě opláchnu hovino. I když je všechno v separačce, tak stejně tu plínku ještě namočím, postříkám tím mýdlem, trošku zaperu, sruluju, tím to trošku vyždímu a hotovo. Fleky nemám.. Jen teda zrovna dneska jsem z pračky vytáhla jednu flekatou, ale nevím, jestli je to tím, že jsem ji málo potřela nebo proč.. :sweat_smile: Ale to bylo vyjímečně, jinak je flekaté fkat nemívám.
9. říj 2012 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezka312 v čisté vodě to nemáchám..To se přiznám, že mě ani nenapadlo :sweat_smile: :grinning: Já ani nenamáčím před tím zapíráním celou plínu..namočím jen to špinavé místo.
9. říj 2012 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja se s tim take desne babrala, ale jak ted kaka do umyvadla, tak byvaji plinyk cist,e max pokaknuta separacka. Pokakana plina je kazdy druhy treti den, kdyz nestihnu. Treba dneska jsem se neprobudila rano, protoze se s ni bavil manzel a ona byla spokojena, vykladala a kakala si do plinyk a vubec ji nevadilo, ze v tom lezi, trubka jedna.

Ktere jsou BE?

@geena77 Ja mam take little Lamb, nase ma ted tak 6 kilo a koncime s temi jednickami asi. Jsou ji kratke, ma to jak bokovky. Jeste ji je davam treba, ale jen jako nouzove.

Jinak teda vyrazka nebo co to Leus ma se zlepsila, ale nezmizela. Plinky ted peru na 60 s dezinfekci a stridam s papirem, jenze ja ty papirove neumim zapnout, tak se porad desim proteceni :(
9. říj 2012 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@pampeliska1 super, tak děkuji, právě jsi mi ušetřila spoustu času:slight_smile:
9. říj 2012 ve 21:29  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@terezka312 nemáš zač :grinning: a peru teda na 60.
9. říj 2012 ve 21:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@helulela No, tak teď mám PUL svrchňáky, do toho dávám bambusové savé jádro Grovia, k tomu ještě froté ručník (složený na 6-8 vrstev, podle toho, který zrovna popadnu) a flísovou separačku. Takže bych právě ráda přešla na kalhotové bambusky, aby to líp těsnilo kolem nožiček, do toho jsem myslela bambus vkládačku, mám merinostar (skládám vpředu do 6 vrstev, vzadu jen do 3, tam nebývá toho čůrání u kluka tolik :slight_smile:. Mám pocit, že by kalhotovka vydržela víc. Ale nevím, nevím, zkusila jsem i tu jednorázovku a ta teda taky nevydržela
9. říj 2012 ve 21:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@geena77 můžeš zkusit (ale až je dostanou, mám pocit, že jsem dneska vykoupila poslední :confused: ) tuhle plenku: http://www.detskeplenky.eu/latkove-pleny/bambee Je to teda novinka v ČR, ale já jsem naprosto nadšená...normálně jedu v GroVia, ale na procházky a spaní přece jen ta bavlna nestačí a tohle je bomba, saje jak houba, půldne žádný problém pro ni (když to musí být). Navrch dávám PUL Bamboolik, GroVia se tam sice vejdou, ale jsou přece jen menší, ty Bamboolik sedí přes to parádně. Nabízí i nějakou dovycpávku Night Genie a podle výrobce by to mělo mít savost 12h, nevím, tu nemám...ale samotná kalhotkovka je super.
9. říj 2012 ve 22:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@geena77 Grovia savé jádro není nic extra, takže žádný div, že to nestačí ani s froté ručníkem :slight_smile: Merinostar bambusová vkládačka bude fajn, ale pokud je malý fakt učůraný, tak by to jako dovycpání chtělo ještě něco. A určitě je tvůj nápad jít do kalhotovek správný, na noc je to jednoznačně nejlepší volba, vlhkost se lépe rozvede do celé plenky.
9. říj 2012 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@helulela Aha, ty neznam.
9. říj 2012 ve 22:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@geena77 když ti nestačí tohle, tak potenciál na vylepšování je velký, souhlasím se Zuzkou. Máš už nějakou kalhotovku doma, že by ti stačilo pořídit jen něco pořádného na vycpání?
9. říj 2012 ve 22:23  • Odpověz  • To se mi líbí
No, nic moc je to bavlněné jádro, bambusové mi donedávna stačilo, pobere podle mě docela dost, když k tomu tedy samozřejmě něco přidám. Jenže teď už nestíhá :slight_smile:) Takže kalhotovky mi schvalujete, teď jen ještě který. Aby fakt pobraly, ale aby mě nezruinovaly, budu potřebovat tak určitě čtvery, takže pokud bude cena kolem 350,-, tak to je celkem 1400,- k tomu poštovné.... No, ale když mi neporadíte nějaké fakt dobré levnější, tak je stejně budu muset koupit. chjo.
@bamboolik
9. říj 2012 ve 22:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@elana Díky za tip, cena teda trošku víc, než jsem zamýšlela, ale pokud neseženu dobré levnější, tak by mohly být vhodným kandidátem. Teda až zase doplní sklad :slight_smile:
9. říj 2012 ve 22:29  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@pampeliska1 S medvídkem jsem byla spokojená co do funkčnosti, ale nebavilo mě ho chystat, takže jsme záhy přešli na obyčejnou vodu :slight_smile:

@dandelion Osobní zkušenost mám jen s capáčky Disana a dcerce stačily, měla normální ponožky a když byla extra zima, tak punčocháče a froté fusky a byla pod svetrem a bundou nebo pod svetrem a kapsou. Nožičky měla vždycky teplé. Disaní capáčky měla od září do března, byly fajn nejen ve velký zimě, ale i v těch přechodných měsících.
9. říj 2012 ve 22:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@helulela Mám HD pastelky a jednovelik. bavlněné Popolinky a to jen pár. Víceméně jsme používali klasické čtverce, nastříhané a sešité froťáky atp. Občas kalhotkové a na ven Grovia se savým jádrem, abych toho nemusela tolik tahat. Teď je přes dnes prakticky bez plíny, čůrá buď do nočníku nebo do kalhot :slight_smile:
9. říj 2012 ve 22:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@geena77 ty popolini jsou kalhotkové? Tak to by mohlo stačit jako držák savých vkládaček. Já jsem třeba u staršího měla nějaké obyčejné bavlněnofroté kalhotkové plínky a ty jsem dovycpávala bambusovými jadry. Jestli teda máš alespoň 4 kalhotkové "obaly", tak raději investuj do pořádných vkládaček a tím si je už dovycpeš. A cena bude o to příznivější, odhadem možná poloviční :slight_smile: Mě se nejvíce osvědčilo bambusové froté v kombinaci s bambusovým flísem, ten saje jak divý.
9. říj 2012 ve 22:49  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@bamboolik No, tak to bych mohla zkusit. Když dokoupím ještě nějaké bambusové vkládačky... No, a když to nepůjde, tak pak dokoupím bambusové kalhotkové. To už mě ten můj zastřelí, teď jsem vybavovala malýmu pokojíček. Snad mu to nějak vysvětlím :wink:
9. říj 2012 ve 22:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@geena77 Argument typu "A víš kolik by stály jednorázovky? To ale ušetříme peněz..:slight_smile:" Vždycky zabere...:slight_smile: Jinak já mám roční dceru a na noc jí dávám Anavy kalhotkové a vydržely super, ani jednou neprotekly. Dávám na to doma pletené vlňáky a koupila jsem i jednu noční Anavy - sice je dražší, ale je skvělá, saje hodně a vydrží až do odplenkování (teda aspoň myslím...:slight_smile:
9. říj 2012 ve 23:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@geena77 zkus se po těch vkládačkách třeba kouknout po bazarech nebo koupit metráž a vkládačky ušít :slight_smile: Je to ta nejlevnější varianta, nic extra k tomu nepotřebuješ a navíc si je uděláš tak savé, jak potřebuješ. Podle mě je fakt zbytečné kupovat kalhotkovky, když nějaké máš, pořádná vkládačka ti uděla taky dobrou službu
9. říj 2012 ve 23:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@bamboolik koukám na vaše stránky, že nějak nestíháte šít :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. říj 2012 ve 23:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek