• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
@lenka5731
@bamboolik me to take dost zaujalo, ale nenapadla me chytra odpoved
1. bře 2013 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, opět se vracím do této diskuze, kterou jsem před dvěma lety opustila, když se syn učil čůrat na nočník. nyní čekám další miminko v létě. Používala jsem popolini moc mi neseděly, baby lucy fajn, titti bitti super. vyhovují mi spíš Snap in one, protože nemusím pokaždé prát kalhotky. poradíte mi, jaké jsou teď nové a osvědčené značky? látkovou výbavu sice mám, ale ráda bych si udělala radost :slight_smile:
1. bře 2013 v 15:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek děkuji a do sucheho nebo mokreho kyble ? :wink:
1. bře 2013 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maximka33 http://www.gagapleny.cz/gagapleny/eshop/1-1-PLENY-AIO-vse-v-jednom

koupial sem par tehlech tak uvidim :wink:
ale sou zatim nejmnší na objem a jedna pani z mk je hodně použiva a chvalila je
1. bře 2013 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maximka33 ahoj :slight_smile: Jestli máš ráda SIO, tak se určitě podívej na český systém Bamboolik.
1. bře 2013 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sklibatko Skladuju na sucho. U první jsem skladovala ve vodě s octem, ale teď mám i bambusové pleny a ty prý ocet nerady. Před tím jsem měla jen bavlněné. Peru obden nebo za 2,5 dne.
1. bře 2013 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maximka33 Bamboolk, Anavy plenky i svrchňáky. Pak si ještě holky chválí svrchňáky Capri - uhanky.cz, ale ty jsou na patentky, tak je nemám, preferuju sucháč. Od Bamboolika mám noční plenky a batolecí pleny a spokojenost, i se svrchňáky. Od Anavy máme kalhotovky na sucháč a snapku a svrchňáky na SZ a taky spokojenost...
1. bře 2013 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
prosím o radu vás, co máte separačky z ikea IRMA deky .. stříhaly jste všechny 15x30cm?
1. bře 2013 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Viděly jste body od Anavy? http://ekopleny.cz/bio-obleceni/2352-anavy-body-s-dl-rukavem-tucnaci-tyrkysova.html LAdí s kalhotovkami. Je krásné. Ještě že body nepoužíváme.:slight_smile:
1. bře 2013 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sklibatko Ty vkladacky nejak skladujes zvlast od kalhotkovek atd?

Jinak ja mam vse v kybli, na sucho. Peru v non bio prasku, ne gelu. 1/4 doporuceneho mnozstvi. Nejdriv predpirka studena, pak nejdelsi cyklus bavlneny a extra machani navic.
1. bře 2013 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maximka33 Novy je bamboolik :slight_smile:

Jinak porad uvazuji o VV, u nas maji ty Blueberry,, tak jestli mi muzete poradit, maji trosku jinak rozmery, prvni rozmer jsou Anavy, druhy BB, radily jste mi Mka, ale ty nejsou ted na sklade, tak jestli mam vzit Lka nebo radsi pockat na Mka.

vel. S 33x34 cm 30x40
vel. M 36x40 cm 36x43
vel. L 39x45 cm 36x53
1. bře 2013 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek ne,skladuju vše najednou,teda začínáme :grinning:
1. bře 2013 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
muzu mit dotaz? - co je to prefold? nastudovavam ruzne vychytavky, snad se uz orientuji, ale tohle nechapu :slight_smile:
1. bře 2013 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikimaruska novosklad ze 70*70 pro novorozence úplně stačí. Jestli správně skládáš, tak se ti to jen zdá, že je malý. Někomu vydrží 2 měsíce, někomu půl roku i dýl. Vv se dávají buď narovno (na třetiny poskládané) nebo se z nich dá udělat kalhotkový sklad, lépe to jde z pružných - http://www.anavy.cz/user/upload/skladani.jpg
1. bře 2013 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@maximka33 za mě taky Anavy a Bamboolik, pak jsem spokojená moc se SWB (prý značka skončila a vše bude BB) a BB, TB jsou taky dobré a mají i systém jako BL, vel 1 a vel 2, takže by to aspoň nebyla taková změna, já mám jednovelikostní flexitot a ajosu super savá a přitom ne moc tlusté, doporučuji i nějakou Merinostar, stojí za to vyzkoušet
svrchňáčky od Anavy, Bamboolik, SWB Capri doporučuji
nová značka je Aitu, ale jsme se tu shodli, že sice dobrý, ale nic nového nepřinesli a možná se nevyplatí finančně = stejný systém mají různé značky, když se dobře nakombinují a přitom vyjdou levněji
můžu být i podrobnější, stačí se ptát :slight_smile:
1. bře 2013 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jj_jj prefold je vlastně vícevrstvá plína prošitá na třetiny, většinou se tak říká prefoldům od Babyidea http://www.branakdetem.cz/bamboo-prefold-2ks.htm
1. bře 2013 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jj_jj Tak jestli jen nechapes prefold, tak to jsi dobra takhle na zacatku :slight_smile:

Tady jsou dole obrazky, jak je mzues skladat, jinak viz helu. http://www.fill-your-pants.com/flat-nappies/blueberry-bamboo-prefolds.html
1. bře 2013 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
diky :slight_smile:
ja jsem prave premyslela, jestli to neni necim specialni, kdyz to ma svuj nazev ale prave mi to az tak vyjimecne neprislo :slight_smile:
1. bře 2013 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jj_jj Ono to vypada jako obycejna plina, ale ma to prave hodne vrstev, tak je to mnohem savejsi.

Jinak hlasim dneska objednani dalsich Blueberry, ale co je horsi, jinde maji slevu na BumGenius jako darek pro zakazniky k narozeni dcery zakladatelce :slight_smile:
1. bře 2013 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja pouzivam jen cc a vv. A o prefoldu jsem premyslela, zda je to druh vkladacky nebo co to. A ted vim, ze je to specialni druh vv se stejnym vyuzitim.
Zase jsem o neco chytrejsi ;)
1. bře 2013 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Měla by jste některá zájem o plenky BabyLucy XS-S pro novorozenečky? Jsou uplně nové,ani jednou nepoužité. Jsou i s vložkou. Všechny tři za 800,- i s poštovným.
1. bře 2013 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Jojo, už se s tou myšlenkou začínám smiřovat... Aspoň budu mít záminku vyzkoušet nové značky, např. Bamboolika :wink: Když jsem začínala látkovat, vůbec jsem s používáním AIO nepočítala, kdybych měla klidnější dítě, asi bych zůstala jen u těch 3-4 AIO na ven.
2. bře 2013 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek Díky, dneska konečně svítí sluničko :slight_smile:
2. bře 2013 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cajomilka Taky jsem dala čč ven. Ostatní jsem měla už na sušáku v koupelně, tak se mi to nechtělo všechno převěšovat, ale už je to na čč znát. Hurá:slight_smile: Konečně zase bílé pleny.:slight_smile:
2. bře 2013 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Maminky, vybíráme látkové pleny a k nim vhodné svrchní kalhotky. Moc nás zaujaly (i podle recenzí a diskuzí) svrchní kalhotky Bamboolik. Dají se však tyto svrchňáčky používat také s klasickýma čtvercovkama? Nemáte s tím některá prosím zkušenost?

Budu moc ráda za názory. :wink:
2. bře 2013 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciemarkova Ahoj, Bamboolik svrchňáčky mám a sedí i přes čč - používám je tedy přes čč narovno (když jsem dávala novosklad, Bamboolik jsem ještě neměla).. Používám je třeba i přes kalhotkovky Anavy a sedí taky dobře :slight_smile:
2. bře 2013 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi Ahoj. To ráda slyším. Mám od kamarádky hromadu čtvercovek a Bamboolik se mi jako svrchňáky moc zamlouvají. :wink: Takže super, že lze kombinovat. Děkuji moc.
2. bře 2013 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik škoda, že ten veletrh není tak o měsíc později, hned bych se jela podívat, bamboolika ještě nemám :grinning: Ale termín mám 12. 3. a Brno už fakt nedávám, natož ještě s veletrhem. No co už no.
2. bře 2013 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@littlemousecz máme v Jihlavě zastoupení, Ekomimino, tak si můžeš zajet tam :wink: Anebo v září v Praze :slight_smile:
3. bře 2013 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek