• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
joohano, už to chápu, my tím, že dáváme vlňáky jen na rovný plíny, tak je máme všechny takový na tělo :wink: na noc by to chtělo větší, ale jednu noc v tom vydrží :grinning:
16. lis 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erinko, no ja prave ty stitky moc neresim :grinning: Pokud je to bavlna, tak sup s tim na 60 :wink: Zvlast peru jen rifliky a vlnene veci vcetne vlnacku. Vlna je pochopitelna, a rifliky jsem jednou hodila dohromady s plinkama a Kikko cc mely pak nekolik tydnu kraaasny modry nadech :grinning:
16. lis 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžete mi tady někdo osvěžit paměť prosím??? Proč se na plínky nepoužívá aviváž? Protože je to chemie, nebo protože to snižuje savost? A hodně? Máme v poslední době struhadlový plínky a tchýně mi jednu várku omylem vyprala s aviváží a plínky jsou krásně jemné a nezdá se mi, že by míň sály. Tak co? Proč se to vlastně nemá používat? Díky :wink:
17. lis 2009 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
senja, jersey neprovlhly (jen nám vytekly bokem, jak to špatně sedělo :angry: )

myslím, že ta aviváž se všude uvádí kvůli savosti
17. lis 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kackaj, já taky myslím že kvůli savosti, aviváž totiž obalí vlákna té látky čímsi a tak je to na omak hladké, ale tím pádem to cosi brání vsakování čůránek. Myslím já.
17. lis 2009 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dávám aviváž občas a plínky jsou pak krásně měkké. Nižší savost nepozoruju. Aviváž přidám po vyprání a pustím extra máchací cyklus navíc, tzn. 3x se napouští voda.
17. lis 2009 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
evicko, dekuji za dulezitou informaci :slight_smile:

kackaj Ja bych rekla, ze oboje. Na tak malinkate mimi, jake mas je nesmysl pouzivat avivaz! Muze to zpusobit alergickou reakci bud uz ted nebo se na to zadelat do budoucna (atopicke ekzemy se projevuji az od urciteho veku, takze pokud hned nebude mit vyrazky jeste neznamena, ze mas vyhrano).
Na zmekceni plinek bych doporucila pouzivat ocet na machani a do prani pridavat Sonett, pomaha to. A pred poskladanim/pouzitim suchou plinku zkus "vyzdimat" po cele delce na obe strany a pak narovnat, pak uz je to o necem jinem :wink: Take mame tvrdou vodu, takze vim o cem mluvim :confounded:
17. lis 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, tak dík za info:slight_smile: Já jsem ji dosud nedávala a peru s octem, a až asi poslední tři čtyři vyprání dopadly tak, že jsou plínky hrubý. No, přežijeme to:slight_smile:
17. lis 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
kackaj, my měli plínky jako struhadlo taky - aviváž jsem nepoužívala (jen litry octa a vůbec to nepomáhalo). Ale vyzkoušela jsem ten recept s kys. citronovou - myslím, že je to tak stránka až dvě zpátky, a od té doby máčím plínky v ní a jsou krásně měkoučké.
17. lis 2009 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky látkařky, vstoupím vám sem s úplně jiným "problémem": náš malej začal mít konečně chuť se pořádně hýbat, přetáčet se na bříško a obráceně, cucat si prstíky u nohou apod. Jenže má to háček - balík látkové pleny, který mu v tom překáží. Zrovna teď se tu rozčiluje, že se nemůže natočit na bok tak, jak by si představoval... Navíc se při jejich nandavání začal děsně rozčilovat. Zkoušela jsem asi dva dny papírovky (Alany z DMka) a byl naprosto spokojenej, otočí se v nich v pohodě, i při přebalování je méně křiku... Tak jsem ve velkých rozpacích, co dál... Nemáte podobnou zkušenost s podobně starýma dětičkama? Jak jste to řešily?
18. lis 2009 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
luthien ja nechavala malou treba hodku polonahou na zemi at se vrti, jak chce. ale to jeste nebyla takova kosa. no a pak se jeste krasne pretacela v IB a v MMT nebo v pandach bez svrchnich kalhotek. zkratka plinuse, ktere jsou `mensi` a nema je tak v pase priskrcene. behem relativne kratke doby se mu posili brisni svaliky a zvladne to i v te nejvetsi latkovce bez problemu..
18. lis 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terezito, díky. IB máme dvě, ale snad pokaždé nám protelky, nicméně na to domácí "mrskáníčko" by to asi šlo, to je fakt. Jinak mám IV flanel a froté plus čtvercovky, ale nechat ho jen v nich s "ostrou snappkou" bych se trochu bála. No nějak to zkusím asi prozatím střídat s těma Alanama a uvidíme. Je mi ho úplně líto, jak by se chtěl pohybovat, ale nejde mu to kvůli plíně...
18. lis 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luthien, tak mu zkus dát čč nebo vv narovno do PULek. Malá se začala přetáčet na bříško ve 3,5 měsících a napřed jen když byla nahatá při přebalování, tak jsme přebalování prodlužovaly, aby se vyřádila. No a za měsíc už to zvládla i s noční plínou. Takže neboj, půjde to.
18. lis 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Joohana,ve 3,5 měsících, no to jste šikulky, holky jsou holt šikovnější a kluci větší lenoši, jak to tak pozoruju kolem sebe... čč narovno bych taky mohla zkusit, holt nějakou tu případnou nehodu přežijeme :wink: Díky za rady!
18. lis 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
já čč narovno dávám a je to fakt o něčem jiném, má v tom prdelku skoro jak v jednorázovce. Naše slečna se ještě nepřetáčí. Maximálně když je nahatá, tak trochu do boku. :unamused:
18. lis 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, chtěla bych ještě dokoupit nějaké plínky na noc, Míša má 2 měsíce a necelé 4,5 kg. Myslíte, že BE mám vzít S/M nebo L/XL? Ještě chci objednat BBH bambusky, ty by měly být jednovelikostní, jak vám sedí? Vydrží celou noc? Která z těch dvou plínek je lepší varianta na noc. abych na to mohla dát vlňáčky?
18. lis 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baca, však má ještě čas skoro 2 měsíce, neboj, však to půjde taky. Aňule je rychlejší, syn se přetáčel až po 6. měsíci a chodili jsme i na rehabku protože pásl špatně. Malá se taky plazí ukázkově na obě strany stejně, syn to dělal jen na jednu stranu, jak kdyby "kulhal". A nelezl vůbec. Plazil se, pak se postavil, pak si sedal (pádem :grinning: ) a pak lezl po čtyřech. Jo a sám se pustil a začal chodit v 11 měsících
Annie se už měsíc a půl houpe na kolínkách, ale na nějaké lezení nevypadá, kamarádčina holčička si už od 7 měsíců stoupá. Prostě každé dítko je jiné.

Amulet, BE i BBH jsou noční, BE X/XL jsme měli od 6kg. Teoreticky by měly být BBH lepší protože jednovelikostní, ale našemu tlosťouškovi určitě do konce plínkování stačit nebudou :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
18. lis 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem schválně zkoušela dýchat přes PUL IV Organic...no asi bych se udusila :grinning: Takže o prodyšnosti PUL zátěru mám jaksi pochybnosti :rolling_eyes: Přes vlňáky se dýchá v pohodě :wink: Jsem neměla co dělat :grinning:
18. lis 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
hihi, tak nase em. je v otaceni pomalejsi, otaci se nam teprve mesic - od zacatku 6.mesice. a je to sranda :dizzy_face:
ad nocni plinuse - nam jsou sympatictejsi BBH. vydrzi vic nez BE a daji celou noc, nemusime vycpavat. ale ono asi kazdemu vyhovuje neco jineho. mne na BE vadi, ze jsou takove prkenne i kdyz jsou nove..
cc na rovno budu muset taky zkusit.. jen si moc netroufam, aby to nebylo vsude kolem.. :wink: :sweat_smile:
18. lis 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terezito, bude to všude kolem, ale počkej až bude prtě na příkrmech a bude kakat bobky, to i ty vlňáčky přijdou ke slovu :sunglasses:
18. lis 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem zase prala vlňáky, Babu teď týden kadí jednou za 3 dny, ale bohužel vždy do vlňáčku s čč :grinning:
18. lis 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile: jdu pro radu...
takze, chceme zkusit latkovat, ovsem nechce se nam do toho zatim prilis investovat,kdyby nas to nahodou nechytlo, takze bych ze zacatku rada pouzivala jen cc a svrchnaky + neco na noc...ale jaksi se v tom ztracim kolik ceho a jakyho a jestli to vubec jde s takhle jednoduchou vybavou :sweat_smile: co myslite? :grinning:
18. lis 2009 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my prikrmujeme zatim tyden a furt je to michane vejce, ale oranzove.. :grinning: :grinning: akorat mi to jidlo potvurka sabotuje.. :-P no na toho bobka se uz tesim! :wink:
majatob, urco to takhle jde, ale urco te pak prekecame i k nejakemu barevnejsimu kousku.. :wink:
ja mela ca. 40cc libstat (holky tu kritizujou, ja byla spokojena), 9 bambusovych kikko a 5 IV muselin. ze zacatku jsem pouzivala na noc jednorazovku, netroufla jsem si dat latkovku :grinning: no a pak jsem uz na noc davala BBH bambusku.
18. lis 2009 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
terez, me je jasny, ze jak se do toho trochu dostanu tak neodolam, ale zacinat musim pozvolna, prece jen, chlapovi nevysvetlis, proc potrebujes gatky s kytickama/puntickama/prouzeckama... :grinning: :grinning: :grinning:
zatim mam asi 25 cc, takovych tech obyc starych, jednu kalhotkovou a jedny cerveny svrchnaky TotsBots...mam nakoupit aj nejaky vv nebo staci ty obyc a poskladat na novosklad, popripade jeste necim vycpat? a jestli pocitam spravne tak aspon 50 abych tech cc mela, co?
18. lis 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ehm, asi budu mit blby dotazy, ale fakt nevim :grinning:
18. lis 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
amulet, souhlasím s terezitou, že bbh vydrží víc než be, tu musím dovycpat prefoldem a je z toho dost velký balík

majatob, vezmi pár čč, kup dvoje svrchňáky a uvidíš :wink: na noc opět doporučuju bbh bambus
18. lis 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
majatob, vycpavat urco musis, jedna plinuse jako novosklad je malo.
vv jsou faaajn, ja je ale pouzivala az pozdeji, bo delaly em.balik na prdce. jo daji se vlastne poskladat jako kalhotovka na snappku. pak muzes v ikei koupit rucniky za 7kacek a pak jeste zinky a ty se daji taky krasne pouzivat jako vkladacky :wink:
18. lis 2009 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
terez, jako dat jednu cc, do toho ten rucnik a na to svrchnaky, jo? :confused: to je dobra vychytavka :grinning:
18. lis 2009 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo :slight_smile:
18. lis 2009 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dík za rady. Tak BE vynechám a koupím místo toho BBH... Občas jsem dala na noc hnusku, ale už nám to tak smrdí, že přikoupím ty noční. A jaké vlňáčky byste na to doporučily? My máme BI wool, ale ještě jedny bych pro jistotu brala...
19. lis 2009 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek