• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

31. srpna 2017 
@lollaj já myslela, že 2 jsi dávala už předtím... tak to je v pohodě :slight_smile:
4. dub 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela dávala jsem jen jednu,páč manžel se smál,že má velkou prďku a mně to bylo líto :pensive: (ale nemá)
Prďku má nááádherně velkou, až když jde do hajan :grinning:
4. dub 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zabinka88 ahoj, nakukuju do totohoto tématu, začala jsem taky látkovat. Malé je 7 týdnu, zatím dávám čč, ale starší je skoro 20 měsíců a té taktéž dávám Baba Boo kapsovky :slight_smile: Ne moc dlouho, krátce po narození mimča, předtím jsme měli jednorázovky. Měli jsme je na vyzkoušení od kamarádky, už dříve, ona s nimi byla hrozně spokojená, začala je ale používat až později kolem 8měsíců malé. Přidávám postřeh za mě - plenky jsou moc pěkné, jsem spokojená, dobrá cena, malé se taky moc líbí, jak jsou barevné, akorát že poslední dobou se nám stalo, že měla pročůráno na lem bodýčka :frowning2: Podle mě je to ale tím, že už je velká a čůrá velký dávky, že to prostě ty 2 origo vkladačky už neudrží...přikupuju nový látkovky, tak jsem ji do pleny přidala ještě jednu vv plenu Kikko a nehoda po odpoledním dlouhém spaní nebyla. Takže asi budu muset plenky dovycpávat, pro naše batole už nestačí, nočník bohužel stále nehrozí :angry: Nebo nevím, jestli to není střihem, ale zas tak hubený nožky fakt nemá...každopádně nemám srovnání s jinými plenami pro větší batole, takže mé hodnocení berte s rezervou :wink:
4. dub 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zabinka88 @janulee Nikde jsem ty Baba Boo neviděla na obrázku rozložený, ale podle popisu a fotek to vypadá jako něco podobného kapsovkám Bom Genius, je to tak?
4. dub 2012 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie já moc dobře zatím nechápu ty pojmy jako kapsovka..... ale mají vzadu díru, kterou se tam dávají ty vkládačky.Jsou k ní 2.Je to jako ta kapsovka?
4. dub 2012 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zabinka88 Přesně tak - tvoří to vlastně kapsu, do které se zakládají savé vkládačky. Klasická, nekapsová AIO nic takového nemá, tak jsou ty vkládačky buď připnuté na patentku k svrchním kalhotkám, nebo tam jsou vyloženě přišitý.
4. dub 2012 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky..tak jsem konečně udělala album s plínkama, ale zatím jen část.. :slight_smile:
5. dub 2012 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, který přebalovací systém se vám zdá nejjednodušší a nejrychlejší. Když tak zkoumám AIO, co mám doma (Anavy, Itti Bitti - vložky jsou uvnitř na patenty..), nezdá se mi, že by práci při přebalování nějak ulehčily. Jenodušší se mi zdá použít kapsovku případně i plenkové kalhotky a na to svrchňáky. Vždyť to musí být docela dřína, na dítě AIO s plandajícími částečně vypadávajícími vkládačkami instalovat.. Nebo se pletu? :slight_smile: Jen takové zamyšlení... :confused:
5. dub 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jupííí, první úspěšné vyčurání do kyblíku. Jak málo stačí ke štěstí :slight_smile: . kusila jsem přidržet ho po probuzení a konečně se zadařilo. Že by ta BKM fakt fungovala :sunglasses:
5. dub 2012 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Holky, můžu vás poprosit o rady ohledně natahovacích vlňáčků? Používáte je někdo v létě v kombinaci vlňáčky plus tričko? Jakou plínu do toho? Jdou i plíny na rovno? Barevné Disany/Popolini - drží barvy? Díky moc.
5. dub 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ameliejulliette na vlňáčky a tričko se v létě chystáme :sunglasses: Dovnitř budu nejspíš dávat kalhotovky, plínu narovno do natahovacích nainstalovat neumím. Barevné mám oranžové Disany, při praní trochu pouští, postupně míň a míň. Barvené Merinostar to samé.
5. dub 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 AIO zjednoduší přebalování jen o to jedno zapínání. Dál už záleží na samotné plíně, jak je šitá. Volné vkládačky můžeš mít u kalhotovek i u AIO/SIO. Trošku komplikace to je, ale zas velká výhoda kvůli rychlejšímu schnutí. Nejjednodušší je podle mě kapsovka s vkládačkami uvnitř kapsy, tu já chystám pro manžela a babičky :wink:
5. dub 2012 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mamky, jak balíte větší miminka (batolátka?), používáte čč? Jsme čerství látkaři, zatím jen na doma, ale myslím, že už bychom to mohli "risknout" i na ven... Používám jen čtvercovky a PULky Imse vimse, hodil by se mi nějaký tip na skládání :confused: ... Sice mi malej ještě neprotekl, ale má to tam vždycky tak "zmuchlaný", že si říkám, jestli ho to netlačí... (skládám na draka a dovnitř obdélník....)
5. dub 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajushka ahoj, to je super, že jste se ještě dali na látkovky :slight_smile: Já dávala v tomhle věku čč jen doma, skládala jsem na obdélník a dovnitř vkládačku, v nouzi dvě čč na sebe. Na ven jsem používala kalhotovky nebo vícevrstevné plínky narovno. Chceš si vystačit jen s čč nebo i trochu rozšířit výbavičku?
5. dub 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajushka od roka jsme jeli hlavně kapsovky a kalhotovky s pulkama.
5. dub 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela takhle jsem si to myslela.. když si prohlížím výbavičku (viz. album), tak moc nechápu, co s těmi aio "všichni" mají. kapsovka se mi zdá mnohem jednodušší. :slight_smile:
5. dub 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 ono se všeobecně říká AIO, i když člověk myslí třeba kapsovku nebo SIO, i tím to třeba trochu bude. Když to vezmu do puntíku, tak regulérní AIO máme doma jen jednu, všechny ostatní jsou kapsovky.... výbavičku máš fakt reprezentativní :dizzy_face:
5. dub 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela
@andelka
Ahoj, holky, díky za odpovědi... a můžete dát nějaký konkrétní tip, na ty kapsovky nebo kalhotovky? Uvažovala jsem nad pastelkou HP, ale popravdě už jsem moc do výbavky teď moc investovat nechtěla, i když koukám, že pastelka je jednovelikostní, takže tu bychom eventuelně využili u druhého prcka hned od narození....
Právě známa mi říkala, že dává jen plenku obdélník a na to PULky, já mu nechci ty pulky dávat na holý tělo... nebo to ničemu nevadí? Malej je citlivka, máme atopický ekzém.
Helulela: no, popravdě, už první úvaha nad látkovkami přišla někdy v šestinedělí, kdy jsem viděla to šílený množství odpadu, to byl denně plný koš :fearful: ale nějak lenost a pohodlnost zvítězila a já se látkovky odhodla vyzkoušet až teď, kvůli zdravotním problémům... ale zas si říkám lepší pozdě nežli vůbec :wink:
5. dub 2012 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajushka mně se právě strašně líbí, když někdo dokáže změnit zajetý stereotyp a vyzkouší látkovky i takhle později :slight_smile:
5. dub 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pajushka kapsovky máme hlavně Bum Genius, a kalhotovky Anavy a od někoho doma šité bambusové. Na doma ještě dávám Haipa Daipa pastelky s vkládačkama. Časem si je budou kluci půjčovat, a kupovala jsem je z druhé ruky, takže mě vyšly docela lacino (sice byly už hrubší, ale mně by zhrubly taky brzy, i kdyby byly úplně nové, nemám sušičku).
Mezi 8m a 1r jsem taky dávala plínu narovno, nebo ikea ručník, a na to pulky s vnitřní vrstvou z bavlny (Imse vimse organic), ale od roka už hodně pije a tohle by vydželo tak 10minut :unamused: .
Už jsem začala látkovat i mladšího, jinak bych se z toho dopadu a smradlavého koše fakt zcvokla :sweat_smile:
5. dub 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 Mně třeba na kapsovkách vadí, že se musí pokaždé celé prát (to musí jít PUL brzo do kelu, ne?) a že se na ně nesmí používat sliz. Proto jsem kouzlu kapsovek nepropadla. AIO/SIO taky moc nemám, ale když už, stejně na ně dávám separačku, ta tak nějak zabrání "rozsypání" vkládaček, obzvlášť, když má člověk grif a šikovně to chytí. Ale možná tomu jen houby rozumím, protože mám i po roce dítěte nejraději novosklad s vkládačkou a naven kalhotovky :grinning:

@pajushka Taky se mi líbí, že chceš jít do látky i v takovém věku :slight_smile:
Pastelka moc nenasaje, to spíš plenka podobného střihu, kterou by Ti někdo ušil z bambusu, který je savější. Já mám z kalhotovek nejraději Anavy (barevné na snappi sponku myslím nevyjdou o moc dráž než Pastelka) a teď zkouším Lollipop, která se taky jeví fajn.
5. dub 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajushka s výbavou jsem na tom podobně jako andelka. Polovinu mám z Anavy vícevrstvých, pak Anavy kalhotovky. Kapsovky mám BG a Thirsties duo. A pak po jednom kusu různé kalhotovky, co jsem tak zkoušela.
A jak látkovky malému vyhovují, když má ekzém? Vyzkoušeli jste je kvůli tomu nebo kvůli něčemu jinému?
5. dub 2012 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@herminka to je fakt, bmb pastelky by byly super... nad tím by se měli u HD zamyslet :wink:
5. dub 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Dívám se, že tady je bambusová plenka "pastelkového" střihu http://www.sommi.cz/?pgid=pleny
@heluela
@pajushka
5. dub 2012 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajushka U toho atopu (mluvím z naší vlastní zkušenosti) hodně pozor na to, v čem plínky pereš. Ideální je něco úplně bez parfemace - jádrové mýdlo (neparfémované mají prý v Bille), v příapdě měkké vody nastrouhat najemno a přidat sodu, v případě trvdé vody nejdřív udělat z vloček mýdla, sody a vody sliz. Já používám praci gel Sodasan color sensitive. A do máchání (do kastlíku na aviváž) lžíci octa.
Na atop by se také neměli dávat vlňáčky, můžou dráždit kůži a můźe také být reakce na lanolin, nékterým dětem vadí i flís, malé flísáčky a flísové lemování PULek nevadí, ale separačku z flísu raději zkoušet nebudu.
Na copak máte alergii? U nás bílkovina kravského mléka, takže momentálně kojím a držím dietu :frowning2:.
5. dub 2012 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@herminka jsem asi mimo, proč se na kapsovky nemá používat sliz? já je v tom peru :sweat_smile:
5. dub 2012 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@herminka taky jsem tu už viděla něco podobného na bazaru... divila bych se, kdyby je někdo šikovný nešil :wink:
5. dub 2012 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Mýdlo ucpává fleece. Nebo žiju v nějakém bludu? :grinning: :confused:
5. dub 2012 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi já peru ve slizu všechno, jen jednou za čas to vezmu v ekoprášku a v pohodě, nic se neucpává... flees mám na některých kapsovkách a pár separaček, ale že bych jen kvůli nim nepoužívala sliz, to se mi nechce...
5. dub 2012 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@herminka
@blanciii já mám ráda kapsovky ale i sliz, tak snad si nebudou vzájemně vadit :unamused:
5. dub 2012 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek