• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
@betysek a co vlňáčky babyidea?
20. říj 2012 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 Ale ty jsou jen natahovací, ne? Já mám celkově problém s natahovacími kalhotkami, moc mi ten systém nevyhovuje. Mám natakovací flísáčky od Aitu. Kalhotky dobré, ale ten systém mi moc nevyhovuje pro 4 měsíční mimčo. Možná až bude větší, tak se k nim zase vrátím. :wink: Teď mám nejoblíbenější ty IV vlňáčky. Má i Anavy, ale oproti IV dělají taky větší zadeček, tak že na ně dojde později.
20. říj 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, jdu zase pro radu. Nyní používám na noc: BE s orig. vkládačkou, do toho dám BI bambus prefold složený na 1/3 a BI bambus twofold složený na 1/2, k tomu přidám domácí bambus vkládačku a k tomu flísovou separačku. Navrch natahovací vlňáčky. Tak se nám povedlo nepročůrat se konečně přes noc. Jenže dva problémy: 1) ráno přijdu do pokojíčku a ten puch je teda příšerný, štiplavý pach moči - nevíte, co s tím? 2) Taky jsou kalhotky BE úplně mokré, přestože mám tolik vkládaček, a to včetně uší, kde se připínají patentkami a hlavně kolem nožiček. Vlňáčky sice nepropustí, ale je normální, že jsou kalhotky i přes takové vycpání mokré? Zadeček má díky flísové separačce suchý.
20. říj 2012 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek @rozarka65 mě právě tento týden přišli Shorties od Babyidea a jsem až zaskočeně spokojená :slight_smile: po vejplatě koupím Longies (bude je mít přes zimu jako kamašky a pak jako svrchňáče) :slight_smile: Jsou teda brutálně drahý, ale snad se užijou.. myslím že jí budou dlouho.. :slight_smile:
20. říj 2012 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek já měla i na patentky a taky super...:slight_smile: To jsou ty s obrázkem,co jsem si nemohla vzpomenout... :grinning:
Ty chci koupit po výplatě...Eli je přes den bez plínky,tak jen na ven na spoďárky jako pojistku... :wink:
@dandelion jj,jsou super,jen pozor ať se ti nesrazí,pak jdou špatně oblékat,ale zas je nemusíš lanolinovat...:grinning:
20. říj 2012 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@geena77 Kalhotková plena je plena, tudíž jejím účelem je sát - je-li ráno komplet mokrá, je to v pořádku. Ale co s tím zápachem, to tedy nevím... S tím jsem se nesetkala (nám smrdí maximálně plíny po pár dnech v koši...).
20. říj 2012 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@geena77 s tím zápachem nic neuděláš, někdo tu tvrdil, že u některých jedinců je ta noční moč nějak agresivnější, u nás jakbysmet :stuck_out_tongue_closed_eyes: to ranní přebalování je na poblití :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Hlavně, že neprotečou svrchnáky, nacucaná plena je normální.
20. říj 2012 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion týjo, ted jsi mě nahlodala pořídit Longiesky jako kamaše :astonished:
20. říj 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@geena77 jak jsou ty děti starší, tak moč bývá agresivnější. Teda nevím, kolik má tvoje dítko, u nás to bylo někdy po roce. Můžeš zkusit občas projet plenky na 90, nebo přidat desinfekci na prádlo, třeba sanytol.
20. říj 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 jak predejit srazeni?
20. říj 2012 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion bacha na teplotu při praní a lanolinování... :grinning: Ale i sražené jsou super...měla jsem longiesky přes zimu a super...:slight_smile:
20. říj 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek tak to mě fakt těší :slight_smile: díky :slight_smile:
20. říj 2012 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@geena77 někdy na ten zápach pomůže jednou za 14 dní prohnat plínky na 60 s desinfekcí (Sanytol, Miofresh). Jinak když je dítě starš, tak s tím fakt nic moc nenaděláš, u některých dětí je ta moč fakt agresivnější, víc čpavková.
Jinak je teda dítko kvalitní učůránek :grinning:
20. říj 2012 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leus je asi take hrozny ucuranek, protoze to vetrani me nici. Davam pod ni plinku a menim ji tak 7-10x a to vetrame tak 30 min max, dneska jsme zvladly hodku teda. A ja se ji snazim davat vycurat, ale ona si proste nad umyvadlem pet minut kouka, polozim na deku, ona se tak zarazi a uz vidim fontanku.
20. říj 2012 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janinek máme teď podobný bojkot :/ nad nočníkem chvíli v pohodě, kouká kde co lítá, jakmile jí položím, tak se vyčůrá.. ale co.. nevadí.. zase bude lépe.. ale šíši teda dává do nočníku :D :slight_smile: jsem divná :D mám z toho radost, že už kaká bobečky :D :slight_smile:
20. říj 2012 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek přesně tohle mi dělala malá taky.. :grinning:, já jsem pak na nočník rezignovala :sweat_smile: , u nás to nějak nevedlo k úspěchu.., ale přebaluju jí pořád dost často, tak snad netrpí.. :slight_smile:.
20. říj 2012 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek @dandelion vlňáky IV fungují skvěle na plíny narovno, jsou to naše nejoblíbenější svrchňáky :slight_smile:
20. říj 2012 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky co látkujete, poraďte prosím, jaké máte zkušenosti s látkovými plenkami Popolini one size z biobavlny?Jsou vhodné pro novorozence?díky :slight_smile:
20. říj 2012 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@briuska ahoj, mně přišly hodně robustní, široké mezi nožičkama, začala jsem je dávat až od 3 měsíců.
20. říj 2012 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela a jaké plenky jsi prosím tě používala na novorozence? pořád se v tom moc nevyznám, díky :wink:
20. říj 2012 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@briuska na novorozence mám vyzkoušené čč na novosklad, Anavy vv na kalhotkový sklad, novorozenecké velikosti kalhotovek a brzo hezky seděly i kalhotovky Anavy jednovelikostní.
20. říj 2012 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@briuska my jsme měli na novorozence popolini two size S a vydržela do teď :slight_smile: Na novorozence seděla hezky. Ale je to bavlna, moc toho nenasaje. Na časté přebalování to bohatě stačí, ale třeba na noc nebo na ven by to asi nebylo ono.
20. říj 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik koukala jsme na vaše stranky a ty vaše sady a chtěla jsme se zeptat, vy vvyrábíte, noční kalhotovou svšitou vkládačkou a i bez tý vkládačky( nebo to jen v sadách)?
20. říj 2012 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madlisek Tak to jsem ráda, že jdou vlňáky IV na plínky na rovno. Myslela jsem si to, protože PULky IV jsou stále naše nejoblíbenější na plínky na rovno a vlňáčky mají podobný střih. Zatím si na to netroufám, ale až nebude vaječina, tak bych je taky chtěla dávat na čč na rovno. Teď je máme jen na noc na hlavní spaní na kalhotovku.
20. říj 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všem moc děkuji za odpovědi. Jen poznámečka - po praní zápach krásně zmizí, je to cítit jen ráno při přebalování, divím se, že v tom smradu spí :slight_smile:
20. říj 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanule04 ahoj :slight_smile: nocni kalhotovky mame bud s vsitou vkladackou nebo bez. Ty s vsitou jsou samostatne k prodeji,tu bez davame do sad,protoze v sade je dostatek samostatnych vkladacek a tak by bylo zbytecne,aby maminky platily navic. Naopak ta k samostatnemu prodeji ma vkladaci plenku cca 14x40cm,takze opravdu velkou a savou - ze 2vrstev frote a 1 flisu,coz je za tu cenu docela vyhodne oproti te bez vkladacky.
20. říj 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik jo děkuji za vysvětlení, čekám až dorazí 1 na testování, už se těším. Myslíš, že s přidanou vkládačkou vydrží i třeba na noc 2.letému dítku?
20. říj 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Eli, tak vy jste jina liga. Vis co, ja hrde hlasim jednu suchou plinu za dva dny, vy mate jednu mokrou za tri a vice :slight_smile:

@mahafi No ja ted hlavne vetram kvuli tem kvasinkam nebo co to ma. U na sje BKM takova znouzectnost. Nejdri vjsme zaly kvuli kakani, protoz epri prebalovani porad ukakavala a pak mela odreny zadecek, jak jsem ji porad cistila. A pak ji zacla ta vyrazka. Ale je to opruz teda. Ted mam apson vymysleno, ze je na prebalovaci podlozc a pod zadkem ma PULky rozlozene a na nich cc slozene, takze menim pod ni jen ty cc a prebalovacka vydrzi aspon tu jednu session. Predtim sjem mela cc primo na ni a to jsme musela vymenit trirkat behem pul hodky ci rychleji.

@briuska Kdyz pominu vylozene novorozeneck AIO, tak super sedly hned kalhotkovky , konkretne Little Lamb Size 1, co mam v albu. Nase ale mela tri kila pri narozeni a zacinala jsem latkovat na 2.75. Takze vsechny ty jednovelikostni pliny na ni byly moc velke na zacatku.
21. říj 2012 v 00:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek je, to byla dcera maličká, takový mraveneček :slight_smile:..jinak díky za info, já teď chci koupit menší velikosti, syn se narodil s 2,9 kg a domů jsme šli s 2,7 kg. Pořád se v tom látkování moc nevyznám, i když už jsem toho přečetla hodně, zapamatovat si všechny ty zkratky a vysvětlivky mi asi chvíli potrvá :slight_smile:. Zatím mám představu, že budu dávat klasické plenky+ty srchní PUL kalhotky, koupila jsem si tu na bazárku Imse Vimse, a do nich se ještě dávají ty vkládačky (ty pleny co vypadají jako tenká dlouhá žínka) :grinning: že ano...jen nevím, jaké si mám objednat. Ty PUL Ims Vim jsem koupila na 3-6 kg, což asi budou velké :unamused:, proto sháním info jaké jiné plenky na novorozence.

Můžete mi někdo prosím doporučit ty vkládací plneky, levné ale dobré? děkuji
21. říj 2012 v 00:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ještě mám dotaz, zda máte někdo zkušenosti s plenkami Baby Lucy. díky
21. říj 2012 v 01:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek