• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
@romcovaklarka A to máš tu kapsovku novou nebo použitou?
14. říj 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@angetha Použitou :frowning2: Asi se s tím nedá nic dělat, co?
14. říj 2011 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka No může být špatný ten PUL, už kdysi mi holky říkaly, že často tyhle provlhávají...tak nevím co s tím...víc vycpat?
14. říj 2011 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@angetha No asi ji přivycpu a budu dávat jen ve dne - na kratší dobu... myslela jsem, že ji budu mít na noc, ale asi ne, no. Šetřím, ale občas se netrefím :sweat_smile:
14. říj 2011 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka no ono je to u těch použitých AIO vždy trochu jako sázka do loterie, bohužel. Proto je lepší kupovat použité jen kapsovky, vv atd. A u PUL svrchňáčků a AIO jen v případě, že jsou málo použité /takže třeba menší velikosti co dlouho nevydrží/ a nebo pokud třeba někdo koupil a nesedí a pošle dál. Ono totiž u té použité je pak problém, že i když neprovlhá hned, tak může začít a nevydrží ani to jedno dítě a to se pak už prostě nevyplatí. Každopádně pokud ti provlhá od začátku, tak je teda podle mě nefér od prodávající, že na to neupozornila a nedala opravdu nějak hodně zlevněnou, třeba jen na ozkušení jak bude sedět a tak, což je taky dobré, protože mě se třeba stalo právě u té BBH co máš od nás, že jsem ji koupila novou a nikdy nepoužila, na čemž pak člověk taky tratí.
15. říj 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka Já jsem ji měla taky, kupovala jsem novou a začla provlhat v ploše materiálu, ne švem, prostě přímo uprostřed zadku...
15. říj 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. říj 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka chtěla jsem napsat jen kalhotkové plíny, né kapsové...ale to je asi jasné
15. říj 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já koupila dvoje Cushies Tushies AIO z druhé ruky a provlhají...jak u malého mimi tak i u většího dítěte...no a co s nima...na panenky leda tak...
15. říj 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, potřebuju poradit..mám stejný problém jako romcovaklarka, jen s tím rozdílem, že jde o jinou značku. Koupila jsem si nové PUL svrchňáky weehuggers, mají z venku bavlněnou látku, zevnitř PUL a takové "kapsičky" na uchycení vkládaček (no určo je mnohé z vás znají). Jsou super, krásný design, perfektně nám sedí, snad nejlíp ze všeho, co jsme zatím měli, ale... po hodince prostě provlhnou v celé ploše, malý je mokrý durch, jako by je ani neměl :angry: a to už jsem zkoušela opravdu hodně vycpat a stejně je mokrý zvenku, i když ta "vycpanina" třeba ani není úplně pročůraná :stuck_out_tongue_closed_eyes: mě z toho bere čert, byly docela drahé a ke všemu mám dvoje.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: poradíte, dá se s tím něco udělat? naimpregnovat?
15. říj 2011 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@florentina Dík za zkušenost, tak holt asi tato plenka na to trpí. Mám ještě použité IV svrchňáčky a asi dvě kapsové plenky různé a ty fungují, tak snad je vynosíme. Je fakt, že když jsem to nakupovala, tak mě nějak ani nenapadlo, že ten PUL může přestst fungovat :unamused:

Jinak to se asi úplně nepatří, ale díky za radu nechávat miminko hodně nahaté. Malej se teď válí pořád u kamen a dneska se mi začal zas přetáčet na bok a skoro i na bříško :dizzy_face:
15. říj 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasticka - já jsem si jedny PUL takhle zničila tím, že jsem je omylem nechala projet sušičkou s ostatním dětským prádlem. Nestalo se Ti něco podobného? :confused:
Na provlhající gumičky funguje vosk, ale na celé nevím .... :confused:
http://www.branakdetem.cz/vlneny-vosk-popolini.htm
15. říj 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasticka jestli jsi s nima nic nevyvedla, rozhodně reklamovat
@romcovaklarka paráda :slight_smile: a jak si zvyká na plínky?
15. říj 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela Myslím, že jo. Na spaní už mu absolutně nevadí, i když ho strašlivě naducám, a přes den, když mu dám nějakou štíhlejší a nechávám ho většinou bez svrchňáčků čili hodně ho přebaluju, tak je v pohodě :slight_smile:

Akorát jsem si udělala domácí vlhčený ubrousky podle receptu z mamaj a je v tom čaj a po tom týdnu mi přijde, že mu to dost vysušuje pleť. Asi budu muset koupit toho Medvídka, máte někdo zkušenosti? Nebo s něčím jiným?
15. říj 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka ten recept neznám, ale čaj (černý, heřmánkový...) fakt vysušuje. U nás medvídek dobrý, ale myju klidně i jen látkovým ubrouskem namočeným ve vodě.
15. říj 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka My jsme medvídka měli ze začátku, teď už většinou myju jen flanelovým ubrouskem namočeným ve vodě (do které ještě občas trochu toho medvídka kápnu) a nebo přímo pod kohoutkem.
15. říj 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka černý čaj používám teď zrovna na prdýlku protože je malý od včera opruzený, tak aby mu to vysušilo. teda silný vývar z toho čaje se doporučuje na opruzeniny, pokud nemá problém stačí voda. A Medvídek dobrý, taky jsem jeden čas používala na starší.

jinak malý pořád ještě kadí snad každou chvíli, tak mám věčně ruce ve vaječině :stuck_out_tongue_closed_eyes: snad to bude časem míň... nejhorší je vaječina na Bum Genius kapsovkách na tom fleecu, jedna je úplně žlutá, z toho to vůbec nejde dostat a vypadá to děsně. a vůbec všechny plíny mám flekaté achjo :unamused: i přes namáčení, žlučák, sůl na skvrny nic mi to nevypere. tak nevím jestli to časem pustí.
15. říj 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dagmarkaaa Víťa do půl roku pokakal skoro každou plínu, Adámek mi to teď vynahrazuje, s ním je to pohoda. Vaječina se mi pere krásně a to se s předepíráním moc nepatlám. Zato Víťovy fleky jsou nevypratelný, jeho čč schovávám na balkoně do zadních řad :zipper_mouth:
15. říj 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka jsem ráda, že už je to s plínkama u malého lepší :wink: Jo, rozbalený děcko=spokojený děcko a když ho můžeš mít pěkně u krbu, paráda...je mu teploučko a dobře.
Jinak já bych čaj taky nepoužívala, opravdu vysušuje. Já si myslím, že není nad čistou vodu. Mám u přebalováku lavor, měním tak 2x denně a používám perlan z lékárny /netkaná textilie/. Jen otřu. Když byla menší a hodně pokakaná, tak jsem sprchovala, teď už ne. Ani nemažu, jen když je nouzově v papíru, tak to pak mažu pořád. No a vše v pořádku.
Jinak medvídka mám, koupila jsem ho a nerozbalený leží ve skříni. Koupila jsem ho když byla malá menší a chtěla jsem to na kakání, že to půjde lépe dolů. Jenže malá kakala jednou za 5 dní a déle a tak to pro mne bylo bezpředmětné, neb jsem nikdy nevěděla kdy to v plíně bude a tak to připravovat až v tu chvíli nebylo reálné. A rozředěné už by se to skladovat dle návodu nemělo. Škoda, že jsme to neřešily, než tu byl tvůj manžel, mohla jsem ti ho na zkoušku poslat, za nějaký snížený peníz. No a teď už ho nepotřebuji, neb malá bobkuje, takže s utíráním není problém a na čůrání mi to přijde zbytečné.
15. říj 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela ajejda to jsem nechtěla slyšet :grinning: ... já čekám každým dnem že přestane tolik kadit a bude to třeba 1x denně... takže se ani dočkat nemusím v nejbližší budoucnosti, no holt se budu babrat v hovňousech dál :sweat_smile: Týna nebyla až takový průtokáč ani fleky po ní nezůstali jako teď po malochovi - asi má kvalitní barvivo jak měl váš Víťa.
15. říj 2011 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dagmarkaaa :grinning: to si kluci můžou podat ruce... ale i těch 6 měsíců mi teď přijde jako krátká doba. Akorát si pamatuju, jak se mi vždycky hromadily špinavý plíny v umývadle a neměla jsem na ně kdy :wink:
15. říj 2011 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasticka tohle podle me neni o impregnaci, ale spis na reklamaci. Pokud jsi je teda nesusila nekde na slunku, radiatoru nebo v susicce. Obcas se to muze stat i u renomovanych znacek, takze v pohode reklamuj.
15. říj 2011 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasticka hele, mě tohle dělají 2 PULky, ale koupené po dvou dětech na bazárku...když jsem je zevrubně prohlédla, tak jsem našla v PULumalu dírečku, kterou to všechno prosakovalo...ale ty pulky na to mají právo, protože už toho zažily hodně a hodně, takže laminace prostě odešla, ale nové by to samozřejmě dělat neměly - prohlédni pořádně PUL, zda nenajdeš dírečku..pak je ale otázka, zda se ji podařilo nějak udělat Tobě, nebo zde jde o kaz z výroby....nevím, jak by se reklamace uplatňovala :-/
16. říj 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madlisek @dagmarkaaa @florentina Díky holky. To jsem teda trubka s tím čajem. Takže jen vodu? A ani nemažete? :confused: Mno, zkusím to. Ale malý má docela suchou kůži i tak, tak možná přidám aspoň nějaký olejíček do toho nebo zkusím toho medvídka.
16. říj 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka já jsem dřív mazala, tak do tří měsíců při každém přebalování. Pak jsem párkrát zapomněla a zjistila jsem, že to ani není potřeba, efekt stejný, tak jsem přestala. Ale samozřejmě po koupání malou mažu celou olejíčkem pěkně i s masáží a to včetně zadečku. A přesně poznám když je v papíru, nebo teď když nebyla fit a měla horečky, tak se jí kůže vysošovala, tak jsem zase mazala.
16. říj 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky prosím poraďte - v nějakém albu (nebo kdekoli jinde) jsem tu viděla návody na skládání čtvercovek ... a teď to nemůžu najít :frowning2:
16. říj 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, dost dlouho jsem tady nebyla, koukam se osazenstvo tady docela obmenilo:slight_smile:
potrebovala bych poradit... dochazi mi separacky a nemuzu si poridit dalsi (ziju v zahranici, kde je nemame), co pouzivate misto tech celulozovych? maly kadi skoro do kazde pliny a bez separacky teda fungovat nechci, auuuu, diky za tipy:slight_smile:
16. říj 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zihu a tu deku Irmu z Ikea bys u vás nesehnala?
16. říj 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@florentina : díky :slight_smile:
16. říj 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek