• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

20. července 2017 
@erinka83 Mě se neptej jakou mají ty pupínky logiku :slight_smile: Nejchladnejší dny léta, ale stejně je tam Davi má a na místech, kde bych řekla, že se taky nějak extra nepotí... :slight_smile: Nechápu, ale od jídla to není, alergie taky ne, kvasiky a spol taky ne a když se probudí spocený, tak se to horší... V té plenkové oblasti mi to přijde aspoň logické, tam to vlhko je...
11. srp 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bbn My máme shorties od BI. Dávali jsme je na noc, do šátku, když se dobře nalanolínujou, jsou super držáky. Bez švů, pěkně vysoký pas, dobrý střih, odolné, z bazárku seženeš kolem 400kč, jinak ta cena je teda děsná.
11. srp 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bbn U nás v poho i přez noc. Dávám bambusku vycpanou prefoldem a rádo je plenka úplně mokrá a vlňáčky drží. :slight_smile:
11. srp 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela Kupovala jsem je tu na bazárku, a myslím, že s nohavičkou jsou ty novější.
11. srp 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela taky jsem byla překvapená, že ta plína na dně kyblíka byla chycená...a namáčíš ty plínky nebo je dáváš tak, jak je sundáš z prdýlky přímo do kýble? ta metoda s tou vodou v kýblu se mi moc nelíbí, pak se to bude blbě přendavat do bubnu pračky, všude to nakape
11. srp 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava to je divne, skladuji nasucho a nikdy neplesnively. Ted peru kazdy den nebo za 1,5 dne, ale dokud byl jen Martin, tak ted ke konci i za 3 dny a v pohode. Skladovani namokro je pro me smradlavej hnus a jak pises, nasucho jen vysypes kybl do pracky, namokro vybirat to z te vody, bleee. Delam to jako ty, preprat, napatlat zlucakem, vyzdimat a do kyble. To byla jen blba nahoda. Vydesinfikovat kybl a jela bych nasucho dal :wink:
@erinka evidentne prezila, ale ja se toho @helulela taky bala :grinning: Prenasela jsem cca 8 dnu a sla na preindukci, ktere jsem se bala (ale zabral prvni Prostin, sice jsem rodila od rana do noci, ale hlavne ze jsem tam nemusela lezet naprazdno), toho ricinaku jsem se bala vic :sweat_smile: Jinak je tady na to urcite diskuse, ja tam nahlidla a rekla si, ze tohle tedy neee.
11. srp 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd tak jo, asi blba nahoda, preplachnout zlucovym mydlem, vyzdimat a do kybliku, zkusim to znova...doufam, ze nebudou dalsi obeti...ta plesnivka nesla ani vyprat, zustaly na nicerne tecky, fakt humus : ( a to jsem to dala prat na devadesat, jo a jinak se chci zeptat predpiras zlucovym mydlem normalne v umyvadle? Jestli pak nebude smrdet odpad...ze se tim treba zanese sifon???
11. srp 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava taky skladuju nasucho, pokaděnou plenku přeperu v ruce se žlučákem, vyždímám a dám to do kýble, peru tak 1X za 3 dny, ,zatím mi nic teda nesplesnilvělo, ale je fakt, že teˇje strašná vlhkost, tak možná proto...? jstli bydlíte v baráku, tak tam bývá větší vlhkost, naši majjí třeba v domečku 85 % vlhkosti, to bych se pak taky bála plesnivění...
Holky a někdo tu radil ten Sanytol na prádlo jako desinfekci, asi @ivushka ? já jsem se ptala v drogerce, tak prý to vybělí barvy?
11. srp 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava Plinu do umyvadla, sprchou z toho dostat spinu, pretrit zlucakem, vyzdimat, do kyble. Kdyz oplachuju miminu zadek, taky to tece do odpadu. Ta vajecina se snad ani vyklepnout do WC neda, to az pozdeji. Nic nesmrdi :wink: Tu plesnivku bych teda priste pred pranim s plinkama namocila do roztoku sava (byla li to cc nebarevna) nebo aspon do octa.
11. srp 2011 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bbn
@helulela ještě se musím pochlubit s našima nejnovějšíma vlňáčkama :grinning: ty jsme zatím testovali jen přez den.
11. srp 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tý jo, tady je aspoň rad! :slight_smile:
11. srp 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd tu plesnivku jsem vyhodila a i kdyz jsem ji ooctovala, nic nepomohlo, proste pech, jen doufam, ze priste bude vetsi uspech
11. srp 2011 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat".
11. srp 2011 v 17:35 • anelka001
Ahoj holky, v rychlosti nakukuji a přidávám mužský pohled na látkování :grinning: . Byla u nás návštěva, nějak jsem ukazovla plíny a říkám, to jsou PULky a přítel mé kamárdky se ptal co to je. Tak vysvětluji, že to má polyuretanový zátěr /to jsem přečetla na obalu/ a on mi na to říká, že to ale tedy nemůžou být PULky, ale jsou to PURky, neb zkratka polyuretanu je PUR. Tak jen pro pobavení :dizzy_face:
11. srp 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@florentina jj taky jsme to na zacatku s manzelem resili :grinning:
11. srp 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@florentina Tak jsem to musela rozlousknout, jak je to s tou zkratkou ... ale nakonec PUL je správně :slight_smile:, protože sice zkratka polyurethanu je PUR (v tom má přítel tvé kamarádky pravdu, ale jsou přípustné dvě varianty - PUR nebo i jen PU), ale to PUL znamená polyurethane laminated (čili polyurethanem "natřené") :wink:.
11. srp 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq super, děkuji za vysvětlení...mu to příště řeknu, ať vidí, jak jsou "látkařky" v obraze...no já teda nebyla, ale to nemusí vědět, že :grinning:
11. srp 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@florentina Však já taky úplně v obraze nebyla ... ale Google to jistí :wink:
11. srp 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq jsi šikulka. Já tady mezitím dělám mzdy, tak se musím soustředit, abych to někomu blbě nespočítala :wink: ...takže samozřejmě ani na koníka "nekoukám" :grinning:
11. srp 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela @ladida.l holky IP :slight_smile:

jinak prcka se mi zdá trochu lepší, tak uvidíme...
@lukava prala jsme i po 4 dnech a nikdy nic, to byla teda blbá náhoda :unamused: jo, jednou mi něco zplesnivělo, když jsem to nechala v jiným kýblu víc dní, odjeli jsme pryč, tak to jsem rovnoz vyhodila, naštěstí nic cenného :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. srp 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erinka83 nevim, nemám praxi, tak jsem si říkala, dělám to blbě, ale jak vidno...jen hloupá náhoda, dík za zkušenost :wink: ...se nenechám jen tak odradit
11. srp 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, dají se anavy kapsovky/AIO použít i na novorozeně? nebo když to zmenším těma patentkama, tak to bude takový balík, že to nepůjde? :(
12. srp 2011 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketuska záleží na tom, jak velké to miminko bude - náš Kuba byl třeba hrozný hubeňour a celkově drobný - vážil jen 2,5kg, takže ze začátku na něm vypadala nemístně i pidi plenka. Ale na normální porodní váhu bych řekla že by to jít mohlo - jen samotnou plínku bez všech vkládaček, stejně se přebaluje často a takhle malé miminko ještě tolik nečůrá.
12. srp 2011 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evlyn no, v neděli měl váhový odhad 3266g no a to nás ještě čeká víc jak 14 dnů do termínu. Takže myslíš, že pro děti nad 3-3.5kg to jde ?
12. srp 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketuska no osobni zkusenost nemam - ja zacala latkovat az mel maly tak 4,5-5 kg (nekdy ve dvou mesicich) a to uz to slo.
V priloze jsem ti vyfotila oba typy Anavy vedle sebe - modra je Anavy pro novorozence (tzn. 3-6kg) vcetne obou vkladacek, cervena je normos Anavy kalhotovka bez vkladacek - jen svrchni plinka. Je jen o trosku objemnejsi.
Videla bych to asi tak, zkusis, uvidis a v nejhorsim pojedes prvnich par tydnu v jednorazovkach (my to taky prezili), nebo treba v čč v novoskladu.
12. srp 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evlyn jé, díky za porovnání. Já právě na začátek počítám s tím novoskladem, čč mám hodně a myslím že ze začátku to miminko nečůrá až tak moc, že bych potřebovala nějaké super-savé plenky ty budu potřebovat až později. Ty máš jako kalhotkovky jen ty anavy?
12. srp 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
No teď už většinu - co Kuba vyrostl - střídám v podstatě jenom Anavy a BumGenius kapsovky.

Když byl menší, tak jsem měla ještě jednu BabyLucy tušim XS/S, Bamboozle velikost 1 na sucháč, TotsBots Flexi taky velikost 1 a GroBaby - do těch jsem kromě jejich vkládaček dávala i ty TotsBots Flexi (vršek je pěkně překryl). Ale co Kubík vyrostl, tak jedu jen ty Anavy - on i tatínek míň brblá, když má jen dva "systémy" k naučení, do té doby jsem mu vždycky nachystala plínku a svrchňáky - přece jen tím jak přebaluješ pořád, tak to máš líp zvládnutý.

Na druhého prcka mám vizi nechat si od mamky ušít menší plínky na Snapku z látek z sijemdetem.cz a až se Kuba odplenkuje tak postupně přejít na kalhotovky po něm.
12. srp 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@florentina
@sussanah Resili jsme to same :grinning:
@katyxq Diky za vycerpavajici vysvetleni :slight_smile:
12. srp 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketuska My jsme začli plenkovat hned z porodky malý zhodil a měl cca 3100 -3200g, a jedem taky klasický novosklad a svrchňáčky, takže pohoda, a ty svrchňáky sem měla normálně S vel. 5-8kg, žádně XS sem nekupovala a šlo to. Na noc dávám do novoskladu bambusovou kikko plenu a do toho ještě bambusovou vkládačku, malý mi totiž vydrží spát 6-8hodin v kuse a na přebalení ho nebudím. Ještě se mi ani jednou nepročůral tak je to fajn. Jinak mám ideálního kojence na látkovaní, kaká jen jendou denně, někdy i jen jednou za dva dny. Starší syn kadil snad do každé pleny.
12. srp 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava Mě taky jedna plena zplesnivěla, jeli jsme na čtyři dny pryč a v kýblu doma mi zůstaly dvě pleny co sem malého přebalovala v noci a ráno než jsme odjeli. Ta spodní už byla chycená a nepomohlo ani savo ani vyvařit, zůstaly tam droboučké černé tečky, které teď po x-tém praní pomalu mizí. Jinak peru jednou za 2-3dny a nic mi zatím nezplesnivělo...
12. srp 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek