• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

20. července 2017 
@kvakulka Já to vždycky jen vysuším co nejvíc a konec... Nikdy mi nic nesmrdělo a to to pohovka koupila fakt hodněkrát, moje matrace, Klárčina matrace...
8. srp 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ten Qalt nebo Batole, to je nějaké ekologické? A pere to účiněji něž sliz a podobné?
8. srp 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markusko Taky nesnáším vůně prášků, aviváží atd. Moje máti má hrozně navoněné prádlo a mě to úplně štípe do nosu. A tchyně, když doveze Klárce nějaké oblečení, které předtím vyprala, tak je to z něj cítit ještě tak po 3 mých praních :zipper_mouth: Ovšem nedávno mi moje babička, která mi pomáhá s žehlením prádla (dobrovolně!), řekla, že je to hrozný, že mi to prádlo vůbec nevoní :grinning: No co čekat v době, kdy člověku reklama v TV vnucuje, že všechno musí vonět, hlavně v bytě musí být neustále vůně mořského vánku a podobně.
8. srp 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dle těchto stránek ten certifikát svědčí o tom, že je to ekologičtější, než jiné výrobky. Ale těžko říct, zda je to opravdu ekologické. http://www.ekoznacka.cz/
8. srp 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Jojo, v mém okolí také vyprané prádlo = navoněné (převoněné) prádlo :sweat_smile: Dřív mi to ani zas tak nevadilo, ale v těhotenství se to začalo projevovat a paradoxně se to porodem nezlepšilo, ale o dost zhoršilo :sweat_smile: Manžel se musel začít vonět v práci, doma nesmí používat ani vodu po holení :sweat_smile:, já jsem musela místo deodorantu začít používat deokrystal bez vůně a když mi přijde nějaká navoněná návštěva, tak mám co dělat, aby udržela žaludek na svém místě :sweat_smile:

Dneska jsem po dvou deštivých dnech a marného sušení plen na půdě musela všechny posbírat, protože zatuchly :angry: , přeprat a hodit je ven, snad to sluníčko vydrží...
8. srp 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markusko s tím sušením je to katastrofa. Já včera ráno vytáhla plínky z pračky a dnes ráno, když jsem na ně koukala tak jsem neměla suchý ani čtverce- jsem z toho pořádně v šöku. Tak jsem to taky hodila ven, ale tipovala bych to na ty suchý čtverce a to bude tak všechno- no nechám se překvapit
8. srp 2010 ve 13:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Asi jsem ten koberec definitivně vyrasila tím, že jsem se ho pokoušela čistit- vím to o čištění kočičích chcánek- raději jen vysušit a nechat být- maximálně jen ocet, který neutralituje smrad- ale mokré čištění to jen zhorší- takže u dětských nadílek postupovat stejně- Dík za info!
8. srp 2010 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvakulka a jé tak to taky končím
8. srp 2010 v 17:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky používám Batole, mám tekuté i prášek a je super. Peru v něm i naše věci, MM přišel s tím, že se mu líbí, když nám voní věci jako mimču :slight_smile: . Jo a od Qaltu mám i prostředek na nádobí, ten eko a je dobrý.
8. srp 2010 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markusko Já jsem na novoška měla tyhle: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/40054538, na novoška stačil, ten větší by byl balík...

Taky peru v Batoleti, i naše věci... Už jenom to, že objednám a donesou mi to až dom jr božské :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Není přeysmraděný a vypere určo víc jak Lovela.
8. srp 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je zas překlepů... Tak to dopadá, když člověk píše po tmě... Jinak zdravím z dovolené :wink: Máme mezipřistání u našich... :slight_smile:
8. srp 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek ta donáška až domů je na tom fakt super :grinning: navíc tady v obchodech bylo balení Batolete max 2,4kg a to jsem měla pryč za chvilku. Teď to 15kg balení mám na dlouho :wink:
8. srp 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Budu muset koupit prášek a chystala jsem se už delší dobu na ten qualt excel, ale teď píšete o batoleti, tak možná zkusím to.
8. srp 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelkad A v čem skladuješ tak velké balení?
8. srp 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka já používám batole i excel (ten excel spíš na modráky a takový ty manželovo věci z dílny). Oba perou dobře a jsou ekologické.
Skladuju ve velkém kýblu, ale dám tam jen 1/2 a ten zbytek pěkně uzavřu, aby mi to nenavlhlo. Když jsme byli zcela v plenách, prala jsem denně pleny a obden naše a malýho věci, spotřeba byla velká. Teď už nám to balení vydrží dlouho.
http://www.qalt.cz/praci-prostredky-pro-deti/batole
no a 1kg v tom velkém balení vyjde na 33Kč :wink:
8. srp 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelkad No, já taky musím prát montérky, tak to asi batole brát nebudu. Nebo batole a na montérky jsem u nás v obchodě viděla prášek Montéráček :sweat_smile:
8. srp 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mehlo Mně včera uschlo překvapivě za pár hodin na sluníčku všechno, tak jsem ráda, protože včera večer už jsme museli papírovat :rolling_eyes:
@maly_prcek Díky za odkaz, já už jsem sice objednala u kamarádky ty ručníčky, ale neva... my se tam snad dostanem na konci srpna, tak mrknu i na ty žínky. Kdyžtak se budou hodit na druhé :slight_smile: Naposledy jsme byli v ikee pár týdnů před porodem, a to jsem ještě neměla o látkování ani potuchy :sweat_smile: , takže jsem na takové věci ani nekoukala :sweat_smile:
9. srp 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markusko čau tak mě uschly akorát vv žádná kalhotkovka a teda taky kapsovky. Zbytek jsem nechala na sušáku venku a ted je to mokrý úplně to jsem si pomohla
9. srp 2010 v 09:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám problém s novou AIO Itti bitti - asi 3x jsem ji prala normálně na 60 st. s ostatníma plínama a teď mám ten chlupatý vnějšek jakoby přilepený na ten "igelit" vevnitř, celé to je takové zkrabacené :angry: stalo se vám to někomu? Prala jsem ji blbě nebo je to na reklamaci?
9. srp 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela zkusila bych reklamovat
9. srp 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela někde se to řešilo, že IT hlavně zelená barva dělá neplechu, asi špatná várka. Ten igelit zkrabatí a šustí. Měli by uznat reklamaci.
9. srp 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@animal dík, tahle byla peprmintová. Napsala jsem jim mail, tak uvidíme :unamused:
9. srp 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela Přesně tato barva odešla mé kamarádce... Vykuchala jsem z ní ten chuchvalec PULu a teď se dá používat jako kalhotkovka... Kdyby někdo chtěl, mám ji tu k dispozici.

Jinak místo testovacích tréningovek jsem ušila testovací kapsovku :grinning:

Jinak já jsem s kapsovkama a AIO zatím moc štěstí neměla, SW kapsovka mi protéká kolem švu u jedné nohy a to fest, netuším proč. BI kapsovka protéká v ploše na zadku, takže asi špatný ten PUL. Teď máme BBH Magic, ta je dobrá, jen mi přijde děsně široká mezi nohama, na chodící dítě nepoužitelná (máme ji na noc) a dnes mi přišla Fuzzka červené kopretiny, Klárce je perfektně a teď ji má Ondra, abych otestovala kapacitu, než ji dám Klárce na noc :grinning: IB SIO máme dvě, M a L, L je Klárce dobře na chození, na spaní je nízká a Ondrovi teď momentálně není dobře ani jedna, M je divně malé a L je velké kolem nožek.
9. srp 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nic, konec kecání, jdu na tu tréningovku, dokud děcka spí.
9. srp 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela taky myslím, že je to na reklamaci
@ivuska.h my jsme spokojení s BB, to jsou taky AIO kapsovky, neprotíkají a sedí. IB Lko taky momentálně sedí pěkně, ale na spaní jsem ho nedávala, mě se líbí, že je takové menší a úzké, takže super na den a na akci :slight_smile: BBH magic máme Lko, ale nesedí, mezi nohama velké a kolem pasu moc silná gumka, zatím neproteklo, dávám jen občas na spaní.
9. srp 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem teda s nasi Fuzzi kapsovkou maximalne spokojena. Mam jeste jednu variantu "levnou" sweet doll baby z US a ta je traky v pohode. Je trochu mensi ale drzi a ucel plni. Takze jeste par priobednam. Za cenu 7$ to stoji :grinning:
Nemate nahodou nejaky tip na deku, ktera by byla z jedne strany nepromokava/omyvatelna? Jakoze kdyz jsme s malym na vylete a chci ho posadit a je treba vlhka zem, tak at neni deka spinava,mokra tak pod ni davam jednorazovou podlozku, ale to se mi moc nelibi. Nemate na neco tip?
9. srp 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky děvčata potřebuju poradit co s tím mým svištěm a odplenkováním. Trénujeme od pátku a on už na nočníku nechce sedět, jak ho tam zkusím dát, tak se začne kroutit, že tam skoro ani nejde posadit a knourá u toho. Dávám ho i na záchod, ale tam už se taky začíná kroutit a chvilku po tom co ho sundám tak se vyčůrá nebo vykaká někde v koutě. Myslím, že je to jen obyčejnej vzdor a chtěla bych v trénování vydržet, jenže mám strach aby to nebylo ještě horší a já mu ten nočník nezhnusila úplně a nechtěl si tam třeba sednout znovu až bůhví kdy.
9. srp 2010 ve 13:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mehlo zkus se kouknout tady, tam by ti holky mohly neco poradit http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/ucenie-na-nocnikpomoc/?page=last&post=last&lastref=it :wink:
Ja s tou nasi BKM ti bohuzel moc neporadim, u nas neni problem v sezeni, ale spis v casovani a volani, ale proste to je uplne o necem jinem :unamused:
9. srp 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna No, jestli se chces BBH L zbavit, tak mi pisni IP. Nam vyhovuji :slight_smile:

@mehlo Ja teda zatim zkusenost nemam, ale K. jsem davala na cinak a do 8 mes. bez problemu do nej kakal, cural. Pak to prestalo a ted nechce a sotva ho na nej dam, tak se zpina a na nocnik uz vubec. Tak to nelamu, at mu to prave nezosklivim a nema blok.
9. srp 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek