• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

22. ledna 2017 
my dopláceli za elektřinu tolik,že bych musela mít 50 praček a ve všech denně prát :angry: a to nám přibylo jen jedno topení a ještě topilo jen navečer.....a taky zase podražili :stuck_out_tongue_closed_eyes: Myslím,že z toho se moc vycházet nedá....taky když se narodí mimčo,tak se v koupelně víc topí a to prakticky denně-já třeba při každým přebalování celý jaro a podzim pouštím ten infrazářič a to taky něco stojí....a kdo nekojí,tak ještě ohřev mlíka a sterilizace lahví....ono se to pak nasčítá...

jinak si jdu v pondělí koupit ještě jednu BL bambusku-zelenou....měla jsem teď pořád nervy,tak si tu radost zasloužím.... :wink:
17. dub 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, my doplaceli za elektriku taky desnou palbu. Prvne jsme byli v baraku a jak ted delaji vyuctovani jen jednou za rok, je to narez. Takze ty castky, co tu uvadite mi prijdou tak smesne malinky. Nam kdyz prisla slozenka, tak jsme malem padli. Teda nejen malem. Takze i kdyz bych ted prala pliny furt, uz me nic neprekvapi.
17. dub 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a vlněné svrchnáčky Crepe a Jersey Loveybums se taky musí lanolinovat???? a neprovlhají???

sakra nestrašte, já chlapovi furt jak plínkama šstříme, ho jebne
:grinning:
17. dub 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
andy, všechny vlňáky se musí lanolinovat :wink: to je to, co drží tu vlhkost :wink:
17. dub 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, vždyť to tu někdo počítal - i s nákladama 2000 ,- za 2 roky praní (za el. i vodu) jsme v plusu!!!! (haha, zvlášť když nemáme plnou skříň mešavic, lovíků, swb a dalších ferarísků) :grinning:

andy, jojo, vlňáčky se musí lanolínovat všechny! jinak to vlna neudrží :wink: mě moc neprovlhají, ale dávam na to víc bacha než u PULek (tj. dávam tam zásadně tlustou čč nebo vv atd., obyč-čč tam nedávam)

a jak se někdo ptal - používam je i do šátku (spíš ty crepe, ale zas takovej rozdíl v nich nevidim, když jsou jersey dost namatlaný, tak drží taky dobře)
ale my jsme bkm, takže přebalujem počurýse, jak jen to jde :wink:
17. dub 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
cimrman :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
17. dub 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, holky už vás delší dobu čtu a snažím se trochu zorientovat. Jaké čtvercovky by jste mi poradili?
Ne nějaké šunty, hlavně, aby byly kvalitní. A co je lepší. Čč + svrchňáčky nebo kalhotkové plenky?
Děkuju
17. dub 2009 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.latkovepleny.cz/node/128

na naší pračku - 60st s předepírkou 1,45kW + 60l vody spočítala takto :
** Praní
První 3 měsíce 1x za 2 dny, potom 1x za 3 dny do 2 let, tj. 258 praní
voda - 60 l = 0,06 m3 vody (vodné, stočné celkem –53 Kč/m3) = 3,18 Kč na jedno praní
elektřina - 1,45 kWh (4,77 Kč/kWh) = 6,92 Kč na jedno praní
prací prášek - cca 5 Kč na 1 praní
celkem náklady na jedno praní cca 15,1 Kč

Náklady na praní za 2 roky 258 x 15,1 = 3895,8 Kč
17. dub 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Koukám na ty nedoplatky za elektřinu a my taky dopláceli :confounded: Ale vzhledem k tomu, že jsme loni (bohužel) ještě hnuskovali :pensive: , tak praním látkovek to nebude...

evule, to je těžko říct, jestli radší čč nebo kalhotkovky. To záleží, co ti bude víc vyhovovat a kolik peněz do toho chceš dát. Já nakoupila kalhotkovky a teď stejně radši jedu čč.
17. dub 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
evule, čč mám Kikko Lux Eco a Kikko bambusové barevné a oboje super :dizzy_face:
17. dub 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
lakme, úžasný prepočet :wink: takže sme na tom furt dobre, juchúúúú
evulebobule, vitaj :wink: čč sú výborné Kikko Lux Eco, sú cenovo dobre dostupné. ČČ doporučujeme na novoška a môžem to potvrdiť :sweat_smile: sú lacné, rýchlo schnú, malé mimi kaká do každej plienky, takže s kalhotkovými si to neviem predstaviť. Ja mám kalhotkových zatiaľ málo, ešte balím do novoskladu :slight_smile:
17. dub 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě se osvědčilo-čč na doma a kalhotovka na ven a na noc bambusová nebo froté(v noci už jsem nepřebalovala),ale to bylo na batole,na mimi nevím,taky jsme začali pozdě...
17. dub 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
čč - kikko lux eco, kikko barevný bambusový :wink: kdybys chtěla 80x80, tak asi happy square, ale osobní zkušenost nemám, případně pokud by se ti podařilo koupit po někom imsevimse 100g ty starší, co jsou teď inovovaný :wink: kalhotovky používám jenom na cesty, když vím, že někde nejspíš nebudu nočníkovat, aby mi případnej kakanec neprotek + je to trochu lehčí na instalaci - jenom šoupnu a zapnu zip/patenty, nic se nerozmotá, nic nemusím zamotávat, ale jinak mám raději čč a vv :wink:
17. dub 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm, no já peru fakt 2x tejdně, cca po 3 a půl dni (někdy i 4), spotřeba na můj program necelá 1 kwh, takže ty mešavice australský si užiju i bez výčitek svědomí stran financí !! :grinning:

fakt, já se už hrozně těšim na mešavky z austrošky, páč na rozdíl od zimy jsme pořád někde venku na delší dobu a mě na cesty strašně vyhovujou AIO plínky (mam 2 IB a jedny střeva navíc) - takže i když mam plín dost, tak je určitě teď využiju :slight_smile:
17. dub 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
sonulah, já teď řeším ten overlockovej stroj a nevím, jestli vzít levnej, nebo dražší fajnovější bazarovej bez záruky nebo přihodit litr a chlup a mít ten fajnovější novej... no dilema :sweat_smile: nám se to látkování moc nevyplácí :grinning:
17. dub 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale zase s takovou mašinou můžu i děckám našít kde co :wink: no dilema :sweat_smile:
17. dub 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
proč my nemohli mít holku... bych se vyžila v šití šatiček a jiných kusů, úplně se mi na to třesou ruce a není komu šít... snad příště :dizzy_face:
17. dub 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na procházky a na výlety bereme AIO, na doma a na ven okolo baráku dávám čč a na noc bambusovou kalhotkovku s prefoldem s mešavice :slight_smile:

Kolik čč se asi tak otočí na novoška za jeden den, když se nenočníkuje?
17. dub 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
schnek-tak tím se taky utěšuju,leč raději moc nedoufám :grinning:
17. dub 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
katarino, to záleží na tom, jak často přebalíš a jestli přebaluješ v noci, počítej tak 8 - 10 určitě + slintací plíny, plíny přes prsa, když teče mlíko, na noc dávám do čč vv, někdy to koupí a BKM funguje, jen když vytáhnu M. při prvním zabroukání a to spíš nestíhám, takže do nočníku jde kakání, ale plína je počůraná, málokdy se mi povede suchá :wink:

astrane, když ne třetí, tak možná zkusíme čtvrtý a jestli ne, tak jedině blázinec, 4-5 chlapům odmítám vařit a prát trenky :grinning:
17. dub 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jmisa, já jsem si koupila dva kýblíky s víkem, v jednom mám počůraný, v druhým předepraný pokaděný a je to v poho.
17. dub 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já třetím klukem zbaběle končím.... :grinning:Stejně už přemýšlím,jak se bude ten chlapeček jmenovat:slight_smile: A taky nemám peníze na větší auto a do normálního už 4 děti v sedačkách do zadu nenacpu...A taky máme malej dům-budou jen 3 dětský pokojíčky :wink: :slight_smile:A dál už moc není kam nafukovat....a manžela by asi trefilo :grinning:
17. dub 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jmeno nemáme ani pro případnýho třetího, Matoušem jsme vyčerpali poslední jmeno, na kterým jsme schopný se usnést a splňuje naše požadavky :grinning: byt máme 4+1, tak nejhůř obětujeme naší ložnici, auto neřeším, to už by nejstarší byl pomalu plnoletej a co by se tahal s nemožnýma rodičema a miminem :wink: :grinning: aspoň bych se vyžila ve všech těch plínách, barvách, materiálech a kdo ví, co bude za 10 let za moderní látkový plínky :wink: MM má 7 sourozenců a měli obrovskýho psa, ten by to zvládnul :wink: :grinning:
17. dub 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
No fakt je,že než byli 4 děti,tak se mi stejně to auto co mám rozpadne :grinning: Ale já to doma už neukecám,leda by to byli dvojčata :dizzy_face:
17. dub 2009 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
já na novouše měla určitě 20 plen denně (o BKM jsem tehdy nevěděla) a dodnes nám nejde :frowning2: Mám pračku na 4,5kg a prala jsem denně, teď většinou každý 2den. Ale přebaluji hodně často, jakmile zjistím, že je mokrý, okamžitě přebaluji a je jedno, jestli máme čč nebo savější kalhotovku.

No, já taky doma říkám, že látkovýma šetříme, ale pořád se mi něco líbí a nakupuji. Dneska jsem to akorát počítala a jsme na 7.000Kč. Ale když to tak vezmu, i kdybych dala stejně jak za hnusky, máme zadek v bavlnce, různé barvičky, měšavoučky..... To u hnusek je to jednotvárné. Teď si chci půjčit od mámy overlock a zkusit nějakou ušít. Když člověk vidí ty návody, vypadá to snadno.
17. dub 2009 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcelko, jakej máte overlock?
17. dub 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak asi zacnu prispivat tady:slight_smile:
Dneska jsem dostala od zname plnou megatasku latkovek a vlnaku na male mimi, tak jsem nadsena... Nektere plinky jsem v zivote nevidela, bylo to nake rodinne dedictvi stare asi 40 let... tak musim nejak zjistit, jak se to na to dite vubec nanda:slight_smile:

Jste nekdo spokojeny s disanima zavazovackama?
17. dub 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
schnek, no BKM chci u příštího mimča určo zkusit :slight_smile: 10 je málo, čekala jsem mnohem víc :wink: Vzpomínám, že okolo deseti hnusek byla spotřeba u D., když byla malinká. Chci ještě přikoupit barevné Kikko, tak si to odůvodňuju tím, že je budu stejně potřebovat na další miminko :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A ty pokusy o holčičku jsem měla taky v plánu :grinning: . Tři pokusy bych dala určitě, ale povedlo se na poprvé :slight_smile:
17. dub 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ezi, já jo, ale zatím na M. nevyužívám :wink:

katarino, ono záleží na tom, jestli se ti dítko nabaští a pak 3h spí nebo je drak a ještě hodinu kouká, to ho pak třeba ještě přebalíš a taky jak spí v noci a jestli kaká :wink: někdo spotřebuje 10, někdo 20, to se těžko dopředu odhadne :wink: a pokusy? no věřím pevně, že potřetí to vyjde :wink:
17. dub 2009 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsme tu dneska měli na chviličku kámoše s 1,5 starou dcerkou v hnusce... Od té doby co přišli, jsem k ní čichala, jestli není pokakaná, ale nebyla :stuck_out_tongue_closed_eyes: To tak smrděla ta trochu počůraná hnuska :rolling_eyes: Už jsem zapoměla jaký to je puch :zipper_mouth: Zlatá látka :dizzy_face:
17. dub 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek